homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2-84


#1578 2010-09-13 22:01:29

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Offf Andreea sad
Si Vlad abia trage din bibe dar la noi lenea e de vina.

Offline

 



#1579 2010-09-13 22:05:39

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

rruxxy a scris:

Offf Andreea sad
Si Vlad abia trage din bibe dar la noi lenea e de vina.

La ea ori lenea, ori altceva..ceva o supara si trebuie sa aflu ce supa


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1580 2010-09-13 22:07:39

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

E bine pentru linistea ta ca mergi joi la medic dar o sa-ti spuna ca este bine puss si atunci clar nu ai de ce sa mai fii stresata smile

Offline

 

#1581 2010-09-13 22:09:38

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Am observat ca strange si da din picoruse cand papa..oare o supara burica?nu mai stiu ce sa zic...m-as bucura sa fiu paranoia si sa nu aibe nimic

Pupici pentru Vladut


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1582 2010-09-13 22:12:51

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

La fel face si Vlad dar pentru ca se plictiseste de bibe. Daca il scot il vrea inapoi, daca ii dau iar bibele il scoate el si uite asa facem cam o jumatate de ora pana termina de mancat.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2010-09-13 22:17:57

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

bebe uf...da, dar uite ca voi puneti in greutate chiar daca te chinui si tu putin cu papa


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1584 2010-09-13 22:20:50

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Da, a luat 1 kg pe luna dar luna asta mai mult de 500 g nu ia garantat.
Oricum e normal de acum sa ia din ce in ce mai putin asa ca nu ma stresez.
Vezi ce iti zice joi si acea pediatra puss

Offline

 

#1585 2010-09-13 22:22:08

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Eu tot timpul ma duc in urma la operatie, la intestinele care erau iesite afara..mi-e frica sa nu se intample ceva ce nu e ok in stomacel.Sau poate are doar o pasa proasta acum  puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1586 2010-09-13 22:25:19

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Nu te mai gandi asa ca e foarte bine fata. Si ce daca papa mai putin si ia mai putinel in greutate? E e activa si vioaie deci e foarte bine kram

Offline

 

#1587 2010-09-13 22:38:08

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Andreea nu te mai gandi la prostii....si Andu a avut peirioade in care era certat cu tzatza....si altele in care o iubeste....

SAnca fetele au dreptate....arata;le drumul spre bucatarie...si la noi o sa apara socrii in weekend...si sa imi fie cu iertare...dar....dc le e foame stiu unde e bucataria, la cat ma solicita Andu....asta nu mai facusem eu....sa gatesc ptr ei.Cred ca trebuie un topic ptr vorbit de bine socrii rotfl...mai ales noi cele ce suntem mame de baiati ....poate asa invatam s anu gresim

Cat trebuie sa ia in greuate tanarul meu in luna 6 spre 7 ?


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1588 2010-09-13 23:14:20

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

problema e ca socrela nu stie sa gateasca si trebuie sa mancam si noi ceva.. plus ca sta langa noi si cand papa daria se zgaieste si sa scalambaie la ea.. de biata fata nici sa manance nu poate.. si eu incerc sa o adorm sa o legan sa vb in soapta si ea incepe si se vaita "auu piciorul, au aia au cealalta" si cand se plictiseste se duce sa se culce...plus ca ea in brate nu vrea sa o ia.. ca "daca ii da microbii ei?!" in seara asta am devenit deja mai irascibila si i-am zis.. ca so lase in pace macar cand mananca si de adormit o adorm eu singura cu ea ca fata nu e invatata cu atatia in jurul ei..
cel mai groaza imi e ca tot programul fetei e dat peste cap.. nu mai stiu cand cat mananca..


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1589 2010-09-13 23:22:10

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

liliana83 a scris:

poate vi se par tampita,dar eu nu sunt chiar convinsa ca laptele praf e mai bun decat cel de vaca,in afara de fier si ce alte vitamine/minerale mai contine,eu nu am incredere ca este facut tocmai ok;si de fapt ce are la baza,nu tot extrase din lapte de vaca?
intr-adevar si eu am vazut bebei ok dezvoltati ce au fost crescuti cu lapte praf cel putin un an,insa asta e o "moda"de cativa ani...am pe langa mine copilasi crescuti cu lapte de vaca si sunt chiar super...

ooou...de asta nu am mai auzit big_smile stii ca se spune ca noi suntem singura specie neintarcata de pe pamantul asta big_smile singurii care ajunsi la maturitate inca mai beau lapte. studiile arata ca laptele de vaca de fapt nu e bun nu numai pt copil ci nici pt adulti. e nitel controversata treaba acum dar sunt voci care sustin ca ar fi chiar cancerigen. ei, pe de alta parte, laptele praf, desi provine tot din cel de vaca, este imbunatatit. i se scot prin diverse procedee compusii chimici care nu aduc niciun beneficiu si adaugati altii.

si nu, nu e o moda. in cartile de puericultura care invatau studentii si cum sa hraneasca un pitic de la tara care nu avea bani de bebelac, zicea ca laptele de vaca daca se da sa se dea macar diluat daca deloc nu se poate. si daca tot il diluezi macar sa bagi si niste zahar in el ca altfel are valoare mica. asa ca nu fa prostia sa dai copilului lapte de vaca pana la minimum un an. eu si acum ii dau lapte formula si are 2 ani si 3 luni si intentionez sa fac asta cat mai mult timp.

sunt boli la care copilul este predispus daca consuma lapte de vaca pur sub 1 an. e ca orice alt aliment introdus in dieta. are o varsta la care se da, are beneficii dar ridica si f multe dileme.

allyna cum sa ii dai maica zilnic carne? e de ajuns de 3 ori pe saptamana la varsta lui.

Ultima oara a fost editat de o'hara (2010-09-13 23:30:51)


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1590 2010-09-13 23:38:20

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

offf sanca....da-o in mama ei de soacra...concentreaza-te pe daria si lasa-i in pace......stai de vorba clar cu soacra-ta ca asa nu mai tine.....macar daca tot nu face nimic sa te lase in pace sa te ti de programul dariei

mai fetelor ce-i cu atatia bebei bolnaviori? tudor e ok dar ma sperie cand citesc de alti copii

si tudor a avut cateva zile de cosmar...ciorbita ciuciu ca brusc nu mai era buna......somn peste zi iar ciuciu iar de urlat urla frate de imi venea sa ma duc in lumea larga ( adevarul e ca eu nici nu-s obisnuita sa urle pentru ca el a fost intotdeauna un copil cuminte).....azi am urmat sfatul lui crys cu calitul legumelor inainte de fierbere si a mancat tudor o farfurie pe nerasuflate ( sincer va spun ca m-am inchinat cand a terminat.....deschidea gura si daca nu eram pe faza ca a inghitit se repezea la lingurita).......mai nou papa si piureu de fructe ( dupa o perioada marisoara in care l-a refuzat) nu numai mar cu biscuite

rrux am citit ca vladut doarme pana la 9 dimineata...ce ii faci fatoooo de doarme asa ca tudor papa la 6-7 dimineata ( de la 21 ) si nu mai doarme nici picat cu ceara ( mai atipeste putin dar somn ca lumea nu mai vrea si eu cum sunt rea de somn imi vine sa urlu)

in rest noi suntem bine.....intru rar ca a dat smecherul de ridicat in fund si de joaca si nu mai scap.....maine facem vaccinul de 6 luni si vreau sa o rog pe pediatra sa ne dea trimitere la oftalmolog pentru ca tudor se uita stramb putin cu ochiul stang ( sper din suflet sa nu fie ceva grav )


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1591 2010-09-14 03:50:21

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Sanca sa se ia soacra ta cu a mea de mana ca tot la fel de "priceputa-i"in bucatarie si a mea. Eu zic sa stai linistita caci Daria o sa isi revina dupa aceasta perioada. Si chiar daca este aglomerat la tine gandeste-te la partea plina a paharului: se obisnuieste baby cu lume multa in jur. Desi ma enervau musafirii pe de o parte, ma bucurau pe de alta parte caci consideram ca asa mi se obisnuieste fata cu lume.

Andreea poate are ceva in gat, Maria. Am o ruda la Neamt a carui baietel a luat un stafilococ din spital si se chinuia mult cu el pana manca. Dar dupa ce s-a descoperit ce are si a facut tratament s-a mai linistit. Sanatate multa si nu te mai gandi la rau.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1592 2010-09-14 07:08:26

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Flower, cand ne-am externat i-au luat exidat din nasuc si gat si a iesit negativ. Sunt curioasa ce ne spune joi dr.

Sanca, nu ar trebui sa te preocupe acum gatitul...sincer...Maria a fost data peste cap desi ei nu au stat la noi. Si soacra-mea la fel facea: se stramba la ea in timp ce papa, o mangaia in timp ce dormea si ea se trezea si tot asa. Dar eu am incercat sa le spun finut ca fata are un program si daca nu il respectam plange non stop

Camy, pupici pentru voi


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1593 2010-09-14 08:20:06

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Ally, baga o masa de iaurt, e voie dupa 5 luni. Cand incpepi diversificarea, ia cam 300 g/luna.

Carra, dei nu te lua de vacile din berceni, da?? tongue

Camy, i-au da dintii? De aia nu doarme... eu zunt V A R Z A !!

Fetele, lui David ii da un dintisor si sus ( avem 2 iesiti deja ) si are gingia rosie, dar un rosu inchis, zici ca are carie, e normal asa??

Stiti ce mi-a facut mie soacra-mea? A venit in vizita si ii dadeam lui David sa pape si la un mom dat el a ragait, cu toate ca nu terminase papa; si soacra-mea imi ia castronelul din mana si zice "gata, a ragait copilu', inseamna ca s-a saturat" rotfl2  si saracu copil se intindea dupa castron lol si, ca sa nu stric atmosfera, zic "ma duc sa-l schimb" si l-am dus in camera unde am halit TOT big_smile ; deci, nush... soacrele astea sunt bombe....


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1594 2010-09-14 09:42:49

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

vai, crssy rotfl2

mie nasa-mea mi-a facut ieri o faza... tot de genul asta... il alaptam pe cris in wrap si ma intreaba: "vaaai, da ii mai dai? da' cand il intarci DE TOT? (de parca il intarcasem vreun pic - cred ca ea se ref la diversificare)" ii zic ca atunci cand vrea el, fie si la 10 ani, daca asa vrea. la care ea: "ooo, pana atunci face buza de iepure" rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1595 2010-09-14 09:55:19

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Dragutele de soacre lol  lol

Buna dimneata mamici wave

Lui Sebicu i-au aparut la fundulet niste iritatii mici si rosii care vad ca se intind skitarg
E posbil sa fie de la gelul pe care il contine pempers, sau e doar o iritatie, ...
Am dat cu Sudocrem si Bephanten, nici o reactie incurajatoare, ...
Va rog daca stiti o crema mai buna sa imi spuneti cu ce ii mai pot da sa scapam de bubite,
Mi-am intrebat si medicul si ne-a recomandat albastru de metil,...
care e scuzati caca-maca nu am vazut nici o imbunatatire


hjarta M&M=S

Offline

 

#1596 2010-09-14 10:20:38

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Naf, poate sa fie foliculita, care apare la o sapt sau 2 de la nastere; eu pt asta, i-am punctat bubitele cu violet de gentiana; nu te speria, ca nu e nicio problema... nu-l ustura, nu-l doare nik puss

Kata, si eu am mai auzit "draga, da' d c ii mai dai sa suga?? doar are 10 luni !..." si eu raspund "exact, 10 lnui, nu 10 ani", vb ta lol

Fetele, ziceti-mi si mie cu gingia aia grena.... sad


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.