homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30-139


#2623 2010-07-29 20:34:19

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

savannah, asa de proaste sa fie analizele? oare nu a trecut si apoi a reaparut?

butica mea face bine cred. azi parca am simtit ca a miscocit ceva pe acolo dar nu sunt sigura  tongue

ruxi, tu ai ciclurile regulate de fel? daca nu vin uratii poti sa mai faci un test maine sau poimaine

Offline

 



#2624 2010-07-29 20:36:23

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

salutare fetele
am sosit de la dr
am vesti nu asa bune adica am o scurgere naspa si un ph aiurea care crede dr ca ar fi acid si ar omora  spermatozoid mi-a recoltat PAP si lamela cu scurgera si pt ph .
mi-a dat tratament momentan cu diverse ovule
mi-a zis ca pana scurgerea si urocultura nu iese bine nu pot face verificarea de trompe
m-a trimis la hemeopat sa imi dea tratament pt ovare polichistice si v-oi ajunge saptamana viitoare cred pt ca daca nu tratez chisturile pot ovula dar ovulul moare inainte sa ajunga la maturitate
per total mi-a zis sa  nu disper ca voi ramane
maine dimineata fac urocultura si aflu rezultatul la lama
asa ca momentan ma apuc de tratament si luna asta nu me-a bagat imbargou la bebe a zis sa profitam din plin de ovulatie
nu stiu ce medicamente mi-a dat dat intru mai tarziu sa va zic ce si cum
va pup de 1000 pe fiecare puss  puss  puss  puss
nu am citit nimic dar mai tarziu recuperez


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#2625 2010-07-29 20:37:17

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Neata din nou  big_smile !!!
Slaba activitate pe aici  nustiu Oare la toamna vor reveni zilele alea bune in care scriam cate 10 pazini pe zi ???  supa


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2626 2010-07-29 20:39:15

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

cum adica ovulul moare inainte sa ajunga la maturitate?  spranceana
si aiurea ca ti-a dat tratament inainte sa ai rezultatul la analize...

Offline

 

#2627 2010-07-29 20:43:11

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Madu puss , bine ai revenit de la dr. Sa inteleg ca per total a intrat pe un fir, cu toate ca eu nu inteleg mare lucru . Sa mearga bine tratamentul si sa vina bebe repede  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2628 2010-07-29 21:08:51

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Wow, felicitari mona, sa ai parte de 9 luni de vis si un bebic sanatos si la termen!  majoreta   majoreta   majoreta


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2629 2010-07-29 21:12:06

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Garga asa cred..el nu si-a facut analiza la Synevo.
Dar oricum si la synevo ce am patit..doamne,doamne.Si-a facut de vreo 3 ori analizele si era negativ iar el avea simptome..abia la a 4-a analiza i-a iesit pozitiv..fara sa faca nici-un tratament intre timp..am facut-o de atatea ori pentru ca eram siguri ca asta avea..si aveam nevoie de antibiograma bang bang mizeria asta de ureaplasma mi-a dat de cap cum nu puteam sa-mi imaginez vreodata grater

Ce frumossssssss,abia astept sa am si eu un bebic si sa-l simt cum misca *dreaming*

Ultima oara a fost editat de Savannah (2010-07-29 21:13:02)


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

#2630 2010-07-29 21:15:38

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Savannah a scris:

Garga asa cred..el nu si-a facut analiza la Synevo.
Dar oricum si la synevo ce am patit..doamne,doamne.Si-a facut de vreo 3 ori analizele si era negativ iar el avea simptome..abia la a 4-a analiza i-a iesit pozitiv..fara sa faca nici-un tratament intre timp..am facut-o de atatea ori pentru ca eram siguri ca asta avea..si aveam nevoie de antibiograma bang bang mizeria asta de ureaplasma mi-a dat de cap cum nu puteam sa-mi imaginez vreodata grater

Ce frumossssssss,abia astept sa am si eu un bebic si sa-l simt cum misca *dreaming*

Savannah din pacate desii dr spun ca scarba asta de ureaplasma+mycoplasma doar se transmite eu te asigur ca se si face si iti dau exemplul meu care desi am avut de 2 ori myco negativ a 3-a oara a iesit pozitiv desii ne protejasem cu prezervativ  bang  bang

Si uite ca ma chinui cu ea si acum in sarcina bang


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2631 2010-07-29 21:17:47

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

fetele si eu sunt putin in ceata
deci de ovare polichistice am intrebat daca ele pun nu impediment de nu am ramas si a zis ca din cauza lor ovulul se distruge inainte de a ajunge la maturitate
apoi la endo m-a trimis ca sa primesc tratament naturalist pt chisturi pt ca am refuzat utrogestanul si dufastonul
apoi tratamentul care l-am primit a zis ca cuprinde orice mi-ar iesi la analiza si ca e bine sa il incep de acum si cum am rezultatele sa o sun mi-a dat dr ei de mobil si vb atunci
acum nu stiu ce sa zic de endo dar maine daca prind programare m-as duce sa vad cu ce reteta naturalista ma indoapa
sa va spun sincer sunt putin deprimata atate pidici
as fi vrut sa fac verificarea de trompe dar stiu ca momentan nu e posibil
sa va zic ce mi-a dat
unguent nidoflor pt seara
gyniel caspule intravaginal pt dimineata cate 1 sunt pt refacerea florei intravaginale si a ph dupa tratamente repetate cu antibiotice
carpicon s crema solida cu propolis si extract uleios din rasina de conifere
ovule cu zanocin care cica e cu antibiotic in ele
acum chiar nu stiu ce sa zic astept sa vad rezultatele la PAP lama si urocultura si apoi sa vb iar cu ea si sa vad ce urmeaza
sper ca pana pe 8 sept pana pleaca mama sa pot face si verificarea de trompe
am incredere ca dumnezeu ne v-a trimite anul asta un bebe cand inca nu stim dar el sigur stie
felicitari noilor burtici majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de madutumic (2010-07-29 21:25:32)


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#2632 2010-07-29 21:25:12

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga iti dau citeva date ca am calendar unde notez si sa-mi spui daca e ok eu zic ca sint la 29 de zile deci ultimile 6 luni februarie 10,martie8,aprilie5,mai3,iunie1,iunie30 tu ce zici?? cum este??scuze ca te stresez chicot  puss  puss


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2633 2010-07-29 21:36:11

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Mirik,e o aiureala totala ....practic el a facut analiza,i-a iesit pozitiv...a facut tratament,a facut analiza iar sa vada daca i-a trecut si a iesit tot pozitiv...dupa a facut pauza 1 luna si ceva..nu a mai luat nici-un tratament ca a fost plecat din tara.Cand s-a intors s-a dus si si-a facut iar analiza si a iesit negativ...a facut-o si a 2-a oara tot negativ si asa mai departe............in cazul asta nu prea mai inteleg nimic sad


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

#2634 2010-07-29 21:47:51

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

ruxi, cum e cu iunie ca ai scris de 2 ori si nu reusesc sa deduc ce ai vrut sa spui. am o durere de cap...  disperat

savannah, si sotul meu a patit o ciudatenie cu anal;izele. a facut spermocultura la medlife, i-a iesit ecoli. a facut si la synevo, i-a ieisit acelasi lucru. deci sigur avea e coli. a facut tratament, a repetat la medlife, i-a iesit tot e coli pozitiv. a facut iar tratament, iar e coli pozitiv. n-a mai facut tratament si arepetat spermocultura dupa o luna si ceva si nu i-a mai iesit e coli dar i-a aparut klebsiela  spranceana  de la mine nu putea sa o ia ca analizele mele sunt bune. deci...  ia si intelege ceva daca mai poti.

Offline

 

#2635 2010-07-29 21:50:32

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

gargarita a scris:

ruxi, cum e cu iunie ca ai scris de 2 ori si nu reusesc sa deduc ce ai vrut sa spui. am o durere de cap...  disperat

savannah, si sotul meu a patit o ciudatenie cu anal;izele. a facut spermocultura la medlife, i-a iesit ecoli. a facut si la synevo, i-a ieisit acelasi lucru. deci sigur avea e coli. a facut tratament, a repetat la medlife, i-a iesit tot e coli pozitiv. a facut iar tratament, iar e coli pozitiv. n-a mai facut tratament si arepetat spermocultura dupa o luna si ceva si nu i-a mai iesit e coli dar i-a aparut klebsiela  spranceana  de la mine nu putea sa o ia ca analizele mele sunt bune. deci...  ia si intelege ceva daca mai poti.

da am avut pe 1 iunie si apoi pe 30iunie ultimul cm puss sa treaca durerea puss


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2636 2010-07-29 21:59:02

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Madu pup  puss  par  sa nu fii deprimata, astea sunt probleme minore care au rezolvare, ai incredere  goodluck  goodluck pentru glera acida ti-a dat sa faci test postcoital sa vezi starea  spermatozoid , sau anticorpi antispermatici?

Chrys, bine ai revenit !


.

Offline

 

#2637 2010-07-29 22:08:19

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

ruxi, scuze. ma omoara durerea de cap si pricep greu  dumbom  cel mai lung ciclu al tau a fost de 29 zile. asta inseamna ca cel tarziu maine ar trebui sa-ti vina... eu zic sa faci poimaine un test daca nu iti vine maine.

mika, faza cu glera acida cred ca a fost doar o presupunere ca doar nu are rezultatele la analize... eu cred c- as fi plecat din cabinet daca imi spunea faza cu ovulul care moare inainte sa ajunga la maturitate  si daca imi dadea tratamente fara analize neutral

Offline

 

#2638 2010-07-29 22:17:31

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

gargarita a scris:

ruxi, scuze. ma omoara durerea de cap si pricep greu  dumbom  cel mai lung ciclu al tau a fost de 29 zile. asta inseamna ca cel tarziu maine ar trebui sa-ti vina... eu zic sa faci poimaine un test daca nu iti vine maine.

mika, faza cu glera acida cred ca a fost doar o presupunere ca doar nu are rezultatele la analize... eu cred c- as fi plecat din cabinet daca imi spunea faza cu ovulul care moare inainte sa ajunga la maturitate  si daca imi dadea tratamente fara analize neutral

da azi nu am 29 de zile?? de pe30iunie pina pe 29iulie??oricum sarumina pentru sfat si te  puss sa te mai lase durerea de cap puss va pupacesc pe toate si o seara cit mai buna ca ma luat un somn... cascat   puss  wave

Ultima oara a fost editat de modruxi (2010-07-29 22:21:26)


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2639 2010-07-29 22:24:10

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

da, azi e a 29-a zi si maine ar trebui sa fie  ziua1 a ciclului urmator.

Offline

 

#2640 2010-07-29 22:32:13

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

gargarita a scris:

savannah, si sotul meu a patit o ciudatenie cu anal;izele. a facut spermocultura la medlife, i-a iesit ecoli. a facut si la synevo, i-a ieisit acelasi lucru. deci sigur avea e coli. a facut tratament, a repetat la medlife, i-a iesit tot e coli pozitiv. a facut iar tratament, iar e coli pozitiv. n-a mai facut tratament si arepetat spermocultura dupa o luna si ceva si nu i-a mai iesit e coli dar i-a aparut klebsiela  spranceana  de la mine nu putea sa o ia ca analizele mele sunt bune. deci...  ia si intelege ceva daca mai poti.

Iti vine sa iti iei campii..in cazuri de genul asta nici nu mai sti ce sa faci..care este urmatorul pas..plus o groaza de bani aruncati aiurea..


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

#2641 2010-07-29 22:34:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

daca sunteti din Buc, faceti-le la Inst. Cantacuzino.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.