homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30-50


#932 2010-07-13 19:49:49

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Travelar???? Poate trilamelar....nu stiu...zic si eu...in fine.iti doresc din suflet sa ramai cat mai repede  gravida ...poate chiar acum cand iti vine soatza acasa puss

Cris  rugaciune  sa vii cu vestea buna.


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 



#933 2010-07-13 19:54:16

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

uite chrys

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/24803_dsc09033.jpg

ms mult puss asemenea kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#934 2010-07-13 20:15:40

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

ALMISOR eu zic ca e un pas bun si ca organismul trebuie lasat si liber sa functioneze ..........stii doar ca eu am mers pe dufaston apoi pe utro apoi pe luminita si branca si cred ca cel mai bine ma sint fara nimic
iar cuvantul nu e transonic?baga monitorizare si sotul la munca si ai sa vezi ca bebe vine majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de madutumic (2010-07-13 20:16:56)


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#935 2010-07-13 20:18:40

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

puss madutu... o sa am timp berechet sa vad cum functionez lol la cat sta sotzoiul acasa, va dati si voi seama...
transonic ... nu cred cesafac ...  nustiu

LE: bineinteles k am inceput sa caut pe net roll si m-a mancat in dos... supa

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-07-13 20:19:58)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#936 2010-07-13 20:19:57

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Almi...habar n-am....nici macar prin deducere nu-mi dau seama ce a vrut sa zica.
Aaaa cred ca e endometru.....sigur asta e.


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#937 2010-07-13 20:21:16

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

ms chrys... cred ca e posibil sa fie endometrul big_smile

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-07-13 20:21:43)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#938 2010-07-13 20:23:38

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Almi Ingerash a scris:

in drum spre casa am luat unele decizii...
1. renunt definitiv la duphaston
2. monitorizare in continuare pentru descoperirea ovulatiei
3. voi incerca sa ma detasez de stress si de grija ca nu raman insarcinata

va pupacesc pe toate si va multumesc mult TUTUROR pentru sustinere, pentru sfaturi si pentru TOT puss puss puss puss puss puss puss

tummenupp   applause  mai ales pentru punctul 1

sunt pe mess

Offline

 

#939 2010-07-13 20:24:04

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

heelo din nou gagici puss

Am vazut si eu fetita Adinei, Doamne ce frumoasa e , imi vine s aplng numai cand ma uit la ea drool

Almi e bine ca te-a linistit dr, deci acumuleaza muuulllttaaa energie in tine si cand vine al tau piii calllll happy

georgeta o sa-ti zic ceva ce am vrut sa-ti zic demult, dar mi-a fost teama sa nu te superi : eu in locul tau as renunta la dr ta. nu mi se pare normal si mai ales uman sa va puna sa cheltuiti atata amar de bani stiind din stardtca sansele se diminueaza datorita prolactinei. din punctul meu de vedere stiind asta ti-a calcat sentimente;e si sperantele in picioare atunci cand te-a pus sa faci FIV . Sa nu te superi pe mine, dar asta e parerea mea puss

cris8 sa stii ca planurile tale au fost si alea mele. Si eu am fost cea care multi ani nu si-a darit copii, tocmai ca sa ne strangem si sa avem . si acum am strans si avem dar nu ne foloseste la nimic. Si eu am renuntat la o viata din pricina egoismului meu si a ambitiilor mele de a ma vedea mare doamna realizata... fleosc, sunt o rpoasta fara margini uneori si poate ca si merit ce mi se intampla. Oricum speranta moare ultima, la toate.


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#940 2010-07-13 20:28:42

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga puss , smart kram multumesc fetelor pentru sustinere
offfff.... cu Dumnezeu inainte..


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#941 2010-07-13 20:30:13

stef83
New member
De la: suceava
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 53

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

buna fetelor! eu sunt Stefania. Chiar daca nu sunt activa, "din umbra" va urmaresc indeaproape! smile
vreau si eu sa intru in categoria "aspirantelor la titlul de mamica" asa ca, va cer parerea: intrebarea este: "este bebe?", tinand cont de:
- pana in februarie am luat AC ( karissa)
- din februarie( inclusiv) pana in aprilie - ne-am protejat
din mai( inclusiv)am incercat sa facem bebe. In mai si iunie teste negative!
acum, in iulie trebuia sa-mi vina menstra pe 10-11 si nu a venit. deocamdata nu am nici un simptom...nici spm nici de sarcina!
indraznesc sa va dau cateva date poate aveti timp sa socotiti si voi.
in luna aprilie- a venit( menstra) pe 15
in mai pe 13
in iunie pe 11
dupa socoteala mea in iunie ziua de "maxima fertilitate " a fost pe 27, cand am avut si contact sexual.
acum, voi ce spuneti? oare sunt insarcinata?
as face test dar, nu mai vreau sa vad o singura liniuta! smile   big_smile si big_smile si big_smile produce big_smile


iubesc = traiesc.

Offline

 

#942 2010-07-13 20:31:56

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

smart in niciun caz nu meriti ce se intampla, si bebe va veni sigur...poate daca vremurile nu ar fi asa de grele nu am fi gandit asa...dar ce sa faci, te gandesti ca atunci cand vine bebe sa poti sa ii oferi de toate...
Oricum, eu toata viata m-am ghidat dupa principiul: nu regreta niciodata ceva din trecut, oricum nu poti schimba nimic, deci mergi doar inainte. Si te sfatuiesc si pe tine sa faci la fel, daca la momentul ala asa ai considerat ca e mai bine, poate chiar asa era...nu are rost sa privim in urma. puss

stef bine ai venit, sa treci repede la mamici!!!
eu zic ca daca nu ai intarzieri de obicei, e foarte posibil sa fii insarcinata, simptomele pot aparea mult mai tarziu
daca te hotarasti sa faci test, fa-l dimineata cu prima urina, e mai concludent..
bafta multa iti doresc goodluck

Ultima oara a fost editat de cris8 (2010-07-13 20:36:54)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#943 2010-07-13 20:39:04

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

stef83 a scris:

buna fetelor! eu sunt Stefania. Chiar daca nu sunt activa, "din umbra" va urmaresc indeaproape! smile
vreau si eu sa intru in categoria "aspirantelor la titlul de mamica" asa ca, va cer parerea: intrebarea este: "este bebe?", tinand cont de:
- pana in februarie am luat AC ( karissa)
- din februarie( inclusiv) pana in aprilie - ne-am protejat
din mai( inclusiv)am incercat sa facem bebe. In mai si iunie teste negative!
acum, in iulie trebuia sa-mi vina menstra pe 10-11 si nu a venit. deocamdata nu am nici un simptom...nici spm nici de sarcina!
indraznesc sa va dau cateva date poate aveti timp sa socotiti si voi.
in luna aprilie- a venit( menstra) pe 15
in mai pe 13
in iunie pe 11
dupa socoteala mea in iunie ziua de "maxima fertilitate " a fost pe 27, cand am avut si contact sexual.
acum, voi ce spuneti? oare sunt insarcinata?
as face test dar, nu mai vreau sa vad o singura liniuta! smile   big_smile si big_smile si big_smile produce big_smile

daca nu tia mai intirziat pina acum fa un test si simtome poti sa nu ai si sa fi cu bebic daca nu asteapta 7 zile de intirziere acum depinde de ce rabdare ai  chicot  puss sa fie cum iti doresti!!


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#944 2010-07-13 20:40:48

stef83
New member
De la: suceava
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 53

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

cris - multumesc de urari!
acum nu vreau sa par ...nu stiu cum...altii se chinuie sa faca bebe ani de zile si eu la 2 luni deja ma plang...dar, cand astepti cu nerabdare ceva, si nu mai vine...a asa urat sentimentul:)


iubesc = traiesc.

Offline

 

#945 2010-07-13 20:42:27

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

fetele va pupacesc pe toate puss  gata ma duc acasa happy am terminat programu poate ne mai auzim sa vad ce gases acasa chicot


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#946 2010-07-13 20:44:40

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Buna fetele

Eu am ajuns acasa si am inceput curatenia in casa(varuit, pus parchet etc ). Suint cu casa pe dos.

Ciclul nu mi-a venit nici acum, mi-a sunat dr azi si mi-a dat duphaston de azi 2/zi 5 zile.

Dar ce ma doare mai tare e ca azi am fost sunata de la servici ca voi pleca in interes de servici in Insulele Caraibe 3 luni (minim) de la 1 august. Nu voi putea merge la nunta surorii mele in sept si proiectul bebe se amana sad.
Acum sper sa-mi vina menstra asta odata pana plec.

La bucuresti nu am amanat plecarea, am de gand sa ma duc sapt viitoare miercuri. Macar daca stau pe tusa atata timp, sa imi dea Uscatescu tratatemt inainte de sarcina si sa apuc sa il face 3 luni.

Nu am citit nimic din urma, nu am avut timp si nici nu am pt ca dupa cum v-am spus sunt cu casa pe dos. Daca este draguta cineva sa-mi faca un mic rezumat cu stirile importatnte as fi tare recunoscoatre.
Si..smart, ti s-a intamplat ceva?  Am vazut in postul lu' cris8 "smart  in niciun caz nu meriti ce se intampla,"  nustiu


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#947 2010-07-13 20:44:52

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

stef83 a scris:

cris - multumesc de urari!
acum nu vreau sa par ...nu stiu cum...altii se chinuie sa faca bebe ani de zile si eu la 2 luni deja ma plang...dar, cand astepti cu nerabdare ceva, si nu mai vine...a asa urat sentimentul:)

stai linistita, iti inteleg nerabdarea, desi eu sunt printre cei cu ani de zile, mai precis 3 la numar big_smile
dar cand iti doresti un copil, nu conteaza de cand incerci, ti-l doresti la fel de mult si in prima luna de incercari si dupa 3 ani...
sper ca maine dimineatza sa vii sa ne spui ca ascunzi un bebe in burtica, asta daca te hotarasti sa faci test, e decizia ta smile

printe stai linistita, nu s-a intamplat nimic cu smart, discutam doar de faptul ca noi altadata nu voiam sa auzim de bebe iar acum cand vrem nu il avem...
Imi pare rau ca trebuie sa intrerupi planurile din cauza serviciului, dar pe de alta parte este o experienta... eu una sunt innebunita dupa calatorii.. smile
e neplacut insa si ca nu ajungi la nunta sorei tale.. sad

Ultima oara a fost editat de cris8 (2010-07-13 20:50:46)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#948 2010-07-13 20:48:54

stef83
New member
De la: suceava
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 53

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

am sa va anunt cris, ...voi avea nevoie de sfaturi de la voi...sunt asa entuziasmata. va multumesc inca o data pt incurajari!


iubesc = traiesc.

Offline

 

#949 2010-07-13 20:49:33

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

am inteles cris8 ..acum m-am linistit


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#950 2010-07-13 20:55:18

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

stef bine ai venit si merita sa faci un test dimineata goodluck

Cris nu sunt o mare credincioasa, adica eu cred ca exista un Dumnezeu acolo sus care ne priveste si ne judeca. Am facut atunci ce am crezut eu ca e bine. A trecut atata timp de atunci dar de regretat o sa regret toata viata. Poate ca acela ar fi fost sngurul meu copil, pot sa stiu eu ca nu e asa? Sunt atatea cazuri nedrepte in jurul meu incat nu pot sa nu ma intreb de ce nu mi s-ar intampal si mie? Ce conteaza ca regret acum daca atunci am actionat ca un criminal? Nu va puteti inchipui ce e in sufletul meu cand ma gandesc cum se chinuia al meu sot pe atunci prieten sa ma faca sa pastram acel bebe el uitandu-se la ecograf cum misca si eu ca un calau il tineam pe nu in brate... Cateodata il mai intreb cum ar fi fost daca as fi dat dracului sesiuni, facultati si alte aspiratii de atunci si nu as fi fost atat de rea si inumana si tot el saracul ma imbarbateaza si nu-si arata poate furia pe un om care nu a vrut cu tot dinadinsul acel copil. isi aduce aminte de vorbele medicului : dar de ce vreti sa renuntati la rodul iubirii voastre? de cand mi le-a pus din nou pe tapet parca ma chinuie aproape in fiecare zi...

Printe nu, nu am patit nimic, decat ca as fi vrut sa am mintea cea de pe urma. Caraibe zici? wow e si bine si rau. bine ca te duci acolo moca, dar rau ca te duci singura. Eu sper sa poti intra aici cu noi puss


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.