homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tatuaje feminine-5


#77 2010-10-14 20:06:27

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: tatuaje feminine

pfff, eu nici nu a gandesc ca  relatia noastra nu va merge. cei care s-au despartit nu se iubeam cum ne iubim noi. Stiu ca una aiurea, dar cand vine vorba de relatia asta sunt incredibil de optimista. Dar sunt sigura ca mama ar fi de acord cu voi, cele care spuneti ca nu e o idee buna. Tata cred ca nici nu ar vrea sa auda de atuaj, orice fel de tatuaj lol

Offline

 



#78 2010-10-14 21:04:17

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: tatuaje feminine

PillBlast a scris:

pfff, eu nici nu a gandesc ca  relatia noastra nu va merge. cei care s-au despartit nu se iubeam cum ne iubim noi. Stiu ca una aiurea, dar cand vine vorba de relatia asta sunt incredibil de optimista. Dar sunt sigura ca mama ar fi de acord cu voi, cele care spuneti ca nu e o idee buna. Tata cred ca nici nu ar vrea sa auda de atuaj, orice fel de tatuaj lol

subscriu cuvant cu cuvant ce ai zis hjarta

Offline

 

#79 2010-10-14 22:26:47

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: tatuaje feminine

poti sa iti tatuezi eu stiu, data lui de nastere or smth... niciodata sa nu zici niciodata... smile

mie mi-ar placea sa imi fac un tatuaj mic ceva scris pe sold, exact unde vine baretuta de la bikini pe lateral, sa poata fi ascuns.. dar nu stiu ce big_smile


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#80 2010-10-14 23:41:17

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: tatuaje feminine

coraline a scris:

nici eu nu m-as risca cu numele unui baiat, am auzit atatea cazuri de divorturi sau despartiti dupa 10-12-15 ani ca nu am incredere in nimeni si nimic lol asa si eu am 7 ani de relatie dar nu am incredere tongue
in schimb vreau sa imi fac pe ceafa, ascuns de par, un simbol in etrusca, dedicat lui, dar sa nu fie vazut de toti si sa nu inteleaga toti ce inseamna. asa stiu ca imi fac ceva pentru el, dar este si ascuns si nici nu va trebui sa il acopar/sterg daca relatia noastra nu va merge.

Subscriu
Mi-as tatua ceva legat de mami sau de Dumnezeu, sau numele copilului meu cand l-oi avea, dar numele unui barbat asa direct... no way cesafac
Pt el, mi-as face, cum a zis si cora... un semn intr-o limba mai ciudata, initiala sau nu stiu, dar sa nu stie tot poporul ce simbolizeaza tatuajul meu
Pe ceafa spre gat asa chiar mi-ar placea sa am un tatuaj finut hjarta


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#81 2010-10-15 01:50:45

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: tatuaje feminine

Mie mi se pare irelevant, ca stie un popor intreg ca literele XYZ vin de la numele lui sau stiu eu ca simbolul nush care vine de la el. Nu mi-as tatua ceva legat de un barbat lol Punct.


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2010-10-15 01:52:51

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: tatuaje feminine

Lelaina a scris:

Mie mi se pare irelevant, ca stie un popor intreg ca literele XYZ vin de la numele lui sau stiu eu ca simbolul nush care vine de la el. Nu mi-as tatua ceva legat de un barbat lol Punct.

si eu cred la fel acum!!! acum 2 ani ... forgetit

Offline

 

#83 2010-10-15 07:19:55

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: tatuaje feminine

Jeniffer a scris:

Lelaina a scris:

Mie mi se pare irelevant, ca stie un popor intreg ca literele XYZ vin de la numele lui sau stiu eu ca simbolul nush care vine de la el. Nu mi-as tatua ceva legat de un barbat lol Punct.

si eu cred la fel acum!!! acum 2 ani ... forgetit

subscriu!


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#84 2010-10-15 09:05:40

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: tatuaje feminine

oricum tatuajele se pot scoate, sau modifica, deci daca e sa se intample ceva nu e capat de tara.

Offline

 

#85 2010-10-15 11:25:17

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: tatuaje feminine

PillBlast a scris:

oricum tatuajele se pot scoate, sau modifica, deci daca e sa se intample ceva nu e capat de tara.

se pot modifica, cu scosul e mai greu. indepartarea unui tatuaj lasa in urma niste cicatrici asemanatoare cu cele de dupa o arsura.
desigur ca poti apela apoi la chirurgia plastica pentru a corecta cicatricea, insa nu cred ca e cazul sa te gandesti atat de departe. de preferat ar fi sa-ti faci unul care sa-ti placa si pe care sa-l porti cu placere toata viata.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#86 2010-10-15 12:01:00

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: tatuaje feminine

chiar acum 2 zile am aflat de 2 prieteni, eram impreuna de la 15 ani, acum au 28 si s-au despartit, mai pe romaneste el si-a gasit pe alta si a lasat-o pe fata de ochii in soare.
din pacate se pot intampla 1000 de lucruri care pot duce la rupturi, nu spun ca nu va iubiti ca in povesti, ma bucur pentru voi, dar intr-o relatie se pot intampla atatea, viitorul nu este facut sa il cunoastem, mai bine sa fim prevazatori decat sa regretam dupa.
parerea mea sincera este sa va ganditi de 100000 de ori inainte sa va tatuati un nume, sa il scoateti arata ingrozitor, am vazut pe cineva cu arsurile pe maini, decat sa se scoata mai bine ramane acolo, este mult mai estetic.

gasiti ceva ce va reprezinta, o floare, un loc, o idee, un vers, o melodie si faceti ceva de genul acesta. mie mi se pare si putin de prost gust sa tatuezi un nume, un tatuaj este o poveste asa cum spune vio in semnatura ei, trebuie sa aiba o semnificatie profunda, ceva unic, un nume nu il vad a fi nici unic, nici intim.

am vazut la miami ink o fata care si-a tatuat o moneda cu aripi  in memoria tatalui ei, acesta i-a spus cand era mica ca de fiecare data cand o moneda cade cu fata in sus, un inger se uita la ea, si cand acesta a murit si-a tatuat moneda cu anul tatalui de nastere.
mi se pare mult mai frumos decat daca punea numele tatalui.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#87 2010-10-15 12:36:00

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: tatuaje feminine

coraline a scris:

chiar acum 2 zile am aflat de 2 prieteni, eram impreuna de la 15 ani, acum au 28 si s-au despartit, mai pe romaneste el si-a gasit pe alta si a lasat-o pe fata de ochii in soare.
din pacate se pot intampla 1000 de lucruri care pot duce la rupturi, nu spun ca nu va iubiti ca in povesti, ma bucur pentru voi, dar intr-o relatie se pot intampla atatea, viitorul nu este facut sa il cunoastem, mai bine sa fim prevazatori decat sa regretam dupa.
parerea mea sincera este sa va ganditi de 100000 de ori inainte sa va tatuati un nume, sa il scoateti arata ingrozitor, am vazut pe cineva cu arsurile pe maini, decat sa se scoata mai bine ramane acolo, este mult mai estetic.

gasiti ceva ce va reprezinta, o floare, un loc, o idee, un vers, o melodie si faceti ceva de genul acesta. mie mi se pare si putin de prost gust sa tatuezi un nume, un tatuaj este o poveste asa cum spune vio in semnatura ei, trebuie sa aiba o semnificatie profunda, ceva unic, un nume nu il vad a fi nici unic, nici intim.

am vazut la miami ink o fata care si-a tatuat o moneda cu aripi  in memoria tatalui ei, acesta i-a spus cand era mica ca de fiecare data cand o moneda cade cu fata in sus, un inger se uita la ea, si cand acesta a murit si-a tatuat moneda cu anul tatalui de nastere.
mi se pare mult mai frumos decat daca punea numele tatalui.

hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  grater  grater  grater  grater

Offline

 

#88 2010-10-15 15:23:26

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: tatuaje feminine

Lelaina a scris:

Nu mi-as tatua ceva legat de un barbat lol Punct.

Lelaina, subscriu
niciunul nu merita asa onoare

Coraline, subsriuu

Offline

 

#89 2010-10-15 15:30:04

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: tatuaje feminine

iris2 a scris:

Lelaina a scris:

Nu mi-as tatua ceva legat de un barbat lol Punct.

Lelaina, subscriu
niciunul nu merita asa onoare

Coraline, subsriuu

subscriu


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#90 2011-04-06 04:29:32

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: tatuaje feminine

inviu acest topic fiindca mi s-a cam pus pata sa mai imi fac un tatuaj.. as vrea ceva care sa-mi aminteasca de tatal meu si fiindca nu vreau sa-mi scriu numele lui sau chestii de genul fiindca nu imi plac ma gandeam sa-mi tatuez un phoenix micut pe glezna sau laba piciorului.. sa simbolizeze faptul ca trebuie sa mergi mai departe, orice s-ar intampla... chiar daca el nu mai e fizic langa mine trebuie sa continui sa lupt si sa trec prin viata asta grea... nu ma hotarasc daca sa-l fac negru sau colorat si modele sunt multe dar parca niciunul nu m-a atras in mod deosebit.. voi ce parere aveti?


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#91 2011-04-06 09:33:48

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: tatuaje feminine

eu cred ca negru, dupa gustul meul, cele colorate nu stiu...cred ca te poti plictisi repede de ele, si mi-ai dat o idee super, chiar as vrea sa-mi tatuez si eu ceva in legatura cu tata sad eu cred ca as alege o zi de nastere big_smile oricum, acu ceva timp  eram hotarata sa-mi fac niste flori pe mana, bine ca nu le-am facut pt ca acu nu as putea face cursul

Offline

 

#92 2011-04-06 09:43:48

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: tatuaje feminine

Jacqui a scris:

oricum, acu ceva timp  eram hotarata sa-mi fac niste flori pe mana, bine ca nu le-am facut pt ca acu nu as putea face cursul

mihaela, uite un raspuns partial la ce ai postat tu mai sus! eu zic sa te gandesti foarte bine si sa-ti faci tatuajul intr-un loc unde poate fi acoperit daca e nevoie (umar, spate, etc). nu stii ce-ti rezerva viitorul si ar fi pacat sa pierzi pe anumite planuri doar pentru ca ai un tatuaj intr-o zona vizibila. din pacate societatea in care traim nu este inca deschisa la asemenea manifestari artistice...
in ceea ce priveste culoarea eu zic sa decizi singura. eu am unul negru


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#93 2011-04-06 09:47:01

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: tatuaje feminine

eu trebuia sa umblu cu plasturi, iti dai seama ca urat, am avut noroc big_smile

Offline

 

#94 2011-04-07 15:19:26

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: tatuaje feminine

eu mai am un tatuaj dar nu e vizibil, e pe spate la noada.. dar daca port pantaloni nu se vede.. decat daca au o talie ff joasa ceea ce nu prea port.
deplictisit nu m-am plictisit de el si il am de multi ani dar vreau unul cu semnificatie.. ca daca nu-l aveam pe asta acolo ma gandeam sa-mi fac phoenix-ul.. asa.. sa vad unde si cum... sunt nehotarata dar mai caut, nu vreau sa ma grabesc si nu-l fac intr-un loc f vizibil oricum.. ca pt mine tatuajele nu sunt neaparat de aratat si laudat..


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#95 2011-04-07 15:38:51

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: tatuaje feminine

Eu trec printr-o situatie urata din cauza unui tatuaj  smile  Asa ca sunt de parere ca ar fii ok ca tatuajul sa nu fie vizibil.
Eu am o initiala pe inelarul de la mana stanga... smile  si e destul de aiurea. Intentia a fost sa fac tatuajul,ca mai tarziu sa fie acoperit cu verigheta. Dar socoteala din targ nu se potriveste cu cea de acasa. Asa ca mai ganditi-va cand faceti tatuaje  supa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.