homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41-64


#1198 2011-02-26 15:21:15

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

si mie imi pare atat de rau... speram din suflet sa iasa totul bine si sa pot lucra la bebe. iar acum sper sa fie doar urea problema si sa pot face tratament. mi-au trimis si antibiograma si probabil ca voi lua antibiotic. luni ma gandesc sa o sun pe doctorita si daca imi da tratament prin telefon, o sa mai aman sa merg dupa rezultatele celelalte. si ma duc cand e gata tratamentul ca sa-mi recolteze din nou. nici nu mai stiu. ma simt ca atunci cand mi-a descoperit rana, parca a cazut cerul pe mine. incerc sa nu-mi plang de mila si sa fiu optimista, sotul meu mi-a promis ca va fi totul bine. inca o data va fi totul bine...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 



#1199 2011-02-26 15:37:18

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

Almi, asa este ...crezi tu ca eu nu am plans si nu m-am intrebat de ce noi? ca nu am omorat pe nimeni..inainte de a face analize si a dori sa am un copil ...mi se parea foarte usor sa ramai gravida...dar numai, ca nu este asa supa
  si observ ca asa este cursul vietii, atunci cand crezi ca nu te mai confrunti cu nici o problema..atunci buf , primesti o analiza sau un diagnostic la care nu te asteptai...Te inteleg , ca la voi este un pic mai greut , ca C pleaca si vine...dar luni poate va primi un tratament ( dupa rezultatul urmatoarei ) si o sa il urmez si o sa fie mai bine..Din ce imi amintesc nici C nu fumeaza..Sa faca si prolactina si FSH si sa il vada si un urolog...Noi cu probleme acestea ne confruntam( bine , sunt o parte).
  Te inteleg si va inteleg pe toate cand sunteti triste/ suparate din cauza analizelor...dar ce sa facem fetelor , avem o problema trebuie tratata si speram ca o sa fie mai buna.
   Dupa mintea mea , orice se paote rezolva mai greu sau mai usor ..dar nu se comapara si nu se poate rezolva cu legarea trompelor ..sa stii, sa fii constienta ca numai asa vei putea avea un copil....O anexita , orice diagnostic il poti trata...dar ce mi s-a intamplac mie , este al dracului de greu.Credeti-ma pe cuvant.
   Si sa nu uitati sa-i multumiti lui d-zeu de problemele pe care le aveti...pentru mine sunt mici...sa-i multumiti ca nu aveti ce am eu...
   In mare stiu problemele la fiecare de aici....in timp , cu tratament ...poate este de durata ..o sa va tratati ...dar fetelor , fiti putin realiste , fiti mai intelegatoare ....daca erati in situatia me , ce faceati?????
   Sincer , cand citesc ca a aparut vreo candida la vreuna dintre voi , si sunteti foarte triste parca imi vine sa rad.. imi spun , fetele nu stiu doamne ce inseamna adevarata suferinta   supa
   Pe cale naturala , cu inseminare  o sa va tineti bebele in brate ( poate cu intarziere) dar o sa ii simtiti cum bate inimioara..aveti de ce va atarna, aveti cu ce spera..
  Eu nu dau aici lectii de viata...doamne fereste..in fond problema fiecareia , noua ni se pare ca este mai grava...dar nu este asa, va spun eu...
iERTATI-MI RANDURILE  ,imi doresc sa fiti mai increzatoare in voi....Este greu ...dar sa va fereasca bunul d-zeu sa cunoasteti realitatea...alta cu care va confruntati voi..
  Daca cineva are ceva de comentat , astept cu mare drag.
  puss  puss  puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1200 2011-02-26 15:47:03

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

Giorgi ,eu nu pot decat sa ma bucur ca te-ai eliberat si ai spus lucrurile astea....Stiu ca oricat ai fi de optimist toti avem nevoie sa spunem din cand in cand ce avem pe suflet.Si pana la urma pentru asta suntem aici sa ne sustinem reciproc.Ne uneste o problema comuna si asta ne-a facut sa ne putem fi alaturi una celeilalte.
Acum ma bag putin in pat.Mai am putin si o sa-mi pocneasca creierii definitiv de durere....Va pup.Ne auzim mai tarziu.


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#1201 2011-02-26 15:49:07

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

georgi, eu am ceva de comentat. dar numai pt ca vreau sa-ti dau dreptate. cred ca fiecare din noi, indiferent de problema pe care o are, chiar si una minora, o facem sa para grava. si ai dreptate, orice se poate trata, cu tratament mai scurt sau pe o perioada mai indelungata, totul e sa nu cedam noi psihic. sotul meu mi-a spus ca vindecarea vine 50% din psihic. daca e sa clachezi tu, e ca si cum nu te-ai vindeca. citind ce ai scris tu, mi-am dat seama ca dandu-ti dreptate, mi-a disparut negativismul. ureaplasma pozitiva e minora pe langa problemele tale si chiar daca am fost dezamagita citind rezultatul, acum m-am incurajat. o sa iau pastile, am citit pe net ca a disparut si cu tratament de 7 zile, deci n-ar fi chiar o mare scofala. mie mi-e frica de faptul ca in ultima vreme nu m-am mai protejat si am prestat chiar in zilele fertile. stiu ca nu sunt eu asa norocoasa sa raman din prima, dar o unda de teama tot e, mai mult pt ca n-as putea sa fac un tratament cu antibiotic decat de rezultatul asta pozitiv in sine...

ce nu inteleg eu... ureaplasma e responsabila de infectiile urinare iar eu nu am facut niciodata infectie. chiar si cand faceam crize de cistita mergeam sa fac test la urina sa nu am infectie. si nimic. nici macar la ultimele analize nu a iesit ceva...

fetelor, georgi are dreptate. capul sus si sa fiti toate puternice si optimiste!puss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-02-26 15:51:06)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1202 2011-02-26 15:50:37

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

georgi ai mare dreptate... și nu o zic așa ?n dorul Lelii.. o zic pentru că știu cu ce probleme te confrunți... și știu prin ce ai trecut... doar că atunci c?nd te vezi ?n anumite situații ?n care nu te vedeai vreodată ai impresia că nu mai ai scăpare, că nimeni nu te ?nțelege, că ce ai tu e cel mai grav, ?ți faci tot felul de g?nduri că dacă la celelalte a ieșit bine și la tine va fi nașpa... apoi după cum am mai spus și mai sus ?n timp privești lucrurile altfel..
da, am stat și m-am uitat pe net după diverse situații.. și am găsit fete care au trecut prin momente cumplite.. fete care au scăpat ușor, cu tratament.. ajunsesem să mă g?ndesc că, dacă nu dă tratamentul rezultate și tot ce voi face de acum ?nainte nu va da rezultate BUNE, voi merge p?nă la adopție... eu și așa mă g?ndesc la adopție.. C este puțin sceptic dar asta pentru mine nu reprezintă nimic.. ?l cunosc și știu că ?n timp ?și va schimba părerea..
georgi eu cred că nu ai supărat pe nimeni... ai spus adevărul... par

LE: merg să-mi ?ndrept părul smile

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-02-26 15:53:22)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2011-02-26 15:53:59

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

eu sunt sigura ca niciuna din noi nu va ajunge la adoptie. e o posibilitate, intr-adevar, sa ai copilul tau, dar stiu ca toate suntem puternice si vom persevera pana cand vom avea fiecare burtica. puss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1204 2011-02-26 15:56:20

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

Onu , ma bucur ca ai avut ceva de adaugat..sotul tau are dreptate...dar suntem fiinte omenesti si este normal sa avem trairile acestea...nu le putem accepta asa usor si cu indiferenta..

mi_ka , toate dintre noi odata si odata ne vom descarca ..

Vor fi fete, care in sinea lor vor spune , ca eu sunt plecata cu pluta ....si imi vor ignora randurile ... capul sus , o sa reusim  rugaciune
  Este ceva normal sa te intristezi cand aflii un diagnostic la care nu te astepta-i...

Almi , si eu ma gandesc la adoptie....dar consider ca inca nu am facut tot posibilul a avea copilul meu...daca as infia in prezent m-as considera o persoana comoda care isi doreste totul sa ii vina pe tava...
Vorba unei matusi de- a mea , care imi spune sa '' nu imi mai fortez norocul'' supa daca nu este de la d-zeu pe cale naturala, sa o las balta cu tehnologia din ziua de astazi...Ma dor cuvintele ei si nu le pot pune in practica...are 60 de ani , nemaritata, cu o decapotabila, cu un job bun...casa in Bucuresti  si in Constanta , restaurante.....dar cu ce o ajuta? cu absolut nimic...Pentru mine , ea nu a cunoscut adevarata fericire .

LE: Eu ies .plec la tara sa manac coliva.merg sa ma pregatesc.  wave  puss  puss

Ultima oara a fost editat de bunea georgeta (2011-02-26 16:10:06)


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1205 2011-02-26 16:19:51

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

georgi, coliva, yammy... drum bun la tara, sa ai grija de tine!puss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1206 2011-02-26 16:28:01

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

nu putui sa dorm neutral

geo,nu esti deloc dusa cu pluta.esti un model :kiss:crezi ca spermograma nu e relevanta ca am dus-o de acasa?in 20 min eram la synevo.si am tinut-o la piept.

onuta,eu nici nu am facut myco,ureaplasma,chlamydia.nu mi le-a recomandat dr neutral

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-02-26 16:30:51)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1207 2011-02-26 16:44:41

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

hello!
eu iar am plecat in fuga, sa ma scuzati fetelor, va rog, dar ma suna iubi de pe drum sa ma imbrac sa mergem.
am cumparat si verighetele dance a fost asa frumos, ca o poveste pentru noi. dupa ce am batut toate magazinele cu bijuuri pe acre le stiam, mai aveam doar 2. am intrat in unul si am agsit o pereche care ne-a placut. am zis sa nu ne grabim si am mers si in ultimul. si acolo nu am gasit nimic, sa ca ne-am intors la penultimul. si fata de acolo scosese toate modelele pe care le avea pe tejghea si le stergea de praf. am mai probat inca o data modelul pe care il alesesem si in timp ce eram cu ele pe deget, iubi a vazut altele, amestecate acolo pe masa, care, desi au si aur roz si eu plecasem de acasa pe ideea ca mie NU imi place aurul asta, ni s-au parut superbe! nu imi venea sa mai las modelul jos. si le-am luat la cel mai mic pret pe gram si cel mai frumos model. dance
eu am o idee: cand ceva e sa fie al tau, va fi! dupa ce aseara eram dezamagita ca in marele magazin Mercur din centru nu gasisem nimic, i-am si zis lui iubi...inseamna ca nu erau ale noastre!si uite cum, daca pot sa spun asa, verighetele noastre ne-au ales pe noi...


bunea puss ai mare dreptate in ceea ce spui. si eu am scris mereu ca nu trebuie sa ne speriem, sa stam disperate si triste cu zilele. nu de alta, dar mici probleme apar in fiecare zi, depinde cum si cat de mari vrem sa le vedem si noi. pt ca, e adevarat, problema ta, oricat de mica ar fi e cea mai mare din univers...dar, in ritmul asta trece viata pe langa noi si noi uitam sa ne bucuram de ea!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1208 2011-02-26 16:49:43

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

poke dar voi v-ati si pus pe treaba?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1209 2011-02-26 16:51:34

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

hello girls puss puss puss la toata lumea
imi pare rau ca nu prea am mai avut timp sa stau cu voi dar is prinsa in renovari

Offline

 

#1210 2011-02-26 16:52:04

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

poke applause felicitari pt verighete!

maya wave  puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-02-26 16:52:31)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1211 2011-02-26 16:53:21

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

miku, am renuntat la ac si acum facem tratament pt niste lighioane, asa ca luna asta trece ovulatia (daca e sa fie, luna asta) si de luna viitoare ne dam frau liber iubirii fara limite lol
acum ma duc la nani! va pup


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1212 2011-02-26 16:55:40

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

bv..eu mai stau putin ..ca nu vreau sa vomit in fata comisiei la disertatie ca tare mi-e ca o sa fie o sarcina cu greata si vomitat.. lol


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1213 2011-02-26 17:04:01

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

gata frezatul happy

poke felicitări pentru verighete big_smile ni le arăți și nouă? rodnar

mycutza bună puss de mult nu ai mai scris la noi kram treci mai des pe aici big_smile


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1214 2011-02-26 17:15:01

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

nu prea am mai intrat..si voi deja lucrati la asta..noi avem doar in plan..ma uitam la niste camere de bebe si sunt superbe hjarta dar..unde sa le punem cand noi o sa stam toti trei aici ? sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1215 2011-02-26 17:19:30

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

mycu lasă că o să vă puneți și voi pe treabă smile kram

noi plecăm la socrii wave
pe mai t?rziu puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1216 2011-02-26 17:28:30

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

pa,almi wave  puss

al meu doarme,eu cum nu pot...apoi om iesi si noi un pic la plimbare,ca eu nu stiu decat scoala,acasa si munca sad


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.