homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Visele-18


#324 2008-09-28 15:45:33

skumpi
Vizitator

Re: Visele

Laura nu cred k toata visele inseamna ceva lol
d obicei ce visam noi sunt dorinte de`a noastre...teremeri... ganduri care in mod constient nu vrem sa le acceptam...etc

eu nu`mi fac pb sau am rog, nu ma intreb ce`o fi insemnand visu asta decat atunci cand se tot repeta..si am unele vise care se repeta nustiu ce`o fi insemnand...numa cei ce se ocupa d vise stiu lol

 



#325 2008-09-28 16:41:21

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: Visele

cezady a scris:

pinkshine a scris:

eu visez mai mereu k imi cad dintzii, k mi se rup/ sparg ... am inteles ca e de rau...stie cineva ce inseamna ? cesafac

sa te ajute Dumnezeu sa fie doar un vis...eu zic sa te duci la biserica sa aprinzi niste lumanari pt cei pe care ii iubesti..si sa faci o rugaciune.....

cezady a scris:

mai fetelor..de vreo 2 luni am un vis,nu zilnic,da odata la 3 4 zile e..imi scot o anume masea cu mana,nu ma doare mai de loc..si curge nitel sange..dar nu doare...soacra-mea a zis ca sa-r putea sa moara ceneva din familie dar indepartat,pt care nu prea simt ceva..ce e ciudat ca e exact accelasi vis,parca e pus pe replay

Din pacate superstitia legata de acest vis s-a adeverit pe 17-09 cand surioara mea la ora 3 chicotea si radea  alaturi de sora si de mama ei iar la ora 17 era in nefiinta...

vaiii cat de tare mai speriat  grater  .......si eu am visat acum o sapt ca mi`au cazut toti dintzii din gura, dar aveam altzii sub cei care cade`au, cei drept erau f uratzi la culoare...sad


pc  pc

Offline

 

#326 2008-09-28 16:42:47

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: Visele

cezady a scris:

Ca o sa iti suspende carnetul

pai nu am carnet de conducere smile


pc  pc

Offline

 

#327 2008-09-28 16:47:25

skumpi
Vizitator

Re: Visele

cezady a scris:

anka9mai a scris:

cezady a scris:

Ca o sa iti suspende carnetul

pai nu am carnet de conducere smile

asta e..cand o s ai carnet...la prima abatere ti-l suspenda  big_smile  big_smile

`aide mai lol

sie u care vroiam sa fac scoala d soferi in primavara  roll  pai asa nu o mai fac lol

 

#328 2008-09-28 16:49:01

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: Visele

cezady a scris:

anka9mai a scris:

cezady a scris:

Ca o sa iti suspende carnetul

pai nu am carnet de conducere smile

asta e..cand o s ai carnet...la prima abatere ti-l suspenda  big_smile  big_smile

rotfl


pc  pc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2008-09-28 17:05:37

skumpi
Vizitator

Re: Visele

oki puss

 

#330 2008-10-08 06:17:47

Laura_Micutzza
Full member
De la: orasul alb violet
Inregistrat: 2008-07-08
Mesaje: 192

Re: Visele

sa va pove 2 vise..primul era cu laura andresan blonda(nici nu ma gandisem la ea sau sa pomenesc numele)era la mn si am chemat-o pana in camera mea sa-i arat ceva cu niste curve:D canta o mel de-a ei si nimeni nu a vrut in visul asta sa ma ajute in legatura cu baiatul de care-mi place..merg in bucatarie ma poopa pe obraz o poop si yo ii zic k ea e ultima sperantza in legatura cu asta..n-a vrut sa ma ajute..ea trebuia sa plece nu stiu unde si i-am zis dak ma i-a si pe mn a zis k da pana m-am pregatit a durat mi-au cazut cerceii pe jos..graba..cand ajung jos nu mai era loc in masina era park o femeie mai in varsta si mai o fata..nush cum am ajuns tot in zona dar in alt loc imi zice k merge acasa yo cf..ii zic k.cred k merg la un majorat la care era invitat si el..si tata-meu cunostea pers care avea majoratul...A statea in bl cu o prietena de-a mea..k il vazusem cand a intrat in scara..big_smile


IubescUnVagabondPeMatzuMeuPeCareIlVoiIubyMereu:X

Offline

 

#331 2008-10-08 06:31:54

Laura_Micutzza
Full member
De la: orasul alb violet
Inregistrat: 2008-07-08
Mesaje: 192

Re: Visele

al doilea..se face k era prietenul unei prietene de-a mea la mn..yo ii facuse cred o gluma cu un album de poze..pan la urma l-a gasit si m-am uitat la poze..trec brusc la altceva..se face k trebuia sa facem curat intr-un pod eram yo era el,niste prieteni era si prietena mea..urcam noi in pod vine A si ma saruta de fatza cu  ea si ceilaltzi(in realitate nu face asta)am ramas uimita nu-mi venea sa cred..pleak el raman cu ea nush ce-mi zice tipa dupa cre yo ii zic k nu pot sta sa ma vada A k nu fac nik..erau multe covoare in pod de toate nici nu mai stiu ce era:D aaa si ink unul de noaptea trecuta..m-am poopat cu unu de 16 ani:d(necunoscut)si ieri m-am poopat cu Ahjarta big_smile


IubescUnVagabondPeMatzuMeuPeCareIlVoiIubyMereu:X

Offline

 

#332 2008-10-25 14:02:12

dyana23
Membru
Inregistrat: 2008-10-25
Mesaje: 4

Re: Visele

Buna tuturor.M-am visat mireasa cam de 3 ori si s-a adeverit dupa vreo 2,3 luni nu mai stiu exact,dar oricum m-am casatorit.Dupa vreo 4 ani de casatorie am visat tot de 3 ori ca am ramas gravida si eram speriata ca nu eram pregatita de un bebe.Si ce credeti?Dupa o luna,doua chiar am ramas gravida.Asa ca unele vise chiar se implinesc,poate daca ai acelasi vis de mai multe ori.In ultima perioada am visat tot de 3 ori ca o sa am un baietel.Luna viitoare aflu de la ecografie ce sex o sa aiba  bebic

Offline

 

#333 2008-10-25 16:06:31

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Visele

dyana vezi la tine nu se adevereste ce se spune in carti dac te visezi mireasa o sa iti moara cineva sau chiar tu.eu continui sa spun visele sunt refulari ale dorintelor noastre si are legatura cu subconstientu de aia e spune :"visele se duc o data cu noaptea" ca nu e bine sa-ti bati capu cu ele....ele vin si se duc

Offline

 

#334 2008-10-25 17:08:52

leeah
Full member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 756

Re: Visele

am visat ca eram la autoservire la mare si am cerut piure de cartofi cu chiftelute gratinate si mi-a dat piurede cartofi cu c***t super aiurea

Offline

 

#335 2008-10-25 17:14:21

skumpi
Vizitator

Re: Visele

am vizat azi`noapte ca eram in Franta....si era si mami si am dus`o sa vada Sena hjarta bineinteles ca era diferita...si ii explicam eu pe acolo...cand dintr`o data o vad pe mami in apa yikes aoleooo si ea nu stie sa intoate...si am sarit dupa ea... bine ca nu se inecase si am adus`o la mal...asa m`am speriat sad

 

#336 2008-10-26 19:51:48

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: Visele

Aseara am visat o pisica neagra cu ghearele mari si ascutite venea sa ma zgarie m-am trezit imediat...ce m-am speriat...stie cineva ce inseamna asta?


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#337 2008-10-26 19:55:04

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Visele

Danisia a scris:

Aseara am visat o pisica neagra cu ghearele mari si ascutite venea sa ma zgarie m-am trezit imediat...ce m-am speriat...stie cineva ce inseamna asta?

Poate insemna ca ti-e frica de cineva sau de ceva smile


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#338 2008-10-26 19:59:04

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: Visele

nu mi-e frica de nimik....doar de faptul sa nu fiu insarcinata ...si se zice k daca visezi pisica e fata ...daca visezi pisoi e baiat ..... dar eu am visat una neagra care vroia sa ma zgarie si m-am trezit speriata ...


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#339 2008-10-26 20:33:09

puff
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 168

Re: Visele

eu ieri si alaltaieri am avut vise cam ciudate..in primul vis se facea ca bunica mea imi cumparase o rochie de mireasa, ca am imbracat-o si ca eram nedumerita..o intrebam tot timpul de ce m-a imbracat in alb..iar in al doilea vis o femeie imi spunea ca a terminat de impartit farfuriile, si ma trimitea sa-i cumpar pahare de unica folosinta sa dea de pomana si de baut, si sa ma duc in mare sa-i aleg scoici cu viermi..lol..si am intrat in mare, apa era agitata si se lovea de stanci, si io ma bagam sub apa si luam scoici..neutral  [ i-am povestit mamei si a zis k nu e de bine si sa am grija..voi ce spuneti?]


You belong to me.. hjarta
I belong to you.. hjarta
Fire from my heart.. hjarta
Burning just for you.. hjarta

Offline

 

#340 2008-10-26 20:34:46

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Visele

puff, ai grija sa nu fie un fel de premonitie, visandu-te mireasa poate insemna un deces, o suparare mare.


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#341 2008-10-26 20:41:05

puff
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 168

Re: Visele

Sper sa nu fie nimic grav..defapt sa fie doar un vis..desi multe de visele mele au fost reale..lol


You belong to me.. hjarta
I belong to you.. hjarta
Fire from my heart.. hjarta
Burning just for you.. hjarta

Offline

 

#342 2008-10-26 20:43:00

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Visele

atunci ai mare grija de tine si de cei dragi..daca ai cum. sper sa fie doar un vis.


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.