homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Visele-3


#39 2006-12-11 22:50:35

LoliPop
Full member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 101

Re: Visele

Eu am visat de mai multe ori ca urma sa ma casatoresc parca, ceva cu rochie de mireasa, ultima data am visat ca aveam o rochie..si eram foarte mirata de ea, mi se parea putin cam simpla  si scurtuta  si am pus-o pe mine...am zis ca daca eu am ales-o inseamna ca imi place..si ca e frumoasa, in schimb eram cam nearanjata. Prietenul meu avea un costum bej cu dungi albe si freza facuta, el arata foarte bine. Ne probam si ne uitam amandoi in oglinda de la sifonierul meu. Nu s-a intamplat nimic ...cred ca am visat astea ca m-am tot gandit la maritat...etc. Am visat si ca aveam 1 pantof, 1 papuc ceva de genul asta si asta stiu ca inseamna ca te mariti.
Ultima data am visat ca vroiam sa raman insarcinata si totodata parca eram deja (eu iau de 1 luna antibebe) si ca eram foarte fericita desi eu nu sunt deloc nerabdatoare sa am copii...eu deocamdata imi doresc un catzelus. Si prietenul meu era fericit..iar mama lui, nu mai spun ca era in culmea fericirii si imi spunea sa ma mut la ei...sa ma ajute cu copilul...iar eu nu prea vroiam. Ah, si parca eram in seara de revelion iar eu statusem acasa la mine singura ca nu aveam voie sa fac efort..ca nah...

Vise in care zbor am avut si eu vreo 2... in primul ma plimbam si deodata ma ridicam printre copaci..faceam pasi uriasi si saream, iar in cel mai recent ma fugareau 2 tipi, unul mai micut de inaltime si copil parca si unul normal si alergam tare tare si deodata mi`am luat zborul si am ajuns f repede la mine acasa si am intrat prin balcon lol

Multe vise...eu visez in fiecare noapte..si mai multe vise pe noapte...deci as avea ff multe de povestit.

Ps si sunt foarte fericita cand il visez pe bunicul meu care a murit si eram f suparata ca eu vorbeam cu el si ii spuneam ca imi este dor de el si el nu zicea nimic...am visat mult timp asa ...ca saream pe el si il pupam si nu aveam nici un raspuns. Pana intr-o seara cand l-am visat si il intrebam daca e suparat pe mine si a zis ca nu...nu are de ce sa fie suparat pe mine...ca este foarte mandru de mine, ca sunt la facultate si ca o sa devin o persoana importanta.
M-am trezit foarte fericita in acea zi.... abia astept sa il mai visez.


Keep you face to the sunshine and you won`t see the shadow wink

Offline

 



#40 2006-12-12 00:01:36

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Visele

LoliPop a scris:

Vise in care zbor am avut si eu vreo 2... in primul ma plimbam si deodata ma ridicam printre copaci..faceam pasi uriasi si saream, iar in cel mai recent ma fugareau 2 tipi, unul mai micut de inaltime si copil parca si unul normal si alergam tare tare si deodata mi`am luat zborul si am ajuns f repede la mine acasa si am intrat prin balcon lol

Pe mine ma fugarea un caine...si mi-am luat zborul. lol Numa ca se tinea dupa mine...dar nu ajungea la mine...ca nah...zburam...si eram prea sus pt el. big_smile Si pana la urma cainele era de fapt lup (nu caine lup...lup lup...din ala care traieste din padure)...si a intrat la mine in scara...apoi in casa la mine...si de abia a reusit un vecin sa-l dea afara. smile  am chemat si 911 dar nu se pricepeau ei ce sa faca sa scape de un lup. smile Strange...

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2006-12-12 00:02:36)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#41 2006-12-12 00:05:59

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: Visele

Hmm voi ati avut vre-o data un vis in care sa va datzi seama ca suntetzi in vis?eu tot timpul cand visez imi dau seama ca visez si pot sa ma controlez in vis faza naspa e ca nu pot sa fug pt ca imi sta patura pe picioare si mi le misc greu.ii chiar mishto am visat si eu ca "zbor" fac salturi inalte ca si cum as merge pe luna cu gravitate mica.

Offline

 

#42 2006-12-12 00:17:49

Deeyutza
Full member
De la: Baia Mare
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 616

Re: Visele

de multe ori knd am nishte vise kre pot sa zic  shi eu k ma intere....adik vreau sa vad ce se  int cum e totul.......nu vad bine(in vis)....vad asa  foarte cetzosss,,,,,abia imi tin ochii deschishi....dar eu defapt ce fac?...incerc k sa ii deschid in timp ce dorm lol.....normal k mi se pare f greu k sa ii  tzin deschishi:))... iar....cainele in vis  se  zice  k e  om rau peste zi,,,,adik  dai de  om  rau sau ceva de genul...nici eu nu le prea  shtiu:)...si eu am visat de multe ori  k am un copil sau ca sunt insarcinata,,,,multe:)....iar dak visezi morti in acea zi ploua....la mine de majoritatea datelor  mi  s-a int  asa.....visam morti shi ziua ploua...sau ca visezi k....pici undeva intr-o groapa.....wowww!!!ce senzatii ai....big_smile

Offline

 

#43 2006-12-12 00:22:01

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Visele

duke eu am visat cva asemanator cu ce ziceai u de picioare ka le misti greu in vis.cand visez si parca ma alearga cineva nushu ma impiedic,nu mai vor picioarele sa-mi asculte comenzile.a da si odata am vrut s ma trezesc,m-am trezit in visul meu la fel al fel eram imbracata tot zi,dar acnd ma uitam p geam afra vedeam k este vara(desi era toamna inrealitate) sau iarna(desi era vara-mi s-a intamplat vara asta s ma vise de genu asta).mai nou acum visez dezastre naturale si multa zapada.

a mie cand imi place un vis incerc sa raman concentara acolo sa nu am nimik in minte k daca nu ma trzesc,si yo vd in ceatza in vis cateodata si cateodata mai visez ca ma bat cu cineva(parca cel mai recent vis a fost cand m-am batut cu o olega,i-am suls parul din cap rotfl )

am uitat sa specific ca visez k  fac dragoste cu babi meu tongue. ultima oara am visat k faceam sex in bucatarie la el,si aragazu patise cva..si a intrat tasu in casa da nu ne-a vazut smile

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2006-12-12 00:26:23)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2006-12-12 00:31:19

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: Visele

Tulai!!! cum sa visezi mortzi?prietena mea a visat ca tragea soareci cu aspiratoru.3 zile nu am mai putut de ras lol.eu cu tata aveam un obicei prost noaptea ne trezeam ca somnambulii si in loc sa mergem la baie sa facem pp mergeam la dulap avem noroc cu mama ca ne opreste ca de nu inundam dulapu tongue.odata am plecat amadoi din pat si fugea mama dupa noi sa ne opreasca tongue.bine ca nu mai am obiceiu ca trebuia sa imi mut wc`u in dulap big_smile.

p.s. eu nu vad deloc in ceatza vad destul de clar.

Ultima oara a fost editat de Duke (2006-12-12 00:31:50)

Offline

 

#45 2006-12-12 02:00:36

kittyyy
Full member
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 614

Re: Visele

blue_elf numai in vis putea sa nu va vada taicasu...deci a fost un vis..be happy big_smile

Ultima oara a fost editat de kittyyy (2006-12-12 02:00:49)

Offline

 

#46 2006-12-12 11:57:01

danielutza
Full member
De la: maramu'
Inregistrat: 2006-09-25
Mesaje: 511

Re: Visele

salut.
as vrea sa stiu ce visez,dar tot timpul nu tin minte,oare de ce?de cativa ani mi se intampla chestia asta.
ce fain pt cei ce tin minte.

Offline

 

#47 2006-12-12 12:06:17

dazza
New member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 14

Re: Visele

danielutza,poate te uiti pe geam cand te trezesti si de aceea uiti . big_smile

Si eu mai uit uneori visele,sau merg intr'un loc si uit pe drum pt ce am plecat,dar ma intorc inapoi si cum ajung in locul de unde am plecat,imi aduc aminte instantaneu. Ciudat,nu ?big_smile
Referitor la vise,am avut multe...cu semnificatii ciudate.Visez inscriptii,primesc mesaje in vis,si f multe vise s'au implinit.De fapt eu am visat o chestie,am dedus ce ar putea insemna si ce s'ar putea intampla,am raportat totul la viata mea si am aflat raspunsul.


Niciodata'n viata,nu te da batut.

Offline

 

#48 2006-12-12 14:59:57

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Visele

eu am visat azinoapte un fel de joc shooter (cred ca asa le zice la alea cu impuscauri), in care eram si eu si luptau oamenii cu porcii. neutral cand m-am trezit mirosea in casa a porci parliti de la casele cu curte din spatele blocului...
si m-am trezit intr-o noapte cantand "dolly song" (ala cu oaia care canta yalabiduba bla-bla). ma deranjam eu pe mine.
duke, eu destul de des imi dau seama ca visez. si atunci pot controla visul, da' iese o caricatura de actiune de-mi vine sa mor de ras cand ma trezesc.


Nobody home

Offline

 

#49 2006-12-12 20:52:00

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Visele

eu de obicei visez ceea ce maingrijoreaza,sau ceea la ce ma gandesc mult timp inainte de a adormi.eu cred in fazele de genul dak visezi copii mici e de rau,sau dak visezi lucrusi bune e de rau,si atunci cand visez lucruri rele e de bine.fiecare are pasarelele lui cum se zice big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#50 2006-12-13 04:10:42

julia23
Full member
De la: anywhere
Inregistrat: 2006-09-06
Mesaje: 161

Re: Visele

eu sunt fericita cand nu visez,primul vis care m-a marcat a fost prin martie-visam ca eram deasupra mea si ma uitam la corpul meu care era inert si ma simteam atat de bine;dupa care la o luna am visat ca murise unul dintre bunici si ca vorbeam cu el desi stiam ca el e mort,si doar eu il vedeam si auzeam,cei din jurul meu nu-l percepeau(traia in perioada aceea),au urmate alte vise in care el murise -am visat d f multe ori asta,mama zicea ca am dezvoltat o obsesie si in luna mai bunicul meu a murit:(,asta a fost doar un exemplu,de atunci am mereu vise care anunta ceva


Sinistra-i existenta omeneasca,si pururi fara sens,fatalitatii i-ajunge o paiata.

Offline

 

#51 2006-12-13 14:40:06

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Visele

eu am visat mai de toate big_smile .uneori visam ca urcam un munte ca sa ajung sa ma inchin la o icoana...asta am visat de 3 ori...exact acelasi vis...nu pot sa-mi explic... neutral apoi mai visam ca ma inecam..si nu puteam sa mai respir....sau ca,,,,,,cadeam intr-o prapastie fara fund (cred k astea au fost cele mai urate vise) si le-am visat destul de des....cand imi intarziase cm 3 saptamani nu puteam sa dorm noaptea si ma visam cu mainile pline de sange leganand in brate un bebelus (asta sigur era treaba cu subconstientul)...si cand eram mica , dupa ce murise tatal meu, il visam ca ma cheama la el sad (aveam 10 ani)....ah si cat am facut scoala de soferi visam ca nu mai pot sa opresc masina rotfl2) si ma duceam la vale pe o stradutza rotfl2 asta chiar a fost penibil....big_smile dar acuma sunt fericita posesoare a unui permis de conducere big_smile si l-am luat din prima big_smile

Offline

 

#52 2006-12-13 16:57:27

krista
New member
Inregistrat: 2006-12-13
Mesaje: 6

Re: Visele

apropo de vise... am visat ca sotul meu pierduse verigheta... si cand l-am intrebat unde e... mi-a zis ca ,, uite-o aici pe mana  n-am pierdut nimic , ala e inelul tau,,... stie cineva ce inseamna visul acesta?

Offline

 

#53 2006-12-13 17:00:49

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Visele

krista, nu exista un dictionar de interpretat vise universal valabil. trebuie sa afli singura ce inseamna (daca inseamna ceva; poate fi un simplu vis.)


Nobody home

Offline

 

#54 2007-04-02 12:03:35

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Visele

dar ce inseamna cand visezi serpi si broaste.daca stiti va rog sa imi spuneti


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#55 2007-04-02 12:20:41

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Visele

BROASCA TESTOASA: prudenta, perseverenta, stabilitate, încapatânare, evolutie lenta, nevoie exagerata de protectie; lipsa de griji.
BROASCA: (în apa) instinct dezvoltat de autoaparare; griji trecatoare; (în iarba sau pe uscat) incapacitatea de a actiona, de a schimba ceva pe plan sentimental; blocaj emotional; incapacitate de a-ti exprima sentimentele; (de usa) plan nou, musafiri, vizite, calatorii.

ps: am gasit explicatiile intr-un dictionar de vise online, nu stiu cat sunt de veridice...dar poate te ajuta, amelia


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#56 2007-04-02 13:06:41

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Visele

astea le-am gasit si eu, ma gandeam ca mai sunt si alte interpretari.multumesc oricum:)


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#57 2007-04-02 15:10:23

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: Visele

eu nu cred in interpretarile din carti...nu mi s`au adeverit niciodata


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.