homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40-88


#1654 2011-02-16 10:46:44

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Angel  puss  par  multumesc de intrebare, sa zicem ca mai bine  smile

neata Ana  puss


.

Offline

 



#1655 2011-02-16 10:47:17

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

neata fetelor. am intarziat putin cu postul, insa am vrut sa citesc ca am vazut ca a fost putina activitate in dimineata asta. sper ca toate sunteti bine! am facut al doilea rand de cafea (pe primul l-am servit cu sotul, ca doar cand sunt eu libera reusim sa o bem impreuna), va invit pe toate!

poke, am vazut ca analizele tale au iesit bune toate, mai putin la toxo care e cu semnul intrebarii. sper sa te lamureasca doctorul. eu tot la synevo mi-am facut analizele si am fost multumita, si astea de secretie tot acolo vreau sa le fac, dar acum m-am nelinistit putin si sper sa n-o dea in bara cu rezultatele. apropo, vroiam sa intreb, citomegalovirus cum se manifesta? ca se pare ca am avut si eu nu prea imi amintesc ce e cmv-ul asta... poke, va fi bine, o sa vezi! iar legat de temperatura, nu stiu ce sa spun ca eu nu mi-am luat-o niciodata smile puss

elle, soricelul din vis iti doresc sa se transforme intr-o veste buna si mult asteptata de tine!puss

far, da-l incolo de sarpe, nu te gandi la el. eu daca visez ceva ce stiu ca e de bine, poate poate imi amintesc, daca nu ignor complet si nu se intampla nimic. au dreptate fetele, visele sunt influentate de alte chestii ce au loc in realitate, deci ar fi o reprezentare mai degraba a trecutului apropiat decat a viitorului, desi nu intotdeauna. puss

priga, ma bucur ca s-a insanatosit piticul. ai si tu grija de tine, nu ai voie sa te imbolnavesti! puss

dea puss si sper ca luna asta sa-ti faca rost doctora de pastilele de care ai nevoie puss

mika, tu cum te simti, cum stai cu raceala? pup sa-ti treaca repede. apropo, imaginile alea cu mancare de pe picassa mi-au facut o pofta, poate imi impartasesti niste retete pls!puss

sonia succes la spermograma, sa iasa foarte bune rezultatele!puss

madalyna nu tre sa fii suparata, fetele daca stiu ceva scriu si impartasesc, dar cam asa e, multe dintre noi nu am avut o sarcina si nu stim cum e. eu am prietene care la sarcina aproape ca nu au avut simptome, doar una dintre ele spunea ca a avut o durere puternica de burta probabil cand s-a implantat embrionul. in rest fara greturi sau alte cele. fiecare organism reactioneaza in felul lui si cum spuneai si tu, uneori imaginatia ne joaca feste tocmai pt ca ne dorim enorm ceva. sunt sigura ca va veni si la tine bebe, fa un test daca iti intarzie ca sa fii sigura. si apropo de intarziat, mie acum 2 luni mi-a intarziat 2 sapt fara sa fiu insarcinata smile. capul sus ca va fi bine! puss

cmin, neata puss.  ce s-a intamplat de esti cu morcovii? n-am citit la prenatal, dar daca e ceva rau, iti doresc sa fie totul bine! te imbratisez si sa ai grija de tine!puss

angel smart  mayya ana va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa!puss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-02-16 10:50:59)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1656 2011-02-16 10:48:26

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

mada puss
nu stiu daca ai mai zis sau nu, folosesti teste de ovulatie?


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1657 2011-02-16 10:49:40

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Onutza puss neata

Mika iti mai fac un ceai sa iti treaca de tot ?


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1658 2011-02-16 10:50:44

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Onutza  puss  o zi frumoasa si tie.


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1659 2011-02-16 10:51:14

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Mika puss Ce face viitoarea mamica?
Onutza kram multumesc pt incurajare! hjarta


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

#1660 2011-02-16 10:53:42

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

onutza, puss
cmv-ul nici la mine nu s-a manifestat in niciun fel nustiu asa ca nu iti pot raspunde la intrebare. of...sper sa nu fie nevoie sa mai repet torch-ul ca nu ma dau banii afara din casa sad
si, vorba ta, daca nici in synevo nu maia vem incredere...atunci in cine?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1661 2011-02-16 10:56:06

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

onuta puss o sa ma calmez cu siguranta...la urma urmei a fost doar un vis big_smile
angel.....nu fi asa rea tongue
de ce sa nu visam big_smile chiar si cu ochii deschisi tongue.......oricum, cand o sa am adevaratul test cu ||, o sa strig in gura mare ca un vis a devenit realitate big_smile deci....oricum dorinta exista....si chiar daca nu ma lasi sa-mi imaginez graficul tau cu liniuta verde, eu tot barzoiul ti-l doresc tonguetonguetongue
puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1662 2011-02-16 10:57:03

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

far_away a scris:

mada puss
nu stiu daca ai mai zis sau nu, folosesti teste de ovulatie?

Da, folosesc teste de ovulatie. Am ovulat undeva intre 6-8 februarie. Mentruatia ar trebui sa-mi vina pe 21-22 febr. La ovulatie am avut dureri de ovare si secretie apoasa foarte abundenta, de cateva zile am intepaturi/arsuri de burta si am sanii umflati si uneori durerosi. Nu am mucus decat foarte putin. Am avut niste stari si niste vise mai ciudate care m-au dus cu gandul ca viata mea se schimba in bine. Inca mai sper la un bebe luna asta....poate chiar va fi!

Va pup puss

Offline

 

#1663 2011-02-16 10:57:28

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

apropo de vise...eu ma tot gandesc cum ii voi arata alui meu testul pozitiv, cand va fi smile
ma gandesc sa ii fac un puzzle cu poza lui *a testului*, sau sa scot mai multe poze si sa ii strecor una si cu testul pe acolo smile
imi imaginez feeel si fel de lucruri. smile

Ultima oara a fost editat de pokemon (2011-02-16 11:01:29)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1664 2011-02-16 10:58:04

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Angel, am baut la ceai zilele astea  pentru tot anul  chicot

neata Deea puss  ma lupt cu raceala si hartoagele  lol

neata celor care au mai intrat  puss


.

Offline

 

#1665 2011-02-16 10:58:21

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

angel, imi place la nebunie de tine. faci sex cand poti si cand ai chef. asa ar trebui sa facem toate, fara sa ne gandim la altele. sa ne iubim pur si simplu. eu cunosc pe cineva care isi face multe calcule cand ovuleaza, cand e ziua cea mai buna iar sotul ei deja s-a saturat, a zis ca nici nu-i mai vine sa se culce cu ea. toate astea le-au influentat negativ psihicul si noi n-ar trebui sa lasam asta sa se intample. stiu ca multe dintr voi incercati de mult timp, ca ati pierdut sarcini, dar totusi...cred ca minunile apar cand ne asteptam mai putin. eu una inca nu mi-am facut grafic, nu-mi iau temperatura, nici nu-i spun sotului cand e ziua optima, vreau sa profit la maxim de fiecare partida si sa astept. probabil peste vreun an daca nu v-am dat vestea ca voi avea burtica, o sa ma invatati voi cum sa fac graficul si alte calcule smile

sper sa nu va suparati pe mine pt ce am spus, nu acuz pe nimeni, ba din contra va admir pe toate pt curajul vostru, pt tot ce faceti ca sa aveti un bebe. va pup si va imbratisez!


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1666 2011-02-16 10:58:26

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

mika puss


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1667 2011-02-16 11:00:19

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

far_away a scris:

onuta puss o sa ma calmez cu siguranta...la urma urmei a fost doar un vis big_smile
angel.....nu fi asa rea tongue
de ce sa nu visam big_smile chiar si cu ochii deschisi tongue.......oricum, cand o sa am adevaratul test cu ||, o sa strig in gura mare ca un vis a devenit realitate big_smile deci....oricum dorinta exista....si chiar daca nu ma lasi sa-mi imaginez graficul tau cu liniuta verde, eu tot barzoiul ti-l doresc tonguetonguetongue
puss

Far dar nu sunt rea , doar realista , poti sa iti imaginezi tot ceea ce vrei tu daca asta te face fericita puss , cate un barzoi la fiecare va doresc si eu voua (sau poate cate 2  chicot )

Poke m-ai terminat cu puzzle-ul super tare ideea  hjarta

Onutza cum sa se supere cineva pe tine , sa sti ca sotul meu habar nu are cand eu ovulez , profit de fiecare clipa cum pot e mai bine si asa ne intalnim rar , asta ar mai lipsi sa il stresez cu ovulatia mea

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-02-16 11:02:36)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1668 2011-02-16 11:01:38

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

poke  puss  ciudata faza cu toxo  cesafac


.

Offline

 

#1669 2011-02-16 11:01:47

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

da, angel...mi-ar placea sa pot face asa ceva smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1670 2011-02-16 11:03:56

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

pokemon a scris:

da, angel...mi-ar placea sa pot face asa ceva smile

normal ca o sa poti si s-ar putea sa iti fur si eu ideea  chicot , eu initial ma gandeam la un tort in forma de botosei de bebe


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1671 2011-02-16 11:06:13

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

da, poke, chiar tare ideea ta! si eu m-am gandit de multe ori cum sa-i dau vestea, sper sa gasesc o modalitate incat sa fie deosebit momentul si de neuitat!

angel, si cu tortul e frumos, e altceva!

mai incolo sper sa va impartasesc si eu ideea cu care l-am dat pe spate (la propriu lol )

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-02-16 11:07:46)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1672 2011-02-16 11:08:37

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

angel, o sa pot daca nu ma va lua valul sa ii spun de cand aflu lol
si cu parintii as proceda la fel smile
of, ma streseaza una cu asigurarile. i-am spus de la inceput ca eu nu o sa ma dau peste cap sa fac asigurari, ca voi face doar la cine pica smile si acum ma innebuneste cu telefoane: ca faci? ai facut? de ce nu merge? bla, bla bla!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.