homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ai curaj sa spui adevarul???-10


#172 2012-06-27 10:18:26

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: ai curaj sa spui adevarul???

in primul rand... cred ca baietasul care a deschis topicul avea niste probleme... ori era privat de atentia femeii din viata lui si simtea nevoia de atentie din alta parte si anume aia de aici, de pe un forum... pentru ca sa va spun ceva.. dupa mine un barbat (nu este relevant sexul doar ca aici discutam despre un barbat/baiat) indirefent daca este infidel sau nu... nu are asemenea dileme.. si in niciun caz pe un forum.. semn ca omului ii trebuia atentie pentru ca stia ca un subiect de genul asta va atrage reactii...

eu nu insel pentru ca ma simt extrem de bine... cand nu m-am simtit bine am incercat sa rezolv problema.. daca nu s-a putut, am depasit faza si omu' smile
eu vad treaba foarte simplu.. fie ai genul ala de relatie in care ambii sunt dispusi si de acord sa fie deschisi... fie ai genul meu de relatie in care stabilesti de la inceput ca daca exista nemultumiri, curiozitati... mai bine ne vedem de drum separat.. evident ca n-o sa bagam capul in nisipn ca strutii daca se intampla sa fie ceva interesant smile.. dar daca e vorba de mai mult, suntem liberi sa ne vedem fiecare de viata noastra.. smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#173 2012-06-28 22:06:58

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: ai curaj sa spui adevarul???

de acord, sa isi faca analizele, dar pana si le fac....cine stie ce poarta cu ei   tongue

eu una cred ca pana nu este pus omul intr-o situatie de genul, nu stie ce va face. oricat s-ar bate cu pumnii in piept ca n-ar face asa ceva niciodata... neved say never.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#174 2012-07-20 01:25:39

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eu nu sunt deacord cu inselarea partenerului chiar daca e vorba numai de un sarut nu sunt deacord. bine hai in gluma in gasca de prieteni e ok dar in rest nu mi se pare ok fiidca asta ar insemna ca nu imi iubesc partenerul. chiar daca nu ar afla nu as putea eu sa stau sa il sarut sa il tin in brate gandindupa ca lam inselat cu altcineva nu ar fi corect si nu mas putea abtine sa nu ma dau de gol fiidca mas simti groaznic. chiar daca eu as fi inselata de partener as incheie relatia nu mas razbuna cu aceeasi moneda.
deci nu nu as faceo nici printr-un sarut nici prin sex nici doar asa sa fim "iubiti" si sa nu facem nimic. sper ca si partenerul meu sa gandeasc lafel acum lol

Offline

 

#175 2012-08-29 23:39:35

Ioana17
Full member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 214

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Mi-am inselat partenerul si regret asta in fiecare zi . M-a iertat si mi-a spus ca fiecare om greseste... m-am simtit ca ultimul om de pe pamant. Si pentru ce ? Pentru o ora de placere ?! Am facut o mare greseala ...pe care o regret in fiecare zi.
Am langa mine o persoana minunata, care ma iubeste,ma rasfata,imi ofera dragoste neconditionata,sprijin si incredere ,e tot ce mi-am dorit.
A avut putera de a ma ierta si asta inseamna enorm pentru mine .
Sunt constienta ca intr-o zi o sa ma insele pentru ca vorba aceea ,,roata se intoarce" dar sunt dispusa sa trec peste orice asa cum a facut-o si el ...


Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit ! >smile

Offline

 

#176 2012-08-29 23:48:26

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: ai curaj sa spui adevarul???

citez:

Am langa mine o persoana minunata, care ma iubeste,ma rasfata,imi ofera dragoste neconditionata,sprijin si incredere ,e tot ce mi-am dorit.

atunci, de ce l ai inselat? huh

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2012-08-29 23:53:52

Ioana17
Full member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 214

Re: ai curaj sa spui adevarul???

L-am inselat cu fostul meu prieten .
Eram confuza si am vrut sa ma conving ca nu mai inseamna pentru mine ceea ce insemna in trecut.
Era o atractie pe care nu o puteam descrie,intr-un final am clacat.
Dupa toata treaba ,am realizat ca o greseala mai mare de atat nu puteam face.
Ca fostul,e fost din toate problemele care le-am avut si care ne-au si despartit pana la urma. E urat sa-ti dai seama de toate lucrurile astea numai dupa ce comiti o asemenea greseala care te marcheaza si nu poti scapa de ea,de sentimentul de vinovatie.
I-am explicat prietenului meu de ce am facut-o ,eu am mers sa-i spun adevarul pentru ca merita sa stie + ca nu mai suportam sentimentul de vinovatie.
Unul din cele mai grele lucruri e ca persoana care te iubeste cel mai mult sa te priveasca cu sinceritate spunandu-ti ca te iubeste iar tu sa stii ca l-ai inselat .
E groaznic .
Nu as mai repeta experienta asta niciodata !


Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit ! >smile

Offline

 

#178 2012-09-03 03:02:19

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: ai curaj sa spui adevarul???

A gresi chiar este omeneste. Toti care se bat cu caramida in piept ca n-ar face ceva nici in ruptul capului o spun din circumstante diferite. Nu exista reguli universale si nici nu vor exista vreodata. Cat despre cei care tot zic "daca inseli o sa se afle pana la urma"... hah. S-au intamplat atrocitati mult mai mari decat inselatul fara sa afle nimeni cine a fost responsabil.

Dezbaterea asta e mai ceva ca discutiile despre religie. Nu dispare nicaieri inselatul pentru motive foarte simple: asta e natura umana.

Offline

 

#179 2012-09-03 11:03:06

buleroz
New member
Inregistrat: 2012-08-30
Mesaje: 62

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Daca ai langa tine tot ce.ti doresti..daca partenerul tau iti ofera tot ce ai asteptat de la ceilalti care au mai fost inaintea lui..nu vad de ce ai cauta asta in alta parte..atata timp kt ti.e bine langa el..si sunt niste sentimente reciproce..nu vad rostu inselatului..
si angel_sweety are dreptate .. mustele se atrag mai bn cu miere dekt cu otet..mai bine iti pastrezi partenerul langa tine prin vorbe calme decat sa.i interzici sa nu iasa nu stiu unde sau etc..doar pt ca ti.e frica ca vei fi inselat..toate au motivele lor..pentru care se intampla..
suntem oameni..gresim.. iertam si continuam..
Asta daca se mai merita..hjarta


Toate se-ntampla la timp..
Toate se-ntampla cu-n scop !!

Offline

 

#180 2012-09-03 13:44:47

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: ai curaj sa spui adevarul???

si cand nu ai ce iti doresti si vb cu cel de langa tine ,si el nu iti ofera ce faci?il inseli?


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#181 2012-09-03 13:54:56

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: ai curaj sa spui adevarul???

te desparti. nu neaparat ca te desparti ca sa nu il inseli, dar daca.. citez: " nu ai ce iti doresti si vb cu cel de langa tine ,si el nu iti ofera"
de ce sa mai stai langa cineva de genul ? care nu e ce iti doresti ? de ce? si mai ales daca discuti cu el si nu e dispus sa ofere.. repet, pana sa ajungi sa inseli... de ce mai stai langa un om de care nici tie nu ti mai place si nu mai esti multumita..

"l am inselat/am inselat-o, pt ca nu mi mai oferea ce aveam nevoie" .. pai daca nu ti mai oferea ce aveai nevoie.. de ce mai stateai cu el/ea? pana sa ajungi sa inseli.. de ce ti ai pierde tu timp din viata cu cineva care nu (mai) e pe placul tau ?

Offline

 

#182 2012-09-03 14:56:31

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ai curaj sa spui adevarul???

din moment ce X alege sa fie cu Y inseamna ca e pentru un anumit motiv... nu se combina asa de florile marului
faptul ca dupa un timp nu-ti mai ofera ce iti oferea la inceput inseamna ca ar trebui mai multa comunicare si vazut unde e problema... nu sari imediat in bratele altuia


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#183 2012-09-03 14:59:48

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: ai curaj sa spui adevarul???

dar daca indeplineste" restul conditiilor"insa exista un singur lucru care te nemultumeste si mai este si de natura sexuala;.daca nu te poti desprinde?


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#184 2012-09-03 15:17:06

Creation
New member
Inregistrat: 2012-09-03
Mesaje: 5

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Salut tuturor (primul meu mesaj pe acest forum).....

Revening la subiect, nu stiu exact ce as face. depinde si de persoana pe care as insela-o si persoana cu care as insela. sa zicem ca sunt 50-50...


~Smart is the new sexy~

Offline

 

#185 2012-09-03 23:38:54

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eu unul nu m-as desparti de cineva doar pentru sex (mergand pe ideea ca in rest totul merge perfect). numai pentru sex, nu i-as da papucii. mai degraba as comunica cu ea sa vedem unde e problema

Ultima oara a fost editat de sub (2012-09-03 23:39:07)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#186 2012-09-04 02:04:05

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: ai curaj sa spui adevarul???

depinde doar de tine si de conceptiile tale. daca tu dormi linisttita ca l ai inselat pt ca sexual nu era ce aveai tu nevoie, dar in rest e perfect.. dar atunci te as intreba: daca problema respectiva nu se rezolva in niciun fel ce o sa faci ? o sa il inseli toata viata ? de cate ori ai pofta sa faci sex? consider ca ar trebui discutat si lamurit asta intre voi. in 2, nu in 3.

asta asa, la modul general vorbind.

Offline

 

#187 2012-09-04 13:39:26

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: ai curaj sa spui adevarul???

da insa cateodata comunicare nu este de ajuns mai ales cand celalat nu pricepe mesajul sau nu face nimic ca sa mearga bine...relatia de cuplu.
de ex voi ati putea trai toata viata fara nu sh ce va place voua de exemplu na,ciocolata?
sunt anumite lucruri p e care nu le primesti si pe care totusi tu le oferi.nu te face frustarat/a?


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#188 2012-09-04 14:05:52

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ai curaj sa spui adevarul???

am putea trai, sigur.. teoretic, vitale sunt apa si aerul, atat. restul fitelor sunt mofturi
fiecare ofera ce poate, nu poate oferi fortat ce ii ofera si celalalt, doar ca sa mearga relatia


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#189 2012-09-04 14:10:40

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: ai curaj sa spui adevarul???

subsum ai uitat si de mancare .... sau poti sa traiesti fara mancare ?

Offline

 

#190 2012-09-04 16:59:51

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: ai curaj sa spui adevarul???

pai, asta zic ca depinde de fiecare dintre noi. daca pt tine acele lucruri sexuale sunt atat de importante si creeaza frustrari atat de mari .. ai de gand sa traiesti tyoata viata asa doar pt ca partenerul tau e ok in rest ?
si ce o sa faci cand vrei sa faci sex? o sa cauti e cineva mereu ? o sa ai pe cineva pe care sa suni de cate ori vrei sa faci sex? o sa iesi pe strada la 12 noaptea si o sa gasesti un necunoscut? sau cum anume o sa faci ? o sa ai o viata dubla una acasa linistita si alta pt sex?
adica poate ca o sa faci asta de cateva ori, un an doi trei zic .. dar, vrei sa traiesti asa mereu ? daca vrei si daca asta e felul tau de a functiona .. e ok si asta presupun..

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.