homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29-60


#1122 2010-06-28 12:18:26

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Pass...ai dreptate.Aseara ma sfatuiam si eu cu al meu si-i ceream si lui parerea si el mi-a zis sa nu iau....apoi chiar i-am zis...imi fac planul ca tiganul.Asa este...BB nu vine cand este planuit.Dar nu cred ca imi face rau daca as lua.In fine...ma mai gandesc.

Ana...felicitari pt iubi tau!!! applause

Smartuc... goodluck  si lui iubi tau pt 8 iulie!


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 



#1123 2010-06-28 12:20:08

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Succes pt iubi tau Smart


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1124 2010-06-28 12:22:50

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Ana, felicitari pt iubi tau  applause


.

Offline

 

#1125 2010-06-28 12:25:23

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

buna fetele.........
ANDREE.....LA MULTI ANI!!! sa fii fericita ,sanatoasa si tu si MARIA si sa va dea DUMNEZEU  tot ce va doriti birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday
fetele eu nu am mai intrat de mult pt ca am avut ceva probleme .........la noi s-au scufundat toate corabiile de ceva vreme numai vesti nasoale avem si toate visele noastre marete s-au nariut dar asta e viata cu urcusuri si coborasuri.......si macar un bebe sa facem vb sotului .......asa ca va pup pe toate si va doresc toate cele bune .
am sa incerc sa mai intru dar acum am toata casa intoarsa cu fundul in sus incerc sa imi ocup timpul cu curatenie ca sa nu mai mai gandesc la nimic .........am aflat ieri ca voi avea o finuta care o voi boteze la anul dupa craciun .........in rest asteptam ca intr-o buna zi soarele sa rasara si pe strada noastra ...
va pup puss  puss  puss


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#1126 2010-06-28 12:29:58

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Pass cu cine seamana asa nazdravan?Sper peste vreo 2-3 sapt sa il simt si eu.Bule dinalea ce zici tu am si eu dar nu mi-am dat seama de ceva mai mult


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1127 2010-06-28 12:39:53

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Ana Maria felicitari , iubitului tau applause  applause  applause

   offtopic  Eu , nu stiu de ce , m-am trezit foarte nervoasa disperat as plange tot timpul ...am inceput de aseara, cand ma uitam pe OTV si i-am vazut baietelul lui Ionut Dolanescu ....am zile cand as plange tot timpul si sa nu ma intrebe nimeni de ce plang ....sunt constienta ca trebuie sa depasesc momentul pentru a ma pregati fizic si psihic pentru urmatorul FIV dar simt nevoia sa plang , sa ma eliberez....am devenit tare recalcitranta ...suna ciudat dar sunt momente cand nu ma suport nici eu mad ....sotia unui prieten de al sotului a nascut o fetita si tot insista sa o botezam noi ...sa ma ierte bunul dzeu dar NU POT....sotul imi tot spune ca daca era baiat il botezam noi ...asa se spune ..ca este bine sa botezi prima data baietel....Starea aceasta am mai avut-o in 2009 in decembrie  grater  grater  grater ....este asa greu , cand ai numai prosti in jurul tau ..cand vor sa te consolezi si incep cu a-ti spune '' lasa ca , copilul nu te pune in capul mesei cand va creste'' sau '' nu sunte ti singurul cuplu care nu aveti copiii, puteti traii si fara copil''...etc.....nimeni , absolut nimeni nu stie ce este in sufletul meu ...decat acele persoane care de-a lungul anilor s-au chinuit , au suferit pana si-au tinut bebelusul in brate ....VOI , ma intelegeti cu siguranta...poate acea zi cu siguranta va veni intr-o buna zi , dar oare cand?....pana in ldecmbrie cu siguranta nu mai pot face alta fertilizare ..sotul a fost la endocrinolog si urmeaza tratament cu Dostinex 15 saptamani  , are prolactina foarte  marita ...in functie de cum ii va iesi analiza la prolactina dr ne v-a spune cand vom putea face urmatorul FIV...i-a spus sotului ca nici nu trebuia sa facem fertilizare  cu o asa prolactina mare ..Diagnostice: Microadenoma lipofiza : Dislipidemie mixta....Imi cer scuze , ca am ocupat asa mult spatiu ...dar simteam nevoia sa ma descarc....Norocul meu este :SOTUL , care ma ajuta enorm de mult.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1128 2010-06-28 12:40:18

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

madu imi pare rau ca esti necajita ,las k ne ajuta si noua doamne doamne rugaciune

multumesc fetelor ,smart succes lu'iubi tau goodluck


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#1129 2010-06-28 12:45:37

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Madut nu fi suparata.Bebe o sa apara cand nici nu o sa te astepti.Felicitari pt finuta puss


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#1130 2010-06-28 12:47:32

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Georgi  puss  puss  puss  puss  puss  par nu mai fi supi

Madu puss  par


.

Offline

 

#1131 2010-06-28 12:47:43

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

giorgi  kram  kram  kram

Offline

 

#1132 2010-06-28 12:50:05

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Mika puss  , Garga  puss ..simteam nevoia sa vorbesc cu cineva , sa ma descarc emotional ...chiar daca este ceva virtual ...acum ma simt mai bine...m-am mai eliberat putin


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1133 2010-06-28 12:50:19

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Georgi  par

Offline

 

#1134 2010-06-28 12:52:54

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Georgy....imi pare rau pt starile care te incearca. puss...Cat despre botezul fetitei...nu vreau sa mi-o iei in nume de rau,dar sa stii ca este foarte bine sa botezi un copil,nu conteaza ce este.


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#1135 2010-06-28 12:53:09

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

neataaaaa happy  si pupicii de rigoare  puss  puss  puss
Andreea LA MULTI ANI alaturi de mandretea ta de fata si de sotul tau care merita si el toata lauda !!!!!!!!!!!!!!!!!!! majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  De acum incolo sa ai parte numai de vesti bune !!!!!!!!!!!!!!!
Ana sa-ti traiasca barbatu' !!!!!!!!!!!!!! Felicitari !!!! trombon  trombon  trombon
MAdu  puss  puss  puss soarele poate rasari si daca il ajuti putin. Sunt convinsa ca vei trece de perioada asta si vei privi mai optimist lucrurile  puss
Garga si eu tot placenta posterioara (ca a lui Pass ) am . Probabil ca de aceea si-a facut mai curand simtita prezenta decat la prima sarcina (atunci a fost cam la 18 sapt)
Mirik , bafta multa la ecoco  goodluck  goodluck  goodluck  la ce ora te duci ?
Eu am la 15:30 programare , abia astept si de data asta cred ca va veni si al meu - pentru prima data si ultima cred pe sarcina asta- cu mine. Chiar sunt curioasa daca vine, ca ne intalnim la clinica, ca daca nu , in noaptea asta doarme la usa  sm - am zis !
Mikuleana, iti tin pumnii deja pentru maine la HSG . La cele mai multe fete, bebele a venit imediat dupa !!!!  goodluck  goodluck  goodluck
Passuc, tu cum mai esti, sper ca o iei incetisor si nu te infigi la treburi, alergat, carat, ridicat, aplecat stat pe scaun ore in sir...si lista e luuuunga  lol
Smart, tare dialogul vostru cu prietenul curios  rotfl2 si asteptam cu nerabdare sa te increzi si tu cu iubi al tau si dupa cu bebe al tau !!!!
In rest va pupacesc inca o data pe TOATE muuult de tot  puss  puss  puss  puss  puss


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#1136 2010-06-28 12:55:05

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

of geo sad  asa e ,ai dreptate nimeni nu poate sa inteleaga ce este in sufletele noastre decat cei asemeni noua ,dar tre sa avem curaj si multa credinta si eu aseara am plans cand mauitam la pozele cu maria si o vede am asa micuta si cum o tine andreea in brate .............doamne cat imi doresc sa strang in brate un bebe al meu ..plangi descarcate dar ai gija si incearca sa iti revii repede roagate la doamne doamne ,citeste acatistul sf.nectarie dute si la manastirea radu voda unde sunt moastele sf.nectarie,eu niciodata nu voi inceta sa cred k numai dumnezeu ne va ajuta chiar daca medicii si rezultatele analizelor spun altceva pentru ca am intalnit si am auzit multe cazuri ..nu trebuie decat sa credem
uite eu acum am aprins candela si voi citi acatistul sf.nectarie timp de 40 zile 
te pupicesc mult puss si te strang tare tare in brate kram


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#1137 2010-06-28 12:57:07

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

wave salutare tuturor puss

puss georgi`                         puss mika

puss timea                             puss madutu

puss blue                               puss smart

puss mayya                           puss ana

puss cami                             puss garga

puss tymo                              puss chrys

puss pass                               puss priga

puss cocofanu

georgi, da .. asa ma gandeam.. daca cu cat e pauza mai lunga si gigeii sunt mai puternici, se vor prinde mai multi la mine ca iti dai seama dupa 3 luni de pauza ce sprinteni or fi lol
mare dreptate ai cu ce povestesti... sa stii ca si eu ma simt asa uneori... si cand mai aud  si replici de genul ala imi vine sa ii strang pe toti de gat sad lasa ca vom avea noi un bebe ai sa vezi puss puss puss

pass, ms frumos smile dap, in poza de la avatar suntem noi chicot

ana, eu am scris direct pe pomelnic Maria-Sofia - prunc bolnav

mdutu, capul sus orice ar fi! acum e randul meu sa te sprijin si sa-ti spun ca "soarele va iesi iar si pe strada voastra, vei vedea" kram kram kram

ANDREEA! birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday

sa fii sanatoasa si sa ti se implineasca toate dorintele! puss puss puss puss puss puss puss puss puss

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-06-28 12:57:34)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1138 2010-06-28 13:00:28

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Crys   puss nu ti-o iau in nume de rau , dar nu stiu daca voi putea sa tin bebelusul in brate si sa nu ma bufneasca plansul....pentru mine este prea repede , poate spun prostii dar eu mi-am ingropat acum o saptamana cei trei bebelusi ...si cand ma gandesc ca aceasta fetita a daruit-o doamne doamne unor indivi pe care nu si-au dorit -o...Nu am de ce sa ma supar pe nici una din voi , deoarece aceste randuri sunt tot ce simt eu acum..

    rruxxy puss

  coco , bafta astazi la dr puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1139 2010-06-28 13:01:05

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Georgi, Madu     par


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1140 2010-06-28 13:03:44

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Fetelor...un doctor este doar unul care ia plata atunci cand D-zeu vindeca.Nu va pierdeti speranta.Giorgy,Ana si toate fetele care aveti sufletul trist,incercati sa priviti cu optimism si cu incredere.Puterea lui D-zeu e mare!!!

Almi puss

L.E.Georgy...acel copilas nu are nicio vina ca parintii ei nu si-au dorit-o.Nu te mai gandi la asta.Stiam ca atunci cand botezi un copil este foarte bine,mai ales pt mamicile care nu raman insarcinate.Se spune ca te ajuta pe tine ca om asta.Acum asta e alegerea voastra.Incearca sa lasi totul in urma si sa privesti increzatoare inainte.

Ultima oara a fost editat de Chrys (2010-06-28 13:08:00)


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.