homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?-3


#39 2011-01-04 14:22:44

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

pai inainte (timp de 5 ani) terminam pastilele miercuri si le incepeam joi (a 8 zi) si menstra intotdeauna luni seara sau marti dimineata...daca pastilele le incep pe 9.01 (in ideea ca toate decurg ok) as putea avea sambata noaptea contact neprotejat? va multumesc wave


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 



#40 2011-01-04 14:29:13

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Pai daca iei de pe 9 (duminica), pana sambata, iei 7 pastile. Numai sa ai contact sexual la cateva ore, ca sa se absoarba pastila.

Offline

 

#41 2011-01-04 14:40:56

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

heart_breaker a scris:

Pai daca iei de pe 9 (duminica), pana sambata, iei 7 pastile. Numai sa ai contact sexual la cateva ore, ca sa se absoarba pastila.

scuze nu m-am exprimat corect eu -incep pastilele pe 9.01.11 duminica iar contactul de sambata ma refeream la sambata din pauza ca sa zic asa.. pe 08.01.11 nustiu multumesc


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#42 2011-01-04 14:44:34

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Pai daca ai luat corect pastilele in luna care a trecut, n-ai de ce sa-ti faci griji, esti protejata pe toata perioada pauzei.

Offline

 

#43 2011-01-04 14:47:58

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

am inceput ac novynette pe 12 decembrie, inainte de plecarea in concediu, stiti ca doar m-am consultat cu voi pe tema asta, ca nu eram la menstra pe data de 26 am uitat sa iau ac si in aceeasi seara am avut si contact, din cate am inteles nu e problema ca am luat pastila cam fix la 12 ore cesafac iar pe 1.01 am luat ultima pastila si am avut si contact sexual neprotejat, stiu ca am gresit  nustiu  nu am luat nici pastila de a doua zi cesafac acum intrebarea mea este exista riscul de a fi insarcinata? este deja a 3-a zi din cele 7 si nici un semn..stiu ca nu ar trebui sa imi fac griji ca poate venii si in ziua 7..atat de corect le-am luat  cesafac  grater


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-01-04 19:05:25

onlygirl
New member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 13

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Dar totusi care este motivul pt care mi s'au marit aureolele si uneori parca nu mai am sfarcuri?cesafac este posibil ca cele 2 teste pe care le'am facut sa fie fals negative(desi am respectat ceea ce scria in brosura)? disperat

Offline

 

#45 2011-01-05 08:45:56

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

fetelor tot nu mi-a venit, sunt putin stresata  cesafac


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#46 2011-01-05 13:18:35

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

exista vreo posibilitate sa nu imi vina? adica daca nu imi vine inclusiv in ziua 7 fac un test de sarcina si daca este negativ..nu imi fac griji nu? nustiu


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#47 2011-01-05 13:37:58

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Eu zic sa fi mai calma si sa nu te stresezi pe tema asta. Cu cat e stresul mai mare cu atat vine mai tarziu. Si eu eram  fosrte stresata si mi-a venit menstra exact in ziua a 9-a la vreo 2 ore dupa ce facusem testul... Nu ai de ce sa-ti faci griji acum. Faptul ca ai inceput din nou cu ac e posibil sa dureze un picut pana se obisnuieste oranismul cu ele din nou...


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#48 2011-01-05 13:43:39

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

sper sa vina cat mai curand ms de raspuns puss


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#49 2011-01-05 14:40:31

onlygirl
New member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 13

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Imi raspunde va rog frumos si mie cineva? disperat  signof10
Adica exista posibilitatea sa fiu totusi insarcinata si testele sa fie fals negative??????? sadsmile(((

Offline

 

#50 2011-01-05 15:01:20

valentina.maria
New member
Inregistrat: 2010-12-23
Mesaje: 60

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

va rog ajutati'ma! de 2 ani si jumatate iau anticonceptionale TRI-REGOL. in 23 decembrie 2010 am inceput tratament cu antibiotice.ospamox si claritromicina pt Helicobacter Pylori.am continuat cu anticonceptionalele desi stiam ca efectul lor e redus de antibiotice.mam protejat suplimentar cu prezervativ.tratamentul cu antibiotice a durat 7 zile.insa trebuia sa ma protejez suplimentar inca 7 zile de la terminarea tratamentului.La 2 zile dupa ce am terminat cu antibioticele am avut contact sexual si s-a rupt prezervativul....problema e ca nu ne-am dat seama decat la sfarsit....am fugit repede la farmacie si am luat postinor.am respectat instructiunile.adica am luat prima pastila la 2 ore de la contact si a doua pastila dupa 12 ore de la prima.totusi...sunt ingrijorata...in 15 ianuarie ar trebui sa am ciclu...insa mi-e teama..exista vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata?

Offline

 

#51 2011-01-05 15:04:09

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

onlygirl a scris:

Buna!Am o mica problema cesafac.Pe 12 noiembrie am avut un contact sexual neprotejat(el nu a terminat in mine),insa pe 15 noiembrie pana pe 19 noiembrie am avut menstra normal,cu cheaguri.Prin 5 decembrie,eu m'am jucat in zona aia a prietenului meu cu mana,dupa care la mine.Pe 12 decembrie trebuia sa'mi vina,insa a intarziat si a venit abia pe 17 si a durat pana pe 22(cam ca de obicei si cu cheguri).Pe 23 dimineata am facut un test sure check sa fiu sigura ca nu e vorba de vreo sarcina si a iesit negativ.Astazi am repetat testul si a iesit negativ.Insa de vreo 4-5 zile aureolele mele sunt foarte umflate,dar sanii nu ma dor.Iau orgametril in ficare luna din ziua a 14 pana in a25'a pentru a'mi regla ciclu si mai iau si tinctura de lemn dulce deoarece am cateva probleme cu pilozitatea si am citit ca ar fi buna pt astfel de probleme.Este posibil de la orgametril si lemnu' dulce sa mi se mareasca aureolele sau sunt insarcinata????grater disperat








(p.s. stiu ca am facut niste prostii si nu intentionez sa le mai repet,va rog sa nu ma mustrati.cesafac)

poti fi sigura ca testele sunt ok daca au trecut 3 saptamani de la contactul cu "problema", dar daca ai avut menstra de ce iti faci probleme?? ai avut de pe 17-22 de ce ai facut test pe 23????  Chiar nu inteleg nustiu


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#52 2011-01-05 15:33:51

onlygirl
New member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 13

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

pai am facut deoarece am auzit ca exista posibilitatea sa ai menstruatie peste sarcina.si am zis sa il si repet ca sa fiu sigura,dar de cateva zile am aureolele umflate si moi si aproape ca nu mai am sfarcuri si sunt putin molesita si m'am cam speriat.grater(
si daca cumva as avea o sarcina extrauterina aceasta ar fi detectata de testul cu urina?cesafac
sau ma speri degeaba?neutral

Ultima oara a fost editat de onlygirl (2011-01-05 15:34:11)

Offline

 

#53 2011-01-05 15:54:56

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

onlygirl a scris:

pai am facut deoarece am auzit ca exista posibilitatea sa ai menstruatie peste sarcina.si am zis sa il si repet ca sa fiu sigura,dar de cateva zile am aureolele umflate si moi si aproape ca nu mai am sfarcuri si sunt putin molesita si m'am cam speriat.grater(
si daca cumva as avea o sarcina extrauterina aceasta ar fi detectata de testul cu urina?cesafac
sau ma speri degeaba?neutral

sarcina extrauterina..din pacate nu stiu sa iti raspund la aceasta intrebare si nu vreau sa te informez gresit...iar menstra peste sarcina.. sunt sanse dar sunt rare.. nustiu


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#54 2011-01-05 16:01:14

viviene
Membru
Inregistrat: 2011-01-05
Mesaje: 2

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

buna
eu iau anticonceptionale yaz
luna aceasta am uitat sa iau intr-o seara, am luat-o dupa cum scria pe prospect a doua zi cand mi-am adus aminte si am luat si a pastila care trebuia luata in ziua respectiva....si seara respectiva am facut sex...voiam sa stiu daca exista cea mai mica posibilitate sa fi ramas insarcinata....stiu ca probabil sunt putine sanse , dar acum cateva zile mi-a venit menstruatia si a fost mai putin decat de obicei, si am citit pe un site ca menstruatia poate veni si peste sarcina in primul trimestru...probabil sunt paranoica dar ama vut o intrerupere de sarcina anul trecut si chiar nu mai vreau sa trec prin asa ceva....va multumesc anticipat pt raspuns si imi cer scuze de eventualul deranj

Offline

 

#55 2011-01-05 16:05:58

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

viviene a scris:

buna
eu iau anticonceptionale yaz
luna aceasta am uitat sa iau intr-o seara, am luat-o dupa cum scria pe prospect a doua zi cand mi-am adus aminte si am luat si a pastila care trebuia luata in ziua respectiva....si seara respectiva am facut sex...voiam sa stiu daca exista cea mai mica posibilitate sa fi ramas insarcinata....stiu ca probabil sunt putine sanse , dar acum cateva zile mi-a venit menstruatia si a fost mai putin decat de obicei, si am citit pe un site ca menstruatia poate veni si peste sarcina in primul trimestru...probabil sunt paranoica dar ama vut o intrerupere de sarcina anul trecut si chiar nu mai vreau sa trec prin asa ceva....va multumesc anticipat pt raspuns si imi cer scuze de eventualul deranj

menstra poate venii mai putina cantitativ si schimbata la culoare din cauza ac.
eu am dupa 5 ani de novynett menstra 1 zi si inchisa la culoare goodluck


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#56 2011-01-05 16:08:50

viviene
Membru
Inregistrat: 2011-01-05
Mesaje: 2

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

multumesc pt promptitudine
pana acum anticonceptionalele nu au avut acest efect si le iau de un an si ceva...

Offline

 

#57 2011-01-05 16:15:06

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

valentina.maria a scris:

va rog ajutati'ma! de 2 ani si jumatate iau anticonceptionale TRI-REGOL. in 23 decembrie 2010 am inceput tratament cu antibiotice.ospamox si claritromicina pt Helicobacter Pylori.am continuat cu anticonceptionalele desi stiam ca efectul lor e redus de antibiotice.mam protejat suplimentar cu prezervativ.tratamentul cu antibiotice a durat 7 zile.insa trebuia sa ma protejez suplimentar inca 7 zile de la terminarea tratamentului.La 2 zile dupa ce am terminat cu antibioticele am avut contact sexual si s-a rupt prezervativul....problema e ca nu ne-am dat seama decat la sfarsit....am fugit repede la farmacie si am luat postinor.am respectat instructiunile.adica am luat prima pastila la 2 ore de la contact si a doua pastila dupa 12 ore de la prima.totusi...sunt ingrijorata...in 15 ianuarie ar trebui sa am ciclu...insa mi-e teama..exista vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata?

daca ai respectat instructiunile de pe prospect eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji si nu te mai stresa, asteapta data de 15 si daca nu vine atunci incepi cu stres goodluck


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.