homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-109


#2053 2011-03-26 20:36:47

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

am revenit wave ...la ce pagina  suntem chicot

ruxxy ,creste Vladut.Cred ca este cea mai frumoasa perioada hjarta  hjarta .Multumesc puss

poke, mai intrecut big_smile ce directa esti chicot

angel , cum fu plimbarea puss ..am inceput sa vorbesc ca sonia( tare imi place cum vorbeste ea)

  green , sa porti cu placere ce ti-ai cumparat puss

  diri , coco puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 



#2054 2011-03-26 20:43:43

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

gata am citit, n-a fost prea mult.

Mika, draga,  birthday  birthday  birthday sa fii fericita si implinita (aici intelegi tu ce vreau sa zic) anul acesta! Te pup si te imbratisez ciu drag

ella, bv draga, ai reusit din prima Felicitari si sarcina usoara. Pacat ca te-ai suparat asa si te-ai retras, nu era cazul. Almi ti-a atras atentia nu cu intentie rea, dar fiecare intelege ce vrea pana la urma.

Gorgy, vai Doamne, in ce secol traim? M-a socat povestea ta, dar intr-un fel mi-a dat si speranta, ca pana la urma minuni exista.

Savana, felcitari inca o data, si multumutesc mult pentru informatii. Intr-adevar sunt ceva drumuri, si e si foarte departe. Se pare ca va trebui sa fiu prezenta de cand vine menstruatia pana la ET, deci vreo 2 sapt. Asta inseamna ca tb sa imi sacrific tot concediul pe un an pentru asta. Poate la anu in vara reusim sa facem si noi si o sa-mi pastrezi toate zilele de concediu pt asta. In ceea ce priveste cazarea, eu nu am pe nimeni in Sibiu si nu ma refeream la cazare la ei, oriunde in alta parte(pensiune ceva), dar tot costa si drumul de la IAsi si cazarea, deci tb sa tin cont si de cheltuielile astea. Multumesc inca o data pt informatii. Daca nu te superi poti sa-mi dai id-ul tau de mess pe mail ca sa mai tin legatura cu tine in caz ca voi mai avea nevoie de informatii?

Almi, imi pare foarte rau ca treci printr-o per asa dificila. Te inteleg perfect si stiu exact sentimentul cand esti intrebat pe cand faci bebe. O traiesc si eu pe pielea mea in fiecare zi. Mai am rude care stiu ca am pierdut o sarcina si incearca sa se mai abtina sa ma intrebe, dar sunt unii f nesimtiti. Urmeaza sa merg la o nunta unde o sa fie majoritatea rudelor mele si nunta e 2 in 1: nunta+ botez. Va dati seama ce o sa foiui bombardata de intrebari. Dar mi-am pregatit rasp...o sa le zic ca nu vreau bebe deloc...ce astea sunt vremuri de facut copii si uite asa le inchid gura...sa indrazneaza sa continue discutia ca ma fac foc si para.

Eu azi am umblat toata ziua, am inceput sa mai strang din lucruri pt ca pe 16 apr ne mutam  happy

Am fost sunata de asistenta azi, luni ma internez si probabil marti imi face histeroscopia daca am noroc si paote miercuri vin acasa. Asa ca voi cam lipsi de pe forum cateva zile.

Pup restul fetelor


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2055 2011-03-26 20:43:46

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Buna-seara dragele mele prietene, va pupacesc pe toate, mi-a fost foarte dor de voi, nu am citit decat ce s-a scris pe aceasta pagina e prima data cand scriu si eu la 69), vad ca avem 2 gravidute noi:
Savannah, Elle va spun felicitari din tot sufletul meu si va doresc sarcini usoare, sa nu aveti probleme deloc, ma bucur enorm de mult pt voi dragelor.

Imi cer scuze ca nu stiu ce mai faceti, sper ca nu va suparati pe mine si mai sper ca sunteti absolut bine toate kram  kram  kram

Mika mamica vad ca azi e ziua ta, La multi ani iti spun si eu si sa dea DD sa ramai graviduta cat mai curand!  par


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#2056 2011-03-26 20:44:53

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

georgi puss

diri puss, mult succes la histeroscopia, te asteptam cu vesti bune!puss

ana puss, cam rarut pe la noi. cum te mai simti, cum decurge sarcina?

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-26 20:47:05)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2057 2011-03-26 20:46:47

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

am reusit sa citesc nitel

Parfumel puss ma bucur ca azi te-ai simtit un pic mai binisor , sa iti treaca de tot

Poke puss interesanta dezbatere asupra caracterului uman , e dificil de deslusit  chicot ati mai aranjat la casuta ?

Georgi puss ai fost bucatareasa azi ? sper ca ti-au iesit bucatele gustoase , tri-am facut pofta de fasolica  chicot  , in alta oridine de idei , ciudata povestirea aia , cum sa nu sti pana la 7 luni ca ai un bebe , dar cand a miscat ea nu a simtit ?

Elle felicitari sarcina usoara

Onutza puss servici usor draga mea, o sa ai si tu un bebe ca si noi toate , ai inca putinica rabdare

Mayya puss sa se mentina temperatura sus in continuare  majoreta

Almi puss te pup dulce, dulce , i-ati cat timp ai tu nevoie , propria liniste sufleteasca e cea mai importanta , relaxeaza-te si bucura-te de compania sotului tau

Neruc pupici dubli puss ma bucur ca ti-a iesit pizza si ca ai primit complimente de la sotul tau

Sonia sunt inca la plimbare  happy am plecat la nasii fetei mele , la vreo 400 km de casa , acolo unde v-am mai zis ca trebuia sa mai ajung candva, o sa ne intoarcem maine noapte

Diri puss iti tin pumnii pentru marti  goodluck

Anuta puss ce mai faci ne-ai cam uitat

pup toate fetele care nu le-am nominat puss puss puss puss

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-03-26 20:48:47)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2058 2011-03-26 20:49:46

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel puss, multumesc scumpa. sa stii ca desi sunt nerabdatoare sa ma apuc de bebe(probabil din cauza lipsei de sexinpat, am rabdare sa-l astept, intr-o zi voi avea si eu burtica mea si voi deveni mamica   par

ma bucur ca ai plecat la relaxare, frumos wink

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-26 20:50:28)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2059 2011-03-26 20:53:04

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Fetelor, am o intrebare, am intrebat si la burtici, dar nu e nimeni pe acolo, sper sa nu imi iau warm pt postare multipla, imi zice si mie cineva cum procedez cu ovulele, cat trebuie sa le introduc in veverita? Si alte chestii importante legate de aceste ovule, cum sa procedez? De dimineata mi-a venit in secretia incolora si un pic portocalie si asa cam cat pui 3 puncte cu pixul si sange, nu pot sa va spun ce am simtit, am crezut ca mor, mi-am sunat cumnatele si exact asta le-am spus, ca mor pt ca am pierdut din nou sarcina, am facut baie rapid si am mers la dr, din fericire Dumnezeu ne-a ajutat si bebe e foarte bine, trebuie sa nu fac efort deloc si nema ros cotetul, oricum nu l-am mai ros de cand am aflat de bebe, a fost groaznic fetelor, am plans intruna, un pic mi-a dat speranta faptul ca vomitasem deja odata, apoi pe masina pana in Sb am vomitat din nou, acum sper sa ne ajute DD sa fie bine, 2 saptamani trebuie sa-mi pun zilnic 3 ovule de 200 mg pe zi, Utrogestan se numesc. Daca ma poate ajuta cineva va rog. kram

Onutza  puss , stiu ca e rarut, dar mi-e tot rau, stau tot cam in pat cand sunt acasa, uite de exemplu azi de 3 ori am  acklad

Angelus  puss  ma doare sincer ce mi-ai zis tu,  supa  supa  supa , cum sa va uit? Dar mi-e tot timpul rau Angel, de ce zici ca v-am uitat, sa-mi treaca astea si o sa revin zilnic pe forum, vezi cum mi-e rau daca stau in pat mai atipesc cate un pic si imi mai trece, sper ca nu sunteti supi pe mine  supa  supa  supa  stiu ca nu e corect pe ca voi ati fost zilnic langa mine si eu acum intru foarte rar, dar daca nu mi-ar fi rau nu as fi asa.

Ultima oara a fost editat de AnaArc (2011-03-26 20:57:15)


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#2060 2011-03-26 20:54:33

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Buna fetelor!
Astazi am umblat toata ziua, nu am avut timp sa intru deloc.
Sper ca sunteti ok, merg sa va citesc puss

Offline

 

#2061 2011-03-26 20:55:20

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Onutza o sa repeti analizele , va fi bine si vei avea unda verde imediat , iar bebe se va prinde repede ai sa vezi  par

acum o sa zic ceva ce unor fete nu o sa le convina

Elle nu vad de ce te-ai suparat , in primul rand Almi ti-a zis cu frumosul sa asa e educat sa saluti , in alta ordine de idei , mor pe fetele care intra , ne spune ca sunt aspirante , dispar, raman gravide si vin la noi sa le felicitam apoi dispar iar, am o intrebare , noi cand avem nevoie de incurajari voi unde naiba sunteti ? cum va place sa fiti sustinute si felicitate ar fi cazul sa nu mai fiti egoiste si sa va ganditi ca si noi suntem persoane umane , avem sentimente, cadem in depresie si avem nevoie de o vorba buna


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2062 2011-03-26 20:57:25

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

buna ana
eu ma mir ca esti in s10 si tu abia acum pui utro.
Ce nu intelegi? cum sa le pui? Pai iei o biluta de aia si o bagi cu de=getul in vagin cat de adanc poti tu si stai linistita in pat vreo ora ca sa nu se scurga. Si mergi la baie inainte sa pui ca sa nu mai simti nevoia imediat dupa ce pui ovulul.

applause  tummenupp angel, bine punctat. Si pe mine ma deranjeaza lucrul asta.

Ultima oara a fost editat de dirida (2011-03-26 21:00:14)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2063 2011-03-26 20:58:22

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

ies putin. vrea C sa caute ceva pe net. revin


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2064 2011-03-26 21:00:10

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Mada puss inca putin si pleci in vacanta  chicot

Ana , nu stiu , nu am pus ovule niciodata


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2065 2011-03-26 21:01:58

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Diri merci mult de tot,  puss , abia acum pt ca dr a zis ca nu e nevoie de medicamente pentru sustinere, acum ca a aparut ce am povestit mai sus a zis sa iau astea, deci asa, am inteles, le introduc cat intra, merci inca odata.

Angel eu ma simt, stiu ca faci aluzie si la mine, m-am gandit si eu ca poate asta ganditi despre mine, ca am stat aici pana am ramas gravi si acum nu mai intru, sincer nu stiu ce sa-ti zic, imi pare foarte rau si imi cer scuze din nou in fata tuturor  supa  supa  supa , o sa incerc sa intru mai des, mi-e greu, dar o sa incerc. Cred ca strict la mine te refereai pt ca ai postat acum dupa ce am aparut, nu ma deranjeaza absolut deloc pt ca ai dreptate, dar ma doare, m-am supi nu pe tine pt ce ai zis ci pt ca ai dreptate si ma simt prost. puss

Ultima oara a fost editat de AnaArc (2011-03-26 21:05:00)


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#2066 2011-03-26 21:04:31

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

multumesc pt incurajari, sper sa fie bine la histero si dupa sa isi revina si endometrul meu. Si mai sper sa nu fie ca in visul meu  chicot Mai un singur stres...spaga  disperat nu ma descurc deloc cu asta...dar o sa tb sa invat pt ca nu am avut bani sa fac interventia la particluar (ma costa vreo 15 mil ) si la stat ma costa vreo 5...e o dif oricum, dar si conditiile diferite de la cer la pamant


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2067 2011-03-26 21:04:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

gata masa smile

onu puss asa mancam seara,in special de vreo 2 sapt cand ne-am cam schimbat meniul,nu mai mancam multe porcarii,gen carnati,salam,branza topita,kaizer,etc.cam stam sa ne gandim cesa mai gatim,da trebuie sa ne tinem in continuare

geo rodnar multumesc puss si mie imi place muuult de tini

angelus,pi mini nu ma pupasi sad

anuca si bebe puss

diri goodluck

angel applause

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-03-26 21:06:44)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2068 2011-03-26 21:08:52

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Sonia  puss

Angel nu vrei sa-mi raspunzi? Chiar daca voi nu ma mai vreti aici, nu o sa pot pleca sincer  supa  supa  supa


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#2069 2011-03-26 21:08:52

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Ana nu am spus doar de tine , am spus in general , adica nu in fiecare zi , dar macar o data la doua zile se poate intra

Ana scuze nu am reusit sa raspund repede, sunt in vizita la cineva si trag si eu un ochi asa printre picaturi , te pup , ideea nu e ca nu te vrem din contra ca vrem sa intri , sa intrati mai des puss

Sonia te pup dublu acum puss puss mii de scuze  buga

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-03-26 21:11:20)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2070 2011-03-26 21:11:23

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Angel, ai dreptate, nu mai zic nimic, poate daca m-ai vedea cum arat m-ai intelege cat de cat, am slabit intr-o luna mai bine de 3 kg din cauza raului, pana nu mi-a fost rau, nu am lipsit decat maxim o zi.


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#2071 2011-03-26 21:16:33

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

ana, eu te inteleg si nu m-am referit la tine.
Sunt unele fete care intra o data , zic ca sunt aspirante, noi toate le uram bine venit si sa ramana cat mai repede. Peste putin timp vin cu testul poz, isi culeg pompoanele de la noi toate si apoi pleaca si nu  mai dau deloc pe la noi. Asta mi se pare f mare nesimtire, sunt unele dintre noi care ne chinuim de f mult timp sa ramanem, ne sustinem intrenoi, plangem si ne bucuram una alaturi de alta, iar felul in care se poarta aceste fete mi se pare pur si simplu revoltator. E ca si cum ne-ar rade in nas: Sac, eu am reusit, gata, mi-am luat burtica si am plecat!.
Sunt mai multe care au facut asa si daca e nevoie dau si nume ca nu ma deranjeaza..dar nu cred ca imi mai aduc aminte numele fiecareia, ca la cat de mult au stat alaturi de noi....
Eu sunt si destul de veche pe langa majoritatea dintre voi si am vazut multe fete care s-au perindat pe la aspirante. Mai sunt din fetele vechi care sunt mamici acum care trec macar sa ne salute pe aici, si de aceea le respect si la aplaud. Eu cand am sa plec de la aspirante(daca o sa se intample asta vreodata) nu am sa uit de restul. Chiar daca n-o sa mai cunosc pe majoritatea , tot o sa intru sa spun un salut macar celor pe care le cunosc si nu numai.
Na, gata , mi-am spus off..dar angel tu esti de vina ca m-ai starnit lol

Ultima oara a fost editat de dirida (2011-03-26 21:21:03)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.