homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Review cosmetice-2


#20 2010-12-02 15:44:14

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Review cosmetice

heimdall a scris:

de la orice stand care are Seventeen, nu mai stiu exact cat a costat, dar e ieftin, in jur de 20 ron cred

mersiii puss


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#21 2010-12-02 15:45:16

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Review cosmetice

cu placere  puss

Offline

 

#22 2010-12-02 15:53:27

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Review cosmetice

- crema "Toleriane Riche - La Roche Possay" mi-a placut cel mai mult, o folosesc si ca baza de machiaj
- fond de ten profesional "Radiant Air Finish" longlasting make-up , e mai ieftin decat porcariile la care se face reclama multa insa e make-up profesional si e net superior celorlalte de acelasi pret
- genele falseeee, plus rimel de volum l'oreal buga
- spray reparator pt par "Gliss"
- unghii: , base coat si top coat Killis

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-12-02 15:55:39)

Offline

 

#23 2010-12-02 16:57:44

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Review cosmetice

- fond de ten: Revlon ColorStay pentru ten uscat; se intinde foarte bine, ofera un aspect natural, are o textura cremoasa; SPF 15; costa 60 de lei; daaaaaar e putin cam comedogen sad cred si eu, dupa cum zice si pokemon
- rimel: am incercat foarte multe rimeluri si cel mai bun mi se pare de la Seventeen Volume Plus; lungeste genele si le da volum pentru cine vrea sa le aiba si lungi si cu volum; se aplica intr-un strat sau doua - eu intotdeauna aplic doua straturi ca sa se contureze foarte bine genele; nu se intinde; este ieftin (ceva gen 20 de lei) si foarte bun.
- batonul corector de la Seventeen de care zicea dea_di mai sus il folosesc eu pentru cearcane si e bun, doar ca trebuie intins foarte bine inainte sa pleci din casa.
- la capitolul dermocosmetice, am descoperit crema exfolianta + masca cu efect dezincrustant (ambele sunt Keracnyl - Ducray) care vad ca ajuta la impiedica formarii cosurilor (provenite din infectiile porilor) si, impreuna, mi-au redus vizibil si punctele negre de pe nas
- baza de machiaj sau, pur si simplu, pentru hidratare: crema Eucerin Aquaporin Active Rich (pentru ten uscat), aplicata cu jumatate de ora inaintea fondului de ten; o crema non-comedogena care hidrateaza in profunzime; cam 55 de lei
- fixativ Nivea Volume Plus mi se pare mie cel mai bun fixativ pentru ca da intradevar volum, nu incarca parul si poate fi pieptanat usor dupa aplicare; pentru cine foloseste spuma, e buna si spuma pentru volum de la Nivea, chiar adauga volum impreuna cu fixativul, numai ca asa nu mai e usor de pieptanat parul ulterior.

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-12-07 21:42:39)

Offline

 

#24 2010-12-06 21:32:44

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Review cosmetice

ca tot va spuneam ca oja mea OPI   visslar  gasiti modelul facut sambata seara la topicul "manichiura", un french simplu. astazi este luni, deci este de 2 zile jumate facuta manichiura, nu m-am spalat pe cap, vase sau orice altceva spal doar cu manusi...
astazi este crapata si deja la o unghie a sarit  forgetit in conditiile in care pe mine oja banala de 2 lei ma tine 6 zile lejer, fara probleme (si pe cap ma spal cu manusi ca sa nu imi stric unghiile, am colectie de manusi de plastic)
i'm convinced big_smile cumpar never again  dance


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-12-06 22:48:01

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Review cosmetice

coraline a scris:

Oja Classics - oja excelenta  tummenupp isi mentine luciul 7 zile, nu crapa, nu sare, putere perfecta de acoperire

subscriu, mi`am luat si eu zilele astea o nuanta f faina de la Classics si e superb felul in care se intinde, si a rezistat mult mai mult decat o oja de la Revlon pe care am dat 30 ron  acklad


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#26 2010-12-06 23:53:07

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Review cosmetice

A incercat vreuna din voi fondul de ten Vichy? Este bun? big_smile Ma gandesc ca mai degraba dau 75 de lei pe un fond de ten necomedogen decat 60 pe unul care cam astupa porii hmm , mai ales k am probleme grater E singurul fond de ten necomedogen pe care l-am gasit mai cremos; ca nu vreau in niciun caz sa usuce si sa dea aspect de mat.

Offline

 

#27 2010-12-08 02:44:25

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Review cosmetice

orangina, am scris eu mai sus de toleraine de la LRP. e noncomedo smile
eu in vichy nu am incredere. pe un ten cu 'potential' problematic, axfixic, m-a umplut de bube. crema, nu fdt.

Ultima oara a fost editat de pokemon (2010-12-08 02:45:34)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#28 2010-12-08 10:52:58

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Review cosmetice

imi place ideea cu review-uri pentru cosmetice. ok, mai jos produsele mele preferate la capitolul machiaj

1. crema fata : Malu Wilz  - pentru piele pasibila de iritatii si cuperoza , e ff buna pentru acest sezon, mai ales pentru cine are probleme cu cuperoza, e mai scumpa dar se merita , tine destul de mult, are 50 ml , nu este grasa, nu incarca tenul  - http://www.malu-wilz-beauty.de/sensitive.html

2. baza pentru machiaj - Primer Radiant Matte Finish - este foarte bun, se creeaza ca o pelicula pe fata, fondul de ten rezista mult mai mult, iar pentru cele cu ten gras e ideal. obligatoriu inainte de el trebuie aplicat crema de fata, altfel usuca f tare. il gasiti in multe magazine de cosmetice, unde sunt standuri radiant, si costa aprox 40 lei. se consuma greu .. nu trebuie aplicat mult

3. fond de ten : L'oreal Accord Parfait - eu il folosesc de mult timp, sunt f multumita, tine 10-12 ore fara probleme, mai ales daca se pune primer inainte. pana sa apara  foloseam tot de la l'oreal infailible dar acesta e mult mai bun , pret aprox 50 ron http://www.beautyhobby.com/wp-content/u … g_6512.jpg

4.  pudra : L'oreal Accord Parfait  - acu folosesc pudra din aceeasi gama cu fdt, am luat pachet, si chiar e super ok, sunt multumita

5. blush : Avon Shimmer Pearls - e dragut, ofera o stralucire subtila, se aplica usor cu o pensula potrivita

asta ar fi pentru machiajul fetei.. revin si pentru ochi si buze

Offline

 

#29 2010-12-08 15:22:03

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Review cosmetice

Fondul de ten L'Oreal Accord Parfait - genial big_smile pur si simplu. a fost primul fond de ten care i se potrivea fara probleme, eu an ten mai masliniu dar iarna se albeste, vara se face negru negru, acest fond de ten il pot folosi fara probleme atat iarna cat si vara. este genial!

Produse ELF:
- pensule: exceptionale, moi, naparlesc putin dar dupa o spalatura buna si-au revenit; foarte accesibile fata de orice alta pensula de pe piata
- baton 3 in 1: ador culoarea, dar nu rezista. miroase ciudat, a medicament de gat. pe ochi se strange imediat, pe buze arata ca nisipul si le usuca. pentru obraji este ok, putin cam sclipicios dar daca il estompezi e bun
- iluminator: este ok, la inceput iesea un roz foarte puternic si m-am speriat lol mai apoi a inceput sa fie mai transparent, ca blush lichid arata super bine, chiar imi place. pare insa ca este putin si nu stiu daca va rezista prea mult. ii dau maxim maaxim  1 luna


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#30 2010-12-08 15:35:46

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Review cosmetice

Produse ELF:

The beauty encyclopedia- eye edition- Nu mi se pare nimic deosebit. Fardurile sunt asa si asa, unele sunt bine pigmentate, altele nu, dar au de exemplu un alb care mie una mi se pare super

Natural nymph- mineral lipstick(mineral)- E cremos, dar culoarea e muuult prea deschisa pe tenul meu, insa merge foarte foarte bine pentru a -l pune peste culori mai aprinse ca sa le fac mai purtabile

Under eye concealer and highlighter(studio)- Imi place pentru sub ochi. Nu acopera genial, dar pentru cearcanele mele e perfect

Mineral Eyeshadow primer (studio)- Mie una imi place, nu tine fardurile extraordinar de mult, 6-8 ore, dar oricum, fata de cum ar sta daca nu l-as pune e genial

Mineral eyeshadow(mineral)- Absolut geniale toate! Culorile sunt super, foarte bine pigmentate, puse umede arata divin!!!

Mineral foundation (mineral)- Caca, nu imi place deloc

Booster (mineral)- SUper super, da tenului un finish foarte frumos. Cand mi-e lee sa ma dau cu fond de ten, sau pudra, ma dau cu asta si mi se pare ca arata foarte bine. Da un ceva deosebit

HD powder(studio)- Imi place, e oractic pudra de silica, aproape identica cu cea de la Make up foever numai ca muuult mai ieftina. Merita, dar nu o folosesc prea des ca  mi se pare greu de aplicat -am stranutat o data in ea si mi s-a imprastiat peste tot

Contouring blush & bronzing powder (studio)- Nu imi place, blusherul are prea mult sclipici, bronzerul are sclipici si arata portocaliu pe mine

Warm bronzer (studio)- Imi place la nebunie, are  culori diferite, una o pot folosi ca blush, una ca iluminator si celelalte ca un bronzer cu putin shimmer. Daca le amesteci sunt o culoare super

Lucious liquid lipstick (gama normala)- Imi place la nebunie, nu e lipicios si sta pe buze bine pentru un gloss

Shine eraser (gama normala...cred)- Foarte practice penrtu vara. Iau grasimea de pe fata fara a fi nevoie sa puimai multa pudra. Looove it!

Eyebrow kit -dark(studio)- Cea mai buna chestie pentru spracene dupa parerea mea. Pana la asta foloseam creion pentru sprancene, dar asta are o ceara care le face sa si stea locului. Culoarea insa e foarte inchisa, asa ca daca nu aveti sprancene negre negre va recomand culorile mai deschise

Creion de buze (gama normala)- Mi se pare tare, nu imi place de nici o culoare

Creion de ochi cu sclipici (gama normala)- Super il am pe cel mov inchis si pe cel teal, sunt foarte incantata de ele.

Seturile de farduri eye brightening (gama normala)- Mi se par suuuper numai ca doar 2 din 4 sunt in general bune, dar pentru cat costa parerea mea e ca merita.

Mineral mascara (studio)- Imi place are pensulita de plastic si lungeste genele foarte frumos

Blush Coral (mineral)- Imi place mult de tot culoarea, mi se pare ca arata foarte natural pe tenul meu, si calitativ e super ok

Powder brush(aia plata)(studio)- Peria mea preferata. Serios, cea mai buna perie din lume dupa umila mea parere

Restul periilor - Toate imi plac din cate am incercat, mi-e lene sa le spun pe toate in parte, dar parerea mea e ca raportul calitate pret e super bun

Offline

 

#31 2010-12-08 15:50:44

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Review cosmetice

Sar'na Pill si cora , chiar imi sunt de folos .


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#32 2010-12-08 16:40:26

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Review cosmetice

mersi poke, ca mi-ai zis. sa vad acum daca gasesc de la Roche Posay nuanta mea (de negasit), intre acele 4 nuante disponibile. lol nu puteau si ei sa faca mai multe nuante? dumbom pana la urma il incerc si pe ala de la Vichy pentru ten uscat (mai ales ca am vazut ca au nuanta care imi trebuie), n-are cum sa fie mai comedogen decat cel de la Revlon, ma gandesc eu. nustiu sa vad cum ma inteleg cu el...

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-12-08 16:47:23)

Offline

 

#33 2010-12-10 22:10:53

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Review cosmetice

buna fetelor vin cu un review produse elf , azi am primit comanda , multe produse nu le-am incercat, si unele le-am luat cadouri , dar va puteti face o idee.
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0020.jpg

1. Pensule : sunt bune, moi, nu ies peri si merita banii . Eu mi-am luat pensula pentru fard, pensula pentru blending, pensula pentru fard obraz si pensula pentru fdt.
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0057.jpg


2. trusa the beauty encycopedia - basic eye edition  - e foarte draguta, practica, culorile sunt frumoase, unele mai pigmentate , sunt putin sidefate dar arata bine pentru un machiaj de zi, creionul e cam mic si nu are capacul cu ascutitoare cum arata pe ambalaj, are un aplicator cu o pensula la un capat si un buretel la celalalt capat. are 2 farduri crema, parerea mea e ca e sugar cookie de la fardurile duo crema - ca si pret se merita, fardurile sunt destul de mari
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0043.jpg


3. glossuri - pentru volum - pumping lip glaze, nuantele baby doll si plum pout - nu le-am desfacut , nu sunt inca hotarata daca sa le dau cadou..
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0062.jpg

4. farduri quad  - 4 buc : cel mai mult imi place punk funk - mai ales rozul , se intind bine, nu sunt f pigmentate dar seunt ok

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0041.jpg  - punk funk

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0036.jpg - hazy hazel

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0039.jpg - matte mauve

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0051.jpg - rocker


5. batoane 3 in 1 - la fel nu le-am deschis dar arata f bine

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0066.jpg


6 . fard crema duo  - sugar cookie si black licorice ( e foarte ok, se intinde usor, folosit cu primer nu se aduna, se poate folosi si pentru contur in loc de tus daca nu vreti un negru puternic

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0042.jpg - sugar cookie

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0052.jpg - black licorice


7. gene false - dramatic look   - sunt foarte fine si flexibile, cand le voi testa voi pune o foto
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0056.jpg

8. primer - love it , e foarte cremos, se intinde bine, si chiar scoate in evidenta culoarea fardului.
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0054.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30607_img_0055.jpg


9. un tus de ochi tip stilou - nuanta plum

Unele farduri nu le-am deschis din acelasi motiv, poate le dau cadou
Deci se merita , produsele sunt peste asteptari, mai ales dpdv al pretului.

Ultima oara a fost editat de mayya06 (2010-12-10 22:24:24)

Offline

 

#34 2010-12-11 11:04:54

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Review cosmetice

mayya dar ai facut cumparaturi nu te.ai jucat  lolrotfl2  super arata toate big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#35 2010-12-15 16:42:10

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Review cosmetice

Mi-am cumparat fondul de ten de la Vichy pentru ten uscat si este net inferior celui de la Revlon ColorStay, prin faptul ca se intinde greu, nu intra asa bine in piele si la sfarsitul zilei se cam "duce". Dar nah, scrie "non-comedogen" pe el. Favoritul meu ramane Revlon-ul, clar; dar daca nu scrie pe el non-comedogen...
Daca mai aveti idei de fonduri de ten-crema (deci pentru ten uscat) non-comedogene puteti sa mi le ziceti, ca sa stiu pe viitor.

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-12-15 16:45:06)

Offline

 

#36 2010-12-15 17:17:26

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Review cosmetice

si eu tot cu Revlon pentru ten uscat. deja am ani buni de cand il folosesc. ma inteleg excelent cu el, chiar daca am un ten sensibil. nici nu vreau sa mai testez altceva.

Offline

 

#37 2010-12-15 17:18:13

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Review cosmetice

si eu smile

Offline

 

#38 2010-12-15 20:14:11

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Review cosmetice

si eu tot din cauze de nescris non-comedo, am renuntat la colorstay. dar prevad ca o sa revin totusi la el, ca prea mi-a placut mult!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.