homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-113


#2129 2011-03-27 09:12:02

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Neata smile

Green, atunci iti doresc sa sa vina bebe repede dupa ce se rezolva micile probleme.

Sa aveti o duminica frumoasa si odihnitoare  puss

Offline

 



#2130 2011-03-27 09:12:02

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Cmin scuze hai ca m-ai enervat si am uitat sa te pupicesc puss puss uite dubli acum pusspuss

Neata Ruxi puss

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-03-27 09:12:45)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2131 2011-03-27 09:15:20

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

rruxxy, si tie iti doresc o duminica superba puss si pt tine si pt juniorul tau puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#2132 2011-03-27 09:18:40

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Angel dupa ce am postat  ce ai scris azi ...
Stiu la cine te-ai referit doar ca din exprimarea ta fata de ana eu asa am inteles ( ai zis " ana nu e vorba doar despre tine" prin urmare ai inclus-o sii pe ea.
Hai sa nu ne suparam iar ca nu avem motiv. Eu chair te iubesc hjarta   
Far eu sunt bine , am inceput sa am greturi rotfl  . Mananc mult si dorm la fel de mult. Bebe e bine... Se zbenguie in burrtica , mai merg acum la eco la 12 sapt la eco morfofetala.
Onuta , rasp meu pt far e valabil si pt tine ,stiu ca ai mai intrebat cum sunt si eu nu am raspuns .
Ppuuupppp

Hai ca pana scriu eu voi mai postati cateva mesaje.
Angel si eu te pup ... puss

Ultima oara a fost editat de cmin (2011-03-27 09:28:23)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2133 2011-03-27 09:30:44

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

cmin, puss mi-am amintit ca tu ai zis ca ai avut dureri de burta chiar dupa ovulatie si ele au continuat (sper sa retin bine) poti sa-mi povestesti putin despre asta? ce ai simtit? si eu am cateva zile bune de cand ma doar burtica in partea de jos si in dreptul ovarelor, dar nu-mi prea fac sperante sa fie vba de bebe


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2134 2011-03-27 09:36:37

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

hopsieu neata fetelor!ce faceti voi?va invit la o  mornincoffee .eu sunt ff racita asa ca beau un ceai!nu am intrat zilele astea pt ca mi-a fost ff rau de la raceala asta.am fost joi la dr sa citeasca spermograma si mi-a spus ca are leucocite foarte mari,motiv pt care tre sa mai faca urocultura si secretie uretrala.in rest nimik nou.
puss  puss  puss  puss  la toate fetele!ma pun in pat ca nu imi este bine ,dar sunt cu ochii pe voi! big_smile


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#2135 2011-03-27 09:38:26

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

yk, ms de cafeluta puss si sa te faci bine puss si goodluck pt sot la analize


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#2136 2011-03-27 09:50:17

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

buna dimineata fetelor. imi cer scuze pt aseara ca nu am mai putut sa va scriu macar ca sa-mi iau la revedere, a trebuit sa iau laptopul ca aveam clienti si nu mai erau mese libere, si nu l-am mai instalat apoi ca nu aveam unde. va rog sa ma iertati si sa n-o considerati proasta crestere din partea mea sau sa fiti suparate:*. va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa, chiar daca afara s-a reintors iarna!


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2137 2011-03-27 09:53:25

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

far multumesc! puss


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#2138 2011-03-27 09:57:43

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Neata fete dragi, va pup pe toate, v-am citit, dar nu mai pot sa scriu, fug de la maga acum acasa sa mergem la biserica, m-am chinuit ceva pana m-am autentificat pe tel, intru dupa-masa tot de pe tel, sper sa ma simt ca acum, mi-e putin mai bine, poate ajuta si ovulele, o duminica frumoasa tuturor, pupici


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#2139 2011-03-27 09:58:19

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Far asa e ... am avut dureri si intepaturi in uter si ovare , ca la ovulatie aproape tot timpul ... si de cand am avut testul + am inceput sa am dureri ca la cm ... ca stateam ca pe ghimpi ca tot aveam impresia ca avea sa imi vina ...
aaa si aveam mai mult dureri pe partea dreapta asta, dupa 10 dpo , ca incepusem sa suspectez alte minuni  forgetit  (si daca nu ma insel si nera tot pe dreapta a aveut dureri) ...

la 10 DPO poti face test ... sfatul meu e sa faci un test bun. (eu am facut surechek streamer si a iesit bine , surechek normal se pozitiveaza mai greu cu toate ca nu da fals pozitiv, si barza iese bine atat timp cat nu e barza jet)

scuze de intarziere dar mi-am luat laptopul ca nu puteam scrie de pe tel si a durat un pic ..

pup ...
yk , ana , onu puss

eu ies ca am treba ... merg sa imi fac baie si pe urma ies un pic ... va mai citesc de pe tel ....

Ultima oara a fost editat de cmin (2011-03-27 10:06:01)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2140 2011-03-27 10:38:17

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

asa, am reusit sa citesc din urma

garga, ultimul mesaj l-am postat repede sa nu ma vada sotul smile, apoi  atrebuit sa eliberez masa si sa-mi iau laptopul  si nu am mai apucat sa-ti urez bafta multa pt stefanel, sa se faca bine si sa-si revina cu masa. il doare si burtica sau doar nu mananca? poate are viermi... mititelul, imi pare rau ca sufera, dar ma rog pt el sa-i treaca repede!pusspuss

mika puss, felicitari pt rezultate, sunt bune toate din cate am citit si inteles eu. mult succes sa ai curand burtica ta!si bafta multa la analizele pe care urmeaza sa le faci!puss

ana puss, sa ai o duminica usoara, spor la munca si distractie placuta la aniversarea nepoatei, la multi ani!

green puss multumesc, o rezolv eu intr-un fel sau altul smile

nera puss nu te mai gandi ca e cineva suparat pe tine ca nu-i deloc adevarat. si eu te iubesc!puss
si pe toate fetelor va apreciez si va iubesc, sunteti prietenele mele virtuale si cu voi nu ma simt singura niciodata!puss

mayya puss, succes sa nu vina deloc uratii!

almi puss, imi place sinceritatea ta. sper sa ai rezultatele dorite la analize ca sa te intorci la noi repede! succes!

senso puss, multumim de cafelutza, serviciu usor, si eu sunt la munca si sunt franta, dar asta e, trece. o duminica usoara!

angel puss iubita, tot prin vizite la km departare de casa, dar si cu prezenta aici de dimineata. o duminica frumoasa iti doresc!puss

far puss, multumesc pt urari. mult succes si tie si poate poate nu vin uratii! sa ai o zi frumoasa, ma bucur ca astazi esti alaturi de noi:*

cmin puss, te asteptam cand poti la noi, cum ziceau si fetele, chiar si numai pt a ne saluta si e suficient atat. sa ai grija de tine si de bebe!pusspuss sa ai o duminica frumoasa!

yk puss, stai la caldurica si bea ceai ca sa scapi repede de raceala! insanatosire grabnica! si mult succes la analizele sotului!

mada puss, azi vreau sa incerc reteta ta de praz cu masline smile, sper sa-mi iasa

ruxxy puss o duminica placuta!

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-27 10:44:56)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2141 2011-03-27 10:46:27

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

cmin puss
onutza puss multumesc!


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#2142 2011-03-27 10:50:57

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Neata fete!  puss  par

Maya, Almi, multumesc !  puss   puss

Almi, mult succes pe 4 !  goodluck

Senso, sa ai o zi usoara! puss   wave

Angel,  puss  duminica placuta si tie!

Far,  puss  si sper sa nu mai ai parte de urati!  goodluck

Ruxi, Cmin, sa aveti o zi frumoasa! puss 

Yk  puss  sper sa scapi repede de raceala! ar fi bine ca sotul tau sa faca si spermocultura (daca nu a facut) mai ales ca au iesit leucocitele mari  cesafac

Onutza, Ana puss    par


.

Offline

 

#2143 2011-03-27 10:52:53

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

fetelor, am uitat ca vroiam sa va intreb ceva. e posibil ca la ovulatie secretia sa fie altfel decat egg? cand am avut usoare dureri de ovar si de burta, care au disparut in decursul a jumatate de ora, si am zis ca posibil ovulez(cu 2 zile mai devreme decat ma asteptam eu) secretia era mai degraba cremoasa. abia ieri a fost egg iar astazi parca jena si intepaurile in ovar au fost mai puternice decat data trecuta, plus durerea usoara de burta. e posibil ca luna asta sa fi ovulat cu o sapt mai tarziu? oare cum sa-mi dau seama?


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2144 2011-03-27 10:59:55

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

neatza fetele puss
am reusit si eu sa citesc din urma, ieri nu am putut intra, am fost plecata toata ziua
mikuleeee puss puss draga mea, iti spun si eu putin cu intarziere LA MULTI ANI!!! sa fii sanatoasa, fericita, iubita, si totul sa iti iasa mai bine decat ai fi sperat vreodata!!! kram birthday birthday birthday
si e foarte bine daca ati facut spermograma la Medlife Materno-fetala pt ca acolo se lucreaza bine, poti avea incredere in rezultat, in schimb la spital le fac varza...toate ies minunate...
almi kram eu te inteleg perfect, dar iti doresc din suflet sa te ridici, sa te scuturi de praf si sa fii iar tu almi cea puternica pe care eu o stiu si care altadata m-a incurajat si m-a mobilizat asa cum n-a reusit nimeni s-o faca puss
dirida bafta la histeroscopie!!! sa vezi ce endometru frumos vei avea apoi puss

am vazut si discutiile ref la aspirantele care intra doar odata sa anunte ca isi doresc bebe, si apoi mai intra cand raman gravide si se asteapta sa sarim in sus de bucurie...sincer mie imi este indiferent cand anunta ca e gravida o fata de care nu stiu nimic, asta e si nu pot sa va mint, nu am cum sa ma bucur pt cineva total strain de care nici nu am auzit nimic de multe ori... e altceva cand anunta una dintre cele care au tot intrat pe forum (nu neaparat zilnic, dar oricum... ) si pe care am impresia ca le cunosc de o viata, si stiu cat s-au chinuit si prin ce stari au trecut...atunci chiar ma bucur cu adevarat, ca pt o prietena adevarata, chiar daca  nici macar nu ne-am vazut vreodata.. de exemplu cand a ramas nera gravidutza eu una va spun sincer ca am citit vestea cu lacrimi in ochi...

nici eu nu intru zilnic, si sper sa nu va suparati pe mine, dar uneori nu am timp iar uneori pur si simplu vreau sa stau departe de tot, sa nu ma mai gandesc la bebe, imi umplu timpul cu orice altceva...si cand ma simt in stare intru iar..

va pup pe toate si va doresc o duminica frumoasa puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2145 2011-03-27 11:11:04

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mika multumesc!si  birthday  puss
am sa ii sugerez dr despre acea analiza.ma asteapta in z14 si am sa ii spun atunci.


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#2146 2011-03-27 11:16:24

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

crisule pusspuss. ce faci, cum te simti? cred ca ti-ai revenit complet. la doctor am vazut ca a fost bine, ti-a dat vesti bune si sincer iti spun ca ma bucur pt tine si iti doresc mult succes pe mai departe, sa se finalizeze totul cu o burtica! sa ai o duminica frumoasa puss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2147 2011-03-27 11:22:43

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

neata fete puss  mornincoffee

eu ma trezii mai tarziu,ora era aproape 11 dupa ora noua chicot beau cafeaua si mergem la manastire la tismana,ca vad ca nu ploua happy da se cam innora.sper sa tina vremea cu noi

mika,si noi te iubim big_smile  puss si-ti uram tot binele din lume hjarta

neru,cmin,noi va vrem langa noi,sa ne spuneti ce faceti,cum va simtiti puss

sunt de acord cu fetele care au vorbit de aspirante de o zi-vin,ne spun problemele,pleaca si mai vin cand sunt gravide sau au alta problema forgetit asta e.

va pup,o duminica frumoasa! puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.