homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Visele-15


#267 2008-07-17 12:32:30

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Visele

ce sunt visele?


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 



#268 2008-07-17 12:52:16

skumpi
Vizitator

Re: Visele

visele is dorinte refulate adika dorinte pe care nu vrem sa le acceptatm sau lucruri, fapte, intamplari ... si evitam sa ne gandim la ele da cand visma tot nu scapam d ele lol

Ultima oara a fost editat de skumpi (2008-07-17 12:52:39)

 

#269 2008-07-17 12:53:19

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Visele

nu-s de acord
dc visam uneori cu persoane p kre nu le cunoastem?
persoane kre nu le-am mai vazut de fff mult timp?
dar visele cu premonitii?


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#270 2008-07-17 12:54:49

skumpi
Vizitator

Re: Visele

GreenBubbles a scris:

nu-s de acord
dc visam uneori cu persoane p kre nu le cunoastem?
persoane kre nu le-am mai vazut de fff mult timp?
dar visele cu premonitii?

puiule cearta`te cu Freud lol

 

#271 2008-07-17 12:56:42

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Visele

o fi el tata lor,sau ce? rotfl


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2008-07-17 12:57:29

skumpi
Vizitator

Re: Visele

cam asa ceva big_smile ma rog el le`o studiat cel mai muuuultttt

 

#273 2008-07-17 13:16:03

dulcinika007
Sr. member
De la: strada viselor
Inregistrat: 2007-12-22
Mesaje: 1443

Re: Visele

eu l'am visat azi dimineata pe verisorul meu care a murit:((smile((smile(((smile(((sia cum plang....doamne cat dor imi e de el:(((smile(((cand visezi morti e de bine dar.....grater(((


Tu nu vezi...paradisul meu e acelasi cu al tau
            .....dar tu te joci de'a Dumnezeu...
Tu nu vezi...ca mergem toti pe un drum inchis
            .....si vise mor pe asfalt incins...

Offline

 

#274 2008-07-17 13:17:23

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Visele

da,e bine....cik le moare moartea,asa se zice. adik va muri ff batran.e oribil stiu...eu am visat o data k a murit mama,m-am trezit plangand sad
mai d mult visam ff des k sunt violata dar au incetat visele..


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#275 2008-07-17 13:30:08

dulcinika007
Sr. member
De la: strada viselor
Inregistrat: 2007-12-22
Mesaje: 1443

Re: Visele

eu visez in fiecare seara....de multe ori prefer sa ma culc foarte tarziu,am vise foarte urate imi e frica sa ma culc ca s anu visez urat,am fost si la preot,m'am spovedit dar degeaba....poate o sa va para ciudat dar imi e frica sa ma culc uneori:((


Tu nu vezi...paradisul meu e acelasi cu al tau
            .....dar tu te joci de'a Dumnezeu...
Tu nu vezi...ca mergem toti pe un drum inchis
            .....si vise mor pe asfalt incins...

Offline

 

#276 2008-07-17 13:35:28

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Visele

te cred...n-ai ce face...eventual ia somnifere,cik nu ai nici un vis de la ele.


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#277 2008-07-17 14:22:32

Laura_Micutzza
Full member
De la: orasul alb violet
Inregistrat: 2008-07-08
Mesaje: 192

Re: Visele

acum intr-o noapte recenta am visat k eram p la parcul poporului,aproape d locul ala murise o pers draga inecata in bega,eram supy...am luat taxy sa vin acasa,i-am zis la mami sa-i zik la taximetrist sa nu mergem p acolo k am o amintire nu tocmai placuta,ci prin alta parte.tot p acolo m-a dus,peste ceva timp eram cu frate-meu treceam cu masina p un poduletz sau c era,cu apa,l-a oprit politzia nush pt c a scapat f repede.m-am trezit f speriata mai putzin si incepeam s plang:D visez numa tampenii uneori mi frik s ma pun s dorm din cauza viselor


IubescUnVagabondPeMatzuMeuPeCareIlVoiIubyMereu:X

Offline

 

#278 2008-08-22 22:26:00

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Visele

aseara am visat k eram mireasa... si stiu k nu e de bine..
nu k as fi supersititioasa.. da asa as vrea sa stiu ce inseamna.. stie careva...???


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#279 2008-08-22 22:28:03

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: Visele

nu inseamna nimic tu...nu mai credeti in de astea...oi fi vazut o mireasa sau poza sau ceva de-ale mireselor si noaptea creierul a procesat..si atat...inseamna ca tre sa fii bucuroasa ca ai vise caci sunt persoane care nu au...de fapt nu-ai amintesc visele smile


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#280 2008-08-22 22:32:49

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Visele

micanarcisa a scris:

nu inseamna nimic tu...nu mai credeti in de astea...oi fi vazut o mireasa sau poza sau ceva de-ale mireselor si noaptea creierul a procesat..si atat...inseamna ca tre sa fii bucuroasa ca ai vise caci sunt persoane care nu au...de fapt nu-ai amintesc visele smile

poi nu cred.. da vroiam sa stiu ce se spune din batrani..
a fst ok visu.. eram chiar q iubi maritata si a 2a zi tot in rochie petreceam fara el .. eram beata:)))rotflrotflrotfl


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#281 2008-08-22 22:34:25

SmackDown
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-11
Mesaje: 1506

Re: Visele

delyutza* a scris:

aseara am visat k eram mireasa... si stiu k nu e de bine..
nu k as fi supersititioasa.. da asa as vrea sa stiu ce inseamna.. stie careva...???

MIRE/MIREASA: capacitate de a-ti asuma responsabilitati sociale, nevoia de a te supune unor reguli deja incetatenite sau impuse prin traditie.

EU Am visat k eram in pat si aveam pe langa perna multi viermi :f?rv?nad::f?rv?nad: mad grater
Perna - Semn ca te asteapta zile cu alergatura multa
Pat - Daca visezi ca zaci in el, semn ca ti se va intimpla ceva rau; daca este de dormit, vei avea un musafir; daca este frumos, e bine, inseamna avutie; daca este stricat, e semn de saracie, mizerie

G?NDACI: repulsie, senzatie de respingere, oroare; perioada dificila a vietii, ?n care esti supus multor schimbari neplacute, traumatizante chiar; nevoia de odihna, de retragere din agitatia vietii, de revigorare fizica si psihica; tendinta de a-ti neglija propria persoana si de a te compromite

VIERME: aspecte care nu te pun intr-o lumina buna, pe care incerci sa le ascunzi; detalii neplacute despre viata intima, rusine, taine personale, amintiri neplacute din trecut, traume uitate, complexe pe care le tii secrete, puncte slabe pe care nu vrei sa le stie nimeni; probleme de sanatate care se cer descoperite.

signof10signof10signof10signof10signof10


الله مساعدتي لتعلم اللغة العربية 
ALHAMDULILLAH !!!!

Offline

 

#282 2008-08-23 01:25:17

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: Visele

pana acum 1 an am visat in fiecare noapte aproape trenuri... gari si trenuri, sine de trenuri... toate tampeniile astea legate de trenuri.
am citit pe undeva ca inseamna in viata reala ca esti pus in fata unor probleme si trebuie sa alegi o solutie. si cam asa era. eram cu fostu si ne intelegeam destul de naspa... dar nici un rau nu este mai rau decat acela de a renunta la rau lol... de cand am avut puterea de a pune punct si de cand sunt cu actualul meu prieten, nu am mai visat decat o sg data trenuri, asta tot la o cearta...
acum imi dau seama cand visez trenuri ca trebuie sa aleg ceva .
in rest, visul cu faleza si tsunami a mai fost frecvent ... au mai fost...dar nu-mi mai amintesc

Offline

 

#283 2008-08-23 14:10:39

andraaa
Full member
De la: curtea de arges
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 828

Re: Visele

eu cand am avut examenul de capacitate visam mai mereu apa... multa apa... aici la noi se organizeaza un targ de sfanta marie cu tot felul de tiribombe si de la mine de la bloc pana acolo.. e ceva de mers... si am visat ca se vedeau tribombele de la mine de la scara... si pana acolo era numai apa... ca o mare... altadata am visat ca era apa multa si tulbure p strada la mine... si de la mine din scara iesea ca o cascada...pana cand am vorbit cu un preot si mi-a citit ceva.. iar in seara urmatoare am visat tot apa... dar era foarte limpede... si mult mai putina... ca un parau... si de atunci... n-am mai visat apa


Dragostea pe care o daruim mai departe, este singura pe care o pastram pentru noi. Elbert Green Hubbard
Iubeste, zambeste, iarta!!! hjarta http://ticker.7910.org/an1czZf0g411210M … dWJpbQ.gif

Offline

 

#284 2008-08-30 10:37:07

roxanajust4you
Full member
Inregistrat: 2008-08-25
Mesaje: 259

Re: Visele

va rog daca stie cineva se inseamna cand visezi soarici (vroiam sa omor cu o nuia niste soarici si unu mi-a sarit in gura, m-am trezit brusc fffff speriata) :sick  sad

Offline

 

#285 2008-08-30 13:23:23

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Visele

eu am visat pui de gaina. si ca luase tata un dulap in loc sa imi ia mie telefon, iar eu ii faceam scandal...big_smile asta cu tata stiu ce inseamna ca tot astept telefonul big_smile


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.