homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ai curaj sa spui adevarul???-9


#153 2011-03-15 09:44:56

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: ai curaj sa spui adevarul???

nimenialtu a scris:

Daca nu ar lipsi cu adevarat nimic din viata de cuplu at nu ar insela. Din mom ce nu lipseste nimic inseamna ca e completa, si nu prea ai ce sa adaugi la ceva ce e complet.

tummenupp  applause

Offline

 

#154 2011-03-15 10:30:47

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy a scris:

angel_sweety a scris:

montan.chevy a scris:


poate chiar tu esti sotia mea smile   ia raspunde te rog la intrebare smile

daca as fi sotia ta , ti-as da un sut exact in partea corpului cu care tu gandesti si te-as asculta cat tipi de tare , in felul asta imi dau seama in care dintre capete ai neuronul

nu inteleg de ce esti asa rea cu mine, nu avem cu toti dreptul de a ne comporta cum vrem? sa facem ce vrem? de ce ma pui asa la zid? ti-am gresit cu ceva?? care e problema ta daca imi insel sau nu nevasta?? sa inteleg ca esti fustrata ca poate intr-o zi vei fi tu cea inselata??? se poate intampla. nu am intrebat pe acest forum ce mi-ar face fiecare femeie in parte, am intrebat doar daca ar insela sau nu atat. deci te rog sa fi mai rezervata si mai civilizata in ceea ce priveste comentariile de prost gust.
repet: prefer sa discut pe acest forum cu acele persoane care au o parere despre inselat si pot raspunde la intrebarea din topic.
pe acele persoane care sunt inrudite cu Xena sau au mentalitatea acelor vremurile poftesc sa se abtina de la comentari pe acest topic

multumesc

iti raspund cu intarziere , scuze dar acum am vazut postarea ta
cu tine personal nu am nimic , eu ti-am raspuns strict la intrebarea ta "daca ai fi sotia mea " , nu inteleg de ce te-ai simtit ofensat , nu sunt sotia ta deci nu ai pentru ce sa te temi

in alta ordine de idei , nu ma tem ca as putea fi inselata , fiecare avem propriul destin , eu nu as avea cum sa previn asa ceva chiar daca as tine cu dinti de sotul meu , ceea ce nu fac , i-am acordat mereu libertatea care a vrut-o , nu poti tine pe nimeni legat cu lanturi langa tine , mustele se prind mai repede cu miere decat cu otet


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#155 2011-06-22 11:06:03

AnDrOoTzZa
New member
Inregistrat: 2011-06-22
Mesaje: 11

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Da..am inselat si as mai face'o. E distractie, "just for sex" si nu ma simt vinovata pentru asta. Mai ales daca nu se afla, nu este nici o problema....

Offline

 

#156 2011-06-22 14:31:09

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Nu inteleg la ce foloseste inselatul. In momentul in care ajungi sa inseli sau sa te gandesti sa faci asta inseamna ca ceva nu mai functioneaza cum trebuie si trebuie pus punct. Mi se pare cel mai urat lucru p[osibil pe care il poti face intr-o relatie. Nu am inselat si spun cu mana pe inima ca nu am sa insel niciodata. Cum am zis mai sus, daca ajung sa fiu impinsa sa fac asta inseamna ca relatia care o am nu-si are rostul.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#157 2011-06-22 18:22:28

V.
Banat
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 176

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Eu nu as putea sa  insel si apoi sa tac,si sa raman in relatie cu persoana respectiva,adica sentimentele de culpabilitate m-ar face cel mai probabil sa cedez nervos
In afara de asta,consider inselatul injositor atat pentru mine cat si pentru persoana alaturi de care ma aflu.Imi dorec ca cel de langa mine sa nu ma insele,si daca simte ca relatia nu mai merge si nu mai are sens sa incercam sa o reparam,sa imi spuna,sa ne despartim si sa ne vedem de viata.Asa ca,daca eu am pretentia asta de la cel de langa mine e perfect normal si de bun simt sa ofer acelasi lucru.
Asa,ca sa termin,nu, nu as insela nici daca s-ar afla nici daca nu s-ar afla din simplul motiv ca am respect fata de mine si persoana de langa mine.Punct

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2011-06-24 00:06:15

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: ai curaj sa spui adevarul???

pt cine vede un refugiu....o evadare...cu siguranta se merita

pt cine are ceea ce vrea, ce si-a dorit ....cu siguranta nu.


motivele: probabil starea de implinire sau neimplinire a celui ce alege sau nu sa insele.


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#159 2011-06-25 21:18:47

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Am inselat cand aveam lipsuri intr-o relatie si nu doream nici sa ranesc persoana cu care aveam relatia prin a o parasi. I-am marturisit prietenului meu de atunci ca l-am inselat cu cel dinaintea lui, fata de care inca aveam o oarecare atractie, m-a iertat, ba chiar s-a invinuit singur pentru lipsurile relatiei noastre - si la drept vorbind, lipsurile proveneau doar din partea lui - dar eu nu am mai putut s-o tin asa mult timp. Lipsurile nu au fost suplinite, eu am inselat din nou, cu acelasi tip, moment in care am spus ca clar ceva e wrong. L-am lasat si pe prieten si pe fuck buddy si la cateva saptamani dupa aceea am inceput relatia actuala in care sunt fericita si implinita din toate punctele de vedere.

Offline

 

#160 2011-06-25 21:41:03

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: ai curaj sa spui adevarul???

din prima propozitie reiese ca te-ai complacut pana la un moment, stiind ca ai/aveti lipsuri...dar oare nu a-ti fost vinovati amandoi pt ca s-a ajuns la...... lipsuri ?

deci esti predispusa sa o faci din nou DACA apar iar unele lipsuri.
( inevitabil apar lipsuri pe parcursul unei relatii )

prin natura omului ....el vrea/tinde mereu mai mult, mai bine

sa fie asta un motiv pt a insela????


( e doar intrebare )

poate aveti/stiti voi raspunsurile...


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#161 2011-06-29 13:27:41

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Nu vei afla ca ai fost inselat/a, atata vreme cat te complaci in respectiva situatie...atunci crezi  ca esti prea iubit/a, ca asa ceva nu ti se poate intampla,  cand crezi orbeste in fidelitate, sau cand pur si simplu nu vrei sa stii. In rest, eu cred ca fiecare om ar trebui sa fie capabil sa simta cand lipseste ceva din relatie, si sa se gandeasca la infidelitate.
Asa ca, Montan, daca sotia ta va dori sa afle, va afla, indiferent ca o inseli in Sahara, in China sau pe Marte. Eu inca mai cred ca femeile au aceasta intuitie.

Personal, nu stiu daca as insela sau nu, pana la urma nici macar nu stiu ce inseamna lucrul asta. Inseamna sarut, sex, discutii interminabile si iesiri secrete (fara altfel de contacte)? Inseamna tot ce ascunzi sau tot ce are conotatie sexuala? Daca inseamna tot ce ascunzi, atunci unde mai e intimitatea si libertatea fiecaruia, iar daca inseamna relatii intime, de ce ne-ar deranja ceva pur carnal?
Pe mine una m-ar deranja, oricare din acestea doua, insa nu as ierta, si nu as practica infidelitatea care vizeaza ambele situatii... cand deja cel de langa tine are o alta relatie, in care ofera si sex, si sentimente.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#162 2011-06-29 14:25:17

tequila
New member
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 78

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Pe cand eram in frageda tinerete, si da, fiind in situatia de "a nu se afla" ( si nu s-a aflat!) - da, am inselat.
De ceva ani buuuni, insa, nu as mai insela; pentru mine - ori e laie, ori balaie  big_smile  nu as mai ramane intr-o relatie care nu ma multumeste, in care m-as gandi la alte aventuri... mai intai, as pune punct  tummenupp
Cred ca acest lucru tine si de maturitatea individuala  wink


verze.ro - simtul umorului nu a murit!

Offline

 

#163 2011-06-29 15:29:37

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: ai curaj sa spui adevarul???

tequila a scris:

Cred ca acest lucru tine si de maturitatea individuala  wink

ai cam pus punctul pe "i".

wink


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 

#164 2011-06-30 16:49:48

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: ai curaj sa spui adevarul???

tequila a scris:

Pe cand eram in frageda tinerete, si da, fiind in situatia de "a nu se afla" ( si nu s-a aflat!) - da, am inselat.
De ceva ani buuuni, insa, nu as mai insela; pentru mine - ori e laie, ori balaie  big_smile  nu as mai ramane intr-o relatie care nu ma multumeste, in care m-as gandi la alte aventuri... mai intai, as pune punct  tummenupp
Cred ca acest lucru tine si de maturitatea individuala  wink

Eu zic ca tine mai mult de cat de dispusi esti sa lasi in urma tot timpul investit in acea relatie. Si tine f mult de motivele pt care inseli. Poti sa fii foarte matur si sa inseli pentru ca treci printr-o perioada mai grea (fie acasa fie la servici).


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#165 2012-06-15 01:08:47

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Nu as insela, nici pentru sex , nici pentru nimic, a insela, si nu conteaza motivele pentru mine inseamna tradare.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-06-15 01:11:54)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#166 2012-06-15 21:38:45

GIULIA23
Membru
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 2

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Nu as insela si sunt de parere ca atunci cand ceva nu mai functioneza intr-o relatie ,sa inseli nu e o solutie.Chiar nu inteleg acele persoane care fac asta si motiveza ca au avut lipsuri in relatia respectiva.Sunt sigura ca nimeni din cei care inseala nu ar vrea sa fie inselat si daca  vrem sinceritate,fidelitate si respect asta trebuie sa oferim.

Offline

 

#167 2012-06-25 23:17:20

bianca16
New member
Inregistrat: 2012-04-11
Mesaje: 11

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Eu mi-as insela partenerul...

Offline

 

#168 2012-06-25 23:39:48

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ai curaj sa spui adevarul???

atunci de ce mai esti cu el, daca mereu esti in cautare de ceva "nou"?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#169 2012-06-26 19:19:01

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Nu am inselat si nici nu as face asa ceva.

La urma urmei este tot un vagin ori tot un penis,mi se pare mult mai frumos sa "inseli" cu partenerul.Eu m-as gandi in primul rand la cum m-as simti EU daca as fi inselata.M-as gandi ca ce rost mai are? Pana la urma toti avem nevoi,dar astea se pot calma cu iubitul sau iubita.

Nu mi se pare normal atata timp cat ai cu cine sa faci sex(mai bine spus dragoste) sa cauti la alti,odata facuta treaba asta va deveni o obisnuita,si cum poti sa nu te gandesti ca persoana cu care inseli poate are SIDA,iti distrugi viata pentru un alt organ identic poate cu cel al partenerului.


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#170 2012-06-26 23:06:47

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eh bine, ca daca ai partener nou si stabil, ala nu poate sa aiba SIDA lol partenerii nostri sunt puri si imaculati si nu au trecut prin boli chicot


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#171 2012-06-26 23:40:35

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ai curaj sa spui adevarul???

oricum mi se pare de .. bun simt as spune, ca la un moment dat intr-un cuplu sa isi faca amandoi analizele ..


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.