homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30-140


#2642 2010-07-29 22:51:59

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

fetele eu am incredere in acest doctor...pt ca mi-a zis aceelasi lucru ca dr Tirlea de la medsana....asa ca merg pe mana ei si oi vedea eu rezultatele

si nu uitati cand esti aspiranta ai face orice ca sa ajungi mamica...


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 



#2643 2010-07-29 22:53:49

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga, eu cred ca la faza cu ovulul a fost sigur o neintelegere sau o exprimare gresita.... ovulul poate sa fie fecundat dar ..... sa nu se dezvolte dincolo de un stadiu de cateva celule....sa nu se implanteze in uter,.....eu doar intrebam daca a mai primit si alte analize de facut ..dc se suspecta ceva in legatura cu, glera iar legat de dr. Madu stie mai bine....daca zice ca are incredere in el , poate nu e prima data cand merge la el...poate ii cunoaste istoricul... nustiu


.

Offline

 

#2644 2010-07-29 23:07:34

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

mika, ce spui tu se poate intampla la oricine , fie ca are sau nu ovarele polichistice caci despre ele era vorba. daca doc banuieste ca FOLICULII nu ajung la maturitate ( dar daca nu ajung la maturitate nu MOR  va  ) poate proba asta prin monitorizare echografica.
daca chisturile de pe ovare nu ajung sa modifice echilibrul hormonal al organismului pana acolo incat ovulatia sa fie impiedicata, parerea mea este ca trebuie lasate in pace. dar eu nu sunt medic asa ca...  forgetit
apropos, si eu am ovarele polichistice.

va pup, ma bag si eu la somn  wave

Offline

 

#2645 2010-07-29 23:23:02

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga eu doar am vrut sa zic ca...poate  a fost o exprimare gresita sau o intelegere gresita...doar mi-am spus parerea...dar poate m-am exprimat eu gresit...nu iti explicam tie cum sta treaba , tu stii lucrurile astea ....si i-am pus o intrebare lui Madu daca i-a dat sa faca si alte analize...daca tot suspecta ca are glera acida...nu am zis ca stiu mai multe...data viitoare stau in banca mea  forgetit

noapte buna celor care merg la somn wave

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-07-30 22:03:09)


.

Offline

 

#2646 2010-07-30 00:01:05

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Somn usor fetili!!Merg si eu la somn!Va pup dulce,sa aveti o zi frumoasa maine! puss puss


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2647 2010-07-30 00:03:32

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Buna! Si eu vreau sa fac parte din lista aspirantelor! De un an nu ma mai protejez, pt k m-am maritat...Inainte de Craciun mi-au iesit 2 liniute, dar bucuria a durat doar o sapt ,pt k am racit foarte tare si am facut temperatura mare si am pierdut sarcina.Am zis k dc a existat porcina aia, eu am avut-o(asa sa ma consolez, k acum sunt imuna).Si am pierdut sarcina mult dorita(prima mea sarcina)>dupa pauza recomandata, am inceput iar lucrul,dar nimic!In plus, la ultimul control, mi-au iesit mici "probleme", dar gargarita si doctoressa m-au linistit, iar acum st linistita si astept sa treaca si luna asta sa vad dc mai vina "matusa" sau nu...Oricum, st convinsa ca pe  acest forum intra toate "fetele"care isi doresc cu adevarat bebe si au nevoie de o vorba buna... Va imbratisej virtual pe toate si Doamne ajuta-ne!


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2648 2010-07-30 00:29:57

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Vrabiutza, bine ai venit la aspirante ...sa nu stai prea mult pe aici, sa treci cat mai repede la  gravida  goodluck  si  rugaciune

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-07-30 00:30:15)


.

Offline

 

#2649 2010-07-30 00:44:14

AlexutzaRc
New member
Inregistrat: 2010-05-16
Mesaje: 22

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Vrabiutza bine ai venit!! puss la toate fetele si burticile lor!!
Intru si eu pe fuga ca sunt la socri si m-au cam speriat putin.. cesafac Testul de azi deja a fost foarte pozitiv , ambele liniute la fel de vizibile dar sunt de abia in ziua 24 a cm..deci mai am 4 zile pana cand ar fi trebuit sa vina. Si m-au speriat acum ca poate imi vine totusi neutral sa nu ne bucuram prea repede. Exista posibilitatea asta ? Sa iau utrogestan ? Va preveni un avort menstrual sau imi va induce menstra ?
Va multumesc! puss

Offline

 

#2650 2010-07-30 00:45:55

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Mikado, voi sunteti superstitioase? Sa va povestesc: acum 2 ani, in primavara eram singura, dupa o relatie de 4 ani!intr-o dim, mergand cu colegii la serv am vazut 2 berze, nu una(prima data pe an) si dupa ele au mai aparut inca vreo 10 dupa un deal! Atunci eu am strigat:ma marit! Iar o colega a zis: cu cine? si au ras toti. Nu dupa mult timp am cunoscut pe cineva si a fost ca in filme, dupa o luna ne-am mutat impreuna si ne faceam planuri de casatorie! Anul trecut a avut loc fericitul eveniment...E pers pe care mi-o doream, acum vrem un bebe,dar am zis  mai sus!De o luna de zile vine aproape zilnic o barza in stalpul elecric de la poara casei si tot bate din cioc...oare ma anunta ceva?bunica mea canta:barza, barza ce-ai in cioc?acum o intreb si eu de cate ori o vad si ea bate din cioc atat de tare ca e imposibil sa nu-o auzi!Atat as vrea sa aiba dreptate! Va pup!


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2651 2010-07-30 01:06:29

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Alexutza, te rog sa nu te iei dupa toti, nu te descuraja! te belicit din suflet!Pai daca ai facut testul acum si nu ai asteptat sa treaca 28 zile, inseamna ca simti tu ceva la inimioara si e de bine.Asa ca nu te descuraja!Eu nu am auzit sa iasa poz dc treb sa vina "matusa".Am auzit k iesea neg si totusi erau insarcinate, asa k e de bine! Gandeste pozitiv!Si eu abia astept sa treaca zilele astea,mai am pan in 8 aug cel tarz!Dar am niste stari: atata mananc , iar eu nu st gurmanda si imi vine pofta de te miri ce.Ieri am avut pofta de cremwursti si dupa ce am mancat unul mi-a venit greata, dar nu am vomitat!Poate poate! sper si eu si ma incurajes singuara, ca gandurile negre nu duc la nimic bun! Te pup!


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2652 2010-07-30 08:16:13

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Am intrat doar sa salut si sa va pup pe toate.
Eu iar is full si n-am timp nici sa respir. Mai 1 sapt si plec  disperat  disperat  disperat  disperat


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2653 2010-07-30 08:31:22

manu2007
Sr. member
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 1619

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Neata fetele! Pupici muuuuuuuuuuulti  puss

Felicitari Mona  :  sa ai sarcina usoara si bebe sanatos majoreta  majoreta  majoreta  ... sa mergi la un dr. pt maroneli ...stiu ca multe fete au avut, dar ca sa stai linistita  puss


offtopic Este cineva din zona Petrosani, sau cunoaste zona? ... vrea sotul sa ma "scoata" la plimbare in week-end, sa mai uitam de probleme, si nu stim unde sa mergem ... noi stam in Sibiu. Anul trecut am fost in zona Hunedoarei ...

Ultima oara a fost editat de manu2007 (2010-07-30 08:44:51)


"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie"
mamica de buburuza din 19.10.2012 hjarta
gravida hjarta hjarta 21+ rugaciune

Offline

 

#2654 2010-07-30 08:49:45

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Neata!

Vrabiutza bine ai venit!

Alex lasa prostiile si f optimista!!!!!ateoria lor nu se bazeaza pe nimic real si eu am avut test + cu cel putin 3 zile inainte sa imi vina si am avut si spooting si uite ca sunt insarcvinata in continuare.Dar eu am invatat de data trecuta sa nu ma mai uit in gura tuturor celor care le stiu pe toate.

Inca odata felicitari!!!!!!!!!!  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2655 2010-07-30 09:01:25

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

neata  puss  puss  puss
va pup si va doresc o zi frumoasa

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-07-30 09:01:36)

Offline

 

#2656 2010-07-30 09:01:29

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

neata ...
fetelor daca mi-a venit CM si imi vin niste bucatele de tesut, ca o membrana , un fel de roz maroniu (nu stiu cum sa zic exact - culoarea carnii) si am niste duuureeeri  bang  , credeti ar putea sa fie o sarcina pierduta? si luna trecuta a fost la fel ... si daca ar fii asa ar fii normal sa nu iasa la test ? ... sau o evenuala infectie urinara (pt care astept rezultatele) ar putea sa afecteza conceptia?

va pupic

vrabiuta bine ai venit si sa stai cat mai putin pe aici ... majoreta  majoreta


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2657 2010-07-30 09:06:00

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

cmin          daca testul a iesit negativ si ti-a venit menstra inseamna ca nu a fost sarcina (parea mea)
ce se elimina este endometru ;

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-07-30 09:06:21)

Offline

 

#2658 2010-07-30 09:07:23

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Neata dragele mele  puss
Cmin eu zic ca cel mai bine ar fi sa ceri parearea la un medic.nu stiu daca e normal ce se intampla


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#2659 2010-07-30 09:10:16

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Neata, fetelor!Manu, dc mergeti un week-end in Petrosani,sau zona, chiar aveti ce vizita, dar nu mai mult, k va plicti.Puteti urca in Parang cu telescaunul, iar acolo sunt cabanute, restaurant, aer curat.Sau puteti merge la Cabana Rusu, mai sus de telescaun(plecare) ,dar merge cu masina.E super!Sau puteti merge catre Uricani, Lupeni,Straja,sun rezervatii,nat, e un bazin mare de acumulare.Tot in Valea Jiului este pestera Boli,care merita vazuta,sau puteti merge pe defileul Jiului, la Manastirea Lainici si mai departe la Targu Jiu,sa vizitati operele lui Brancus!60km de la Petrosani.Distractie Placuta


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2660 2010-07-30 09:21:02

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

o sa merg la medic dar astept sa plece uratii ... vreo recomandare de doctor in Bucuresti ... mie mi-a placut de Anghel giorgiana de la Vitan dar ajungi greu ca are multe programari ,... am zis ca incerc pe la policlinici cu plata deocamdata ...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.