homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26-140


#2642 2010-05-17 16:17:14

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

multumesc de raspuns pass  puss

Offline

 



#2643 2010-05-17 16:19:58

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

nu ai pt ce!  puss
am citit ca te arde stomacul.. arsuri am si eu, am si uitat de ele . eu mananc mult si nu le mai simt asa des.
sa nu mananci pe stomacul gol chestii care pot irita, acum esti si mai sensibila. sa nu mananci banana, mar ca si prima masa.
cand esti intinsa in pat dimineata, inainte sa te dai jos, sa rontai bakerolls cu sare sau covrigei cu sare, biscuiti uscati.. te ajuta mult, absorb sucurile gastrice si nu mai apar arsurile alea, si nici greata.  puss

gargaritule, aveti 8 saptamani maine.  applause  applause

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-05-17 16:20:45)

Offline

 

#2644 2010-05-17 16:24:17

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

la bakerolls nu m-am gandit si vai ce-mi mai plac...mananc in schimb salatini care nu-mi plac dar ma fortez


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#2645 2010-05-17 16:31:26

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Fetelor , mie trebuia sa imi vina ciclonul ieri dar vad ca imi intarzie.Astazi am vorbit la telefon cu dr mea deoarece  vreau sa imi fac dosarul ptr FIV. Mi-a spus ca in prima zi de ciclon sa o sun , pentru a o anunta ca a doua zi ( chiar daca sunt la ciclon) sa merg sa imi mai faca nu stiu ce analize , ecografie abdominala si profilul hormonal. Voi merge cu tot setul de analize pe care le-am facut in luna noiembrie 2009 , sa vada ce analize nu ne-au iesit bune pentru a le repeta.Dansa face FIV si la Giulesti dar , eu am ales sa fac la cabinet la dansa.In principiu stiu ca ma va costa 4000 euro , dar pana nu merg la dansa nu stiu sigur. Poate imi vine maine ciclonul rugaciune ca sa pot merge la Bucuresti..Stiu ca va urma o perioada lunga de stres , emotii , teama dar trebuie sa reusesc sa trec peste aceasta perioada.Poate cel de sus mi-a tot vazut lacrimile pe care le-am varsat de 5 ani de zile si a hotarat ca acum este momentul rugaciune  rugaciune  pentru a-mi darui o fiica sau un fiu....Eu aveam ciclul fix la 28 de zile, de cateva luni  supa  iar mi s-a dereglat dar din ce stiu eu de la dr mea '' un ciclon te poate alarma daca iti vine la mai putin de 25 de zile""   daca iti vine la 26, 27, 28,29 este ok.   Acum voi vedea cand voi merge la Bucuresti.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2646 2010-05-17 16:35:17

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

multa bafta georgi`! puss sa dea Dumnezeu sa mearga totul asa cum iti doresti tu si sa ne anunti ca esti gravi` cat mai repede posibil! goodluck


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2647 2010-05-17 16:35:50

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

prigatel a scris:

pass, hai sa depasi momentul. se referea la discutia cu almi. dar a fost un schimb de opinii si nimic mai mult.
deci sa revenim. avem noi  graviduteze si mika asteapta sa ne dea vestea, andreea merge maine si o vede pe maria...

priga, acum am citit mesajul tau. chiar nu pricep cum si de ce le-am suparat asa tare pe fete, almi & CO, de acum inainte am sa ma rezum la a discuta strict cu anumite persoane... nu de alta, da' cine stie care mai sare in sus suparata, motivul fiind ??????? naiba stie care.

ddunia, incearca si cu alea, desi nu stiu cate e-uri contin. cel mai bine merge cu paine prajita si uscata puss

Offline

 

#2648 2010-05-17 16:39:05

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

pass vezi k faci confuzii! lol eu nu m-am suparat deloc... smile iar privitor la

passenger a scris:

priga, acum am citit mesajul tau. chiar nu pricep cum si de ce le-am suparat asa tare pe fete, almi & CO, de acum inainte am sa ma rezum la a discuta strict cu anumite persoane... nu de alta, da' cine stie care mai sare in sus suparata, motivul fiind ??????? naiba stie care.

asta se si intampla smile no offense...

iar eu nu m-am suparat.. tu ai spus k am fost rautacioasa... si te inteleg, esti si tu mai sensibila tongue


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2649 2010-05-17 16:47:08

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Almi, rugaciune  multumesc frumos puss si tu sa ai o sarcina cat mai usoara  puss rugaciune


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2650 2010-05-17 16:48:01

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

da pass,  maine fac 8 sapt smile si ma bucur ca se apropie urmatoarea echo la 8 sapt smile

eu n-am arsuri. d-astea inca n-am avut ( acum ca m-am laudat, o sa am sigur  roll  ). cand am stomacul (mai) gol, nici nu e nevoie sa fie gol complet, sucurile digestive o iau razna, parca musca din stomacul meu. e o durere f puternica si duce la inrautatirea starii mele generale. totul e in cascada, ajung chiar la atac de panica cu palpitatii, senzatie de sufocare si senzatia ca gata, pana aici mi-a fost  neutral
da, n-am scapat de palpitatii inca.
vreau sa va spun ca numai sanatos nu am reusit sa mananc pana acum. adica n-am mancat chestii cu risc de lysteria, salmonella, etc, dar daca am simtit ca pot inghiti un aliment, fie el plin de E-uri, am facut-o fara sa stau pe ganduri. pt ca asa de greu reusesc sa inghit ceva incat nici gand sa ratez ocazia de a manca ceva atunci cand pot. intr-o zi am mancat 3 pungi de snacks-uri lotto. si asa bine m-am simtit dupa  al9leacer  dar acum sa nu le mai vad  acklad  am reusit sa mai mananc bine o supa, niste cornulete ( cumparate), croissante simple, odata un pachet de biscuiti... branza milli cu smantana ( desi cica branza proaspata de vaci n-ar fi buna ca ar contine nu stiu ce enzima...) mai pe la inceputuri iaurturi cu fructe...  cred ca pot numara pe degete mesele care mi-au priit. nu exista un aliment pe care sa-l pot tolera mereu si pe care sa ma pot baza, sa zic ca-l am mereu in casa si ca ma scoate din necaz
cat m-am lungit  neutral  cand o sa devin insuportabila, daca n-am devenit deja, sa-mi spuneti si ma abtin de la a ma mai plange

giorgi, o sa fim aici cu tine  par  goodluck

Ultima oara a fost editat de gargarita (2010-05-17 16:48:25)

Offline

 

#2651 2010-05-17 16:50:11

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Garga, iti multumesc puss  puss  cred  ca o sa va pun 100 de intrebari , cand voi incepe chicot imi este teama de ce va urma..... puss  puss nu mai spune asa , toate vom trece prin starile acestea

Ultima oara a fost editat de bunea georgeta (2010-05-17 16:51:07)


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2652 2010-05-17 16:50:17

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Garga, ce rau te simti sad
Lasa ca suporti tu orice stare de rau pentru bebe smile

Georgi, mi-ar placea atre mult sa reuseti cu FIV-ul puss

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2010-05-17 16:51:02)

Offline

 

#2653 2010-05-17 16:56:27

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

"no offense" si tie, almi, dar am memorie buna si stiu clar ca am tot discutat cu tine, despre problema ta - temperaturile tale misterioase si nebuloasa totala a ciclurilor tale.  hmm  nu stiu de ce zici ca "asa se si intampla", cand in zeci de mesaje de-ale mele ma adresam TIE.   yikes
imi pare rau daca ai simtit ca te ignor, nu a fost cu intentie, nu va cunosc nici pe tine si nici pe georgeta ( pt ca ea a mai pus problema asta, faptul ca o ignor  va  )  ERGO nu am absolut nimic cu vreuna dintre voi,...   va ....  nu am niciun motiv sa ignor deliberat pe cineva de aici! nu stiu de unde ratiunea asta prescolara la niste femei in toata firea.

m-am repetat pentru ultima data, nu am ignorat voit pe nimeni de aici !
de acum incolo chiar am s-o fac, ca n-are rost sa imi pierd timpul inutil.  happy

garga, e bine ca iei elevit si astea asigura copilului necesarul de vitamine.
mananca ce iti pica bine, fructe si legume crude nu poti?

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-05-17 16:59:03)

Offline

 

#2654 2010-05-17 17:03:00

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

cocof a scris:

Almi, pai de ce sa nu faci maine test. Acuma, daca e bal , bal sa fie - zilnic, precunm Blue  lol

Asa, asa, radeti de mine   punish  Mai am 7 teste, daca ma mai necajiti.... le fac pe toate  rotfl2


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2655 2010-05-17 17:04:15

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Sper sa inchidem subiectul aici.Pass , m-ai ignorat foarte mult timp , tu pe mine.Cum se facea ca vedeai absolut tot ce scriau fetele , mai putin ce iti spuneam eu.Mi-am pus un semn de intrebare foarte mare cand ti-am spus ca imi pare foarte rau de ce i se intampla tatalui tau???????????????Tu spuneai ca ii este rau....si mult alte salutari si uari pe care eu ti le-am transmis........Si ca sa vezi ca tu esti o persoana rautacioasa .....am postat si eu mai sus ca urmeaza sa fac FIV , bucuria mea v-am impartasit-o si voua....Pass, de aceea suntem noi aici , sa povestim ce probleme avem fiecare in parte,i sa ne felicitam reciproc si sa ne bucuram cand una dintre noi ramane insarcinata!!!!!!!!.Eu , chiar daca este virtual , va consider a doua mea familie  par  Oricum , fiecare acolo sus avem cate un inger pazitor ...


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2656 2010-05-17 17:04:24

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Georgi  goodluck  goodluck  si dumnezeu sa-ti ajute sa ramai gravidutza cat mai repede  puss

Mie una nu-mi place ca vad asemenea discutii....nu cred ca fac bine nimanui...eu nu am nimic cu nimeni, poate va place sau nu ceea ce scriu drept dovada ca nu intodeaanu am fost sau nu bagata in seama dar nu m-am suparat nu pot fi pe placul tuturor...eu asta sunt...dragi imi sunteti toate si mi se pare normal sa va salut  si sa vorbesc cu toate atat cat timpul imi permite fara sa ignor pe nimeni.
Ce se intampla cu voi...??? supa Totul se rezolva cand spui lucrurilor pe nume si nu cred ca este problema care sa nu aiba rezolvare. Pacat ca s-a ajuns la asemenea discutii, dar nu e timpul pierdut pentru discutii frumoase si constructive.


.

Offline

 

#2657 2010-05-17 17:09:23

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

pass nu am zis k ma ignori, am subliniat ca si asa tu vorbesti mult mai mult cu anumite persoane... vad ca tu esti cea care vede rautatile altora, dar pe ale tale nu le vezi?? daca vrei, putem vorbi pe mess k aici ocupam spatiul fetelor.. te-am lasat sa crezi ce vrei, am incercat sa te lamuresc ca nu am nimic cu tine, se pare ca acum dovedesti k TU ai ceva cu mine... da, am cicluri haotice si temperaturi aberante! da, esti singura care dintre toate fetele de aici NU AI VAZUT NIMIC PE POZELE CU TESTELE MELE.. cel putin asta reiese din ce au spus fetele.. ele au vazut, tu nu... cine cu cine are ce?? care este acum MULT PREA SENSIBILA?????? nu-mi plac persoanele care vad doar gunoiul din ochii altora, dar buturuga din calea lor nu o vad (am adaptat) ... sunt aici fete care sufera si nu sunt de vina ca sunt mai sensibile ca tine... te deranjeaza cu ceva?
ai de gand sa vorbesti strict cu anumite persoane... fa un topic nou draga mea.. aici (din cate se sustine sus si tare) toata lumea e cu toata lumea.. te-am jignit cu ceva? m-am legat cumva de tine vreodata?? am batut vreun apropos la ceva ce spui sau gandesti?? NU... pur si simplu ai ceva cu astea mai fraiere care nu se pricep atat de bine ca tine... si care sunt mai noi..

in alta ordine de idei, care ai ceva cu mine, spune direct, fara subintelesuri! haida, acu` k e super oferta! sunt in dispozitia necesara lol


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2658 2010-05-17 17:09:50

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Hai mai fetelor, va rog frumos sa terminati aici  supa

Eu ma simt asa de prost cand se isca discutii pe forum  bang


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2659 2010-05-17 17:09:56

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Mika  puss , iti multumesc mult puss si te asteptam si pe tine sa ne d ai o veste buna goodluck  :goodluck

Ruxy , sa de a dzeu asa sa fie rugaciune  este cea mai importanta perioada din viata mea.Tie sa iti creasca Vladut sanatos si frumos puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2660 2010-05-17 17:22:12

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

puss blue, de ce te simti prost? stai linistita! n-ai de ce kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.