homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex la 10 ani-7


#115 2011-02-01 19:29:38

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sex la 10 ani

sper ca o sa urle pe la o varsta cat de cat rezonabila, nu la 10 ani (ma rog, hormonii aia care sa urle dupa o femeie, cu autosatisfacutul nu am treaba; al meu a inceput "treaba" pe la 7 ani, dar de o femeie s-a atins la 20)

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2011-02-01 19:30:45)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#116 2011-02-01 19:42:02

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

Sa vezi distractie cand trebuie sa ii explici ce e aia iubire tongue


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#117 2011-02-01 19:45:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sex la 10 ani

pai ce, sunt hormoni diferiti ? lol
deci iubire e cand cunosti o fata si ai vrea sa faci sex cu ea, dar astepti pana la 20 de ani smile

Ultima oara a fost editat de heimdall (2011-02-01 19:45:48)

Offline

 

#118 2011-02-01 19:48:07

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

cand toti copii din jur o sa vorbeasca de iubire si o sa povesteasca de aventurile lor sexuale (chiar daca in parte ar fii false) poti sa ii zici si 40 ca daca anturajul il indeamna si ii ofera ocazia cel mai probabil o sa profite de ocazie.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#119 2011-02-01 19:52:08

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sex la 10 ani

heimdall a scris:

pai ce, sunt hormoni diferiti ? lol
deci iubire e cand cunosti o fata si ai vrea sa faci sex cu ea, dar astepti pana la 20 de ani smile

Faza cu hormonii era gluma, diferenta o sa fie in capsorul lui.
Si nu am zis ca e indicat sau obligatoriu sa astepti pana la 20 de ani, asta a fost cazul nostru. Din partea mea sa o faca la 14, dar sa stie ce face si sa pretuiasca fata aia (daca la varsta aia e capabil de asa ceva), sa nu o priveasca ca pe un obiect. Valabil si viceversa.

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2011-02-01 19:52:51)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2011-02-01 19:54:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sex la 10 ani

mie una mi se pare neverosimil pentru un baiat sa astepte iubirea ca sa-si inceapa viata sexuala
nu e vorba de privit ca un obiect, ci de experimentat, valabil pentru ambele sexe, doar ca la fete e mai persistenta confuzia intre sex / iubire / maritis etc

Offline

 

#121 2011-02-01 20:01:04

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

Meh... Atata timp cat nu o judeca apoi ca facut si a dres, sau nu a facut etc, e treaba lui ce simte si cat de mult o pretuieste. Cred ca as prefera sa nu o pretuiasca nici pe prima nici pe a doua, nici pe a nush cata pana prinde experienta decat sa sufere dupa stiu eu ce tipa. La fel si in cazul in care am o fata. Trecand peste faptul ca la 10 ani sentimentele sunt mai trecatoare decat vremea.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#122 2011-02-01 21:07:16

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sex la 10 ani

la barbati e mai greu cu sentimentele din prima..sunt multi care isi incep viata sexuala mergand la "fetele muncitoare".

la fete e mai rau insa, mai complicat, mai cu du-te vino. fetele pun mai usor sentimentele la bataie, pot ramane insarcinate, pot face infectii, face candida etc si atunci ce te faci? de aceea eu consider ca este bine sa astepti pana la o anumita varsta ca sa iti incepi viata sexuala. cu acea placere vine si destula responsabilitate pe care trebuie sa fii foarte capabil sa ti-o asumi.

ori un copil la 10 ani nici de o pisica nu poate avea grija, nu cred ca este capabil sa aiba grija de el, sa nu ia boli.

cred ca as fi ingrozita sa am o fiica pe care la 10-12 ani sa o duc la ginecolog sa o tratez de cine stie ce sau sa ii faca avort

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-02-01 21:37:32)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#123 2011-02-01 21:31:21

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: sex la 10 ani

nimenialtu a scris:

cand toti copii din jur o sa vorbeasca de iubire si o sa povesteasca de aventurile lor sexuale (chiar daca in parte ar fii false) poti sa ii zici si 40 ca daca anturajul il indeamna si ii ofera ocazia cel mai probabil o sa profite de ocazie.

Sper ca atunci cand oi fi mama sa stiu sa-mi apropii copilul astfel incat sa-mi vorbeasca despre toate nelinistirile si curiozitatile si vreau SA-L EDUC EU NU SPIRITUL DE TURMA.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#124 2011-02-01 21:41:16

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

Nu spun ca mi-ar conveni. Dar imi place sa cred ca si daca fiica mea si-ar incepe viata sexuala devreme eu (si mama ei) i-am fii spus deja tot ce trebuie sa stie si i-am sadit o oarecare responsabilitate in atitudinea ei fata de orice, nu numai sex.

Ahh si legat de topic... faptul ca si-o pun odata sau de 2 ori nu inseamna ca si-au inceput viata sexuala... au experimentat ceva si cel mai probabil o sa se plictiseasca si o sa uite... nu o sa ajunga afemeiati/curve/ce fel de degenerati vreti voi doar pt ca a vazut cum e. Not to mention that you need a bit of experience and some hints/reading up on what to do to do it right.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#125 2011-02-01 21:48:37

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: sex la 10 ani

nimenialtu a scris:

Ahh si legat de topic... faptul ca si-o pun odata sau de 2 ori nu inseamna ca si-au inceput viata sexuala... au experimentat ceva si cel mai probabil o sa se plictiseasca si o sa uite... nu o sa ajunga afemeiati/curve/ce fel de degenerati vreti voi doar pt ca a vazut cum e. Not to mention that you need a bit of experience and some hints/reading up on what to do to do it right.

Ai dreptate aici. In topic s-a pus mai mult accent pe factul ca pot sa fie consecinte destul de grave chiar daca si-o pun o data sau de 2 ori, experimenteaza, se plictisesc si uita. Fetita aia peste 1-2 luni afla ca are un bebe si poate a uitat cum s-a intamplat sau si mai rau nici nu stie cum s-a intamplat.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#126 2011-02-01 21:55:41

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: sex la 10 ani

Aici e cazul ca parintii sa se ocupe mai mult de copii lor.... they're not some fucking pets care cer de mancare de 3 ori pe zi si un pat in care sa doarma.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#127 2011-02-01 22:05:27

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: sex la 10 ani

nimenialtu a scris:

Aici e cazul ca parintii sa se ocupe mai mult de copii lor.... they're not some fucking pets care cer de mancare de 3 ori pe zi si un pat in care sa doarma.

tummenupp  Intr-adevar au nevoie de mult mai mult decat isi inchipuie unii din ei.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#128 2011-05-29 01:10:24

shadowshadow
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 19

Re: sex la 10 ani

Organismul uman este o "masinarie" foarte bine gandita, corpul unei femei "stie" cand devine capabil pentru reproducere, menstruatia este "mesajul" ca din punct de vedere fizic (cel putin) femeia poate intretine relatii sexuale (indiferent de varsta la care a venit prima menstruatie). Din punctul meu de vedere, vorbe precum "daca faci sex la nu stiu ce varsta ti se poate intampla nu stiu ce" sunt abureli, daca femeia are menstruatie atunci se pot intretine relatii sexuale, indiferent de ce spun "altii".

Offline

 

#129 2011-05-29 01:22:56

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: sex la 10 ani

shadowshadow a scris:

Organismul uman este o "masinarie" foarte bine gandita, corpul unei femei "stie" cand devine capabil pentru reproducere, menstruatia este "mesajul" ca din punct de vedere fizic (cel putin) femeia poate intretine relatii sexuale (indiferent de varsta la care a venit prima menstruatie). Din punctul meu de vedere, vorbe precum "daca faci sex la nu stiu ce varsta ti se poate intampla nu stiu ce" sunt abureli, daca femeia are menstruatie atunci se pot intretine relatii sexuale, indiferent de ce spun "altii".

Subscriu. Cu sute de ani in urma, la 12-13 ani fetele trebuiau sa fie deja maritate, eventual sa aiba si copil si n-aveau nicio problema iesita din comun - nu pentru vremea aceea, in orice caz. Daca atunci era posibil, e posibil si acum. Acum ne-am umplut de snobisme si norme morale... aici nu e vorba de ceea ce poate o persoana sa faca dpdv fizic, pentru ca din punctul asta de vedere, nu exista nicio problema, ci de viziunea societatii. Fata de 10-11-12 ani nu ar fi traumatizata fizic, ci ar fi traumatizata social si stigmatizata. Asta ar fi singura ei trauma.

Ultima oara a fost editat de WildChild11009 (2011-05-29 01:24:58)

Offline

 

#130 2011-05-29 10:56:21

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: sex la 10 ani

Izza_bella a scris:

zilele trecute auzeam pe niste copii de 10-11 ani "M duc s o f*t pe m**a",in momentul ala m.am intors si am tipat "Cu ce pana mea o f**i tu pe m**a?Nici nu ti.a crescut bine si deja vrei s o bagi"

si eu am vazut, recent, un copilas de vreo 7 ani...care se ducea si el la scoala (avea un ghiozdan mare, iar baietelul era atat de mic incat ar fi incaput cu totul in ghiozdan lol ) si il aud cum ii zice unuia din tovarasii lui "lua-mi-ai co****e in gura" rotfl

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-05-29 10:57:49)

Offline

 

#131 2011-05-29 11:45:03

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sex la 10 ani

eh asta invata de la desteptii de parinti pe care ii au acasa. stateam o data la un loc de munca cu copilul patronilor, un pusti de 7 ani. si ne uitam impreuna pe net la masini. la care vede el o masina maare, un SUV. la care copilul "la ce p** mea e buna masina asta, doar sa o pui pe una capra pe ea" pur si simplu am ramas traznita. nu mi-a venit sa cred, am zis ca am auzit prost.
taicasu exact asa vorbea, si normal copilul a prins tot. cat o fi stiut el cum se pune una capra sau nu, nu stiu. insa vocabularul bogat il poseda perfect


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#132 2011-05-29 11:50:17

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: sex la 10 ani

Vaaai coraaa, m-ai lasat masca. Banuiesc ca aveau pretentia ca sunt oamnei repectabili...?


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#133 2011-05-29 11:52:51

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: sex la 10 ani

coraline a scris:

eh asta invata de la desteptii de parinti pe care ii au acasa. stateam o data la un loc de munca cu copilul patronilor, un pusti de 7 ani. si ne uitam impreuna pe net la masini. la care vede el o masina maare, un SUV. la care copilul "la ce p** mea e buna masina asta, doar sa o pui pe una capra pe ea" pur si simplu am ramas traznita. nu mi-a venit sa cred, am zis ca am auzit prost.
taicasu exact asa vorbea, si normal copilul a prins tot. cat o fi stiut el cum se pune una capra sau nu, nu stiu. insa vocabularul bogat il poseda perfect

va  va  va


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.