homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26-141


#2661 2010-05-17 17:34:27

smrtas
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2010-05-04
Mesaje: 36

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Almi, dar unde pot sa vad si eu testele tale? rodnar  O sa incerc sa vad la Carrefour de First Response, multumesc Garga!

Offline

 



#2662 2010-05-17 17:35:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Cu siguranta vom incheia subiectul asta aici, eu ma retrag si va las pe voi sa dezbateti ce si cat vreti, cele care ati facut tabara. Inainte de asta incerc sa iti explic, pentru ultima data, PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU!   yikes

bunea georgeta a scris:

Sper sa inchidem subiectul aici.Pass , m-ai ignorat foarte mult timp , tu pe mine.Cum se facea ca vedeai absolut tot ce scriau fetele , mai putin ce iti spuneam eu.

-cand spune garga de arsuri stomacale si tahicardie, intamplator sunt "pe felie"  lol  si ii raspund, sunt in tema si tocmai trec prin asta. *subiect in comun cu garga.
-cand se discuta despre testul Barza, ma bag in discutie si spun ce am patit cu marca asta. *subiect in comun cu alte persoane
-cand se discuta despre mancare, ma bag si acolo pt ca sunt pofticioasa. *iarasi, subiect in comun
-cand se discuta despre CUPE MENSTRUALE, de exemplu, tac din gura pentru ca nu am habar despre subiectul asta!
-cand tu ai scris despre o problema de-a ta, nu te-ai gandit ca poate am preferat sa spun doar "te pup" sau " va pup pe TOATE" pentru ca NU stiam ce sa scriu, nu aveam habar si eram paralela cu ce scriai ?!  yikes
iar sa tastez doar de dragul de a toci tastele, nu imi sta in fire ...
-sau cand mai intru pe fuga ( uneori am timp fix 10 minute sa citesc si sa si scriu ) si intru in vorba strict cu ddunia, de ex., care are spotting si e speriata, nu te-ai gandit ca poate chiar nu am timp -asa cum spun- sa raspund personalizat si prefer sa scriu rapid ceva de incurajare pt ddunia, ca apoi sa specific ca va pup pe toate dar nu am timp ( si nici nu e my style tongue ) sa va insir pe toate in lista, asa cum face almi.

bunea goergeta a scris:

Mi-am pus un semn de intrebare foarte mare cand ti-am spus ca imi pare foarte rau de ce i se intampla tatalui tau???????????????Tu spuneai ca ii este rau....si mult alte salutari si uari pe care eu ti le-am transmis........

incurci borcanele aici, tatal meu este foarte bine, slava Domnului!

bunea georgeta a scris:

Si ca sa vezi ca tu esti o persoana rautacioasa .....am postat si eu mai sus ca urmeaza sa fac FIV , bucuria mea v-am impartasit-o si voua....Pass, de aceea suntem noi aici , sa povestim ce probleme avem fiecare in parte,i sa ne felicitam reciproc si sa ne bucuram cand una dintre noi ramane insarcinata!!!!!!!!.Eu , chiar daca este virtual , va consider a doua mea familie  par  Oricum , fiecare acolo sus avem cate un inger pazitor ...

si ca sa vezi ca esti uituca si nu sunt eu rautacioasa, tocmai sarisei pe mine intr-un mesaj din cauze necunoscute mie.  yikes  intai ma faci "rea" si alte complimente asemanatoare -in primul tau mesaj de azi-, ca apoi vii cu vestea despre FIV si te superi ca nu am sarit cu laudele si majoretele..  yikes  pai cum vine asta?
apropo, urma sa te si felicit, dar sa stii si tu ca daca cineva nu iti sare de gat virtual si nu arunca cu emoticoane, asta nu inseamna ca nu se bucura pt reusitele tale!

consider ca m-am justificat suficient, chiar nu inteleg de ce adopt atitudinea asta umila cand nu este cazul, cand nu am niciun motiv sa imi cer iertare. yikes


Aaaaaaalmi,  rotfl  bine ca am gasit si o persoana draguta care ma trimite la plimbare de pe topicul asta! lol
Este un forum public, te rog cauta in dex. definitia. Discutii am cu cine vreau, imi iau libertatea de a discuta cu cine are chef muschiul degetului meu. Hai ca esti culmea. lol 

nu am vazut nimic pe testele tale, da, SI????? Am dat si pe zoom, si tot nu am vazut.  Ahaaaaaa, DE ASTA TE-AI OFUSCAT! smile  gata, acum mi-am dat seama.
CITESTE CU ATENTIE: DAR am spus ca te felicit, si am mentionat ca daca tu vezi ceva acolo, inseamna ca e rost de felicitari. daca nu vad eu umbra liniei T, nu inseamna ca nu esti gravida si nu ma bucur ca ai reusit sa ramai. yikes
esti o copila cand reactionezi asa, chiar nu am ce discuta cu tine, imi pare rau. smile multa sanatate si numai bine!

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-05-17 17:36:56)

Offline

 

#2663 2010-05-17 17:35:36

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Mersi Georgi puss

Offline

 

#2664 2010-05-17 17:46:07

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

pt putin smrtas. sper sa gasesti.
asa arata:
http://www.gordons-chemists.com/images/ … -large.jpg

Offline

 

#2665 2010-05-17 17:52:00

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Georgeta sa va ajute Dumnezeu rugaciune


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2666 2010-05-17 18:00:24

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Salutare tuturor!  puss
Sunt socata de ce am citit si dat fiind asta am cam uitat ce am citit in ultimele pagini  neutral

Garga imi pare rau ca te simti asa de rau  par Sper sa iti treaca cat mai repede starea asta.Eu astazi era sa cad din cauza ametelilor provocate de utro nu stiu cum naiba o sa ma descurc cu el la serv.La maxim 1 h dupa ce il iau se invarte totul cu mine si ma tin vreo 2 ore amatelile astea.

georgi multa bafta sa iasa ochisorii din prima  goodluck

ddunia trebuie sa vorbesti cu dr .O sa fie bine nu trebuie sa te sperii, la 11-12 sapt nu mai este asa periculos spootting-ul din cate stiu eu.

chrys in carrefor gasesti first response


Pass tu cand mai mergi sa il vezi pe bebe?Daca ai timp si poti  big_smile  buga imi mai spui si mie dimensiunile de la 6 sapt  big_smile

Andreea
off ce baftoasa esti si tu  sad .Stai cumintica si odihneste piciorul.Maine vedem printesa?  big_smile

Inca odata felicitari gravidutelor!!!

Ultima oara a fost editat de mirik (2010-05-18 08:17:20)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2667 2010-05-17 18:01:12

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Pass  puss nu te mai stresa atat big_smile , ii faci rau bebelusui puss

  Andrre, multumesc frumos puss  .Cum te mai simti , mai ai genunchiul umflat?


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2668 2010-05-17 18:03:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

miri  puss  poate n-ar strica sa-l intrebi pe doc daca poti inlocui utro cu duphaston

Offline

 

#2669 2010-05-17 18:04:47

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Miri , multumesc frumos. puss tu cum te mai simti?


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2670 2010-05-17 18:04:57

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Gargaritu  puss o sa il intreb joi.Imi este rusine sa-l deranjez la telefon.
Maine o sa fie mai naspa ca astazi l-am avut pe dragos sofer dar maine cred ca renunt la masina si merg cu autobuzul, imi este cam frica sa conduc  cesafac

L.E:Georgi dupa ce trece efectul utrogestanului binisor pana il iau iarasi  sad

Ultima oara a fost editat de mirik (2010-05-17 18:07:34)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2671 2010-05-17 18:07:25

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

pass.. sa fii sanatoasa! nu te-a trimis nimeni la plimbare, te-ai "trimis" singura prin "voi vorbi strict cu anumite persoane" tu ai spus-o smile

1. nu m-am "ofuscat" DELOC pur si simplu mi-am vazut numele scris in mesajul tau si am raspuns... ai dat in altele si automat ti-am raspuns la provocari smile
2. cu privire la discutii, da, am observat... ai perfecta dreptate... le ai cu cine vrei, cand vrei, raspunzi cand ai kef daca ai kef si poate daca ai nevoie smile
3.

dar nu am timp ( si nici nu e my style tongue ) sa va insir pe toate in lista, asa cum face almi

nu este un chin pentru mine sa fac asta.. e de ajuns un copy/paste (nici nu-ti tocesti tastele) sa pupi pe fiecare in parte wink
4. am citit cu foarte mare atentie 

passenger a scris:

Almi, felicitari si tie, daca zici ca vezi o liniuta acolo, e bebe.  kram
M-am uitat in album , eu sunt chioara si nu vad nic.  bang  -- dar atata timp cat nu sunt teste barza, si zici ca ai ceva umbre de linii pe acolo,  e bebe clar!!  tummenupp  puss

nu asta m-a deranjat... s-au adunat asa cate una azi, cate una peste 2-3 zile... cate un apropos batut...
5. posibil (ca varsta) sa fiu o copila... hai sa zicem k as fi si in gandire.. dar sa gandeasca mai multe fete la fel care sunt mult mai mature atat la varsta cat si in gandire... nustiu cineva greseste...

multumesc frumos pentru decizia luata

chiar nu am ce discuta cu tine, imi pare rau

si te-as ruga inca ceva: fara pareri despre una-alta legat de mine smile

NU EXISTA TABARA! cel putin asta incerc si vreau sa cred... daca exista vreo tabara pe aici as vrea sa fiu exclusa! sau macar sa se spuna ca sa stiu daca mai intru pe aici smile

smrtas, ti le pot trimite pe mail nustiu

mirik puss puss puss multumesc pentru felicitari (daca ma includeai si pe mine) kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2672 2010-05-17 18:10:38

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Miri , lasa , ca iti vei reveni si te vei simti bine de la o zi la alta puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2673 2010-05-17 18:11:55

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Almi Ingerash a scris:

mirik puss puss puss multumesc pentru felicitari (daca ma includeai si pe mine) kram

Nu inteleg ce vrea sa insemne asta?!?!

Din cate stiu eu sunteti 2 gravidute noi deci daca am zis "felicitari gravidutelor" nu vad cum te-as fi putut exclude?!!

Eu ma duc sa ma bag in pat ca nu ma simt deloc minunat sper ca pana ma intorc la calc sa am parte de o atmosfera mai placuta.
O zi buna!

Ultima oara a fost editat de mirik (2010-05-17 18:12:39)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2674 2010-05-17 18:13:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

sa-l intrebi miri. eu ameteli am rareori ( mai degraba stare de lesin) si sigur nici unul din raurile mele n-au legatura cu duphastonul. poate te intelegi si tu bine cu el

Offline

 

#2675 2010-05-17 18:14:24

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Andreea, ce-ti mai face piciorul ?
D-na Bunea , bafta multa le FIV !!!  goodluck
Almi, hai ca m-ati facut sa ma uit si eu si sa analizez pozele... Eu vad o liniutza vaga in testul din Z8. Pe cel din Z11 nu am reusit sa-l fac sa-si arate liniutza (m-am ambitionat, l-am descarcat in photoshop, l-am pus pe negativ,i-am marit contrstul, luminozitatea, etc....)  Probabil ca lumina nu a fost buna in poza respectiva. Si te rog eu muuult, mult de tot, nu te supara nici pe Pass nici pe mine ca nu am vazut liniutza mult dorita, dar sincer, pe monitorul meu nu se vede. Nu spune nimeni ca nu e acolo ci ca poza este fara contrast si nu o vad eu. (Puteam sa nu spun nimic , dar am sintit nevoia sa spun asta ). Si Almi, maine sa ai o a doua liniutza babana  big_smile si grasa si frumoasa si foarte bortzoasa  majoreta  majoreta  majoreta
Passuc, hai sa te tzuc  puss Am mancat ieri oua de tara si m-am oprit la un moment dat , panicata total, amintindu-mi ce ai patit tu. Eu se pare ca am scapat !!!!! Tu cand ai ecocoul pentru bitest ?
Garga, daca ne-am lua dupa babe, am zice ca la tine in burtica este o mica printzesa  hjarta
Mirik, mai esti vomitacioasa ?

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-05-17 18:16:35)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2676 2010-05-17 18:18:11

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

mirik, acum ma uit si iti zic.

la 6 sapt si 3 zile sau 6 sapt si 6 zile ( inca nu stiu, pt ca ecograful dr mele este incapabil sa puna o data exacta lol )  avea 2.40 mm sacul, si 0.75 mm embrionul, si activitatea cardiaca din pacate nu a putut sa o monitorizeze, doar mi-a aratat pe monitor ca exista.
tin minte ca bebelusul lui rain avea la 7 saptamani 0.75 mm
difera de la sarcina la sarcina

big_smile eu nu ma stresez pentru atata lucru, georgeta, doar ca sunt uimita si nu pricep de ce, daca ati avut ceva sa imi spuneti, n-ati facut-o pana acum.  hmm

almi,
1. ok
2. ok
3. ok, pupa in continuare, pe mine una nu ma incalzeste cu nimic un emoticon la adresa mea, pus de chichi, ca sa umplem pagina
4. daca nu asta te-a deranjat... atunci WTF, yikes  ce anume te deranjeaza si ce problema ai de fapt si de drept..?
5. nu emit pareri vizavi de tine pt ca sincer nu am tangente cu tine si nu ma interesezi.
mai mult fete: tu si cu georgeta, cu care sper ca am lamurit-o.  mai e vreuna nemultumita si deranjata de prezenta mea aici? lol sa ridice mana.

cocofanule, am eco peste vreo 9 zile, cam asa. pe 26.   cesafac  9 zile de panica.

oua de tara, eu le-am declarat razboi box , de fapt, sa nu mai aud de nimic "de tzara", prefer "de oras", cu e-uri. big_smile acum suflu si-n iaurt...

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-05-17 18:21:05)

Offline

 

#2677 2010-05-17 18:20:27

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Cocof, sta cu gheata...

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25591_dscn6744.jpg
rotfl


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2678 2010-05-17 18:22:16

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Pass, din cauza ta chicot nu am reusit sa ajung sa fac dus( ca m-am epilat singura mai devreme)....de emotii imi era sa nu alunec in baie punish  big_smile   corecteaza '' ati ''...inca sunt una singura , pana vom fii doua suflete intr-un corp mai dureaza spranceana Pass, vad ca tot vrei sa continui , te mananca, mama undeva!!!!! chicot


  Andree, mititica de tine cat  s-a umflat picioru; puss  puss  puss Maria este bine?? puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de bunea georgeta (2010-05-17 18:24:41)


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2679 2010-05-17 18:23:02

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

passenger a scris:

mai e vreuna nemultumita si deranjata de prezenta mea aici? lol sa ridice mana.

rotfl2  rotfl2  rotfl2  meee, meeee ... pe mine ma deranjeaja neprezenta ta aici  big_smile

Andreed a scris:

Cocof, sta cu gheata...

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … cn6744.jpg
rotfl

auuuuuuuu  puss

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-05-17 18:25:22)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.