homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?-2


#20 2010-12-19 22:22:27

GgA
New member
Inregistrat: 2009-12-15
Mesaje: 21

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Buna seara! Am si eu o nelamurire ... Doctorita mi-a prescris Diane 35 in urma unui control ginecologic. Le iau din data de 8 decembrie si dupa a 6-a pastila am avut un contact sexual neprotejat. Am scris aici si mi s-a zis ca este ok si ca am fost protejata in cazul in care am luat pastilele la aceeasi ora,din prima zi a menstruatiei; deoarece si'au facut efectul de la prima pastila. As dori sa aflu ce ma sfatuiti daca la 2 ore si jumatate dupa ce am luat pastila a9a am vomat. E ca si cum nu am luat'o? Trebuie sa ma protejez 7 zile? Sau cum trrebuie sa procedez? Multumesc !

Offline

 



#21 2010-12-20 08:33:58

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

daca vomiti in primele 4 ore dupa ce ai luat pastila trebuie sa o inlocuiesti cu alta pt ca aceea nu a apucat sa se absoarba. daca nu iei, e nevoie de protectie suplimentara 7 zile.

Offline

 

#22 2010-12-20 15:30:31

Anisoara94
Membru
Inregistrat: 2010-12-20
Mesaje: 1

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Am o problema tare mare  grater  menstruatia intirzie cu circa 5 zile, am facut azi 2 teste si imi arata rezultat pozitiv ce sa fac ? e pozibil ca sa arate gresit ? am avut niste probleme cu hormonii ce sa fac, ajutatima cineva

Offline

 

#23 2010-12-20 15:32:08

daenarys
Vizitator

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

ani,esti insarcinata daca arata testul asta...o derglare hormonala nu da teste de sarcina pozitive smile

 

#24 2010-12-20 17:44:57

GgA
New member
Inregistrat: 2009-12-15
Mesaje: 21

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Multumesc Camysh...deci voi lua 7 in plus cu pauza 7 zile apoi... smile Sper sa fie totul ok:)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-12-26 22:08:14

BiancaN
New member
Inregistrat: 2009-06-01
Mesaje: 32

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Buna...am mai postat un mesaj mai sus....am facut un test cum m-ati sfatuit la o sapt dupa intarziere...a iesit negativ. Maine se fac 3 saptamani de cand mi-a intarziat ciclul...plus ca am mai avut un contact neprotejat(dar nu s-a ajuns pana la ejaculare) in data de 17 decembrie...oare daca mai imi fac un test maine va fi concludent?...nu am niciun simptom ca mi-ar veni menstruatia...sa iau duphaston?...va rog  sa imi raspundeti cat de repede..multumesc:*puss

Offline

 

#26 2010-12-27 08:54:30

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Bianca pt acel contact din 17 dec nu va fi concludent testul..
totusi, cu teama de a fi ramas insarcinata tu mai ai contacte neprotejate?...

mergi la ginecolog. nu lua nimic de capul tau.

Offline

 

#27 2010-12-28 01:52:21

BiancaN
New member
Inregistrat: 2009-06-01
Mesaje: 32

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Multumesc de raspuns...stiu ca sunt inconstienta...nici nu stiti cat de rau imi pare...va rog numai la mesajul asta sa-mi mai raspunde-ti...am citit pe net ca duphastonul ar ajuta la fixarea sarcinii daca l-as lua..deci nu ma ajuta...o sa fac un test sambata dimineata(adica la 2 sapt de la contactul cu pricina..banuiesc ca atunci ar fi concludent) si daca iasa negativ(Doamne Ajuta!), ce ma sfatuiti sa fac in continuare ca sa imi vina ciclul?...daca nu sunt insarcinata atunci inseamna ca e o dereglare de la anticonceptionale...va multumesc:)

Offline

 

#28 2010-12-28 09:51:16

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Bianca, testul de sarcina sa-l faci la 3 saptamani de la contactul cu pricina... la 2 sapt nu e concludent.
daca testul iese negativ mergi la ginecolog si iti va spune ce e de facut pentru a-ti veni menstra.

intr-adevar, duphastonul ar ajuta la fixarea sarcinii daca aceasta ar exista...


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#29 2010-12-28 10:53:09

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

se poate sa fie dereglare de la ac, nu ar fi trebuit sa faci pauza dar asta vad ca ti s-a spus deja. o data cu pauza ovarele isi reintra in drepturi, reincepe ovulatia.. sanse sa ramai insarcinata exista.
ai fost incontienta de 2 ori: o data ca ai avut contact neprotejat desi stiai ca nu ai voie, a doua oara pentru ca ai continuat sa iti repeti greselile, nu ai invatat nimic din ele.

testele inainte de 3 saptamani nu sunt deloc concludente. nu ai ce sa faci decat sa astepti. si eventual sa nu mai repeti greseala cu contactele in perioada asta.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#30 2010-12-28 12:13:24

BiancaN
New member
Inregistrat: 2009-06-01
Mesaje: 32

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

ok...multumesc:*
Ma scuza-ti ca am tot insistat..nu o sa-mi mai repet greseala.

Offline

 

#31 2010-12-30 17:43:15

dora91
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-12-30
Mesaje: 10

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

buna seara tuturor

am si eu o mica problema,mai bine zis sunt putin in ceata,luna trecuta am avut mai multe contacte sexuale neprotejate cu prietenul meu,de fapt coitul intrerupt.ciclul trebuia sa imi vina luna aceasta pe 23 dar a venit pe 22,ma tinut pana ieri,a curs normal,nu am observat nici o schimbare,dar..la 2 zile dupa ce mi-a venit am inceput sa am cateva ameteli,greturi dimineata,sanii mi-i simt tensionati,sunt mai sensibila,ma supar foarte repede..am niste stari destul de ciudate..acum intrebarea mea,avand in vedere ca mi-a venit mai devreme,se mai pune problema unei sarcini?sa fac un test zilele astea?sau o fi vre-o anemie..

Offline

 

#32 2010-12-30 21:05:57

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

dora91 ai warn pt postare multipla. citeste te rog regulamentul si respecta-l.

Offline

 

#33 2011-01-01 18:03:36

mariaa10
Membru
Inregistrat: 2011-01-01
Mesaje: 2

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

buna ,am o intrebare ..daca am avut contact sexual neprotejat (putin deoarece era prima data) in a 13a zis a cicl menstrual ,si nu  ejaculat exista posibilitati sa raman insarcinata?ma refer la lichidul acela...va multumesc mult

Offline

 

#34 2011-01-01 18:16:04

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Daca nu a existat o ejaculare anterioara, nu. Nu va mai jucati, e pacat ca inceputul vietii sexuale sa fie o amintire urata in cazul unei sarcini nedorite.

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2011-01-01 18:17:22)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#35 2011-01-01 23:40:09

mariaa10
Membru
Inregistrat: 2011-01-01
Mesaje: 2

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

multumesc din suflet...eram speriata si ma gandeam sa iau pastila de a 2azi..

Offline

 

#36 2011-01-03 22:30:56

onlygirl
New member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 13

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Buna!Am o mica problema cesafac.Pe 12 noiembrie am avut un contact sexual neprotejat(el nu a terminat in mine),insa pe 15 noiembrie pana pe 19 noiembrie am avut menstra normal,cu cheaguri.Prin 5 decembrie,eu m'am jucat in zona aia a prietenului meu cu mana,dupa care la mine.Pe 12 decembrie trebuia sa'mi vina,insa a intarziat si a venit abia pe 17 si a durat pana pe 22(cam ca de obicei si cu cheguri).Pe 23 dimineata am facut un test sure check sa fiu sigura ca nu e vorba de vreo sarcina si a iesit negativ.Astazi am repetat testul si a iesit negativ.Insa de vreo 4-5 zile aureolele mele sunt foarte umflate,dar sanii nu ma dor.Iau orgametril in ficare luna din ziua a 14 pana in a25'a pentru a'mi regla ciclu si mai iau si tinctura de lemn dulce deoarece am cateva probleme cu pilozitatea si am citit ca ar fi buna pt astfel de probleme.Este posibil de la orgametril si lemnu' dulce sa mi se mareasca aureolele sau sunt insarcinata????grater disperat








(p.s. stiu ca am facut niste prostii si nu intentionez sa le mai repet,va rog sa nu ma mustrati.cesafac)

Ultima oara a fost editat de onlygirl (2011-01-04 12:00:33)

Offline

 

#37 2011-01-04 13:44:18

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

onlygirl nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme nustiu

Fetelor problema mea este urmatoarea,am inceput ac novynette pe 12 decembrie, inainte de plecarea in concediu, stiti ca doar m-am consultat cu voi pe tema asta, ca nu eram la menstra pe data de 26 am uitat sa iau ac si in aceeasi seara am avut si contact, din cate am inteles nu e problema ca am luat pastila cam fix la 12 ore cesafac iar pe 1.01 am luat ultima pastila si am avut si contact sexual neprotejat, stiu ca am gresit  nustiu  nu am luat nici pastila de a doua zi cesafac acum intrebarea mea este exista riscul de a fi insarcinata? este deja a 3-a zi din cele 7 si nici un semn..stiu ca nu ar trebuii sa imi fac griji ca poate venii si in ziua 7..dar cesafac  astept un raspuns va multumesc nustiu


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#38 2011-01-04 13:47:46

daenarys
Vizitator

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

nu cred ca sunt probleme.in ce zi de pauza iti venea inainte sa faci pauza?

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.