homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 3-49


#913 2010-12-05 12:28:52

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Shopping de cosmetice - 3

ma ajutati si pe mine fetelor cu o parere va rog? caut un sampon antimatreata mai bun, dar nu foarte scump (adica sa nu dau pe 60 ml de sampon 50 de lei ca in cazul Nizoralului). ceva care sa fi dat rezultate, ca la mine nizoralul nu a avut mare efect.
mersi!

Offline

 



#914 2010-12-05 12:32:09

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Shopping de cosmetice - 3

de la Gerovital este sampon antimatreata cu ichtiol, in jur de 13 ron 125 ml (e cam mic....)

Offline

 

#915 2010-12-05 12:44:02

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Shopping de cosmetice - 3

si este bun? sau cel putin gama lor de produse pentru par este ok? (nu am incercat pana acum nimic de la ei)

Offline

 

#916 2010-12-05 12:48:31

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Shopping de cosmetice - 3

sunt super bune, cel putin pt mine
eu folosesc samponul regenerant de la ei, serul pt varfuri deteriorate si sprayul de protectie pt placa, si spat viit vreau sa-mi fac cadou si lotiunea cu petrol si ulei de ricin contra caderii parului

Offline

 

#917 2010-12-05 12:51:25

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Shopping de cosmetice - 3

suna bine, multumesc pentru recomandare claudia.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#918 2010-12-05 13:22:56

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Shopping de cosmetice - 3

Eu am auzit ca nu ar fi asa bun samponul antimatreata, dar ca noua gama regeneranta este foarte buna...

Offline

 

#919 2010-12-05 13:45:30

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Shopping de cosmetice - 3

Fdt- helena rubinstein color clone
rimel - aia cu 1 milion de gene rotfl
paleta smokey eyes , issadorra
pensula fdt
crema nivea fresh nus ce

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2010-12-05 13:45:45)

Offline

 

#920 2010-12-05 14:11:16

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Shopping de cosmetice - 3

kreed a scris:

Eu am auzit ca nu ar fi asa bun samponul antimatreata, dar ca noua gama regeneranta este foarte buna...

kreed am citit despre incercarile tale la un topicul cu "par gras" si am ajuns la concluzia ca ajungi la un sampon potrivit prin incercari.
tot acolo am citit despre ducray... voi vedea. merg sa aleg unul si sper sa am noroc.

Offline

 

#921 2010-12-05 21:51:20

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Shopping de cosmetice - 3

Eu o sa incerc samponul sau lotiune(desi cica trebuie tinuta pe cap in jur de 3 ore si nu miroase prea bine) de la gerovital antimatreata si il voi alterna cu cel regenerant, care am auzit ca previne si ingrasarea parului...

Offline

 

#922 2010-12-06 09:52:09

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Shopping de cosmetice - 3

buna dimineata! fetelor de parere aveti de produsele elf ? eu tocmai mi-am dat comanda de ceva produse , in special pensule si accesorii si is curioasa daca is ok ....

Offline

 

#923 2010-12-06 10:36:47

daenarys
Vizitator

Re: Shopping de cosmetice - 3

mayya,sunt produse ok smile

 

#924 2010-12-06 21:06:50

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Shopping de cosmetice - 3

Buuuuun.... iata comanda mea la ELF

http://www.eyeslipsface.com.ro/products … minant.php
Nu, nu, nu. Cel mai dezamagitor produs. Recunosc ca m-am incapatanat si mi l-am luat in ciuda parerilor de pe site-ul elf, dar nu isi merita deloc banii. E prea tare, trebuie incalzit la bricheta ca sa lase culoare in urma

http://www.eyeslipsface.com.ro/products … Primer.php
Unul dintre cele mai laudate produse elf si pe buna dreptate. Fardurile tin mai bine cu el ca baza si mi se pare ca si hidrateaza pleoapa.

http://www.eyeslipsface.com.ro/products … e-fata.php
Foarte nice si asta. Destul de mic, dar e foarte practic asa. Miroase bine. Pe pleoape sincer nu prea il vad, dar ca ruj si blush e foarte misto. Bun de luat in poseta pentru un refresh in cursul zilei.

http://www.eyeslipsface.com.ro/products … -crema.php
De asta sunt multumita, eu maniaca tusurilor de ochi. Este foarte practic si pentru incepatoare fiindca te ajuta sa trasezi linia cu mai mult precizie decat o pensula obisnuita (nu cea tip carioca). La fel, recipientul e destul de mic, dar nu iti trebuie o cantitate prea mare la o aplicare.

http://www.eyeslipsface.com.ro/products … lichid.php
Bun si asta. Imi place ca are aplicator ca la gloss si poti sa punctezi exact unde ai nevoie. Poate fi folosit lejer ca anticearcan si corector.

http://www.eyeslipsface.com.ro/products … enului.php
La pudre nu sunt eu Mama Omida, ca asta e prima pudra pe care mi-am luat-o. Singurul minus e ca vine cu un puf dala pentru aplicat, insa eu cred de cuvinta ca numai o pensula isi poate face treaba cum trebuie cand vine vorba de pudra. Imi place ca are o textura usoara si nu incarca deloc. Eu aplic o pelicula usoara dupa fondul de ten, ca sa fie aspectul mat.

http://www.eyeslipsface.com.ro/products … de-ten.php
Love it big_smile Pensulele vin intr- husa de plastic pe care o poti tine lejer si dupa ce ai scos produsul din ambalaj. Le protejeaza de praf. Pensula cred ca e cel mai smecher lucru pe care il am de la ei momentan. Perii sunt oki, fondul de ten se aplica foarte bine cu ea. Manerul e tocmai potrivit ca marime, nici prea prea nici foarte foarte. Singurul minus e ca folosirea pensulei te obliga sa aplici o cantitate mai mare de produs decat daca l-ai intinde cu degetele direct pe mecla, asa cum faceam eu pana acum.

http://www.eyeslipsface.com.ro/products … -Funk.php#

Eu am paleta Punk Funk. Culorile nu sunt foarte pigmentate, I've seen better. Momentan le-am aplicat numai cu betisoarele lor, cu pensula mea inca nu am incercat. Nush, poate cu pensula o fi mai bine.

Asta a fost cu comanda ELF.


Ieri mi-am luat si doua produse din gama anti-cosuri de la Elmiplant.
http://www.elmiplant.com/ro/Curatare/Lo … stringenta
Lotiunea curata foarte profund, zici ca dai cu spirt lol Ceea ce nu e un lucru rau per total. Adica mie mi-a aratat impuritati pe discheta si dupa ce ma demachiasem cu lotiune. Usuca tenul un pic, asa ca trebuie aplicata o crema hidratanta dupa.

http://www.elmiplant.com/ro/Hidratare/C … erfectiuni
Pe asta o aplic dupa lotiune si ca baza pentru fondul de ten si restul machiajului. E un flacon al dracu de mic, are 40 de ml, crema este foarte fluida (gen curge daca nu o tii cu gaura in sus:))) , dar pentru cat aplic eu, cate o gamalie pe fiecare obraz, pe frunte si barbie hidrateaza foarte bine fara sa incarce tenul. Seara dupa ce le aplic pe amandoua mi se pare ca tenul respira altfel. Si miroase si frumos big_smile

M-am hotarat sa le folosesc cu sfintenie 4 saptamani si sa vad care sunt rezultatele big_smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#925 2010-12-06 21:22:34

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Shopping de cosmetice - 3

fain ,lela, dar ai luat nu gluma rotfl2))

Offline

 

#926 2010-12-06 21:27:11

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

grater bine ca acum m-am gandit ca puteam sa imi iau un anticearcan/corector grater lela, cat de mare es\te? ca stiu ca sunt micute rau.. macar asa sa imi treaca parerea de rau cesafac


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#927 2010-12-06 21:28:05

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Shopping de cosmetice - 3

Jacqui a scris:

fain ,lela, dar ai luat nu gluma rotfl2))

big_smilebig_smilebig_smile lol Pey de cand astept nenorocitul ala de stoc

Cora, e decent pentru cat sunt produsele de la elf, adica eu cred ca o sa ma tina ceva timp


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#928 2010-12-06 21:39:10

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

of la naiba sad am pierdut ocazia...


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#929 2010-12-06 21:46:12

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Shopping de cosmetice - 3

da da e destul de maricel corectorul big_smile si eu il am si acum ma preg sa dau urmatoarea comanda big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#930 2010-12-06 21:55:37

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

hai ofticati-ma grater ca nu am bani sa mai platesc o data transportul doar pentru un produs grater de 17 lei gasesc alt anticearcan sad


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#931 2010-12-06 22:17:42

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Shopping de cosmetice - 3

coraline a scris:

hai ofticati-ma grater ca nu am bani sa mai platesc o data transportul doar pentru un produs grater de 17 lei gasesc alt anticearcan sad

nocry  nocry  lasa data viitoare iei in calcul k e bun anticearcanul d  la ei si knd mai vrei ceva intrebi p aici big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.