homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Visele-2


#20 2006-11-17 20:53:46

anckusha
Full member
Inregistrat: 2006-08-04
Mesaje: 147

Re: Visele

eu visez uneori k alerg p un culoar lung imbracata intr-o rochie dp vremuri si k ma urmareste cineva sau ceva,iar la un moment dat ajung intr-o incapere larga si cad intr-un bazin cu apa si sunt urmarita in continuare...sau uneori fie visez k sunt p bloc,fie k sunt intinsa in par si incepe sa s invarte patul sau blocul cu mine si cad jos dupa care ma trezesc brusc...visele astea ma ingrozesc...nu-mi amintesc sa fii visat vreodata ceva frumos...eu d obicei visez alb negru sau albastru sters...

Offline

 



#21 2006-11-17 21:10:05

Satina
Full member
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 268

Re: Visele

Eu nu prea am timp sa visez (dorm putin, ca am copii mici), de felul meu dorm bustean, nu ma deranjeaza zgomotele, nimic, doar pe copii ii aud (de fapt pe fiecare copil il auzeam doar cat era bebelus, dupa 2 ani nu mai sunt asa sensibila la miscarile copilului). Si eu visez numai in culori si deosebit de clar, cu senzatii (ex. ca inot), miros. Cel mai interesant a fost cand am visat ca eram la munte intr-o drumetie (voiam sa merg la munte si nu mai stiu de ce, tot nu apucam sa merg). A fost un vis super, m-a implinit pofta de munte, doar ca dimineata, ma credeti (???!!!) aveam febra musculara. E adevarat ca a cedat in cateva minute, adica primele miscari au fost ca si cum as avea febra, apoi cred ca m-am prins ca nu aveam motiv de febra musculara si au disparut "urmarile drumetiei". Candva in adolescenta am avut un vis splendid, inotam intr-un lac deosebit de frumos, era multa lumina, un peisaj oarecum exotic, o insula cu un castel din lemn oarecum ciudat (avea parca o figura mai putin placuta pe el (cam cum sunt chipurile in culturile africane sau incasa...). A fost foarte frumos, simteam stropii de apa.
Cel mai nasol a fost cand am visat ca mi-am inselat sotul, dar n-am visat chestia in sine, ci gandurile pe care le aveam dupa presupusul eveniment, nedumerirea, sentimentul de vinovatie, a fost nasol rau, mai ales ca visand atat de clar, a trebuit sa imi gasesc mie argumente cum ca nu se intamplase nimic, ca nu avea practic cum sa se intample asa ceva... ziceati ca nebunii viseaza in culori???
A, si inca un vis sa va mai povestesc. Eram insarcinata cu ultimul copil, cam prin luna a cincea sau a sasea. am visat intr-o noapte ca unul dintre copiii mai mari mi-au adus o cutiuta de medicamente careia nu mai putea sa-i inchida capacul si din ea incepusera sa iasa un fel de musculite foarte mici, negre, mai mici decat musculitele de otet. Cand au inceput sa iasa din ce in ce mai multe, m-a cuprins un fel de panica, frica, furie, m-am speriat rau. Eu m-am trezit si incet m-am linistit, dar bietul bebelus din burtica era atat de agitat, lovea disperat si cu manutele si cu piciorusele. Niciodata nu am experimentat atat de clar efectul stresului mamei asupra copilului. A durat mult pana s-a linistit si imi era atat de mila de el saracutul.

Offline

 

#22 2006-11-17 21:16:01

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: Visele

si eu am visat cu marea..la fel..eram pe faleza si erau niste valuri uriase de care fugeam..s`a repetat si asta


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#23 2006-11-18 00:47:18

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Visele

si eu am visat k pluteam. da nu tot timpu.... mai ajungeam si jos, faceam un pas si iar zburam... vai ce m-am enervat, iar dimineata aveam impresia k e tot asa, drept urmare am cazut din pat
iar cand visez k (virgula) cad este teroare, ma trezesc f speriata si nu imi dau seama de ce sunt in picaj si nu mai ajung jos lol
mi s-a intamplat sa visez k sunt undeva cu multi cunoscuti. si eram constienta de faptul k eu sunt intinsa in pat si dorm. si m-am trezit k stateam in fund si ma holbam pe pereti
mi s-a intamplat(de mai multe ori) sa visez k ma bat cu cineva si nu mai aveam pic de forta. oricat de mult ma incordam, cand pumnul meu ajungea langa pers respectiva se ducea toata forta. si atunci m-am trezit mai nervoasa
si apropo de febra musculara...... eu m-am trezit facand abdomene (cand eram eu obsedata k eram mai grasuta)http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/21.gif


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#24 2006-11-18 08:44:02

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Visele

Foarte interesant topicul! Eu visez foarte mult, extrem de mult! In fiecare dimineatza am ce povesti big_smile ! Visez foarte variat si de cele mai multe ori, visele mele au legatura cu gandurile, dorintele mele si cu ce se intampla in acel moment in viata mea! De exemplu: inainte sa incep facultatea eram foarte emotionata si cred ca 3 nopti la rand inainte de deschidere, am visat ca sunt in prima zi acolo si era bine! Sau cand sunt despartita/certata de prieten visez k ne impacam si invers! Am visat si eu odata ca mi-am inselat prietenul si am avut tot asa, senzatii de vinovatie foarte intense, mi-era asa de frica sa nu se afle, nu-mi venea sa cred ce am facut, iar cand m-am trezit eram cea mai fericita ca nu a fost decat un vis smile .

Acum vine partea mai interesanta: imi amintesc 2 vise in care eram constienta ca visez. Intr-unul eram cu mama intr-un autobuz si am intrebat-o "mama, nu-i asa ca suntem intr-un vis?" si ea a raspuns ca asa este; altul, eram undeva afara si ma urmareau 2 babacloantze si-mi era frica rau, nu stiam ce sa fac si m-am gandit sa ma dau cu capul de bordura ca sa mor si sa ma trezesc si asa am facut si a mers big_smile !
Si acum ceva si mai interesant, sunt foarte curioasa daca a mai patit vreuna dintre voi asa: prima oara mi s-a intamplat cand eram mai mica, dar foarte curios, mi s-a intamplat si de curand: visez ca sar un gard inalt, sau ca sunt undeva sus, agatata, suspendata, sau urc pe o bara si ma trezesc imediat din visul asta si am orgasm... si tine mult...

Am vazut un documentar pe discovery despre vise: acolo spuneau ca visele sunt facute pt a gasi o rezolvare la problemele noastre reale! Ne-au dat si un exemplu: un tip a avut un accident si a intrat in coma profunda. In urma accidentului ramasese mut si paralizat! Pe toata perioada comei a visat incontinuu ca este mut si paralizat, iar atunci cand s-a trezit i s-a parut absolut normal ce i se intampla! Probabil daca nu visa asa, avea un soc extrem de mare la trezire!

Acum 2 nopti am visat ca imi cunoscusem barabtul visurilor mele... intr-un autobuz! big_smile Era asa de frumos, inalt, bine facut si ne indragostisem rau unul de altul...mi-a parut asa rau cand m-am trezit big_smile
Am mai visat o data ca am nascut pisici.. tot felul de vise... imi place la nebunie sa visez! Aveam si vise de groaza... ma trezeam ingrozita si mi-era frica sa ma culc la loc sa nu cumva sa mai visez tongue

uff...sper ca nu v-am plictisit! pup

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2006-11-18 12:21:19

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Visele

eu am avut 3 vise care m-au marcat.
primul dintre ele a fost chiar in noaptea de mos nicolae, prin clasa a 10-a sau a 11-a. de fapt nu stiu daca a fost vis. nu "vedeam" nimic. dar mi se repeta obsesiv in minte "este aceasta si aceasta va fi intotdeauna". partea ciudata e ca nu era vocea mintii mele (pe care o cunosc foarte bine tongue). era o voce de batran care parca era simultan in mintea mea si langa mine. mi-am dat seama de asta cand m-am trezit (si am fost "vioaie" din prima secunda, ceea ce nu mi s-a mai intamplat pana atunci si de atunci incoace). chiar si dupa ce m-am trezit in mintea mea se repetau cuvintele astea. neutral si totusi, nu eram speriata (daca s-ar intampla asta acum, as face stop cardiac, ca stiu eu ca a niste buhuhu in casa)
celelalte 2 se cam repeta. adica eram intr-o statie de masina (aceeasi statie, in care cand veneam d ela liceu stateam cu colega de banca sa asteptam masina ei, dupa ma duceam la statia unde asteptam masina mea). si in statia asta era o mama cu un copil mic. deodata apar de undeva cativa caini mari si negri care se reped spre copil, eu iau repede copilul in brate si... stupoare. se termina visul. de fapt, mai era putn de "ecran negru", dupa care ma trezeam. asta a fost unul. in celalalt tipa, mama" era insarcinata (parca sta fusese primul...) si cand apareau cainii ma puneam in fatza lor, convinsa ca asa scap COPILUL! (deci in mintea mea era sa scap copiii, nu mamele!)
ciudat e ca nu s-au mai repetat...


Nobody home

Offline

 

#26 2006-11-18 13:14:44

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: Visele

de cele mai multe ori visele mele sunt premonitii.adica visez ca-mi cade o masea si-n maxim o sapt aflu despre cineva drag ca a murit.cu o sapt inante sa moara bunica mea anul asta am visat-o f linistita si fericita alturi de bunicul si de o prietena a ei,ambii morti acum mult timp.ma visez in ape muradre,cu un copi in brate,razand in hohote, la scurt timp am sigur un necaz mare.ma visez plangand si stiu ca-n perioda uramatoare ma voi bucura intens de ceva,ca voi fi foarte fericita.a..si nu am vise prevestitoare legate doar de mine.din pacate nu stiu sa descifrez tot asa cum ar tb.


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

#27 2006-11-18 13:33:50

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: Visele

si eu am visat ca mi`a picat o masea..si curgea si sange..si nu s`a intamplat nimic rau..eu stiam ca nu e de bine si ma asteptam..m`am speriat..dar a fost bine..deci nu la toata lumea se adeveresc


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#28 2006-11-18 13:46:38

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: Visele

as fi vrut sa nu mi se intample nimic rau nici mie,dar din pacate realitatea e alta.


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

#29 2006-11-18 14:35:21

Heart
New member
Inregistrat: 2006-10-13
Mesaje: 31

Re: Visele

mie mi se intampla destul de des sa visez ca imi cade o masea dinte... uneori chiar mai multe... e un vis pe care il am de foarte multe ori. pentru mine a devenit la fel de comun ca acela al caderii... sau al impiedicarii cand tresari in somn... doar ii vad cum cad si ma casnesc sa-i pun la loc... uneori mai sunt unii care se mai tin ... si tre sa am grija sa nu scape iar... auzisem ca daca visezi asta inseamna ca moare cineva, iar daca te doare sau simti ceva in momentul ala inseamna ca se intampla sa moara cineva drag sau cunoscut. ce-i drept nu m-au dururt nici macar o data... insa nu e o senzatie prea placuta sa te stii fara dinti... saracii nostrii bunici

in rest... vise diverse... in unele dintre ele se rasfrang intamplari din zilele precedente sau ganduri despre ce ar urma sa fac. am avut si perioade proaste pot spune... mi s-a intamplat... asta prin clasa a 12-a... aveam o perioada in care aproape noapte de noapte... sau nu chiar... visam morti... nu persoane decedeate pe care le cunosc... ci pur si simplu persoane moarte... am visat ca priveam de la balcon si treceau trei masini cu morti... si in momentul in care sau intalnit... s-au ridicat toti trei... oricum... destul de ciudate si de ... creepy... atunci ma speriau putin... dar au trecut si nu s-au mai intors pana acum


To the world you may be one person, but to one person you may be the world!

The greatest happiness in life is the conviction that we are loved, loved for ourselves, or rather, loved in sipte of ourselves.

Offline

 

#30 2006-11-18 14:58:27

Penellope
Full member
Inregistrat: 2006-10-12
Mesaje: 571

Re: Visele

SI eu am am momente cand visez ce mi s-a intamplat in zilele respective. Sau daca ma gandesc mult la ceva ajung sa visez noaptea. Cand aveam examene importante (bac, liceenta, chiar si scoala de soferi) si invatam si ma stresam ajungeam sa ma visez noaptea la examen sau faze de genu`....
Oricum am patit sa visez ceva iar apoi sa mi se intample in realitate (nu neaparat identic). Cred ca de aici apare acel sentiment de deja-vu....
Unele vise imi par asa de reale.... Poate o sa par ciudata de ce am sa zic acum (de aia poate trebuia sa scriu asta la topicul cu "Ciudata de mine" big_smile ) dar de multe ori am impresia ca viata este de fapt un vis si ca noi ne trezim dintr-un vis intr-altul...


Carpe diem!

Offline

 

#31 2006-11-19 12:12:05

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Visele

eu nushu visez intodeauna dezastre naturale...mai mereu de fapt..sau ca zbor.pot sa zic k locurile unde ma visez cel mai des sunt la mine acas :balcon(cel mai des), baie,bucatarie.in schimb imi este frica in sufragerie,holuri si mai ales debaralele...si visez mai mereu iarna.nushu celelalte anotimpuri nu el visez asa des ca iarna.visez vrajitoare si asta cand sunt in vis pe balcon si ma arunc de la balcon si nu cad.si ultima oara mi s-a intamplat s visez de 4-5 x in acea noapte,vise diferite. mai visez ca sunt intr-o padure din aia din povesti.imi visez si bunicii(care au murit sad  )

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2006-11-19 12:13:24)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#32 2006-11-19 21:51:50

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Visele

eu mi-aduc aminte de un vis super ciudat.eram intr-un parc cu fratiorul prietenului si ne catzaram pe toate cele.dar in pamant erau multe gauri...rotunde si din ele ieseau un fel de sobolani.eu l-am urkat pe fratirorul prietenului pe o bara si dupa am inceput sa dau in cap la sobolanii aia cu o bata sa il apar.si mai visez animale...sau zapada...am vista de vreo 2 ori k mi-au venit musafirii peste pastile..si eram cam speriata...dar kiar nu am tinut cont si nu am obs sa se intample ceva rau dupa cate un vis.a...si mie mi s-a mai intamplat sa mai visez bunicii morti


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#33 2006-11-20 11:52:29

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: Visele

hmm...eu visez...de vreo 4-5 ani incoa' k zbor..k plutesc sad...culmea  e ca acest vis se tot repeta...visez ca sunt urmarita...ca cineva vrea sa-mi faca rau si in momentu' ala ma "ridic" pur si simplu d la pamant si incep sa zbor,zbor..si iar zbor ..urmarita de acea persoana rea...niciodat nu ma prinde...dar ..simt  frica...mi-e frica ca ma va prinde...oare ce semnfica?! cesafac sad


Sim y 

Offline

 

#34 2006-11-20 11:54:02

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: Visele

a si am visat..de vreo 2 ori...un cutremur...dim cand m-am trezit si am dat drumu la tv aud stiri cf carora a avut loc un cutremur in nu stiu ce insula..tara...o fi doar coincidenta?!:-?


Sim y 

Offline

 

#35 2006-11-20 12:39:38

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Visele

daca ma joc seara se intampla sa ma visez jucandu-ma


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#36 2006-11-20 14:32:01

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: Visele

ce tare tongue


Sim y 

Offline

 

#37 2006-11-20 18:50:24

alinutza_alina
New member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2006-07-27
Mesaje: 98

Re: Visele

eu sunt asa si asa cu visele...anu trecut mi s-au intamplat doua mari nenorociri .... prin septembrie m-am visat de doua ori mireasa ...si prin ianuarie mi-a murit o mamaitza iar la 3 saptamani mi-a murit si cealalta...nush daca a avu legatura visul cu realitatea dar se spune ca ti se intampla ceva rau daca te visezi mireasa...adevarul este ca am fost cea mai terminata fata grater nu a fost deloc usor...dar l-am avuit pe uby meu alaturi

Offline

 

#38 2006-11-20 18:56:09

cata
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 303

Re: Visele

eu am visat odata ca juca dinamo cu steau la fotbal(tin sa mentionez ca sunt microbista) si in visul meu a batut dinamo..si eu stiam , am auzit ca in realitate se intampla invers decat in vis,parca si una din fete a spus asta, ideea e ca asa s-a intamplat...in realitate a batut steaua(din pacate)..nu stiu dc e coincidenta sau e ceva la mijloc..


"Destinul alearga dupa noi ca un nebun cu briciul in mana"
                                                         Arsenii Tarkovski

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.