homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6-5


#77 2010-06-08 16:58:33

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Nu a mai curs nimic, ma doare putin spatele dar atata tot...acum asteptam


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#78 2010-06-08 17:13:44

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Andreed a scris:

Nu a mai curs nimic, ma doare putin spatele dar atata tot...acum asteptam

yikes  andreea, poate ar trebui sa intrebi totusi medicul ? nu stiu, zic si eu ..

in orice caz .... suntem alaturi de voi !  majoreta


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#79 2010-06-08 17:16:14

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

tomina a scris:

hop si eu big_smile !

Andreea tinem pumnii! si cateva vorbe de incurajare: am stat in salon cu o mimica care tot asa a avut bebe cu omfalocel. si erau super bine si mamica si bebele. si asa am mai discutat cu doctorii si spuneau ca astfel de interventii sunt frecvente (cel putin la Cluj) si rezultatel sunt foarte bune. te pup si hai curaj! mai e umpic si o tii in brate pe Maria! nimic nu se mai poate compara cu asta!

Tomina serios??? Si l-au operat> imi poti da mai multe detalii te rog?


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#80 2010-06-08 17:52:08

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Andreuca nastere usoara majoreta  majoreta  goodluck  goodluck
vezi ca si Carra tot dureri de spate a avut pana a nascut. mai bine suna doctorul puss  kram  si pt tine si pt Maria

Offline

 

#81 2010-06-08 17:55:12

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

maryland a scris:

Andreuca nastere usoara majoreta  majoreta  goodluck  goodluck
vezi ca si Carra tot dureri de spate a avut pana a nascut. mai bine suna doctorul puss  kram  si pt tine si pt Maria

kram  puss  puss Am vb cu dr, a zis sa urmaresc secretia si culoarea +dureri de burtica sau contractii


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2010-06-08 19:25:13

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Andreea, durerile de mijloc sunt contractii, dak se intensifica, mai suna dr; pupici! puss Nastere usoara!


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#83 2010-06-08 19:30:04

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Crssy85 a scris:

Andreea, durerile de mijloc sunt contractii, dak se intensifica, mai suna dr; pupici! puss Nastere usoara!

Aualeu disperat  disperat   disperat  disperat  disperat  disperat


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#84 2010-06-08 21:12:53

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Andreea ma gandeam la tine chiar de cateva zile...doar ca nu am mai apucat sa caut sa vad ce mai faci. mult succes! o sa iti tin pumnii si va asteptam sanatosi si voiosi inapoi...

in ceea ce priveste cezariana sa nu iti faci absolut nicio grija...am asistat si la cezariana si la operatie de apendicita si mai grea mi s-a parut cea din urma tongue ...singura jena de care se plangeau mamele era ca se chinuiau cu burtica mare sa stea putin ghemuite...in rest n-au simtit nimic decat fericire cand si-au vazut bebele tongue

puss puss


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#85 2010-06-08 21:44:25

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

andreea daca e sa fie atunci sa va dea putere dumnezeu mariei si tie si tu sa fii increzatoare ca va fi bine! majoreta  majoreta  majoreta


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#86 2010-06-08 21:52:21

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

X_ynna, multumesc kram  puss

Sanca, o sa stau cat de linisita pot sa nu provoc ceva si daca va fi sa vina mai repede este ca asa vrea Dumnezeu kram  puss


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#87 2010-06-08 22:02:33

indie
Full member
Inregistrat: 2008-02-15
Mesaje: 711

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Andreea, s-ar putea sa fie dopul gelatinos...
Cat despre cezariana, vroiam sa-ti spun ca nu trebuie sa-ti fie frica, desi mie mi-a fost smile
Sa-ti impartasesc din experienta mea pe care o am inca proaspata in minte: cand ma gandesc inapoi nu mi se mai pare deloc infricosator! Mie cele mai neplacute, un pic dureroase, mi s-au parut ?dezinfectarea vaginului? si controlul pe masa...aaa, si clisma. Apoi, a doua zi cand te ridici din pat este un pic greu, dar iti zic ca bucuria de a aduce pe lume un copil te face sa uiti de tot si te pui rapid pe picioare! Cu cat te ridici mai repede din pat si te mobilizezi, cu atat mai repede iti revii! Maria o sa fie bine, sunt convinsa ca o sa se rezolve si cu operatia ei puss puss puss
Aaa, si nu iti fa probleme de greutate! Oliver a avut 2,460 la nastere si acum e un mare mancacios!!! Am vazut copilasi nascuti cu 800gr si cresteau in incubator si mamicile lor le dadeau lapte din biberon.


I'll be nice if you give me chocolate!
avem un puiutz de om bebe Oliver 21.05.2010

Offline

 

#88 2010-06-08 22:15:25

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

indie a scris:

Andreea, s-ar putea sa fie dopul gelatinos...
Cat despre cezariana, vroiam sa-ti spun ca nu trebuie sa-ti fie frica, desi mie mi-a fost smile
Sa-ti impartasesc din experienta mea pe care o am inca proaspata in minte: cand ma gandesc inapoi nu mi se mai pare deloc infricosator! Mie cele mai neplacute, un pic dureroase, mi s-au parut ?dezinfectarea vaginului? si controlul pe masa...aaa, si clisma. Apoi, a doua zi cand te ridici din pat este un pic greu, dar iti zic ca bucuria de a aduce pe lume un copil te face sa uiti de tot si te pui rapid pe picioare! Cu cat te ridici mai repede din pat si te mobilizezi, cu atat mai repede iti revii! Maria o sa fie bine, sunt convinsa ca o sa se rezolve si cu operatia ei puss puss puss
Aaa, si nu iti fa probleme de greutate! Oliver a avut 2,460 la nastere si acum e un mare mancacios!!! Am vazut copilasi nascuti cu 800gr si cresteau in incubator si mamicile lor le dadeau lapte din biberon.

Multumesc ca mi-ai povestit din propria ta experienta. Si mie imi e groaza de clsma..stiu ca nu scap,dar asta e..nu sunt nici prima nici ultima care o face.
Saracii micuti....ma doare sufletul cand aud de astfel de cazuri


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#89 2010-06-08 22:37:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Andreea yikes fata draga, tu nasti inainte de 14, ALA E DOPUL. suna-ti dr... in vreo 2 zile o vezi pe Maria. CEL TARZIU. daca ai contractii deja... eu tind spre maine smile

clisma nu doare, bre... e o procedura super simpla... doar sa poti inchide usa la buda, daca ai contractii si tre sa tii si usa e cam nasol lol

daca nasti pe 14 iun, maria ar fi in zi cu sotul meu smile dar eu sunt convinsa ca va veni mai repede. poate pe 12, cu cris tongue

iti tin pumnii si ne rugam pt tine!!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#90 2010-06-08 22:41:13

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Dar de ce trebuie sa faci clisma? Mie nu mi-au facut.

Offline

 

#91 2010-06-08 22:47:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

pt ca nu ai controlul sfincterelor sub anestezie, ruxx... pt acelasi motiv pt care ai si sonda urinara.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#92 2010-06-08 22:50:00

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Pai asta stiu, defapt ma intrebam de ce nu mi-au facut mie. Desi nu stiu de ce ma mai intreb big_smile

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2010-06-08 22:50:33)

Offline

 

#93 2010-06-08 23:35:31

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Nici mie nu mi-au facut clisma...


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#94 2010-06-09 07:51:54

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata burtici

Ma simt bine, am dormit neintoarsa...acuma fie cum o vrea Dumnezeu. O sa stau cat mai linistita si daca incep dureri de burtica...o sa sun dr


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#95 2010-06-09 08:14:18

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neata burtici

eu aseara am ajuns tarziu de tot acasa, si in plus eram rupta de oboseala, caci dupa drumul pana la spital, dupa asteptarea doctoritei care a intarzaiat , am plecat spre cursul de ingrijire copil, care a durat de la 17.30-21 , ne-a dat o mica pauza , dar am fost si sunt rupta de oboseala

la doctor nu am facut mare lucru, eco nu mi-a mai facut , a zis ca nu e cazul, i-am aratat analizele , si a zis ca sunt ok, si marea veste , adica de ce imi era frica nu am scapat, intre 25iunie -11 iulie e plecata din tara, si ca ne vedem la 37 sapt imi face control si ma va lasa pe mana colegei ei,ca ele asa colaboreaza, cand e una plecata cealalta ii preia gravidele.

asta e , nu am ce sa fac, banuiam ca asa o sa se intample, acum ma rog doar sa fie bine, nici nus tiu ce sa fac, sa vb cu ea , sa fac cezariana,inainte sa plece, nici nu stiu....din cauza asta nu am dormit toata noaptea desi am fost rupta de oboseala....

la curs a fost super ok, ma bucur ca a venit si sotul , cea care ne-a tinut cursul e o doctorita pediatra super draguta, care nu citea de pe niste slide-uri , ci efectiv ne vorbea din experienta ei de doctorita , adica atat parte medicala , cat si din experineta ei de mama....
spsper sa ne ajute cat de cat, oricum i-am luat si nr de telefon si poate o iau si ca pediatra la copil (apropo de faza asta , cele din buc cum ati procedat , la cine ati apelat?)

andreea , eram asa curiaosa sa vad ce ai facut la doctor, ma bucur ca esti ok, sper ca maria sa stea pana pe 14 acolo si sa ma ia ceva in greutate, macar 150-200g


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.