homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex la 10 ani-6


#96 2011-02-01 15:43:14

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

Daca o folosesc ce? In principiu la 8 ani un baiat nu prea are cum sa lase o fata insarcinata. Daca invata sa se protejeze nu vad ce importanta are varsta. Si daca nu se pune problema sa aibe contact cu o fata nu vad care e problema ca se "joaca" cu ea si exerseaza.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#97 2011-02-01 15:48:31

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sex la 10 ani

nu o lasa la 8 ani, o lasa la 12. cum stie un copil de 8 ani sa se protejeze? de unde acces la informatii? gaseste prezervative pe marimea lui? pusti la 18-20 de ani habar n-au sa foloseasca unul, si avem incredere in prichidenii de clasa 1?
sa se joace el singur, da, ok, oricum o sa ajunga sa o faca mai tarziu si nu are nici o consecinta tongue dar cand o "exerseaza" cu o fata deja e grav


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#98 2011-02-01 15:50:27

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

Daca il lasi sa descopere singur cel mai probabil vine si iti pune el intrebari (asta daca nu creste intr-un mediu in care sa se simta rusinat de faptele sale) si in momentul in care a venit la tine cu intrebari ii dai tu toate informatiile necesare.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#99 2011-02-01 15:54:28

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sex la 10 ani

asa este logic si normal big_smile pacat ca nu sunt toti asa... si aici pe forum am avut exemple berechet de tineri care, desi au acces la internet, televizor, cabinete planning etc, habar n-au sa foloseasca un prezervativ, vezi cazul cu prezervativul spalat si refolosit.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#100 2011-02-01 16:16:49

cata_a
New member
De la: suceava
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 43

Re: sex la 10 ani

nimenialtu a scris:

Daca o folosesc ce? In principiu la 8 ani un baiat nu prea are cum sa lase o fata insarcinata. Daca invata sa se protejeze nu vad ce importanta are varsta. Si daca nu se pune problema sa aibe contact cu o fata nu vad care e problema ca se "joaca" cu ea si exerseaza.

unii copii  la 8 ani inca mai dorm cu parintii si se tem de bau bau. nu cred ca ti-ar conveni ca fiul sau fiica ta sa aiba relatii sexuale de la 8-10 ani. fiecare lucru la timpul sau, de aceea sunt mai multe etape in dezv copiilor. ce fel de copilarie ar mai fi aceea?
nustiu

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2011-02-01 16:24:49

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

Exact... fiecare la timpul lor... nu la timpul impus de noi si de mentalitatile noastre. Dpdv al naturii putem face copii de la 12 ani.


si nu as avea nici un fel de problema daca fiul meu ar avea relatii sexuale de la 8 ani atata vreme cat stie sa se protejeze si nu vine cu vreo boala incurabila.

Ultima oara a fost editat de nimenialtu (2011-02-01 16:25:56)


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#102 2011-02-01 16:29:44

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sex la 10 ani

pai si dpdv al naturii, dupa ce faci copii poti sa si mori, femeia dupa menopauza si-a incheiat menirea pe pamant, de a face copii, de ce sa nu scapam de ele ca tot bine nu fac populatiei

menirea omului pe pamant nu e sa faca sex si copii, altfel cu ce am fi diferiti de animale? numai animalele intra in calduri si de atunci tot toarna copii.

off ma repet a mia oara, chiar daca fiziologic este posibil, chiar la psihologic nu se gandeste nimeni? ce copil e ala de 12 ani care face un copil? ce fetita e aia care la 13 ani sta intinsa pe masa la ginecolog nascand?

poate daca ai baiat te doare undeva, multi parinti de baieti considera ca fetele lasate insarcinate de progeniturile lor sunt niste curve, nu au pic de consideratie... asta este omul, poate cateodata mai rau decat animalele


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#103 2011-02-01 17:24:09

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sex la 10 ani

Ca posibila mama, ma ingrozeste de-a dreptul rapiditatea cu care se dezvolta copiii in ziua de azi. Ma gandesc ca o sa-mi vad pe la 10 ani copilul cu Barbie intr-o mana si cu un prezervativ in cealalta. Nu am in jurul meu copii de varsta asta, asa ca nu stiu cam ce e in mintea copiilor astora si daca sunt cazuri izolate sau marea majoritate a copiilor in pre-adopescenta au ganduri de sex. Ma intreb unde o sa se ajunga, adica pana unde o sa mai scada varsta medie a primului ciclu, a primei experiente sexuale?
Si mi-e frica sa nu ajung depasita de evenimente si sa o tin intr-una cu "pe vreme mea ..." si sa nu reusesc sa-mi inteleg copilul si sa am o relatie buna cu el.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#104 2011-02-01 17:29:26

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: sex la 10 ani

coraline a scris:

off ma repet a mia oara, chiar daca fiziologic este posibil, chiar la psihologic nu se gandeste nimeni? ce copil e ala de 12 ani care face un copil? ce fetita e aia care la 13 ani sta intinsa pe masa la ginecolog nascand?

un copil ca oricare altu... ce n-ai vazut copii de 12-13 ani care arata ca unii de 18, fiind f dezvoltati?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#105 2011-02-01 17:36:39

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: sex la 10 ani

nimenialtu a scris:

si nu as avea nici un fel de problema daca fiul meu ar avea relatii sexuale de la 8 ani atata vreme cat stie sa se protejeze si nu vine cu vreo boala incurabila.

de acord cu coraline: iti doresti un copil de 8 ani cu minte de 22? ti se pare in regula ca toata copilaria fiului tau sa se rezume la primii 7 ani de viata?

Offline

 

#106 2011-02-01 17:41:31

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sex la 10 ani

tot_el arata, dar nu gandesc ca unul! lasand aspectul fizic la o parte, femei la 20 de ani care arata mai matur ca una de 30 etc... gandesc ele oare la fel, chiar pot fi comparate?
poti sa compari un copil de 10 ani cu o pustoaica de 20?
aia era ideea mea, lasa fiziologicul deoparte, gandeste-te putin la psihologic.  degeaba are sani si craci lungi daca mintea nu e coapta.

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-02-01 18:32:25)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#107 2011-02-01 18:27:32

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sex la 10 ani

Mie sincer treaba asta imi suna mai mult a involutie decat a evolutie. Ca doar fetite cu copii se intalnesc de cand lumea. Si in loc sa o ia in sus, societatea se umple de femei (a se citi adolescente) constranse sa faca sex, dupa care constranse sa faca avorturi si tot asa. Sau si mai rau, de copii care se gandesc "hai sa vad cum e" cand sunt inconjurati de atatea surse de informatie si de atatea raspunsuri la intrebari pe care nici macar nu si le pun.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#108 2011-02-01 18:51:08

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

anca90 a scris:

nimenialtu a scris:

si nu as avea nici un fel de problema daca fiul meu ar avea relatii sexuale de la 8 ani atata vreme cat stie sa se protejeze si nu vine cu vreo boala incurabila.

de acord cu coraline: iti doresti un copil de 8 ani cu minte de 22? ti se pare in regula ca toata copilaria fiului tau sa se rezume la primii 7 ani de viata?

Nu vad cum sfarseste copilaria cu o partida de sex. Fuck it... daca ma gandesc bine copilaria mea nu s-a sfarsit si am trecut bine de 18 ani. Deci daca copilul imi vine si spune ca si-a pierdut virginitatea la 8 ani probabil ca as fii mai mult mandru de el decat sa-mi para rau ca si-a terminat copilaria. Mai greu cred ca ar fii daca as avea o fata... nu neaparat ca acum ma sperie aceasta perspectiva dar pentru ca sunt sigur ca nu as mai privi la fel de obiectiv evenimentul.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#109 2011-02-01 18:55:04

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sex la 10 ani

Niciodata un barbat si o femeie nu o sa ajunga la un consens in privinta asta.
Bun, faci sex la 8 ani, dar in afara de o oarecare placere ce simti? Daca incepe prin a crede ca sexul e doar atat, o chestie fizica, cum crezi ca vor evolua relatiile sale personale in viitor? O sa vada femeia pentru ce este sau doar ca pe o chestie? Si invers... o fata o sa ajunga sa vada barbatul ca pe un om pe care se poate baza, sa il pretuiasca? Chestiile astea isi pun amprenta pe psihicul unui COPIL.

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2011-02-01 18:59:24)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#110 2011-02-01 19:04:54

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

Omul (ca sa nu zic copilul ca nu vad relevanta) stie deja de sex si e curios. La fel cum o sa vrea sa fumeze, sa incerce diverse droguri (si daca e tampit sa le cumpere legal din spice shop in loc sa faca rost de "the real thing" care oricum e mai putin daunator). Copilaria inseamna defapt a invatata... totul pare magic sau stiu eu cum pentru ca totul e nou. Si in general nu e periculos, abia cand lucrurile devin periculoase incep sa apara traumele. Pana atunci el se maturizeaza pe anumite planuri. So stop worrying about what his childhood will be like si mai bine ganditi-va daca nu ati avea si voi o vina ca a ajuns in acel punct. Ca dupa parerea mea e numai vina parintilor cand se ajunge la o astfel de situatie.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#111 2011-02-01 19:06:31

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sex la 10 ani

Nici nu am zis ca nu e vina parintilor, ba chiar asta cred si eu.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#112 2011-02-01 19:08:39

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

yoyolina a scris:

Nici nu am zis ca nu e vina parintilor, ba chiar asta cred si eu.

Dar cred ca nu vedem aceeasi vina insa tongue


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#113 2011-02-01 19:14:44

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sex la 10 ani

Din punctul meu de vedere, parintele ar trebui sa ii explice ce e ala sex, de ce se face, si care e scopul. Cum zicea cineva mai sus, daca ii spui ca nu are voie, face de ciuda. Daca ii ascunzi, afla din alta parte, si poate afla ceva deformat.
Eu o sa-i spun ca faci sex cu o persoana pe care o iubesti, la care tii mult mult, si alte chestii de genu' si o sa sper ca o si asimileze ce i-am spus.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#114 2011-02-01 19:18:11

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sex la 10 ani

yoyo..cand o sa urle hormonii in el(daca e baiat) sa vezi ce o sa tina cont de ce i-ai zis tu cu sexul...si sa asimileze..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.