homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?-4


#58 2010-11-30 14:28:52

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?

am uitat sa mentionez ca atat eu cat si sotul meu am luat tratament: lui i s-a dat lomexin crema si o pastila de flucovim, si pauza la sex pe durata tratamentului.

offtopic multumesc. saptamana viitoare mergem sa vedem sexul copilului.

Ultima oara a fost editat de blue_ellf (2010-11-30 14:29:57)


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 



#59 2010-11-30 17:03:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?

blue, eu as pune pauza la sex de tot in timpul sarcinii, daca ai pb de astea. din pacate, candidoza in sarcina e foaaarte afurisita, nu trece prea usor.. iar tratamentele alea numai bine nu fac. incat eu as evita sa o "starnesc" mai tare.

felciitari pt bebe! smile


intra la intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici,aici esti nitel offtopic smile acolo sigur vor raspunde fetele care au trecut prin asta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#60 2010-11-30 19:07:14

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?

Hmmm... teoretic "copilul ii apropie pe cei 2 soti" , dar practic nu prea big_smile ;

Deci :

- sunt mai nervoasa si mai irascibila, din cauza ca stau toaaaaaaa ziua cu bebele home; cand vine sotul acasa, e numa bun de luat la bataie tongue

- ma supar pe el pt ca nu stie tot ce stiu eu legat de bebe ( ce bagaje sa-i preg cand plecam intr-o vizita sau la mare/munte ) si tre sa le fac singura pe toate

- sexul e ca inainte, chiar dak bebe doarme cu noi in camera, doarme toata noaptea si ne putem face de cap rodnar

- iesim la fel de mult ( bebe sta cu bunica-sa, mama mea adik; si dak era soacra-mea, il lasm cu ea, dak se oferea, evident, si noi ne faceam de cap prin oras )

- cea mai mare durere ( e f mult spus ) a mea, este ca noi ne uitam in fiecare seara la filme, iar acum nu prea putem decat dupa ce se culca piciulica, adik pe la 23... si la ora aia nu prea mai suntem buni de nimic.....


- Sotul ma priveste cu alti ochi, ma apreciaza de 1000 de ori mai mult pt ca ( cica tongue ) ma descurc de minune la noul job - de mamica

- Cand iesim cu bebe sau vin in vizita prieteni/rude, ne distram de minune; dak alteori mancam pana ne ghiftuiam si apoi vorbeam vorbe si ne uitam unii la altii, cu bebele pe langa noi e altceva... e mai mare caterinca big_smile

- E super senzatie si se simte f bine apropierea intre noi doi, atunci cand il luam pe micut la noi in pat si vine cand la mami, cand la tati si ne trage pe rand, cate un pupic balos lol

Ultima oara a fost editat de Crssy85 (2010-11-30 19:08:32)


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#61 2010-11-30 19:46:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?

Crssy85 a scris:

- sunt mai nervoasa si mai irascibila, din cauza ca stau toaaaaaaa ziua cu bebele home; cand vine sotul acasa, e numa bun de luat la bataie tongue

- Sotul ma priveste cu alti ochi, ma apreciaza de 1000 de ori mai mult pt ca ( cica tongue ) ma descurc de minune la noul job - de mamica

rotfl rotfl rotfl misto relatie de fam descrii tu aici rotfl saracu tatic big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#62 2010-11-30 22:43:02

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?

crys m-ai terminat  rotfl ...deja am vazut cateva imag  in cap  chicot ... bagajul eu il faceam singura inainte sa apara copii pt amandoi...acum treb sa-l fac si pt copii tot singura  big_smile ... dar la cat sunt eu de stresata si (nebuna) nici nu l-as lasa pe el....daca ar fi dupa el ar pune 5 pampersi si 2 body (cate unul pt fiecare) si ce mai au pe ei imbracati tongue .... noi n-am facut sex cu copii in camera si nu vrei sa stii ce apucaturi are darius, asa ca aveti grija si voi la david  lol


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2010-12-01 11:12:27

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?

fleurette a scris:

crys m-ai terminat  rotfl ...deja am vazut cateva imag  in cap  chicot ...

da, si eu... vad un sotzoi cu vanatai si cuucie privind galeeeessss si iubitor rotfl2


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#64 2010-12-01 16:01:39

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?

Ce sa-i fac?... A stiu cu cine se-nsoara... si dak nu, acum e prea tarziu chicot ; faza e ca zic/fac multe la suparare, iar el se supara ( sau nu ) PE MOMENT si atat big_smile; ma bucur ca v-ati distrat tongue


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#65 2010-12-01 17:28:35

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Ce se schimba in viata unui cuplu odata ce apare un copilas?

Crssy, eu te inteleg perfect wink copie la indigo rotfl


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.