homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima oara cu un nou partener...


#1 2010-06-03 16:16:51

mony_ka
Full member
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 108

Prima oara cu un nou partener...

Cum a fost prima oara intr-o noua relatie? Un nou partener?
In fosta relatie, a fost un moment muuuult asteptat, si a fost mai mult decat bine...nu ma asteptam sa fie ... atat de  bun ..am fost total surprinsa. big_smile ..  rodnar
In schimb, in actuala relatie, s-a intamplat fara sa ma gandesc la asta, si am fost foarte dezamagita din toate punctele de vedere, pot spune chiar ca nu prea mi-a placut....a fost ceva vreau, nu vreau...ma atragea , nu ma atragea....mi-au trebuit cateva saptamani sa ma obisnuiesc cu el, iar acum pot sa spun ca totul este foarte bine din acest punct de vedere smile sexinpat

Offline

 

#2 2010-06-03 19:10:21

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Prima oara cu un nou partener...

Eu mereu cand am schimbat partenerul, primul sarut, prima data mi s-au parut ciudate. lol

Offline

 

#3 2010-06-03 19:47:22

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Prima oara cu un nou partener...

luminitza a scris:

Emotiile pe care le ai cu primul partener nu le vei mai avea vreodata cu nici un alt partener, motivul este foarte simplu: nu mai ai mentalitatea unei virgine, nu te mai excita, bucura orice chestie minora....e legea firii zic eu. Cu fiecare partener pe care il vei avea in plus va scadea emotia...vei "testa terenul" mai intai si apoi pe masura ce se dezvolta relatia vin si emotiile.

lasa-ma sa te contrazic.... prima oara a fost asa si asa intensitatea emotiilor....nus de ce...lol cu al 2 partenre...n-am avut niciun stres....si cand m-am intors din nou la primul si am facut-o dupa 2 ani dupa ce ne-am impacat ....am simtit ce nu am simtit niciodata ....pur si simplu tremuram hjartahjartahjartahjarta chestiile astra depinde de fiecare zic eu...


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#4 2010-06-03 20:45:21

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Prima oara cu un nou partener...

AyraBlack a scris:

Eu mereu cand am schimbat partenerul, primul sarut, prima data mi s-au parut ciudate. lol

subscriu, dar doar daca vrei sa spui ciudate in sensul bun al cuvantului  chicot


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#5 2010-06-03 21:02:24

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: Prima oara cu un nou partener...

luminitza a scris:

Emotiile pe care le ai cu primul partener nu le vei mai avea vreodata cu nici un alt partener, motivul este foarte simplu: nu mai ai mentalitatea unei virgine, nu te mai excita, bucura orice chestie minora....e legea firii zic eu. Cu fiecare partener pe care il vei avea in plus va scadea emotia...vei "testa terenul" mai intai si apoi pe masura ce se dezvolta relatia vin si emotiile.

Ai dreptate calumea aicea ...vad asta exact la iubita mea , care a mai avut un partener pana acuma ... la chestiile minore vad ca e cam indiferenta ...  supa

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-06-03 21:41:14

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Prima oara cu un nou partener...

luminitza a scris:

Emotiile pe care le ai cu primul partener nu le vei mai avea vreodata cu nici un alt partener, motivul este foarte simplu: nu mai ai mentalitatea unei virgine, nu te mai excita, bucura orice chestie minora....e legea firii zic eu. Cu fiecare partener pe care il vei avea in plus va scadea emotia...vei "testa terenul" mai intai si apoi pe masura ce se dezvolta relatia vin si emotiile.

Si eu te contrazic. Prima oara n-am avut niciun stres, nicio grija. Cu actualul, emotiile au existat din plin. Si satisfactia a existat din plin, spre deosebire de situatia cu fostul partener.

Offline

 

#7 2010-06-03 22:03:42

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Prima oara cu un nou partener...

oana16 a scris:

luminitza a scris:

Emotiile pe care le ai cu primul partener nu le vei mai avea vreodata cu nici un alt partener, motivul este foarte simplu: nu mai ai mentalitatea unei virgine, nu te mai excita, bucura orice chestie minora....e legea firii zic eu. Cu fiecare partener pe care il vei avea in plus va scadea emotia...vei "testa terenul" mai intai si apoi pe masura ce se dezvolta relatia vin si emotiile.

lasa-ma sa te contrazic.... prima oara a fost asa si asa intensitatea emotiilor....nus de ce...lol cu al 2 partenre...n-am avut niciun stres....si cand m-am intors din nou la primul si am facut-o dupa 2 ani dupa ce ne-am impacat ....am simtit ce nu am simtit niciodata ....pur si simplu tremuram hjartahjartahjartahjarta chestiile astra depinde de fiecare zic eu...

mi-ai dat dreptata fara sa iti dai seama rotfl tu singura ai scris ca nu ai avut nici un stres cu al doilea partener insa cand te-ai reintors la prima dragoste a iesit cu scantei rotfl2. Niciodata in viata asta nu mai iubesti lafel ca prima oara. Poate iubesti mai mult sau mai matur sau oricum altfel insa nu ca prima oara wink

Ultima oara a fost editat de luminitza (2010-06-03 22:04:16)

Offline

 

#8 2010-06-03 22:19:31

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Prima oara cu un nou partener...

luminitza a scris:

ca sa fiu un pic mai clara> daca ai sentimente foarte profunde pentru primul partener plus faptul ca e primul din viata ta si mai ai si o relatie de long term cu siguranta urmatorii parteneri nu au cum sa trezeasca de la bun inceput emotiile in tine, insa pe parcurs incepi sa dezvolti sentimente si implicit sa pui suflet adica sa ai si emotii. Una este sa iubesti enorm si alta este sa tii foarte mult la o persoana, stiti voi destul de bine cum este cu corasonul

later edit: eu personal am avut un soc cand am avut relatii intime cu al doilea partener deoarece eram invatata sa fiu sarutata, managaiata, f****a intr-un anumit fel si evident ca nu m-am putut acomoda din prima desi a fost fun, pe masura ce incerci terenuri noi devii mult mai detasata si preferi mai intai sa vezi ce stie in pat si dupa aceea ce are in tartacuta

Eu zic, in continuare, ca se poate. Mi-am iubit primul partener. Il stiam de ani buni inca dinainte sa avem o relatie. Fusesem good friends. A fost o relatie de lunga durata. Uite ca a fost even better cu al doilea, desi sentimentele nu erau la fel de bine ancorate.

Offline

 

#9 2010-06-03 22:32:28

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Prima oara cu un nou partener...

Pana la actualul partener, cel mai bun partener imi fusese un fuck buddy, si nici de cum "primul". Si l-am iubit foarte mult, sacrificii, tot tacamul de chestii de acest gen. Nu inseamna ca actualul nu mi-a nascut sentimente si mai profunde. Ce-i drept, eu mereu am fost, sunt si probabil ca voi fi o nesimtita la capitolul de relatii in sensul ca nu ma implic, desi tin la respectivul foarte mult. Pe principiul daca eu sunt mai rezervata imi face mai bine lol

Iar acuma, cu actualul, care este al ... 7lea partener, sexul este si mai bun. Depinde de cum te intelegi cu respectiva persoana, si exact pe ce lungime de unda sunteti. Eu cu prietenul meu am fost mereu deschisi amandoi, ne-am zis lucrurile pe fata si relatia a evoluat de la sine intr-un lucru extrem de placut.

Dar, oricum, daca dupa ... hai sa zic, 2 luni de zile, vad ca nu stie nimic in pat si n-am cum s-o dreg, relatia aia e bye-bye, indiferent daca nutresc sentimente sau nu smile

Offline

 

#10 2010-06-04 00:04:49

mony_ka
Full member
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 108

Re: Prima oara cu un nou partener...

luminitza a scris:

oana16 a scris:

luminitza a scris:

Emotiile pe care le ai cu primul partener nu le vei mai avea vreodata cu nici un alt partener, motivul este foarte simplu: nu mai ai mentalitatea unei virgine, nu te mai excita, bucura orice chestie minora....e legea firii zic eu. Cu fiecare partener pe care il vei avea in plus va scadea emotia...vei "testa terenul" mai intai si apoi pe masura ce se dezvolta relatia vin si emotiile.

lasa-ma sa te contrazic.... prima oara a fost asa si asa intensitatea emotiilor....nus de ce...lol cu al 2 partenre...n-am avut niciun stres....si cand m-am intors din nou la primul si am facut-o dupa 2 ani dupa ce ne-am impacat ....am simtit ce nu am simtit niciodata ....pur si simplu tremuram hjartahjartahjartahjarta chestiile astra depinde de fiecare zic eu...

mi-ai dat dreptata fara sa iti dai seama rotfl tu singura ai scris ca nu ai avut nici un stres cu al doilea partener insa cand te-ai reintors la prima dragoste a iesit cu scantei rotfl2. Niciodata in viata asta nu mai iubesti lafel ca prima oara. Poate iubesti mai mult sau mai matur sau oricum altfel insa nu ca prima oara wink

Pentru mine prima oara nu a fost in nici un caz cel mai emotionant. Desi l-am iubit, am avut o relatie de 5 ani, nu am o amintire placuta. Si nu doar prima oara, ci intreaga relatie sexuala cu el. Poate si eu eram lipsita de experienta....sau poate nici el nu stia prea multe.
Cel mai frumos si emotionant "prima oara" a fost cu fostul meu prieten (a treia relatie) ... A fost dorinta, pasiune ...eram indragostita...toate la un loc au dus la ceva unic...

Dar in actuala relatie , prima data a fost oribil chiar, dar acum , dupa cateva luni, pot spune ca simt cu el ceea ce nu am simtit cu nimeni. Se intampla de multe ori ca relatia sexuala sa devina foarte buna pe parcurs, chiar daca inceputul lasa de dorit....

Ultima oara a fost editat de mony_ka (2010-06-04 00:08:53)

Offline

 

#11 2010-06-04 00:36:49

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Prima oara cu un nou partener...

Same here. Relatia sexuala cu primul meu partener era ceva dezamagitor... m-a facut sa ma simt defecta... de parca ceva era wrong cu mine, like I was useless. Actualul m-a facut sa ma simt minunat si sa simt ca chiar sunt buna la ceea ce fac...

Offline

 

#12 2010-06-04 09:09:35

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Prima oara cu un nou partener...

sexul a devenit din ce ?n ce mai bun cu fiecare partener. asta pentru că odată cu fiecare descopeream și eu ceva nou la mine și mai ?nvățam un lucru ?n plus depsre plăcerea proprie. iar c?nd am găsit ?n final un bărbat la fel de experimentat ca mine și la fel de pasional, au ieșit sc?ntei. am rămas ?mpreună, iar dacă m?ine m-aș despărți de el pentru că nu ne mai iubim, tot l-aș păstra ca amant, doar pentru sexul extraordinar de care am avut parte cu el de-a lungul anilor

Offline

 

#13 2010-06-04 13:25:54

mony_ka
Full member
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 108

Re: Prima oara cu un nou partener...

Si mie mi-ar fi placut sa-l pastrez ca amant pe fostul prieten, chiar ne-am mai intalnit de cateva ori dupa ..... dar mi-am dat seama ca e imposibil si nu are rost

Offline

 

#14 2010-06-04 14:17:13

kristall
Full member
De la: MD
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 441

Re: Prima oara cu un nou partener...

AyraBlack a scris:

Pana la actualul partener, cel mai bun partener imi fusese un fuck buddy, si nici de cum "primul". Si l-am iubit foarte mult, sacrificii, tot tacamul de chestii de acest gen. Nu inseamna ca actualul nu mi-a nascut sentimente si mai profunde. Ce-i drept, eu mereu am fost, sunt si probabil ca voi fi o nesimtita la capitolul de relatii in sensul ca nu ma implic, desi tin la respectivul foarte mult. Pe principiul daca eu sunt mai rezervata imi face mai bine lol

Iar acuma, cu actualul, care este al ... 7lea partener, sexul este si mai bun. Depinde de cum te intelegi cu respectiva persoana, si exact pe ce lungime de unda sunteti. Eu cu prietenul meu am fost mereu deschisi amandoi, ne-am zis lucrurile pe fata si relatia a evoluat de la sine intr-un lucru extrem de placut.

Dar, oricum, daca dupa ... hai sa zic, 2 luni de zile, vad ca nu stie nimic in pat si n-am cum s-o dreg, relatia aia e bye-bye, indiferent daca nutresc sentimente sau nu smile

subscriu


Ce que femme veut, Dieu le veut!

Offline

 

#15 2010-06-04 21:50:43

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Prima oara cu un nou partener...

luminitza a scris:

oana16 a scris:

luminitza a scris:

Emotiile pe care le ai cu primul partener nu le vei mai avea vreodata cu nici un alt partener, motivul este foarte simplu: nu mai ai mentalitatea unei virgine, nu te mai excita, bucura orice chestie minora....e legea firii zic eu. Cu fiecare partener pe care il vei avea in plus va scadea emotia...vei "testa terenul" mai intai si apoi pe masura ce se dezvolta relatia vin si emotiile.

lasa-ma sa te contrazic.... prima oara a fost asa si asa intensitatea emotiilor....nus de ce...lol cu al 2 partenre...n-am avut niciun stres....si cand m-am intors din nou la primul si am facut-o dupa 2 ani dupa ce ne-am impacat ....am simtit ce nu am simtit niciodata ....pur si simplu tremuram hjartahjartahjartahjarta chestiile astra depinde de fiecare zic eu...

mi-ai dat dreptata fara sa iti dai seama rotfl tu singura ai scris ca nu ai avut nici un stres cu al doilea partener insa cand te-ai reintors la prima dragoste a iesit cu scantei rotfl2. Niciodata in viata asta nu mai iubesti lafel ca prima oara. Poate iubesti mai mult sau mai matur sau oricum altfel insa nu ca prima oara wink

pai cand am facut-o pt prima oara nu am avut nicioun stres....dupa 2 ani cand am facut-o din nou cu primul am avut


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#16 2010-06-07 08:15:08

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: Prima oara cu un nou partener...

buna fetelor...wow de cand n-am mai intrat pe aici.... chicot  intre timp m-am despartit de "primul din viata mea" cu care am stat 2 ani si 1 luna....... acum,de cateva zile ies cu cineva....parca am 2 maini stangi si picioarele la fel...ma simt super ciudat....parca nu imi vine sa il pup cum il pupam pe EL.....si cand ma atinge parca imi vine sa-ii dau cu ceva in cap...dar nush de ce... lol ca saracu' baiat chiar e entuziasmat de toate....m-e sa nu o dau in bara...dar...si daca m-as impaca cu fostul la un mom dat...nu m-as da in laturi de la nimik  rodnar  wow parca mi-e dor de el...la naiba...... bang


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#17 2010-06-07 11:20:53

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Prima oara cu un nou partener...

andreutza89.dreaming a scris:

buna fetelor...wow de cand n-am mai intrat pe aici.... chicot  intre timp m-am despartit de "primul din viata mea" cu care am stat 2 ani si 1 luna....... acum,de cateva zile ies cu cineva....parca am 2 maini stangi si picioarele la fel...ma simt super ciudat....parca nu imi vine sa il pup cum il pupam pe EL.....si cand ma atinge parca imi vine sa-ii dau cu ceva in cap...dar nush de ce... lol ca saracu' baiat chiar e entuziasmat de toate....m-e sa nu o dau in bara...dar...si daca m-as impaca cu fostul la un mom dat...nu m-as da in laturi de la nimik  rodnar  wow parca mi-e dor de el...la naiba...... bang

asa e, mai ales dupa 2 ani, cand treci la ceva nou. incearca sa te obisnuiesti.. ati facut-o vreodata de cand esti cu asta nou?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#18 2010-06-07 12:19:58

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Prima oara cu un nou partener...

eu mam despartit de prietenul meu dupa o relatie de 3 ani si 4 luni. sexul cu el a fost fun la inceput apoi a intervenit obisnuinta si in ultima perioada parca eram posedata nici nu vroiam sal vad langa mine lol nu ma zic sa ma atinga. ajunsesem sa fac sex cu el doar asa...ca trebuia. cred ca si lucrul asta(pe langa multe altele) a determinat ruperea relatiei. dupa el mam intalnit cu un tip care inca de la prima partida ma facut sa ma simt...nemaipomenit. nam avut emotii,mi sa parut ca ceva firesc.si partidele urmatoare au fost ...   sexinpat  cu toate ca acum nu stiu ce se intampla cu noi...adik nu mai stiu daca suntem impreuna sau nu... pe viitor as vrea sa ma mai intalnesc cu el pentru  sexinpat


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#19 2010-06-07 13:27:08

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Prima oara cu un nou partener...

oanaflori a scris:

nu mai stiu daca suntem impreuna sau nu... pe viitor as vrea sa ma mai intalnesc cu el pentru  sexinpat

hmm...eu cu toate ex-iubitele mele as vrea sa ma mai intalnesc pentru  sexinpat
rotfl
ar fi  ff interesant... partydance


fucking perfect...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.