homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cel mai bun remediu pentru infertilitate...-7


#115 2010-11-27 12:12:22

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Ce frumos ai scris Danna si eu am mare incredere in Dumnezeu si intotdeauna m-a ajutat in toate, sper din tot sufletul sa se intample si acum cu bebe la fel, nu cred ca ma va uita, am momente cand ma intreb oare de ce mi se intampla mie greutatile astea in privinta unui copilas? Nu as fi crezut ca va fi asa, dar incerc sa fiu optimista si ma gandesc ca Dumnezeu mi-a dat tot ce i-am cerut, acum trebuie probabil mai multa rabdare. Ce fain ca ai vizitat aceste manastiri, fratele meu a fost vara aceasta in Moldova la manastiri, sper sa ajung si eu candva. puss

fetelor nu stiti cumva prin apropierea  Sibiului o biserica in care sunt moaste ale Sf Nectarie? Mi-ar place tare mult sa merg la o astfel de biserica.


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 



#116 2010-11-28 20:56:09

Dannna
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2010-11-12
Mesaje: 87

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Ana astazi am fost la biserica ce poarta hramul Sf Nectarie din Iasi ...nu este gata , in sensul ca nu e finalizata pictura, dar e plin de lume, chiar vine lume multa sa se roage si sunt bucati din mostele Sale aici. Te emotioneaza gandul ca face minuni...asa spune lumea care se roaga aici.


33+ gravida   are mama doi puiuti bebic bebic in burtica
DNP 20.08.2011

Doamne Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi

Offline

 

#117 2010-11-29 08:23:43

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ionescuana1980 a scris:

Cris ce ai facut pana la urma? Ne dai vesti bune? In alta ordine de idei, eu am nascut, bebelina a facut deja 4 luni. E o minune de fetita. Eu am citit pe toata perioada sarcinii Acatistul Sf Nectarie, in fiecare zi, dar in fiecare zi, si am avut o sarcina usoara, totul a fost perfect. Bebi e sanatoasa si cuminte. Nu te lasa, citeste acatistul, o sa vezi ca minunea nu o sa intarzie sa apara.
Pupici multi si iti tinem pumnii.

Ana am facut inseminarea, pe 1 decembrie se fac 14 zile de la inseminare, si ar trebui sa aflu ce si cum...insa nu stiu ce sa zic, ca simptome de gravida nu am niciunul, ba chiar ma dor sanii ca in fiecare luna cand imi vine...
Oricum in 2 zile aflu, dar surprinzator nici macar nu sunt curioasa, cred ca deoarece nu mai suport sa vad ca vine menstra.
Multumesc de incurajare, o sa incerc sa citesc si eu zilnic acatistul. puss

Doamne cum a trecut timpul... sa iti creasca mare si sanatoasa fetitza, ma bucur mult ca sunteti bine amandoua. puss

Ultima oara a fost editat de cris8 (2010-11-29 08:27:32)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#118 2010-11-29 08:27:07

daenarys
Vizitator

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris,pai dupa 2 sapt e prea devreme sa ai un simptom.in plus durerile de sani sunt semn ca vine dar si de sarcina
Bafta multa iti doresc puss

 

#119 2010-11-29 09:15:17

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

daenarys atunci asteptam... smile
oricum speranta nu mi-am pierdut-o de tot, pana nu vad rosu voi spera intotdeauna...
multumesc mult pt incurajare puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2010-11-29 09:27:57

daenarys
Vizitator

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

si incerca sa stai calma si optimista
toate cele bune iti doresc puss

 

#121 2010-12-02 12:05:42

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Crisss e 2 decembrie, ia zi ne dai vesti bune? Vine bebi sau mai asteptam? Abia astept sa te stiu graviduta. Lasa simptomele, ca nu vin asa repede... daca iti spun ca  eu nici nu am avut simptome de graviduta toata sarcina, a decurs totul normal, nimic deosebit, poate doar sanii mai umflatiin rest nimic nimic... deci...
Astept sa ne scrii si poate vine mosu cu un bebi mic. Pupici

Offline

 

#122 2010-12-02 12:26:45

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Ana din nefericire inseminarea nu mi-a reusit...azi mi-a venit menstra in forta, facusem si un test care a fost negativ...
e tare greu.... supa


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#123 2010-12-02 15:25:53

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Off mai Cris, cred ca esti foarte suparata, asa eram si eu cand tot asteptam sa raman gravi si nimic, stiu exact ce simti si prin ce clipe grele treci... Am facut zeci de teste de ovulatie si de sarcina... Dar uite ca am reusit pana la urma, o sa reusesti si tu, sunt sigura, nu te lasa pe tine Doamne Doamne... Citeste te rog Acatistul si o sa vezi ca am avut dreptate. Te rog eu mult, cat iti ia, 20 de minute pe zi, doar atat. Iti spun sigur ca Sf Nectarie face minuni. O sa vezi. Nu fii descurajata, sunt alaturi de tine, te pupic, si poate luna viitoare o sa fie cu noroc, chiar de Craciun. Pupic.

Offline

 

#124 2010-12-02 15:39:42

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Si eu citesc zilnic acatistul, m-a ajutat enorm de "n" ori. Sf. Nectarie chiar a facut cateva minuni pt mine si familia mea.  rugaciune

daca tin minte bine, adinagrig a mers la moastele Sf Nectarie si s-a rugat chiar in luna in care a ramas gravida, dupa atatea incercari nereusite.

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-12-02 15:41:12)

Offline

 

#125 2010-12-02 15:54:45

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Fetelor,
dupa inseminare am fost la Manastirea Radu Voda unde sunt moastele Sf Nectarie si m-am rugat, mi-am luat si o iconita sfintita pe care o am in geanta mereu, am fost si la manastirea Ghighiu si m-am rugat la icoana Maicii Domnului despre care se stie ca e facatoare de minuni...dar se pare ca pe mine nimic nu ma ajuta in problema asta...
Nu am ce sa zic, in rest intotdeauna am fost o norocoasa, mereu mi-a mers bine in orice am facut, inclusiv sa trec cu bine de niste operatii nu chiar simple...si sa ma vindec...dar acum parca nimic nu ma ajuta...
Au trecut deja 3 ani si jumatate de cand incercam luna de luna...cat sa rezist asa?! Cat sa mai cred ca se va face o minune si pt mine? Si cum sa inteleg de ce atatea femei raman insarcinate si isi abandoneaza sau chiar isi ucid copiii...iar eu nu pot avea parte de asta cand l-as iubi si l-as ingriji cat as putea de mult...unde e dreptatea aici???
Imi e greu sa mai cred si sa ma mai rog...cred ca oricine in situatia mea ar incepe sa-si piarda credinta...imi pare rau dar am momente cand nu mai cred nimic...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#126 2010-12-02 16:06:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris, si eu simt uneori ca imi pierd credinta, in diverse situatii dificile, dar nu e bine.. ea ne tine la suprafata si ne ajuta sa razbim.  supa altfel ce am fi.. 
nu vreau sa iti dau sfaturi si incurajari, tu stii mai bine ce e in sufletul tau, insa te intelegem toate pt ca fiecare s-a chinuit mai mult sau mai putin sa aiba bebe. roaga-te in continuare, fii senina si impacata cu situatia ta actuala, cu sotul tau iubit, cu viata pe care o ai acum si cu faptul ca esti sanatoasa, si va veni bebele, sa nu te indoiesti de asta niciodata!
te pup si iti tin pumnii stransi sa reusesti cat mai repede, pt ca sunt convinsa ca vei reusi!  par

Offline

 

#127 2010-12-03 15:54:17

geasiemi06
Full member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 903

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cat costa inseminarea si sora mea vrea sa faca,gigeii sotului sunt 10% din care doar 4,4% mobili deocamdata ia branca si sa vedem ce tratament ii va da sotului,daca a luat cuminol sa-i fi iesit asa proaste analizele de la antibiotic?

Ultima oara a fost editat de geasiemi06 (2010-12-03 16:02:15)


Alexia-Ioana 25 august 2010

Offline

 

#128 2010-12-03 16:53:18

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

pass puss  kram

geasiemi pe mine inseminarea m-a costat 800 ron procedura si 300 ron monitorizarea prin ecografie si analiza estradiolului, deci total 1100 ron. Pretul variaza insa de la o clinica la alta...
eu i-am dat sotului meu Branca si mai rau i-a facut...mare atentie, nu mereu face bine...mai bine sa mearga la doctor sa ceara tratament...noua dr ne-a spus ca cel mai bun pt imbunatatirea spermogramei este Spermotrend, un complex de vitamine conceput special pt astfel de probleme. bafta!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#129 2010-12-04 13:37:43

geasiemi06
Full member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 903

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ms i-am zis sa intre si ea aici pe forum sa vb cu voi sa se incurajeze rugaciune

Ultima oara a fost editat de geasiemi06 (2010-12-04 13:37:55)


Alexia-Ioana 25 august 2010

Offline

 

#130 2010-12-11 14:09:33

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Pentru cele interesate de o biserica unde se gasesc moaste ale Sf. Nectarie in Sibiu : In curtea Spitalului tbc este o biserica mica, dar ff primitoare in care se gasesc permanent moaste ale acestui sfant. Am fost si eu la aceasta biserica si am ramas ff impresionata, nu pot sa descriu in cuvinte cum m-am simtit, plina de speranta.


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#131 2010-12-17 10:58:55

krisstta26
New member
Inregistrat: 2008-09-10
Mesaje: 5

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Buna,as dori si eu daca se poate sa-mi trimiteti si mie pe mail acatistul Sfantului Nectarie. Povestea mea incepe asa........de un an ma chinui sa raman insarcinata,si am reusit in septembrie anul acesta....era prima mea sarcina la o varsta destul de inaintata...30 de ani.......a fost o bucurie de nedescris, care in cateva secunde a fost inlocuita de tristete........era sarcina extrauterina pe trompa dreapta.............a fost groaznic.........in fine, am ajuns la laparoscopie si a fost nevoie sa mi se extirpe trompa cu pricina.......problema este ca nici trompa stanga nu este prea buna si risc sa fac din nou sarcina extrauterina..........am o luna de la interventie, si recunosc ca mi-e frica sa raman insarcinata si sa mi se spuna iar ca am SEU intrucat nu cred ca as rezista psihic.Va rog frumos, daca se poate sa-mi trimiteti si mie pe mail acest acatist ca numai prin credinta reusim ce ne-am propus.Doresc tuturor femeilor  sa-si duca la bun sfarsit dorinta de a avea un bebic.Sarbatori fericite si un an cu roade va doresc.Doamne ajuta!

Offline

 

#132 2010-12-17 12:17:25

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Buna Krisstta, vezi ca gasesti acatistul la pagina 3 a acestui topic, imi pare fffffff rau ca treci prin astfel de experiente, stiu ca e greu, dar nu renunta sa speri si sa citesti acatistul neaparat, eu il citesc, nu chiar in fiecare zi ca nu reusesc, dar destul de des si am incredere ca se va intampla minunea, te invit la topicul pentru aspirante la titlul de mamica http://forum.anticonceptionale.ro/t3302 … a-37.html, aici o sa gasesti niste prietene care o sa te sfatuiasca cu ce pot si o sa te sustina moral.

Multa bafta

Ultima oara a fost editat de AnaArc (2010-12-17 12:19:03)


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#133 2010-12-17 12:18:12

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

vezi ca este aici postat, cu cateva pagini mai inainte

Imi pare rau ca a tb sa treci prin asa experienta neplacuta.  par  par


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.