homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8-76


#1426 2010-09-02 18:39:07

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

parintii tai stiu ca esti gravida?
tatal copilului ce varsta are?
daca iti doresti copilul, te rogi sa fie sanatos si ii multumesti lui Dumnezeu ca ti-a dat o minune, nu te intrebi ce sa faci cu el..

sleeping beauty, mersi!! eu le ador, sunt fetitele mele dragi. am 2 fete si acum vine si baietelul  big_smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-09-02 18:40:06)

Offline

 



#1427 2010-09-02 18:41:14

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

nu eu ma intreb ce sa fac cu el...eu il VREAU si atat.cei din jurul meu vor sa ia decizii pentru mine:(.parinti nu am....sunt despartiti si alte probleme...tatal are 25 de ani....cum ziceamm nu eu ma intreb ce sa fac cu el...sad(eu nu am nici un dubiu.am zis k daca el are aceeasi parere in contiunuare si se ia dupa soacramea eu tot nu fac avort si il parasesc pe al meu sot  si gata:(((nu mai pottt

Ultima oara a fost editat de pucca_pucca89 (2010-09-02 18:49:37)


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1428 2010-09-02 18:53:39

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

offf....

uite, vara mea are 21 de ani si e gravida ca si mine, in luna 7. tatal copilului a fugit cand a aflat ca ea e insarcinata. ea acum sta la parintii ei si impreuna vor creste bebelusul. e greu, dar totusi, e vorba de o viata de om, sange din sangele tau.
si sa iti mai zic, intre toate greutatile astea ea e atat de fericita cand o vede la eco pe fetita ei, sau cand o simte lovind in burtica. si ei i s-a spus ca e tanara, e singura, va creste un copil fara tata... e greu, dar nu imposibil. si lucrurile usor-usor de aseaza de la sine ( ma rog, de la Dumnezeu ), primeste indemnizatie, parintii ei s-au obisnuit cu ideea de a fi bunici de tineri lol , pana la urma toti abia o asteapta de cea mica din burtica big_smile

asa ca zic, e greu, dar daca iti doresti bebelusul asta care nu are nicio vina ca exista, daca ai cat de cat un ajutor material... de ce iti mai pasa de ce zic cei din jurul tau? nu ei vor fi traumatizati pe viata in caz de vreun avort, Doamne fereste! gandeste-te bine la copilasul tau.

Offline

 

#1429 2010-09-02 18:57:24

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

urasc barbatii astia care nu sunt in stare sa isi asume o responsabilitate.eu sper sa ii faca dumnezeu sa gandeasca altfel...ti-am zis eu mi-l doresc si nimeni nu imi va schimba parerea chiar daca voi ramane o mamica singura.si da ma gandesc la copilasul meu care creste in burtica mea:xsi il iubesc tare mult de acum:x

passenger a scris:

offf....

uite, vara mea are 21 de ani si e gravida ca si mine, in luna 7. tatal copilului a fugit cand a aflat ca ea e insarcinata. ea acum sta la parintii ei si impreuna vor creste bebelusul. e greu, dar totusi, e vorba de o viata de om, sange din sangele tau.
si sa iti mai zic, intre toate greutatile astea ea e atat de fericita cand o vede la eco pe fetita ei, sau cand o simte lovind in burtica. si ei i s-a spus ca e tanara, e singura, va creste un copil fara tata... e greu, dar nu imposibil. si lucrurile usor-usor de aseaza de la sine ( ma rog, de la Dumnezeu ), primeste indemnizatie, parintii ei s-au obisnuit cu ideea de a fi bunici de tineri lol , pana la urma toti abia o asteapta de cea mica din burtica big_smile

asa ca zic, e greu, dar daca iti doresti bebelusul asta care nu are nicio vina ca exista, daca ai cat de cat un ajutor material... de ce iti mai pasa de ce zic cei din jurul tau? nu ei vor fi traumatizati pe viata in caz de vreun avort, Doamne fereste! gandeste-te bine la copilasul tau.


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1430 2010-09-02 18:57:26

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Foarte haioase pisicile tale, pass  rotfl2

Asemenea specimene de barbati, cu 'stai s-o intreb pe mama', imi provoaca repulsie  acklad

Fetele, e mult 100 de ron pentru o pereche de jeansi mai grosi, de iarna?  cesafac  Nu mai am in ce sa ma imbrac si ma tenteaza sa-mi comand niste blugi, imi sunt buni ca marime, numai ca nu sunt hotarata la pret...

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2010-09-02 18:57:56)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2010-09-02 18:58:46

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

el s-a exprimat asa..."cik in principui da,dar sa vad ce zic si ai mei",de parca cu ai lui l-am facut:|

blueeyes a scris:

Foarte haioase pisicile tale, pass  rotfl2

Asemenea specimene de barbati, cu 'stai s-o intreb pe mama', imi provoaca repulsie  acklad

Fetele, e mult 100 de ron pentru o pereche de jeansi mai grosi, de iarna?  cesafac  Nu mai am in ce sa ma imbrac si ma tenteaza sa-mi comand niste blugi, imi sunt buni ca marime, numai ca nu sunt hotarata la pret...


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1432 2010-09-02 19:03:05

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Blue, eu zic ca e ok pretul, adica nu cred sa gasesti mai ieftini.

Pucca, nu mai repet si eu ce a zis Pass....daca vrei copilul o sa-l ai. Sincer nu stiu ce barbat de 25 de ani se uita in gura mamei cand vine vorba despre asa ceva hmm

Pasule, mor dupa matele tale, mi-ar placea mult sa le ciufulesc putin. Iar cutu e hjarta

Offline

 

#1433 2010-09-02 19:03:48

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Uff ce citesc eu pe-aici...Pucca e simplu ,daca tu iti doresti copilul asta...restul nu mai conteaza, duca-se naibii cu totii...Daca al tau te sustine cu atat mai bine,daca nu...cunosc o multime de mame singure care se descurca exemplar! Varsta prea putin conteaza zic eu, doar nu esti minora si esti capabila sa iei singura decizii. Pupici  puss


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#1434 2010-09-02 19:06:13

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

hello fetelor

am fost pe afara big_smile

Stefany ms mult pusspuss
Ruxxy pusspuss

Pass e un maroniu deschis, era si pe blue inchis dar nu mi-a placut, era prea prea inchis la culoare, sunt dragute matele tale  chicot si patul la fel, abia astept si eu sa ajung acasa sa-i pregatesc culcusul hjarta

si fetelor nu il folositi doar o data cand il scoateti din spital, eu vreau sa-l scot pe strumf afara, la plimbare si pana prin februarie,martie tot frig va fi si e mai comod sa ai asa ceva tongue

Pucca fa ceea ce crezi tu si nu altii, cu asa ceva nu e de joaca, doamne ajuta sa faceti ceea ce trebuie  rugaciune

pupiciiiiiiiiii


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#1435 2010-09-02 19:07:10

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

deocamdata nu ma sustine pentru ca am ajuns la concluzia ca e un mare prost bang  bang  bang  skitarg
mai repet odata..parca l-a facut cu masa nu cu mine...io inteleg k e un soc prea mare si pt aia da cum naibii sa ai asa suflet de caine sa zici du-te la doctor pana nu e prea tarziu box vb ta...ducase naibii toti:)parerea mea e una si buna :PASTREZ ACEASTA MINUNE<COPILUL MEU,indiferent de ce ar zice unii sau altii gravida


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1436 2010-09-02 19:08:26

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

ba din contra, varsta te ajuta, esti f tanara si nu o sa iti fie greu ca unei femei de thirty something care mai are copii acasa plus un job. deci, 21 e f ok in cazul asta. nu o sa resimti oboseala ca noi si nu o sa te doboare noul statut.

auzi, tu locuiesti impreuna cu el sau fiecare sta la parinti?

rux, multumesc!  puss  acum sunt amandoua ciufulite si transpirate in patul lui sebilica, dorm de rup salteaua in paishpe, viseaza ca alearga de caini

Offline

 

#1437 2010-09-02 19:09:35

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

impreuna cu el....

passenger a scris:

ba din contra, varsta te ajuta, esti f tanara si nu o sa iti fie greu ca unei femei de thirty something care mai are copii acasa plus un job. deci, 21 e f ok in cazul asta. nu o sa resimti oboseala ca noi si nu o sa te doboare noul statut.

auzi, tu locuiesti impreuna cu el sau fiecare sta la parinti?

rux, multumesc!  puss  acum sunt amandoua ciufulite si transpirate in patul lui sebilica, dorm de rup salteaua in paishpe, viseaza ca alearga de caini


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1438 2010-09-02 19:10:14

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

rotfl2) si atunci "sa vad ce parerea are mama" ...WTF ...?!?!

Offline

 

#1439 2010-09-02 19:11:41

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

cine naiba mai intelege??????offf...el acum nu e in oras..e la curtea de arges cu serviciul...vine sapt viit:-s s vezi atunci circ:-j

passenger a scris:

rotfl2) si atunci "sa vad ce parerea are mama" ...WTF ...?!?!


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1440 2010-09-02 19:12:44

tymoteea_18
Sr. member
De la: Oradea
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 1131

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Helo gagici,
Imediat ce am iesit de la lucru am si fugit in oras sa rezolv niste chestii gen: rochita de nasa si lumanari de nanasit. Sunt super multumita ca am gasit ce imi cautam pt nunta din 18 sept.

Am sperat ca pe cand vin sa imi raspunda si mie cineva la nelamurirea mea, dar........................

Pucca asculta ce spun fetele si nu te stresa prea tare pe fazele astea ca nu va fac bine nici tie nici lui bebe.  puss

Pass is grozave pisicile tale, iar "gandurile" cainelui  rotfl  rotfl2

Eu inca mai astept vreo 2-3 sapt si daca totul merge bine imi scot si eu hainutzele la inventar sa vad ce mai am nevoie si dau navala prin oras. Pana atunci sunt putin mai superstitioasa, desi ma cam mananca palma sa va arat ce am prin pungi (ca m-am uitat printre ele la inceputul anului, dar de atunci nu le-am miscat nici macar 1 mm  chicot )

Pupicii


Avem o minune de  bebe Luca Alexandru (16.03.2011)

Bebe Daniel Fabian ne-a intregit familia (08.07.2013)

Offline

 

#1441 2010-09-02 19:13:51

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Pass ce tare conversatia patrupedelor  chicot  chicot  Bulldogul englez e  hjarta si matzele  big_smile  le-as smotoci un pic ca tare mi-s dragi  rodnar  rodnar


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#1442 2010-09-02 19:14:26

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

multumesc fetele pentru sustinere...nu ma stresez asa de tare..doar ca e enervanta tare situatia..in fine..asteptam si vedem puss  kram  hjarta

tymoteea_18 a scris:

Helo gagici,
Imediat ce am iesit de la lucru am si fugit in oras sa rezolv niste chestii gen: rochita de nasa si lumanari de nanasit. Sunt super multumita ca am gasit ce imi cautam pt nunta din 18 sept.

Am sperat ca pe cand vin sa imi raspunda si mie cineva la nelamurirea mea, dar........................

Pucca asculta ce spun fetele si nu te stresa prea tare pe fazele astea ca nu va fac bine nici tie nici lui bebe.  puss

Pass is grozave pisicile tale, iar "gandurile" cainelui  rotfl  rotfl2

Eu inca mai astept vreo 2-3 sapt si daca totul merge bine imi scot si eu hainutzele la inventar sa vad ce mai am nevoie si dau navala prin oras. Pana atunci sunt putin mai superstitioasa, desi ma cam mananca palma sa va arat ce am prin pungi (ca m-am uitat printre ele la inceputul anului, dar de atunci nu le-am miscat nici macar 1 mm  chicot )

Pupicii


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1443 2010-09-02 19:16:51

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

tymo, eu nu stiu ce ai intrebat, ma duc sa citesc din urma si dc pot sa te ajut, cu mare placere.

stefany, mersi!  puss 
avem familie mare  lol

pucca, ce circ? dc nu vrea sa aiba vreo legatura cu tine si copilul LUI si al tau, da-l in ma-sa si pleaca la ai tai acasa.
ai tai stiu de sarcina? nu cred ca mi-ai zis
de cati ani esti casatorita?

Offline

 

#1444 2010-09-02 19:17:53

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

tymo, eu nu am gasit unde ai scris nelamurirea (si am citit repede in urma, pana ieri dupamasa) cesafac  Nu ne dai un citat, te rugam?

Trebuie sa fac si eu poze la lucrusoarele mele de bebe big_smile

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2010-09-02 19:18:22)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.