homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8-80


#1502 2010-09-03 10:03:19

tymoteea_18
Sr. member
De la: Oradea
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 1131

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Casa de piatra Aliy si tot ce va doriti  majoreta  majoreta

Ce bine de tine Camelia ca intri in concediu din noiembrie smile
La mine daca totul merge bine abia la sflui ianuarie imi iau prenatalul sad
Pana atunci mai este mult.

Mirik am avut noroc ca mi-a spus o prietena de magazinul respectiv care nici in ruptul capului nu il gaseam ca nu are decat un mic afis A5 cu rochia perfecta pus afara. Iar pe usa scrie ca se fac asigurari  rotfl2
Ma bucur ca va place rochita. Sper sa se mai incalzeasca vremea pana pe 18 sept ca altfel  cold


Avem o minune de  bebe Luca Alexandru (16.03.2011)

Bebe Daniel Fabian ne-a intregit familia (08.07.2013)

Offline

 



#1503 2010-09-03 10:04:02

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Eu am program aiurea, pana la 17:30  hmm  Si vreau sa vin pana in 8 Nov, apoi o saptamana concediu de odihna, apoi prenatalul...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1504 2010-09-03 10:04:21

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Esti norocoasa papu.eu ieri am mers cu autobuzul pt prima data de cand sunt gravi si parca eram invizibila  skitarg

Pass parca tu m-ai intrebat de al 2-lea nume...posibil sa fie Andrei dar nu ne-am hotarat inca.


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1505 2010-09-03 10:05:46

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neața  wave

gărgă  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss
vacanță plăcută și liniștită, să vii ?napoi cu bateriile ?ncărcate

aliy, casă de piatră, hai cu pozeeee!!!!  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

miri puss andrei mi-ar fi plăcut și mie pt baby boy hjarta

Papu, ce frumos din partea femeii hjarta mai rar oameni de ăștia. mie nu mi se dă locul nici la hypermarket, pot să crăp și să mă țin cu ambele m?ini de barele de la case, se uită la mine ca și c?nd cine o fi pus-o pe asta să iasă din casă. de obicei plec și-mi aștept soțul ?n mașină

Offline

 

#1506 2010-09-03 10:08:02

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

bune dimineata burtici....nu am dat la rate aseara....am reusit sa adorm inainte:)) si acum nu am nimik:Pnumai k aseara am cam cedat un pik nervos si am plans un pik...si mi am revenit repede ca m am gandit ca nu e bn pt bebe hjarta


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1507 2010-09-03 10:09:33

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

anabella_n a scris:

Papu, ce frumos din partea femeii hjarta mai rar oameni de ăștia. mie nu mi se dă locul nici la hypermarket, pot să crăp și să mă țin cu ambele m?ini de barele de la case, se uită la mine ca și c?nd cine o fi pus-o pe asta să iasă din casă. de obicei plec și-mi aștept soțul ?n mașină

puss Ana. Cum te simti?

Exact asa e si la noi - nu ma lasa inainte nici la casa speciala pentru gravide (chit ca eu sunt singura gravida)  punish  Noroc ca mie nu mi-e prea rau, am doar lipsa de aer enorma, in magazinele mari.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1508 2010-09-03 10:12:03

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Ana  puss

Apropo de hypermarket la Auchan este o casa pentru gravide si pers cu handicap.Ma intreb eu oare la ce foloseste casa aia?Nimeni nu mi-a dat locul inainte, nici casiera nu a zis vreodata lasati-o pe doamna ca este insarcinata  nustiu


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1509 2010-09-03 10:16:32

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

blueeyes a scris:

Eu am program aiurea, pana la 17:30  hmm  Si vreau sa vin pana in 8 Nov, apoi o saptamana concediu de odihna, apoi prenatalul...

Blue eu lucrez de la 8 la 16 de luni-vineri si nu prea e stresant, asa ca sper sa pot rezista pana in nov ca atunci as avea deja 8 luni, mai sunt zile in care ma doare spatele cum stau pe scaun dar mai fac miscare si e ok.


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#1510 2010-09-03 10:18:51

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

blue, sunt bine de ieri ?ncoace, fără febră (inamicul nr 1.), dar aștept ziua de luni, cea decisivă
faza e că eu evit să mă mai duc la cumpărături, dar ultima dată chiar aveam nevoie de chestii pt naștere și nu se pricepe soțul, iar după o juma de oră chiar mă țineam de bare și nimănui nu-i păsa. nici măcar loc nu mi-au făcut să trec pe l?ngă ei să ies, a trebuit să mă aplec ?n chinuri, să ies pe sub bară, pe un culoar liber bang

miri, cred că toți ne privesc ca pe niște handicapate nesimțite care au ?ndrăznit să iasă din casă cu pretenții, dar ne arată ei nouă.

Offline

 

#1511 2010-09-03 10:21:56

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Papu chiar simpatic gestul femeii  tummenupp Intamplari marunte din-astea iti fac ziua mai buna!
Eu la dentist am patit-o de curand. O grasa era sa ma doboare cu tot cu usa pe motiv ca intru peste programarea ei  box Eu si gravida si cu dureri de masea si cu o fataa dupa o noapte nedormita  va Noroc cu asistenta ca m-a luat inauntru, altfel ma linsa  lol


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#1512 2010-09-03 10:37:22

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

La Auchan Titan am fost o data la casa aceea, dar cand lumea deja si-a pus cumparaturile pe banda nu prea mai ai ce sa mai faci... si nici nu stii la ce sa te astepti, dai peste vreun necioplit care te mai si imbranceste... mai bine te lipsesti... prefer sa imi fac lista cu ce imi trebuie si sa incep sa le iau de pe acum, desi sa incep cumparaturile de la nici 5 luni mi se pare cam devreme... Dar macar evit nervii si nesimtitii...

Ana, parca tu aveai listute si pt tine si pt bebe... Poti sa le mai pui o data? buga puss
Ca sa vad ce pot lua inca de pe acum cat inca mai pot fi utila si nu e burtica mare, pot umbla in voie si mai pot profita ca nu e prea frig pe afara...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2010-09-03 10:44:22)

Offline

 

#1513 2010-09-03 10:41:47

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

wave  fetele!
Aliy casa de piatra!!! majoreta  majoreta  majoreta  party  sa savurezi o bucatica de tort si pt noi  drool  big_smile  si sa ai o zi usoaraaaaaa , sa poti sa te simti bine!! puss  de abia astept sa vad poze smile  bis

Noi avem 2102 gr  hjarta  si stam cumintele cu caputzul in jos  hjarta  in rest toate bune si fumoase...nici nu m-a chemat din 2 in 2 sapt sa ma vada ca a zis ca e sarcina normala si nu am nici o probl...in 4 oct ne vedem si apoi probabil la nastere  happydance De abia asteptam s-o vedem pe minunatia asta mica  hjarta  hjarta  hjarta

Mai mie mi s-a zis sapt asta ca dc sunt gravida de ce nu stau in casa  va  asa gandesc idiotii box  chiar daca nici macar nu eu am fost devina....sau chiar daca ai case speciale pt gravide , ei tot cu gandirea lor de balta raman  va  ehhhhhhh mai avem noi mult pana sa ne cizelam putintel visslar

LE am vazut si eu costumasul de iarna de la C&A , e frumos hjarta  dar am zis ca astept sa vad ce gasesc maine la unguri si dc nu iau si eu de la C&A niste chestiutze chicot  Maine avem zi de shoppingggggggggg happydance  happydance  happydance de abia astept hjarta eu cu al meu si cu burtika prin magazine hjarta toata ziulicaaaaaaa dance

Ultima oara a fost editat de dana82 (2010-09-03 10:51:23)

Offline

 

#1514 2010-09-03 10:48:50

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Bravo, Dana! tummenupp Sunteti maricele! majoreta Sarcina usoara in continuare! Poze aveti? big_smile
Aliy, casa de piatra si multa, multa sanatate!

Ultima oara a fost editat de Papucica (2010-09-03 10:49:53)

Offline

 

#1515 2010-09-03 10:49:37

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neata!  par


cum are aly cununia astazi cand zilele trecute zicea ca nici nu a gasit rochita..  hmm  ceva imi scapa..  s-ar putea sa imi scape cateva pagini bune de pe topicul asta... 

kram  cocofan,am vazut cateva poze cu Sara si labradorul sad ... superbe!! ce poate fi mai frumos decat o poza cu un bebe si un sufletel blanos ?

ana, lucrusoarele pe care le-am pozat ieri sunt primite cadou, ieri am fost sa luam pachetelul smile nu stiu de unde au fost luate. 

lucky, si eu te iubesc !!!   applause   tu cand ne mai incanti si noua ochiul cu o poza-doua? ori cu Tudor, ori cu oitza neagra lol dar de preferat cu ambii in acelasi cadru..  hjarta

Papu, mersi!  puss  mai am asa si un alt sac de dormit, tot cu 2 fermoare. Vad ca ddunia a pus poze de pe okazii.ro

Mirik, nu numai mama ta lesina dc vede pisica in patut, din pacate..     am si eu in neam, matusa, bunica, matusa mamei... mama si ai mei apropiati nu gandesc asa, slava Domnului! big_smile

Papu, frumos gest! la burtica mea se uitau oamenii pe strada in primavara inca dinainte sa constientizez eu, nu pricepeam de ce se uita asa spre mine si spre burta. lol  eu inca nu eram obisnuita pe deplin cu ideea si burta deja sse vedea prin haine lol

tymo, pe 18 sept o sa fie a doua vara cica, eu am cununie pe 17 si am rochie de voal cu bretelute subtiri... deci daca au mintit astia de la meteo, o sa inghet de frig si o sa fiu si ridicola sad

blue, si tu ai pb asta cu aerul? lol eu simt ca ma sufoc in hiper-marketuri, ma trec calduri si lesinuri lol intru, misun un pic pe acolo si de regula ma duc la masina si ii las pe ai mei inauntru pana termina.

Dana, bravo pt vestile bune de la doc!  Da eu stiu ca te cheama din 2 in 2 sapt in ultima perioada chit ca e sarcina normala, chit ca e una cu probleme.

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-09-03 10:51:15)

Offline

 

#1516 2010-09-03 10:57:50

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

bau!!!!! puss fetele puss kram


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1517 2010-09-03 10:57:54

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Papu puss  mersi la fel! majoreta  chiar le doresc tuturor femeilor sa poata sa aiba parte de o sarcina asa usoara cum a fost a mea  rugaciune  Pozica mi-a dat dar numai cum circuferinta caputzului si cu abdomenul...deci nu e fatzuca sau ceva interesant ca sa postez...
Pass puss mersi....nu stiu ce sa zic...pai m-a chemat in 3-4oct si atunci o sa am 37+ sapt...deci aproape sa nasc...eu zic ca asta e deja ultima perioada visslar sau de cand e ultima perioada? ...mai ales cum fetitzele se nasc pe la 38, 39 ca-s mai grabite chicot

Ultima oara a fost editat de dana82 (2010-09-03 10:59:24)

Offline

 

#1518 2010-09-03 11:09:53

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Papu, listuța e ?n calculatorul de acasă, cine știe c?nd mai ajung la ea smile

Dana, felicitări pt grăsunică hjarta
și eu știu că de la 30+ te cheamă la 2s, apoi de la 35+ ?n fiecare săptăm?nă, indiferent de evoluția sarcinii. adică nu știu, așa s-a ?nt?mplat la mine p?nă acum, iar de pe 8 ?ncolo ăsta era planul, să vin săptăm?nal

blue, pass, eu nu am probleme cu aerul, ci cu amețeala. de c?te ori intru ?n hypermarket parcă mă ia de ochi și parcă plutesc lol

Offline

 

#1519 2010-09-03 11:10:02

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

dana82 a scris:

Papu puss  mersi la fel! majoreta  chiar le doresc tuturor femeilor sa poata sa aiba parte de o sarcina asa usoara cum a fost a mea  rugaciune  Pozica mi-a dat dar numai cum circuferinta caputzului si cu abdomenul...deci nu e fatzuca sau ceva interesant ca sa postez...
Pass puss mersi....nu stiu ce sa zic...pai m-a chemat in 3-4oct si atunci o sa am 37+ sapt...deci aproape sa nasc...eu zic ca asta e deja ultima perioada visslar sau de cand e ultima perioada? ...mai ales cum fetitzele se nasc pe la 38, 39 ca-s mai grabite chicot

Dana asa sti tu ca fetitele sunt mai rapide?Eu ar trebui sa nasc prin 25 dec dar ma rog poate vrea sa vina prin 20 sa fim de carciun cu tati acasa applause .Deci de prin 15 sa ma astept?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#1520 2010-09-03 11:15:04

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

ana, si ameteala, da! de asta uitasem.  neutral
cred ca e ceva cu luminile alea, cu aerul ala si cu aglomeratia. mai ales in mall-uri cand sunt reduceri, abia rezist. dar totusi stau acolo si in 4 labe sa cumpar tot ce trebuie cand e lichidare de stoc lol trec peste orice ameteli si sufocari

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.