homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-111


#2091 2011-03-26 22:09:22

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Pup fetele mele dragi  puss  puss  kram

Cmin, Sonia, Onutza, Geo, Maya, Almi, Angel, Savanah, Ruxi,  Green, Cocof, Dirida,Ana, Mada, Garga,   , multumesc din suflet pentru urari!  stiti ca va iubesc , da? teiubesc  puss  kram  toate urarile voastre sa se intorca la voi  inzecit smile

sonia
puss  am petrecut, acum stau cu voi  chicot

Onutza , multumesc !  puss  asemeni si tie!  succes la analize!  goodluck

Geo , multumesc !  rugaciune  ca DD sa aiba grija de noi toate !
trist ce ai povestit  sad

Maya,  multu ! puss si  majoreta  majoreta  luna asta sa fie una cu final fericit!  bebe

Almi,   multumesc! puss  inlocuieste puiul de depresie cu un pui de optimism  wink  hai capul sus, vine soarele si pe strada noastra!

Angel , mercic!  puss  si visul tau sa devina realitate  goodluck

Savanah
, multu!  puss  ma bucur din suflet ca ai reusit!  majoreta

Ruxi, mami de Vladut , multumesc ! pupici pentru voi puss  puss

Green, multumesc!  puss  sa porti cu placere hainutele!

Cocofan
, multu mult!  pupici pentru tine  puss si pentru kinderii tai superbi!  hjarta  puss

Dirida
, mercic! puss  si  rugaciune  sa te vad implinita cu burtica faina la purtator smile succes la ce urmeaza sa faci!

Anuca&baby, multumesc!   puss  sper ca anul asta sa am si eu burtica  wink

Mada multumesc !  puss  concediu placut!

Gargarit multumesc pentru urari!  puss

Cris puss  spermograma +spermocultura a fost facuta la Medlife clinica materno-fetala

elle, felicitari si sarcina usoara!

sper ca n-am uitat pe nimeni ...daca da, sa ma trageti de maneca chicot

vad ca sunt ceva discutii ...sunt pe langa, nu stiu despre ce este vorba dar din raspunsul dat de angel & dirida am inteles despre ce este vorba  supa 

prefer sa nu zic prea multe azi , e o zi prea frumoasa si nu merita sa ma enervez  supa doar : angel, dirida , subscriu  tummenupp 
jos palaria in fata fostelor aspirante , actuale burtici , mamici care trec pe la noi si ne incurajeaza! bis

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-27 00:25:18)


.

Offline

 



#2092 2011-03-26 22:10:40

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Onutza, cred ca sotul tau trebuie sa inteleaga ca este nevoie de 2 persoane pentru a face un copil. Si nu doar atat, este nevoie de 2 persoane sanatoase!
Pana la urma tot va trebui sa-si faca si el analizele puss

Mikaaa  puss  kram

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2011-03-26 22:12:37)

Offline

 

#2093 2011-03-26 22:11:56

senso
New member
De la: Oradea
Inregistrat: 2011-03-14
Mesaje: 34

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

buna seara fetele,acuma am ajuns si eu acasica de la lucru,cum mai sunteti,am citit din urma si am vazut ca sunteti ok,asai? smile
 
elle,felicitari smile o sarcina usoara

fetelor,intr-adevar aveti dreptate sa fiti suparate pe unele dintre noi,eu ma consider aspiranta doar ca locul meu de munca e de asa natura incat nu am de unde sa intru pe net sa mai vb cu voi,dimineata de la 10 si pana seara la 22,e nasol,dar asta pana cand mai angajeaza o fata si imi va fi mai usor,vom lucra in ture si voi avea mai mult liber.

va salut pe toate si va doresc numai bine pana maine seara tot la aceasta ora din pacate,dar Luni sunt libera big_smile

Am uitat sa va scriu ca va multumesc ca mi-ati fost alaturi si sper sa va pot fi si eu mai mult,imi trebuie mai mult timp sa va cunosc si sa intru si eu in vorba mai mult cu voi,o sa imi iau un elan de viteza wink noah eu nu stiu cat ati inteles voi de aici dar cu timpul o sa ne intelegem bine.

Pupici multi pentru toate gagicile!!!! puss puss puss puss puss puss

Offline

 

#2094 2011-03-26 22:14:50

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Buna, senso puss
Ce-ai mai facut? Cand iti faci test?

Offline

 

#2095 2011-03-26 22:14:57

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Ana odihna placuta draga mea , de ce nu iti iei liber de la munca ?

Onutza eu stiu ca a povestit Garga ca procedura chiar daca pare ciudata de fapt nu e nimic de speriat , mult noroc sa te intelegi cu sotul tau , trebuie sa faca si el asa sunteti siguri ca e totul ok


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2096 2011-03-26 22:24:41

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mika puss, multumesc scumpa mea. ma bucur ca ai avut o aniversare frumoasa si ca te avem si noi alaturi in seara asta!puss

mada puss, asa e, o sa inteleaga el pana la urma, ce sa-i fac?in cea mai mare parte a timpului e f intelegator si ma sustine in tot, depinde sa nu-l prind in vreo toana proasta.... sper sa se rezolve pana la urma

senso puss

angel puss, am citit si eu ca recoltarea asta de pe uretra nu doare, e poate neplacut modul in care se face, mai ales pt el care n-a mers in viata lui la doctor. sper sa inteleaga pana la urma, el singur a zis ca poate vina lui ca avem lighioanele e mai mare decat a mea, contez pe maturitatea lui si sper sa nu puna bete in roate. altfel, am mai zis eu odata, daca vrea sa facem dragoste mai repede, neaparat trebuie sa mearga la analize...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2097 2011-03-26 22:26:59

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Mada, Senso puss

Onutza
  puss  mi-a fost dor de voi  rodnar iar petrecerea era reusita si cu voi alaturi, macar virtual wink

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-26 22:27:45)


.

Offline

 

#2098 2011-03-26 22:27:16

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

si noua ne-a fost dor de tine mika!puss

senso, sa stii ca si eu cand am aderat la grup ma simteam straina, nu le cunosteam pe fete nici povestea lor, faceam gafe f des. si nici fetele nu ma cunosteau pe mine. dar m-au adoptat si acum nu pot sta departe de forum, oricata treaba as avea, chiar daca sunt la serviciu, trebuie sa intru macar sa salut, sa citesc ca sa ma pun la curent.. sotul meu zice ca acum sunt dependenta de forum. la fel cum e el dependent de manager(jocul de fotbal de pe calculator) rotfl2

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-26 22:30:12)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2099 2011-03-26 22:32:43

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Onu, n-ai de ce sa-ti scuze!
imi pare rau ca sotul tau nu e prea receptiv la a merge sa faca analize. dar sunt sigura ca o s-o faca pana la urma. si sotul meu a fost fooooarte reticent la inceput si intr-o vreme ajunsese sa se duca toata ziua buna ziua, ca din pacate era nevoie, si nu mai zicea nici pas.
am fost iar cu Stef la analize, o parte sunt ok, pentru altele mai asteptam. supararea mea cea mare este ca mananca foarte putin si greutatea stagneaza sad

Offline

 

#2100 2011-03-26 22:39:10

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

sper sa-si revina garga, sotul meu, si sa fie mai comunicativ in legatura cu analizele. pana la urma nu va avea ce face si va trebui sa recolteze cum trebuie.


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2101 2011-03-26 22:40:01

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Garga  puss  succes la analizele lui Stefanut goodluck

mi-a venit rezultatul la analize:

Ex. bact. secretie uretrala, vaginala, col:
CULTURA IN CONDITII AEROBE: nu s-au dezvoltat colonii bacteriene la 48 ore
CULTURA FUNGI NEGATIV

Ag Mycoplasma+Ureeaplasma:
UREAPLASMA UREALYTICUM - ABSENT
MYCOPLASMA HOMINIS - ABSENT

Citodiagn. secretii vaginale:
FRECVENTE EPITELII SUPERFICIALE SI INTERMEDIARE. RARE PMN. FRECVENTI BACILI DODERLEIN.
ABSENTE LEVURI. ABSENT TRICHOMONAS VAGINALIS

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-26 22:40:28)


.

Offline

 

#2102 2011-03-26 22:46:06

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Mika mamica  puss  o sa ai burtica cu siguranta.

Angelus merci, cam greu cu concediul, oricum nu am fost prea solicitata in ultimul timp, efort nu am facut deloc, vine mereu sotul meu si ma ajuta, asta e.

Va spun noapte buna tuturor si sper inca odata sa nu fie nimeni supi pe mine, maine nu o sa pot intra pt ca merg la lucru, apoi biserica, apoi ziua unei nepotele, apoi iar munca,  supa  Luni promit ca intru, va pupacesc pe toate si va doresc somn linistit si o duminica frumoasa.  kram  kram  kram  wave

Mika nu ma prea pricep, dar cred ca sunt ok, ma bucur foarte mult.

Ultima oara a fost editat de AnaArc (2011-03-26 22:47:02)


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#2103 2011-03-26 22:47:02

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mda..nu stiu daca sa rid sau sa plang big_smile dupa ce am pierdut vremea sa aleg ce vreau sa comand, nu a mers sa platesc si am pierdut si pagina cu produsele. d'ohh
ruxxy, vreau bebe dar trebuie sa mai astept nitelus sa imi rezolv rana pe col si sa ajung acasa la sot big_smile
onutza sper sa rezolvi cu sotul, sa fie intelegator ca deh, daca e nevoie trebuie s-o faca si pe asta
ma bag la  un serial ceva poate ma calmez
noapte buna fetelor, de mine nu scapati asa usor daca tot am intrat in club, mai ales ca la members sunt mereu prezenta, si in fiecare zi mai bag un ochi aici sa va mai citesc, chiar daca momentan nu prea ma pricep eu la toate chestiunile sa postez mai mult smile
le: garga multa sanatate la bebe, am citit acum. fii pozitiva ca se va rezolva

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2011-03-26 22:48:56)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#2104 2011-03-26 22:48:07

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Si eu va pup si va urez noapte buna! Maine o sa fiu plecata dupa cumparaturi, iar spre seara o sa intru sa vad ce faceti!
Duminica placuta, somn usor puss

Offline

 

#2105 2011-03-26 22:55:06

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Mika  majoreta sunt bune analizele , sau cel putin asa cred  rodnar te pup dulce , petrecem virtual  storstark  , ma bucur ca ai petrecut bine si ca te-ai distrat

Garga incearca sa il faci sa pape , nu e bine sa nu manance deloc , multa sanatate

Pup fetele care au plect la somnic puss puss

Mika nu a fost nici o discutie , cel putin eu nu am apucat sa citesc ca Elle a editat iar eu am intrat pe seara , eu am spus doar ce am simtit  chicot eu ti-am zis ca sunt rea  chicot apropo si eu te iubesc puss

LE: ce sunt bacili DODERLEIN.?

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-03-26 22:56:29)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2106 2011-03-26 23:13:08

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Angel,Ana  puss am uitata sa pun  happy  ...sunt bune analizele  wink
bacilii doderlein, sunt  ,,buni" au grija de echilibrul acid al secretiei vulvo-vaginale, mentin PH-ul normal

Mada, Green , somn usor!  puss  wave

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-26 23:16:50)


.

Offline

 

#2107 2011-03-26 23:15:59

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Mika restul am vazut ca sunt super bune, nu stiam ce sunt doar bacilii aia  rodnar


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2108 2011-03-26 23:18:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

multumim de urari!

mika, felicitari pentru analize  applause

Offline

 

#2109 2011-03-26 23:24:26

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Angel  puss  cata rautate chicot

Garga, multumesc!  puss
de luni incepe calvarul analizelor de trombofilie si cele pentru sindromul antifosfolipidic disperat  poate sunt mutanta si nu stiu  cesafac


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.