homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40-87


#1635 2011-02-16 09:51:09

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

neata cmin puss puss

Offline

 



#1636 2011-02-16 09:54:04

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Madalyna mi se pare mie sau remarc o nota de suparare in postul tau ? pai exact asta am facut si eu , ti-am impartasit experienta mea

Cmin hai ca te pupik si aici puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1637 2011-02-16 10:00:02

elle_24
Full member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 286

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

madalyna7 a scris:

Neata, fetelor

Sa aveti o zi cat mai frumoasa  puss
Elle, cred ca saptamana viitoare o sa avem parte aici de o noua burtica. Prea ai simptome de gravidutza kram
Eu iar sunt in ceata...Poate ma ajutati voi. Simptomele de gravidutza, sa le zicem asa, le ai mereu, toata ziua adica? Pe mine din cand in cand ma inteapa burta, ma dor sanii dar nu asa incontinuu. De cateva ori pe ora simt cate o durere.... Ca sa nu mai zic de mucus, ca exista foarte, foarte putin alb mat ca o lotiune. Elle, tu ai mucusul mai abundent decat de obicei? Am zile, uneori chiar ore cand zic gata, sigur sunt insarcinata si alte zile, ore cand zic sigur nici de data asta nu sunt    hmm
Off, dar si cand o sa fiu.....sa vedeti ce bebe frumos o sa am al9leacer

Sunt sigura ca o sa ai un bebe frumos mada!

Pe mine sanii da ma dor, de ieri am dureri de spate si mai simt junghiuri asa in burtica...insa astfel de simptome si dureri de spate am avut acum vreo 2 ani...
Mucusul este adica s-a transformat asa un creamy + egg, nu e ca la ovulatie, insa imi pateaza zilnic absorbantul..scurze de detalii si nu sunt uscata....

Acum eu sunt in ziua 22, ma gandeam sa fac si eu un test duminica...sanse sa fie sarcina, eu stiu? cu x-itul doar in week, sanse sunt,,,,insa nu se compara cu x-itul o data pe zi sau la 2 zile, asa ca din punctul acesta de vedere cred ca tu ai mai multe sanse decat mine....aaa ai citit ca si eu aseara am visat o soricioaica, grasa...bine frumoasa nu era ca doar e soarice... chicot

cmin, cum esti?

Ultima oara a fost editat de elle_24 (2011-02-16 10:13:29)


un sufletel e cu mine din noiembrie 2011

Offline

 

#1638 2011-02-16 10:01:27

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

angel_sweety a scris:

Madalyna mi se pare mie sau remarc o nota de suparare in postul tau ? pai exact asta am facut si eu , ti-am impartasit experienta mea

Nu, nu sunt suparata. Doar ca toate fetele mi-ati scris ca difera de la persoana la persoana. Stiu asta! Dar, stiti si voi ca atunci cand iti doresti un bebe esti atent la toate semnele posibile si ai nevoie sa stii si alte experiente ale altor persoane. E clar ca difera ca daca erau simptomele astea standard nu ne mai agitam atat intre ovulatie si menstruatie.  disperat
Imi pare rau ca va stresez uneori cu intrebari fara raspuns....Va pup puss



Da, Elle, am vazut ce ai visat!  smile Poate e de bine si la mine si la tine wink
Sa inteleg ca acum 2 ani cand ai mai avut simptomele astea, erai insarcinata?
PUp

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2011-02-16 10:03:37)

Offline

 

#1639 2011-02-16 10:03:28

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

elle_24 a scris:

cmin, cum esti?

fac o tocana de morcovi bine infipti


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1640 2011-02-16 10:04:16

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

madalyna7 a scris:

angel_sweety a scris:

Madalyna mi se pare mie sau remarc o nota de suparare in postul tau ? pai exact asta am facut si eu , ti-am impartasit experienta mea

Nu, nu sunt suparata. Doar ca toate fetele mi-ati scris ca difera de la persoana la persoana. Stiu asta! Dar, stiti si voi ca atunci cand iti doresti un bebe esti atent la toate semnele posibile si ai nevoie sa stii si alte experiente ale altor persoane. E clar ca difera ca daca erau simptomele astea standard nu ne mai agitam atat intre ovulatie si menstruatie.  disperat
Imi pare rau ca va stresez uneori cu intrebari fara raspuns....Va pup puss

Madalyna pai si tu ce ai fi vrut sa ti se raspunda cand trei sferturi dintre fete nu au avut niciodata o sarcina , e ceea ce ne dorim toate daia suntem aspirante

si nu ne stresezi deloc , dar nu te astepta nici la raspunsuri precise ca nu avem cum sa ti le dam

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-02-16 10:05:01)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1641 2011-02-16 10:09:53

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Neata Cmin! puss si puss pt burtica! hjarta
Madalyna, daca ar sti cineva sa raspunda la aceste intrebari,iti dai seama ca toate am fi buluc pe acea persoana! puss kram
In mod normal cam acestea ar fi simptomele,care le-ai insirat tu,dar vezi ca .....nu intotdeauna se termina si cu un test pozitiv! Eu cand am pierdut sarcina,(la 2 sapt) nu aveam nici un semn!


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

#1642 2011-02-16 10:11:29

elle_24
Full member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 286

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

lasa morcovii de o parte ca scott biciul! kram

Pup dulce, am vazut ce ai scris la prenatala...totul o sa fie bine! par

madalina,nu, nu a fost sarcina, de la coloana...acum ieri am avut calduri chicot si dupa ce am ajuns la serviciu, am iesit la o cafea in camasa si la ce transpirata eram...a doua zi eram mam-mare, de ce ma durea si ma tinea spatele. chicot

Ultima oara a fost editat de elle_24 (2011-02-16 10:15:18)


un sufletel e cu mine din noiembrie 2011

Offline

 

#1643 2011-02-16 10:15:10

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Cmin daca tot faci tocana baga si iepurele  rotfl2 , hai ma capul sus o sa fie bine


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1644 2011-02-16 10:27:51

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

mada, nu ne stresezi, dar fetele iti spun ca "simptomele difera de la pers la pers" doar pt ca noi, fiecare aproape care bantuim p'aici pe la acest topic, din cauza acestor simptome mai mult sau mai putin reale/imaginare , am cam cazut in butoi, rand pe rand neutral
nu vreau sa te apropii de acest butoi, de aceea incearca sa te indepartezi putin de cautarea/depistarea acestor posibile semne de sarcina, mai ales in perioada dintre ovulatie si ziua in care ar trebui sa apara monstrii.
Sa nu te superi pe mine pt ce am zis mai sus, dar eu chiar am patit-o si nu mi-a venit sa cred ca nu a fost bebe decat dupa ce am vazut testul de sange cu rezultatul ZERO....
sa-ti povestesc, PE SCURT :
din cauza stresului sau nu, am avut atunci un cm f lung (mie mi se parea ca deja am intarziere), greturi, amateli, temp relativ crescuta, gust ciudat (fetele radeau de modul in care am descris acel gust : am zis ca se asemana cu senzatia pe care ai aveao daca ai tine o moneda in gura, in permanenta) si chiar multi dr asociaza acest gust cu sarcina...., apoi teste de sarcina minut-cu 2 liniute, vizibile neutral - deci teste fals pozitive...apoi totul s-a sfarsit cand am vazut rosu...am mers urgent la medic, el sustinea ideea ca nu a fost bebe....dar eu nu credeam....m-am lamurit in cele din urma dupa ce am vazut rezultatul testului betaHCG

Noi suntem aici sa ne sprijinim reciproc, sa ne incurajam, sa ne ajutam....suntem alaturi de tine, chiar daca nu te sfatuim sa-ti faci prea multe iluzii legate de aceste simptome. Noi cele care ne dorim un copil atat de mult, suntem prea atente si de cele mai multe ori suntem victimele autosugestiei

iti doresc din tot sufletul sa fie de la bebe, sa ne bucuram impreuna, sa ne dai vestea cea mare, deci iti tin pumnii goodluck (scuze ca m-am lungit atat tongue)


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1645 2011-02-16 10:31:33

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

puss  puss  puss


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#1646 2011-02-16 10:33:05

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Ana puss acum am observat , ti-ai schimbat semnatura  applause


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1647 2011-02-16 10:39:27

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

angel...m-am uitat la graficul tau.....si nu pot decat sa-ti urez ca luna asta sa prinzi barzoiul big_smile
ana puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1648 2011-02-16 10:41:26

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Neata viitoare burtici!  puss  par


.

Offline

 

#1649 2011-02-16 10:42:06

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Far saru-mana, la fel va doresc si eu voua ,  dar ce ai vazut tu la graficul meu ? nu am ajuns nici macar la perioada de ovulatie , dar eu oricum nu ma stresez , fac  sexinpat cand pot si cand am chef

Neata Mika viitoare mamica puss , cum te mai simti ?

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-02-16 10:42:53)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1650 2011-02-16 10:42:11

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Angel, Far, Mika  puss

Ultima oara a fost editat de AnaArc (2011-02-16 10:42:48)


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#1651 2011-02-16 10:43:30

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

angel, momentan nu am vazut nimic big_smile dar ma gandesc la cat de bine va arata...cand va aparea si liniuta verde big_smile


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1652 2011-02-16 10:43:58

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

far_away a scris:

mada, nu ne stresezi, dar fetele iti spun ca "simptomele difera de la pers la pers" doar pt ca noi, fiecare aproape care bantuim p'aici pe la acest topic, din cauza acestor simptome mai mult sau mai putin reale/imaginare , am cam cazut in butoi, rand pe rand neutral
nu vreau sa te apropii de acest butoi, de aceea incearca sa te indepartezi putin de cautarea/depistarea acestor posibile semne de sarcina, mai ales in perioada dintre ovulatie si ziua in care ar trebui sa apara monstrii.
Sa nu te superi pe mine pt ce am zis mai sus, dar eu chiar am patit-o si nu mi-a venit sa cred ca nu a fost bebe decat dupa ce am vazut testul de sange cu rezultatul ZERO....
sa-ti povestesc, PE SCURT :
din cauza stresului sau nu, am avut atunci un cm f lung (mie mi se parea ca deja am intarziere), greturi, amateli, temp relativ crescuta, gust ciudat (fetele radeau de modul in care am descris acel gust : am zis ca se asemana cu senzatia pe care ai aveao daca ai tine o moneda in gura, in permanenta) si chiar multi dr asociaza acest gust cu sarcina...., apoi teste de sarcina minut-cu 2 liniute, vizibile neutral - deci teste fals pozitive...apoi totul s-a sfarsit cand am vazut rosu...am mers urgent la medic, el sustinea ideea ca nu a fost bebe....dar eu nu credeam....m-am lamurit in cele din urma dupa ce am vazut rezultatul testului betaHCG

Noi suntem aici sa ne sprijinim reciproc, sa ne incurajam, sa ne ajutam....suntem alaturi de tine, chiar daca nu te sfatuim sa-ti faci prea multe iluzii legate de aceste simptome. Noi cele care ne dorim un copil atat de mult, suntem prea atente si de cele mai multe ori suntem victimele autosugestiei

iti doresc din tot sufletul sa fie de la bebe, sa ne bucuram impreuna, sa ne dai vestea cea mare, deci iti tin pumnii goodluck (scuze ca m-am lungit atat tongue)

Multumesc muult pentru raspuns puss
Nu m-am suparat deloc. Sper sa fie pentru toate bine. Teste pozitive false am auzit ca sunt foarte rare, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva...Te pup si multumesc pt raspuns:*

Offline

 

#1653 2011-02-16 10:45:42

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Parfumel vise , vise ufff normal ca si eu visez ca nu sunt de fier dar as prefera sa visez dupa ce vad 2 linii nu inainte de a se produce minunea


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.