homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29-61


#1141 2010-06-28 13:06:03

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Cocofana  goodluck  tinem pumnii si astepatm pozele  puss  par
sper sa ma numar si eu printre fetele ( la mine ,,babutele") care au rams  gravida  dupa HSG...vedem maine cum stam si cu trompitele

Georgi, se zice ca e bine sa botezi,  dat tu fa cum iti spune sufletul  puss

Almi   puss  puss


.

Offline

 



#1142 2010-06-28 13:08:03

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

georgi,  puss
noi te intelegem perfect! acele persoane care iti spun aberatii ar trebui sa iti fie perfect indiferente, tu stii f bine ce ai de facut, nu ai nevoie de sfaturi de genul ala. iti vor binele toti, insa cine nu a trecut/trece prin asta nu poate intelege cat de greu este uneori.
eu recunosc nu am cazut niciodata asa rau, adica aveam si eu pase proaste si de cele mai multe ori imi venea sa-mi strangulez omul de oo  big_smile , pt ca e vina lui, pt ca fumeaza, bea alcool, cafele, nu face sport, nu ia vitamine, toate astea ma gandeam ca i-au facut praf functia de reproducere, si nici nu dorea sa-si schimbe stilul de viata... era mai mult frustrare la mine, nu am trecut prin ce treci tu.  insa iti spun ca ajuta atat de mult sa iti schimbi atitudinea, cand te gandesti la subiectul asta sa nu te apuce tristetea ci dorinta de a lupta mai departe, sa te gandesti ca va urma cea mai frumoasa perioada din viata ta, aceea cand vei fi mama, si acum faci pregatiri pt ea. trebuie sa te incarci numai cu ganduri bune, sa nu te lasi coplesita de tristete. pentru ca toate se rezolva mai devreme sau mai tarziu, important e cum traim pana atunci, starea de spirit, psihicul. trebuie sa fii optimista, increzatoare, sa ii multumesti lui Dumnezeu pt ce ai, ca esti sanatoasa, tanara, iubita.
am citit mai demult ca un bebe apare intr-o familie in care lipsa lui nu e considerata un motiv de tristete, si cred ca asa e. trebuie sa fii fericita si implinita cu sotul tau si veti avea si copilasi, sunt convinsa. Dumnezeu te va ajuta, ai sa vezi!

cocofan, eu ar fi trebuit sa stau si sapt asta la pat, insa nu prea am facut-o.... ma simt f bine, nu mai am dureri si nici contractii, burta nu se mai intareste. eu cred ca totul a revenit la normal, asa simt. big_smile nu mai stau in pat decat noaptea cand dorm.

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-06-28 13:11:06)

Offline

 

#1143 2010-06-28 13:10:00

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Almi ..da , cu siguranta ne vom tine in brate bebelusii ...dar , din pacate mai si clacam de multe ori ...dar ne eliberam si mergem mai departe  puss

   Timean puss

   ana_maria puss   daca sotul nu mi-ar fi fost alaturi sunt ferm convinsa , ca acum nu va mai scriam voua ci eram intr-o camera de spital si ma jucam cu papusile

   Poate sa recunoasca vreuna dintre noi ca ii este indiferent daca va avea sau nu copil??cred ca nu ....toate ati trecut sau treceti peste aceste stari...ca le depasim mai usor sau greu , noi mergem mai departe pana vom reusi ....


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1144 2010-06-28 13:12:40

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

fetele multumesc de incurajari..........nu e vb de bebe aici ci de noi ca familie .........ne-am chinuit anul trecut sa ne mutam si nu am reusit a fost o palma grea ca am visat la ace loc ani de zile .......acum de 2 luni am tot incercat sa reusim undeva intre ploesti si bucuresti si nu am reusit nici aici am primit vestea vineri......si iar s-au nariut 1000 de sperante ca fata va avea o scoala mai buna ca eu voi gasi un servici si tot asa ........acum azi ni s-a stricat si masina ,bugetul e gol ,iar viata noastra e tot mai posomorata........de bebe ce sa mai zic ca nici nu mai stiu cand v-a veni .........
georgi as vrea sa vin langa tine sa plangem impreuna ..........iar de faza ca daca botezi prima data baiat e fff bine nu prea cred ca noi am botezat pt prima data anul trecut in mai un baietel e primul finut si toata lumea asa a zis ca e ff bine dar de atunci la noi merge ff rau ....dar stau mereu si ma gandesc ca asta e crucea ce trebuie sa ne-o purtam si ca drumul spre implinirea viselor nu e usor si poate din cauza asta candva cand se vor inplini vom aprecia totul mult mai bine
imi cer scuze ca va plictisesc cu problemele mele dar ..........incerc si eu sa mai mai descrac asa ca pt ceva timp scaunul depresiei e a meu.....
va pup si va multumesc  puss  puss  puss  puss  puss


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#1145 2010-06-28 13:13:59

tymoteea_18
Sr. member
De la: Oradea
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 1131

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Buna fetelor,
Sunt la lucru si nu prea reusesc sa va scriu, doar sa citesc ce scrieti.
Am vazut si eu ca nu am facut outz, dar mai asteptam ca doar vin zile firbinti si la propriu si la figurat (in zona de vest)
Oricum a fost buna unga-bunga  sexinpat de ieri si mai facem si azi.
Vorbeam cu o prietena si imi spunea ca si ea incearca de cel putin 4 ani sa ajunga la normalitate cu ciclu si abia dupa ce a incercat toate "caprele" de la mai multe cabinete ginecologice din Oradea a reusit sa i se gaseasca problema, si culmea ca a primit tratamentul corect de la un dr din Ungaria. Ii suspecta de diabet si tre sa isi tina in frau glicemia.
Ma gandeam sa fac si eu o vizita pe la acel dr luna urmatoare, desi am auzit si de el si bune si rele.  nustiu

Oricum nu ma las pana nu va arat si eu o burtica  gravida

Va pupacesc pe toate


Avem o minune de  bebe Luca Alexandru (16.03.2011)

Bebe Daniel Fabian ne-a intregit familia (08.07.2013)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1146 2010-06-28 13:14:41

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Madu puss puss
Georgy puss puss
va inteleg perfect , toate trecem prin momente mai grele , e bine sa nu tinem in noi, sa ne descarcam si aici merem am gasit si vom gasi un gand bun si  un pupic sau o imbratisare virtuala  puss kram
eu de la luna la luna am inceput sa ma resemnez mai usor si sa gandesc altfel decar gandeam anul trecut ...  supa acum realizez ca a trecut aproape un an ... dar mergem inainte ...stiu ca se poate
va pup pe toate puss am cazut in melancolie ... e de la vreme smile

Offline

 

#1147 2010-06-28 13:17:05

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Madu...si tie ca si celorlalte va doresc putere.Multa putere.Pt ca viata din asta e facuta.Din bune si din rele.
Va pup dulce pe toate si veti vedea ca ne va fi bine tuturor. smile


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#1148 2010-06-28 13:18:08

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

offf Madu puss  puss descarca-te....sunt / suntem  alaturi de tine ...te inteleg puss  puss

  Mika puss  , nu stiu , poate pana la urma o vom boteza noi pe acea fetita ...acum , nu stiu ...vom vedea

  Pass  puss iubeste-ti bebelusul si pe tatal copilului , ati fost binecuvantati puss

   LE: mayya puss  puss  puss , da ..poate o fi de la vreme cu starile noastre

Ultima oara a fost editat de bunea georgeta (2010-06-28 13:21:00)


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1149 2010-06-28 13:19:50

briana_maria
Full member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 240

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

ma scuzati daca nu scriu unde trebuie dar aceasta pagina imi este familiara
acum o saptamana si ceva dr mi-a scos o pata alba de pe col
am facut papa nicolau si am primit si rezultatul: clasa II (infectie coci)

in aceeasi zi am trimis la laborator acea pata alba pt biopsie

maine merg sa iau rezultatul
imi este tare frica pt ca numai cand pronunt cuvantul biopsie ma gandesc la ce este mai rau

voi ce credeti?
avand in vedere ca papa nicolau a iesit bine, cat de grav ar putea fi rezultatul biopsiei??


rugaciune sanatatea e mai buna decat toate rugaciune

Offline

 

#1150 2010-06-28 13:44:26

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

fete multam de urarea de "succesuri" big_smile , am incredere ca va lua nota mare, invata pe rupte, iar anul asta a avut note numai de 9 si 10 chicot . Mare tocilar mi-am mai luat... lol ma face de ras la ce note am avut eu in facultate big_smile

MAi fetelor, nu disperati. Si pe mine ma apuc si-mi vine sa-mi bag piciorul in toate, dar eu nu concep viata fara sa-mi trag un bebe. Plang, ma deprim, urlu, sparg , trasnesc (si nu exagerez deloc) dar imi trece si o iau de la capat. Si o sa reusesc indiferent cum. Ca daca DD a decis ca pt mine sa fie mai greu ca pt altele, nu-i bai, ma conformez, ca doar stiu ca n-are pe unde sa scape bebe. De-ar fi sa-l leg pe-al meu de pat la ovulatie, de-al fi sa-l violez zilnic atunci si tot am sa reusesc. So odata ce va veni bebe in burtica 9 luni nu mai iasa de-acolo, si cand va iesi va iesi sigur viu si negru fix ca ta-su big_smile
George intr-adevar la voi e mai greu ca nu se poate natural, si cu atat durerea ta e mai mare, dar eu sunt sigura ca fiecare fata de aici va fii mamica. puss

Cocofan ce putin mai e pana la 15.30 goodluck


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1151 2010-06-28 13:51:00

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

da Smart  puss ...ai dreptate , dar nu pot spune ca tot ce mi se intampla imi este indiferent ...si ca cei 6 ani de cand ma chinui ma lasa rece ....mi se intampla sa am si stari depresive ...dar lupt pana voi avea un bebelus, de asta sunt foarte sigura....


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1152 2010-06-28 13:51:42

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Fetelor eu cred ca imediat adorm pe tastatura.Azi nu prea am lucrat nimic, iar pe maine am o groaza si sper sa imi vina cheful


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#1153 2010-06-28 13:58:48

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

briana_maria, eu nu stiu sa iti raspund la intrebare puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1154 2010-06-28 14:03:58

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

wave  wave  wave buna fetele!!
m-au apucat masuratorile  chicot si vroiam sa te intreb pass, daca ti-ai masurat burtik si sa-mi zici sa fac o comparatie cu a mea..nu de alta dar nu am de ce ma stresa in continuare  smile mi-am masurat bust,solduri,burtik sa vad cum evoluez si acu am zis sa mai intreb si pe fete ce si cum?astept raspunsurile voastre  kram  kram  kram


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1155 2010-06-28 14:06:56

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

la burta am 96.  smile
sanii sunt o idee mai mari doar, nu s-a marit asa cum credeam eu, nu i-am masurat. deci la sani am vreo 90 acum, inainte sa raman aveam 87, fundul imi e frica sa il masor.

briana_maria
, imi pare rau , nici eu nu stiu, nu ma pricep. am facut o singura data in viata papanicolau, acum un an jumate-doi.

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-06-28 14:07:46)

Offline

 

#1156 2010-06-28 14:08:37

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Georgy...va fi bine pana la urma.Trebuie!!!

Smart...la fel ca si tine cred si eu smile

Briana...nu cred ca este vorba de nimic grav,probabil e ceva inflamator si va trebui sa faci un tratament.Nu-ti fa griji.

ddunia puss

Pass...ce avatar frumos...iar ai facut schimbari:D

Ultima oara a fost editat de Chrys (2010-06-28 14:12:11)


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#1157 2010-06-28 14:10:38

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

ddunia, il simti pe 'al mic? ai aflat ce e?   applause

Offline

 

#1158 2010-06-28 14:15:34

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

briana_maria a scris:

ma scuzati daca nu scriu unde trebuie dar aceasta pagina imi este familiara
acum o saptamana si ceva dr mi-a scos o pata alba de pe col
am facut papa nicolau si am primit si rezultatul: clasa II (infectie coci)

in aceeasi zi am trimis la laborator acea pata alba pt biopsie

maine merg sa iau rezultatul
imi este tare frica pt ca numai cand pronunt cuvantul biopsie ma gandesc la ce este mai rau

voi ce credeti?
avand in vedere ca papa nicolau a iesit bine, cat de grav ar putea fi rezultatul biopsiei??

cam de ce vb tu am avut eu la inceputul anului adica o rana pe col in urma careia am facut pap si mi-a iesit 3 apoi erad si biopsie si mi-a iesit la biopsie clasa 1 adica bine....... eu zic sa nu te sperii atata timp cat a iesit pap 2 e ff bine ai o infectie care o sa o tratezi cu antibiotice..........nu intra in panica ai sa vezi ca e bine


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#1159 2010-06-28 14:19:28

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

offff mai fetelor... ce frumos vorbiti voi aici de masuratori si simtit bebei... la kestia cu masuratul ma bag si eu.. dar ma deprim k nu sunt gravi`... supa

mika, multa bafta maine la HSG si "fii barbata" kram hai ca va fi bine vei vedea puss puss puss puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.