homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6-62


#1160 2010-07-01 13:19:16

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Aliy,Garga puss  multumesc!


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 



#1161 2010-07-01 13:53:42

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

pupici pe burtici


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1162 2010-07-01 15:15:31

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Buna fetele..sunt noua pe aici..adica am mai scris si acum un an dar nu`mi mai aduc aminte parola ..sper ca  ma primiti in grupul vostru..
far_away.. imi pare rau..stiu cum este ..Dumnezeu o sa ne ajute pe toate sa avem bebei !! Acum un an jumate am pierdut o sarcina si eu la 7sapt care in afara de asta am aflat ca a fost si extrauterina..apoi Dr. mi`a spus ca trebuie sa astept 6 luni si apoi sa incerc...dar nu am mai incercat ca mi`a fost frica..desi imi doresc foarte mult.. pupici la toate puss


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1163 2010-07-01 15:17:08

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

mylacik, bine ai venit si multa bafta
poti veni aici daca vrei:
http://forum.anticonceptionale.ro/t3091 … a--29.html

Offline

 

#1164 2010-07-01 17:19:31

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Pupici din nou si acum sa va spun stirile noi despre mine si puiutul meu grasan!
Puiul meu are aproximativ 1300 grame bataile inimi sunt ok si el este deja intors!Si nu am scapat de facut testul de glicemie cel care trebuie sa stau 3 ore! grater Uterul are 27 cm si este ok.Si  happydance am primit hartiuta pentru zbor happydance

Ultima oara a fost editat de guguluta (2010-07-01 17:38:38)


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1165 2010-07-01 17:30:23

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

hello!  par 

far_away
, imi pare tare rau,  sad  ... cum a zis si garga, daca se elimina complet, nu trebuie pauza,..

sanca, ...  smile  stiu ca esti nervoasa pe ea, dar nu are rost si iti sugerez ca mai bine sa vezi gestul ei ca pe ceva frumos, faptul ca si-a dat interesul si si-a dorit ca nepotica ei sa aiba cercelusi deosebiti, e ceva, totusi.. mi-as dori sa fie si a mea in genul celor de care ziceti voi, sa ma sune, sa se intereseze, sa ii cumpere, sa imi dea sfaturi cu privire la retete de mancare. nu sa fie atat de indiferenta,....

gugu, felicitari!  puss   mai ai un pic si ajungi. nicaieri nu-i ca acasa,  smile

eu am fost la medicul cel nou, cu care Doamne ajuta voi naste in decembrie.  rugaciune mi-a placut  big_smile  , insa nu mi-a placut ca am stat in picioare 2 ore la spital pana am intrat, de acum incolo ne vom vedea la cabinet, asa a zis si dl. dr. si parca mi-a citit gandurile  big_smile
nu am facut nici control si nici eco., pt ca abia am facut acum o saptamana si a spus ca nu are rost, insa ne-am cunoscut si am discutat, si ramane sa ne vedem peste 3 sapt,  happydance

si i-am luat copilului UGG-uri fix ca ale mele lol, ma rog, niste botosei de stat prin casa ce arata ca si UGG-urile  lol  lol

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf2868.jpg  http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf2865.jpg

pana acum avem doar atat:


http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf2873.jpg


3 chestiuni dintre care doar sosetele mov sunt pt nou-nascuti, restul sunt pt bebei de cateva luni. deci practic avem doar sosete.... la 18 sapt de sarcina avem doar o pereche de sosete....  neutral
daca nu as avea 2 nepotei baieti in varsta de un an, de la care vom primi tot, saci de haine, inclusiv pat, scaunel de masa, carut, cosulet de transport... m-as panica. dar asa.. ma gandesc ca nu-i musai sa iau eu , nu? intai sa vad ce primesc... sau cum sa fac?

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-07-01 17:39:19)

Offline

 

#1166 2010-07-01 17:41:54

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Pass puss!!!Doamne ce frumosi sunt botoseii!Lasa ca pana in decembrie ai timp sa cumperi si hainute si restul lucrusoarelor ,numai voi sa fiti sanatosi.Pupici si la mai mare!!! hjarta

Ultima oara a fost editat de guguluta (2010-07-01 17:42:26)


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 

#1167 2010-07-01 17:44:39

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

puss
multumesc, si mie mi-au placut mult. aveau si maro inchis si aia aratau fix ca si niste labute de urs  hjarta  , aveau si in carouri si blanita mai putina sus, si pe albastru inchis cu nite dungulite...nu am stiut ce model sa aleg, erau atat de frumoase toate.. pana la urma am luat cum am si eu, ma gandesc ca la inceput de primavara ne vom asorta  lol  nu prea sunt zdravana...

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-07-01 17:45:19)

Offline

 

#1168 2010-07-01 17:47:42

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Guguluta, felicitari.

Pasule, ce botosei frumosi hjarta
Normal ca nu are rost sa cumperi ceva daca primesti atatea.

Offline

 

#1169 2010-07-01 17:51:15

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

rux, eventual iau dupa, ma uit ce nu primesc si fug la cumparaturi, nu?
pana acum nu m-a preocupat asta, eu nu vroiam sa iau nimic pana aproape de nastere, dar azi dim. m-am intalnit cu o vecina care tocmai a nascut si m-a intrebat daca am luat deja patut, carucior.. s-a uitat crucis cand am zis ca nu i-am luat decat sosete  va   
chiar zilele astea voi primi patul si carutul si inca niste chestii mai voluminoase, apoi imi vor trimite hainute si ce e mai usor
abia astept!

Offline

 

#1170 2010-07-01 18:02:39

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

hello!

se pare ca pentru noi azi e ziua de somn .... big_smile am tras doua reprize big_smile
pass, eu abea azi am cumparat patutul , iar carut inca nu am . iar camera noastra este inca in renovare  ... sa ma panichez ? rotfl

eu zic sa stai linistita ca le faceti voi pe toate ! smile puss


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#1171 2010-07-01 18:05:47

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

da, asa e. timp as avea destul, doar ca realizez cat de repede trece.  big_smile
puss  foarte bine ca ai dormit, as fi dormit si eu ca am avut o zi atat de obositoare, dar am o multime de facut asa ca astept pana la noapte cu somnul ...

Offline

 

#1172 2010-07-01 18:35:03

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

pass ce super sunt ghetutele sa zic asa, super, desi le-as vedea mai mult la o fetita in picioare, dar merg si la baietei....super oricum....

si faptul ca primesti atatea te-ai scos pe bune, ca e o gramada de cheltuit pe toate, eu am primit pana acum: pomapa de san, cadita si masa de infasat ...aaa si hainute dar oricum luasem si eu o tona, bune si astea ce am primit , restul tot a trebuit cumparat de noi...dar nu mai conteaza

eu azi am fost pelcata prin oras, a fost cam obositor drumul si statul prin statii, am ajuns acasa fix inainte sa inceapa ploaia....

asta mica vad ca se misca intr-o veselie, poate totusi isi da cordonl ala jos, si pana data viitoare e ok, deja incep sa am un stres cu asta...

ma duc sa pun niste poze cu burtica factute aseara dupa aerobic si cu niste mancarica tocmai facuta...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1173 2010-07-01 18:57:39

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

buna fetele si de la mine
nu vreau nici sa va descriu cum a fost ziua mai ales ca am fost singura cu ei. am fost putin la cumparaturi (mancare) mi-a facut capu calendar cu ce e sanatos si ce nu.. sa mananc numai peste si vita. socru-meo a cumparat ciolan sa ii fac fasole, apoi vinete sa le coc.. soacra-mea vrea tort cu branzica. din magazin ma apucasera dracii la gandul ca tre sa stau in bucatarie pt atatea cand eu am mancare facuta doar sa le fac lor mofturile. vestea buna e ca sotul sta  maine acasa ca singura nu mai rezistam. am ajuns acasa si direct in dormitor m-am dus zicand ca-s obosita si ghiciti tot la 2 min venea sa ma scoale..  ba ca ii e foame si nu stie sa incalzeasca mancarea.. apoi vroia sa puna la loc ce am cumparat si nu stia care pe unde.. apoi sa ma cheme sa aleg fasolea ca ea nu stie...deci nu va vine sa credeti!!!!!! aaa si nici nu stiu cat au de gand sa stea!!!

in rest eu sunt bine.. micuta e activa.. o fi si ea agitata.. putin pbosita.. dar ne revenim noi


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1174 2010-07-01 19:21:45

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

aoleo sanca  disperat
si ai de gand sa-i suporti?  spranceana

Offline

 

#1175 2010-07-01 19:33:14

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

off si ce-as putea sa fac... replici ii dau.. ca nu mai rabd.. insa.. nu se schimba nimic. doamne multumesc ca ei sunt in bucuresti si noi in arad. sa nu zic ca a inceput deja sa nu scot fata din casa pana la botez.. nici macar pe balcon,,, si daca vreau sa o scot sa chem preotul acasa inainte. apoi ea mi-a adus haine de nou nascut flausate.. si eu nasc in august! m-a criticat ca i-am luat bodyuri cu maneca scurta.. offf sa nu va mai zic.. sotul o pune la punct.. a venit nervos ca ce i-a trebuit vinete ca eu nu o sa coc nici o vanata! insa n-ai cu cine.. ca e sarita de pe fix. chiar apreciez ca am sprijinul lui si ii zice chiar urat una alta.. insa nu ai cu cine!!!

aaa si sa nu va zic ca biberoanele avent nu sunt bune!! trebuie sa merg sa imi cumpar de sticla! bang  bang  bang  bang

Ultima oara a fost editat de sanca (2010-07-01 19:36:22)


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1176 2010-07-01 19:57:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

sanca, da' de ce nu i-ai aratat biberoanele TALE PROPRII? poate mai tacea nitel neutral

acu pe bune, citesc posturile tale si mi se urca nervii la cap... sa-mi faca mie asa faceam sotului un scandal bun, sa-i trimita de unde au venit... of, tu chiar ai de gand sa-i suporti, vb gargaritei? sad

pass, ghetutele alea is f faine... da' pt AFARA, ce sa faci cu ele in casa? fierbe cupilu, mai...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1177 2010-07-01 20:11:20

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Pasule, ma bucur ca ai gasit un doctor de care sa fii multumita, bravo applause
Si ca nasti la Filantropia nici nu mai vorbesc  tummenupp

Stiu ca se zice ca e bine sa nu cumperi nimic pentru bebe inainte dar sa fim seriosi. Pai chiar trebuie sa ne punem sotii sa alerge atunci dupa toate cele? Mie mi se pare o prostie, drept urmare am cumparat absolut tot inainte.

Sanca  yikes in loc sa pregateasca ea mancare pentru tine si sa te lase sa te relaxezi te pune sa faci??? Nu stiu cum ii suporti.
Pai si daca faceti botezul cand va avea micuta 2 luni ce faceti, o tineti in casa in tot timpul asta?

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2010-07-01 20:11:34)

Offline

 

#1178 2010-07-01 21:44:18

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

sanca ma cutremur cand citesc ce povestesti......ia-te de ei ca-s nesimtiti fara masura


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.