homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Artizia-anticonceptionale-5


#77 2012-07-18 22:01:41

ioanaR
Membru
Inregistrat: 2012-07-18
Mesaje: 2

Re: Artizia-anticonceptionale

Ok! Multumesc mult! M-am mai linistit smile O sa mai iau o luna. Daca se repeta problema, renunt la ele..

Offline

 



#78 2012-07-19 08:49:36

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Artizia-anticonceptionale

cel mai bine este sa mergi sa vorbesti cu medicul,inainte sa renunti! e cel mai indicat sa iti spuna ce sa faci pe viitor smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#79 2012-09-11 12:25:05

Sheri
Full member
Inregistrat: 2010-03-02
Mesaje: 176

Re: Artizia-anticonceptionale

O sa dau si eu feedback pt Artizia. Am luat anul trecut cateva luni, mi-a mers destul de bine cu ele, insa apoi am facut o pauza de jumatate de an.

Acum le-am reinceput de 4 luni si nu ne mai intelegem asa de bine. Mi-au aparut o multime de cosulete pe sub piele si pete rosii care mi-au incarcat tenul ft tare, aveam o constanta senzatie de balonare si aveam tot felul de modificari ale temperaturii corpului, ba imi era ft cald, ba imi era ft frig. Iar in primele 2 lni mi-au aparut o multime de cosuri pe brate si spate. Stiu ca fiecare organism reactioneaza diferit, dar cam asta a fost experienta mea cu Artizia.

Astazi am fost sa le schimb, mi s-a recomandat Desorelle, nu sunt ft incantata ca anii trecuti am avut o experienta nu tocmai placuta cu Marvelon si am vazut ca au aceeasi concentratie de hormoni, dar sa vedem, organismul se schimba, sper sa fie in favoarea mea.

Offline

 

#80 2012-09-12 01:06:13

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Artizia-anticonceptionale

pai daca dupa 4 luni de pauza nu ti a mai acceptat corpul artizia, de anii trecuti pana acum e si mai mult. poate o sa iti fie bine.

Offline

 

#81 2012-09-12 09:25:49

Sheri
Full member
Inregistrat: 2010-03-02
Mesaje: 176

Re: Artizia-anticonceptionale

Pauza a fost 6 luni, le reincepusem de 4 luni.
Si da, am observat ca am o toleranta destul de scazuta la un tip de AC. Vad ca sunt fete care spun ca iau de x ani, eu am luat cel mai mult 1 an un tip de AC si a trebuit sa le schimb pt ca incepuse sa imi vina peste folie. Deci sper sa ai dreptate in ceea ce priveste Desorelle. Am luat asa cu inima indoita aseara prima pastila, mai ales dupa ce citisem pe aici despre tot felul de experiente nefericite cu el si Marvelon. Daca dau search pe google "desorelle" toate cautarile apar "desorelle ingrasa" cesafac . De la Marvelon ma ingrasasem 10 kg in 3 luni, abia anul trecut am reusit sa revin la greutatea mea si iti dai seama ca nu as vrea sa o iau de la capat.

Ultima oara a fost editat de Sheri (2012-09-12 09:26:22)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2012-09-20 16:13:20

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Artizia-anticonceptionale

eu folosesc de 6-7 luni artizia si nu am avut nici un fel de problema......cosuri pe spate imi apar si mie cateodata, dar nu m-am panicat pentru ca si inainte de artizia aveam cateva.


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.