homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Review cosmetice-5


#77 2011-03-14 09:55:07

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Review cosmetice

postez si eu un review pe care l-am scris si pe blogul meu:

Lotiune pentru tratarea unghiilor de la Farmec

Ce spun ei: O lotiune ideala pentru revitalizarea unghiilor terne, fara viata, casante sau care se exfoliaza. Prin continutul bogat in Vitamina B5, lotiunea revitalizeaza si intareste unghiile. Aplica pe suprafata unghiei, avand grija sa protejezi cuticulele cu ulei. Primavara si toamna ar fi bine sa aplici aceasta lotiune tratament mai intensiv, pentru a pregati unghiile pentru schimbarile specifice de sezon.

Parerea mea: Este un produs foarte bun! Cu ceva timp in urma aveam niste unghii groaznice. Se exfoliau intruna si se rupeau mereu astfel ca mereu le aveam scurte. Cand m-am hotarat sa fac tutoriale de manichiura si sa le postez pe youtube am zis ca trebuie sa fac ceva cu ele pentru ca nu pot posta mereu numai unghii scurte. In plus, aveam si idei de manichiura pentru unghii lungi si nu aveam obiectul muncii.
Lotiunea are consistenta apei si un miros puternic. Se aplica la fel ca si lacul de unghii, modul de prezentare fiind o sticluta cu pensula, exact ca si cele de oje. Aplicata pe unghii are aspect umed si intra repejor in unghie, se usuca. Apoi se poate trece la ojatul unghiilor. Conform etichetei, ceea ce am respectat si eu, lotiunea se aplica zilnic pe parcursul a 7 zile, deci in acest interval nu purtati oja. Eu ma faceam de cate 5-7 ori pe zi in acea saptamana, purtam sticluta cu mine peste tot. Dupa cele 7 zile am inceput sa ma dau cu oja si sa folosesc tratamentul doar cand imi dau jos oja, inainte sa aplic alta.
Atentie mare la cuticule, mai ales daca aveti obiceiul sa le taiati! Lotiunea ustura foarte tare daca le atinge, este bine, deci, sa le dati cu putina crema sau ulei inainte sa aplicati lotiunea.
 
L-as mai cumpara? Da. De fapt, am mai cumparat deja cateva sticlute de cand am luat-o pe prima.

Offline

 



#78 2011-03-14 11:06:37

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Review cosmetice

Pink, cand comanzi vreau si eu vreo 7 chestii big_smile


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#79 2011-03-14 11:11:10

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Review cosmetice

Lotiunea mea nu miroase aproape deloc. O fi expirata lol Oricum, thumbs up, si la mine si-a facut treaba smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#80 2011-03-14 22:03:56

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Review cosmetice

fetelor,
stiti cumva daca au aparut la noi in tara produse L'Oreal Studio Secrets? Ati vazut pe undeva?

http://www.loreal-paris.co.uk/cosmetics … ab:profits


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#81 2011-03-14 22:45:04

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Review cosmetice

kath eu nu am vazut, si ma interesasem si eu de ele acum vreo 2-3 luni nustiu


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2011-03-14 22:53:19

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Review cosmetice

rruxxy a scris:

Almi, zici ca primer-ul de la elf merge si fara sa aplic fond de ten peste? Eu folosesc crema nuantatoare de la elf si imi place mult.
Primer-ul acopera porii? Uniformizeaza putin?

da rruxxy eu ?l recomand cu toată inima hjarta e super smile
doar că va fi nuanța tenului tău ... eu ?l recomand mai ales fetelor care nu folosesc fond de ten pentru că este ok ?n a proteja tenul de praf și alte impurități big_smile

eu mai recomand un site unde mi se pare că au prețuri ok http://www.farduricolorate.ro/ pentru cine nu-l știe big_smile

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-03-14 23:07:12)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#83 2011-03-14 23:16:18

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Review cosmetice

kathrynn a scris:

Eu nu sunt din Bucuresti. Presupun ca tu esti ...

da...


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#84 2011-03-15 08:51:48

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Review cosmetice

Mersi Almi smile

Offline

 

#85 2011-03-15 18:57:29

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Review cosmetice

rruxxy a scris:

Mersi Almi smile

npc puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#86 2011-03-25 10:13:05

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Review cosmetice

multumim andrada! par

eu am fdt marca sephora si sunt ft multumita de el. rezista toata ziua, acopera bine, matifiaza.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-03-25 10:14:44)

Offline

 

#87 2011-03-25 10:15:07

andrada_faur
New member
De la: London
Inregistrat: 2011-03-24
Mesaje: 63

Re: Review cosmetice

2 fdt estee lauder double wear light-am avut cateva mostre din acest fdt,este ...hmmmmm...,bun-acoperirea este foarte mare,insa nu se vede pe fata,rezista intreaga zi (cu toate ca am prostul obicei sa imi pun mainile pe fata).cea ce este foarte curios ,cu toate ca pe el nu scrie ca ar fi waterproff,eu abia l-am putut demachia seara(jur ca m-am demachiat si spalat pe fata cu sapun si tot mai aveam fdt).insa din cate am auzit in timp ar usca tenul(mie nu m-i s-a intamplat-poate ca din cauza ca am tenul mixt...parerile sunt impartite.

Offline

 

#88 2011-03-25 10:17:30

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Review cosmetice

andrada, ce crema de fata folosesti pt ten mixt?

Offline

 

#89 2011-03-25 10:30:08

andrada_faur
New member
De la: London
Inregistrat: 2011-03-24
Mesaje: 63

Re: Review cosmetice

aici m-ati cam prins la inghesuiala....sincer nu folosesc o crema pt ten mixt....folosesc clinigue 3 steps pt tenul mixt si gras care contine step 1 sapun de fata ,2 tonic, 3 gel (ca si crema)-reduce sebumul in exces si matifiaza tenul....insa folosesc si ceva creme...mai exact 2 .....de la avene cea pt acnee(caci in unele perioade imi mai apare cate un cosulet ) si in zilele de vara sau mai calde ,si cand mi-e deshidratat tenul foarte tare folosesc vichy aquaria antiox.....sincer inca nu mi-am gasit crema potrivita pt tenul meu ,sunt in cautare...asa ca daca voi fetelor stiti vreo crema buna pt tenul mixt nu ezitati sa ne impartasiti numele.

Offline

 

#90 2011-03-25 11:02:56

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Review cosmetice

tenului meu i-a mers ft bine cu caudalie pulpe vitaminee 1st wrinkle fluid (aici sunt review-urile de pe sephora). era suficient sa ma dau seara, inainte de culcare (dupa ce spalam fata cu un gel de curatare), iar dimineata ma spalam doar cu apa si tenul meu ramanea hidratat si nu se ingrasa peste zi. nu miroase prea bine (parca a bulion aduce hmm), dar dupa cateva saptamani eu m-am obisnuit si nu m-a mai deranjat mirosul. intra bine in piele si se consuma ft incet, deoarece nu e nevoie de multa crema pt a-ti simti fata ft bine hidratata. mie mi s-a parut un produs ft bun, singurul care a reusit sa-mi mentina tenul hidratat peste zi fara sa ma dau cu crema dimineata, iar seara foloseam ft putina.

acum am de la clarins - brightening hydrating day lotion si nu mi se pare la fel de stralucit. lasa pielea destul de grasa dupa aplicare, iar dimineata e nevoie de inca un strat de crema in zonele uscate. deci nu hidrateaza la fel de bine.

mi-a mai placut de la korres - Wild Rose 24-Hour Moisturizing Cream, dar din pacate nu se mai gaseste la mine in oras.

Offline

 

#91 2011-03-25 11:11:56

andrada_faur
New member
De la: London
Inregistrat: 2011-03-24
Mesaje: 63

Re: Review cosmetice

nu stiu daca la noi se gaseste ,insa am sa caut..............voi cere probabil o mostra daca au fetele de la sephora sau kendra,insa sper sa fie binevoitoare .......daca gasesc si  ajung sa incerc aceasta crema te anunt cum se comporta si la mine.

Offline

 

#92 2011-03-25 11:26:18

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Review cosmetice

pe cea de la caudalie o gasesti in farmaciile centrofarm. acolo au si mostre, deci daca te rogi frumos de o faramcista, iti va da un sample sa o incerci intai.

korres nu stiu daca gasesti, cu atat mai mult doar sample-uri hmm

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-03-25 11:26:41)

Offline

 

#93 2011-03-25 11:34:34

andrada_faur
New member
De la: London
Inregistrat: 2011-03-24
Mesaje: 63

Re: Review cosmetice

cu siguranta luni dupa masa voi fi in una dintre farmaciile centrofarm dupa mostre,sper sa aiba fetele de la farmacie .................,de o perioada m-a apucat mania shoppingului de cosmetice.........facusem o pauza de cateva luni.am si uitat ce bine te simti la o tura de shopping.

Offline

 

#94 2011-03-28 10:00:49

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Review cosmetice

Freyja_ a scris:

sampon "ice cream" pentru prevenirea caderii parului (eu am avut probleme acum vreo 2 ani) ,de care am fost foarte multumita  hjarta nu incarca parul deloc, il lasa stralucitor si plin de volum, mi s-a potrivit perfect mai ales pt ca parul meu are tendinta de ingrasare.
http://img.bazarek.pl/7988/2201/455280/ … 085c15.jpg

ti-a fost de folos si in problema caderii parului? unde se gaseste? foloseai si balsam sau o masca dupa el? daca nu, ti se incurca parul sau ramanea usor de pieptanat?

Offline

 

#95 2011-03-28 16:24:13

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Review cosmetice

wonder lash mascara-oriflamehttp://i51.tinypic.com/o8yrtw.jpg sunt deja la al-2-lea rimel si imi place hjarta periuta din plastic separa,alungeste fara sa lipeasca genele.pret:~10 lei.
concealer kit oriflamehttp://i52.tinypic.com/10i6y5x.jpg.aproape l-am terminat,inafara de portiunea verde pt ca nu o folosesc asa des.imi place mult pt ca acopera bine cearcanele(folosesc si bejul si galbenul tot pentru cearcane,depinde de cat de accentuate mi se par),se intinde frumos si nu se strange pe parcursul zilei.(eu ma dau cu fond de ten si eventual pudra peste...) pret:~15 lei,depinde de campanie.
pink me perfecthttp://i51.tinypic.com/o8fj9i.png il am de cateva zile dar deja il iubesc hjarta  lol  initial este transparent,dar se face roz dupa aplicare(poate prea roz lol )..in timp glossul dispare,dar buzele raman inca roz si rezista foarte mult.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.