homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-115


#2167 2011-03-27 12:13:43

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

bunnnna ziua!
aseara am intrat si v-am zis ca ma culc...de unde, ca m-a luat iubi sa calculam necesarul de gresii si faianta pe culori si modele rotfl si asta am facut pana la 9.30 cand am iesit la un suculet cu niste prieteni smile
iar acum m-am trezit la amiaza lol
mika, am vazut ca ai analize bune! felicitari!
diri, si eu am groaza de dat spaga pt ca nu stiu cum sa fac. as prefera sa vina doc si sa imi spuna: 5 lei! lol dar asta e, o sa te descurci! nu poate veni sotul cu tine sa dea el?
am vazut si eu discutiile despre apirantele de o zi  si sunt de acord cu voi. chiar daca eu nu pot da sfaturi prea multe, ca nu ma pricep, incerc macar sa incurajez cat pot sau sa imi spun o parere.
angel, stai cu oamenii ca pierzi firul discutiilor lol ce am scris noi gasesti aici si maine tongue

eu luna asta cred ca am un ciclu anovulator.... pt ca prea se joaca ping-pong temp. mea smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#2168 2011-03-27 12:16:21

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

fetelor, multumesc, nu m-am ars eu ci ajutorul de bucatar de la serviciu si eu nu am prea avut de-a face cu arsurile ca sa stiu ce remedii sunt eficiente

legat de secretie, acum o sapt sigur a fost creamy, iar acu vreo 3-4 zile mai apoasa. abia ieri si azi a fost egg ca se vedea ca se intinde ca albusul, scuzati detaliile. acum o sapt ovarele doar ma jenau, nu ma intepau cum se intampla de obicei, dar aseara am simtit ca un cutit in ovarul stang. dreptul nu ma supara niciodata tare, doar stangul... sper sa fi ovulat ieri, ca asa am timp sa ajung la doctor cand trebuie, in mod normal, ghidandu-ma dupa cm-ul de 30 zile din ultimele 2 luni, ar fi trebuit sa vina uratii o zi mai tarziu de mersul la doctor. dar sper sa n-am ghinionul asta, sa intarzii la recoltare, sa vina stopul, sa nu pot face sex... ca innebunesc, nu alta... pfii, lipsa asta mi-a afectat si durata cm-ului tongue

poke puss, neata la amiaza tongue. ce de calcule faceti, dar las ca-i bine, imi place ca va implicati amandoi in tot ce inseamna constructia casutei, bravo

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-27 12:19:26)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2169 2011-03-27 12:27:12

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

poke, ai fost tare cu sotul...pai el e si mai rau ca mine, l=am trimis o data cu o cutie de bomboane la dr de familie si s-a intors cu ea acasa  rotfl2 El moare in spital si nu baga 5 le in buzunarului asistentei. Lui tb sa-i zici cat si da,, dar spaga...doamne fereste, nu stie, si ii e rusine. Eu am mai dat ca doar am mai stat in spital, dar mi-e urat sa dau, si mi-e groaza cand tb sa chemi dr cu diferite motive ca sa-i bagi in buzunar...dar asta e , tb sa o fac si pe asta.
cmin, si eu prefer sa merg la particular, ca doar la dr meu merg la particular, dar interventia asta costa cel putin 15 mil la particular si in spital ma ajunge 5 mil. iar acum din cauza cheltielilor cu casa nu imi permit mai mult..ar fi tb sa mai astept multe luni (pt ca avem multe cheltuieli anu asta) pana reuseam sa-i strang pe toti ca sa fac la particular.
Si oricum interventia mi-o face tot dr meu, pt ca el lucreaza la si la spital.

Onutza, cred ca ai ovulat cand ai avut egg. Durerile de ovare pot incepe cum multe zile inainte de ovulatie, nu e musai sa fie cand ovulezi. Bafta la repatarea analizelor.

cris8, asa m-as bucura sa reusesti de data asta...chiar ca le-ai facut pe toate ..offf...

mika, si simt ca esti pe drumul cel bun, eu cred ca ai sa fii graviduta de 2011 ...ca si cris8  chicot
Si la anu cand o sa fiti mamicute o sa-mi dati mie sfaturi de sarcina  chicot

poke...aspirante de-o zi zici ?  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2 Buna asta...

Ultima oara a fost editat de dirida (2011-03-27 12:32:53)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2170 2011-03-27 12:30:07

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

diri puss multumesc. sa te auda DD si abia sa fi ovulat, mai prind si eu curaj cu tot ce am de facut in continuare


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2171 2011-03-27 12:33:12

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

ups! deci e musai sa dai tu!  smile puss lasa, important e sa fie rezulktatul unul bun!
haideti fetelor ca toate veti fi mamici in viitorul apropiat! a evoluat medicina foarte mult si nu degeaba! goodluck

onu, pai trebuie sa ne gandim si sa le calculam, pt ca nu avem nici bani sa ii intoarcem cu lopata , dar vrem sa facem si frumos. si cum noi tot ceea ce inseamna  gresie si faianta (adica vom avea gresuite: bucatarie, baie, hol, living, scari, inca un hol sus, plus inca 2 bai, un dressing si un dormitor-deci cantitate ft mare) le vom aduce cu un tir/camion din Buc. asa ca va fi super naspa daca vom constata ca nu ne ajunge sad nu mi-e teama decat ca nu putem calcula la mm fiecare priedere si ma ingrozesc la gandul ca daca nu ne ajunge tre' sa completam cu....ce? smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2172 2011-03-27 12:37:44

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

si eu sunt mika f nedumerita , nu cred ca ai ovulat in z16-17, e cam imposibil dupa grafic. Te lamuresti la sf ciclului, dar sincer nu cred.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2173 2011-03-27 12:39:25

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

da, e nasol, ca sigur vor fi si pierderi. dar luati-va si voi o marja de eroare si daca nu ajunge, in mod normal nu ar trebui sa fie o cantitate mare si poate mai mergeti la bcuuresti voi cu alte treburi si completati. mult succes la calcule, sa iasa pe aproape . si sa va faceti casuta pe care o visati voi!

oare cine se ocupa de compartimentarea unui spatiu? adica tatal meu ne-a facut cadou un apartament de 100 mp intr-un bloc care se construieste acum. si e facuta doar constructia si zidurile de rezistenta, urmand sa il impartim cum ne dorim noi. visul nostru e sa avem o casuta, dar deocamdata nu se poate si ne multumim cu apartamentul, mai ales ca e primit cadou de la parinti smile. macar vom scapa de chirie, si nici nu cheltuim ca sa-l achizitionam. ce noroc am de parinti ca ne ajuta!

mika, eu nu stiu ce sa-ti spun cu ovulatul, ai observat si singura cred ca eu nu stiu sa recunosc ovulatia nici dupa secretie smile. si neavand cont pe ff, nici nu va pot urmari graficele...

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-27 13:21:14)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2174 2011-03-27 12:39:47

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

dirida, sa nu spui niciodata niciodata...ca am citit pe net fel de fel de cazuri, cand potrivit doctorilor nu aveau nicio sansa cu IA din cauza spermogramei ff slabe, si cand colo au ramas natural...cata vreme tu ai trompele libere si ai ovulatie, se poate orice...e nevoie doar de un gigel mai cu tupeu si gata.. smile asa ca eu sper sa fim gravidutze cat mai multe in 2011, inclusiv tu puss

eu am inceput sa am egg, sper sa nu ratez ovulatia, ma gandesc totusi ca special mi-a dat sa fac Cetrotide, pt a o impiedica...insa zic ca mai mult ca sigur voi face inseminarea marti... cesafac


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2175 2011-03-27 12:41:17

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

poke=somnorici, neatza!  puss  multumesc!

Diri
, sotul tau parca ar fi frate cu S  chicot este impotriva spagii  la dr. ...te vei descurca ,inchizi ochii, dai spaguta si gata lol 
eu iti doresc din sufelt sa fii si u gravidutza de 2011 par
mai dureaza pana ma vad  gravida ...am asa un sentiment ca imi va recomanda laparoscopie cesafac

oricum pe lista aia a ramas doar:
- histeroscopie exploratorie
-laparoscopie exploratorie
-cariotip si depistarea microdeltiii pe cromozomul Y-brat scurt(genaSRY), bart lung (AZF) pentru sot
-cariotip pentru ambii parteneri( in caz de boala avortiva) - nu e cazul

si cu asta gata, suntem ultra-mega-supra-investigati  lol

mai stau un pic cu voi apoi mergem sa teren sa plantam o magnolie si sa schimbam un cadou (masura nepotrivita)  chicot

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-27 12:42:14)


.

Offline

 

#2176 2011-03-27 12:44:45

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mika chicot recunosc!
ce frumos ca puneti magnolie! si noi am vrea una hjarta
ah, am uitat sa va spun ca sunt bronzata pe fata lol sunt rrooooz, ca un purcelus lol ieri daca am stat toata ziua in curte, si a batut vantul ft rau, ne-a prins soarele de numa' smile
cris, eu iti tin pumnii sa fie facut intr-un moment oportun!
tre' sa imi fac curaj sa ma apuc de calcat ca iubi pleaca toata sapt la un congres si ii trebuie camasi cesafac
si avea 3 deja calcate lol dar nu-s bune ca ii trebuie albe/albastre! ehhhh
onu, inteleg ca vi-l compartimentati voi singuri? e super asa si e aproape la fel ca o casuta!
noi ne-am facut un living maaaare si am ales sa facem dormitoarele mai mici, ca acolo, pana la urma-urmei, doar dormi smile

Ultima oara a fost editat de pokemon (2011-03-27 12:46:03)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2177 2011-03-27 12:49:49

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

poke, ai ceva treaba si azi. spor la calcat!puss
da, il compartimentam cum vrem noi, dar banuiesc ca ne trebuie si cineva care se pricepe la asta

mika, nu te mai gandi, mergi pe mana lui DD ca El e singurul care stie ce va fi. eu sunt sigura ca vei fi bine!puss

diri, cris are dreptate. ai vazut si georgi ce povestea ieri de doamna care stia ca nu poate avea copii si s-a trezit la doctor ca e in 7 luni smile. ma rog, aici e vorba de prostie din partea ei, dar de o minune lasata de Cel de Sus!puss

cris, sa ne anunti cand e inseminarea ca sa-ti tinem pumnii!puss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-27 12:51:37)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2178 2011-03-27 12:50:03

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

poke puss ce super ca va faceti casuta... hjarta

onutza va anunt smile o sa intru maine seara sa va spun cum a fost la dr si ce urmeaza... multam de grija puss

Ultima oara a fost editat de cris8 (2011-03-27 12:51:44)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2179 2011-03-27 12:51:30

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

cris8, eu stiu, nu prea cred asta, o sa traim si o sa vedem...Mi-ar placea sa ramanem mai multe odata chiar, cum a fost valul de anu trecut din aprilie ...ce frumos ar fi  chicot

mika, las, pe rand o sa le faci pe toate, si macar o sa stii ce ai de facut dupa aia. Ce frumos, plantati...o sa incepem si noi dupa ce ne mutam, sper s anu fie prea tarziu ..mai ale spt copacei. Dar la cum e vremea cred ca o sa fie numai bine imediat dupa pasti big_smile. Trebuie sa ne punem si noi floricele, vreo 3 copacei si gazon , abia astept.

Oana, ce frumos cadou ati primit. Si eu mi-am dorit intotdeauna casa, dar la noi parintii nu isi permit sa ne faca un astfel de cadou, asa ca am facut credit sa ne luam o casuta asa cum ne-am dorit daca tot platim rate. Si cred ca am facut o afacere mai buna decat un ap, pt ca un ap in oras  cu max 3 camere (mai pe la margine aoasului de fapt) e cat casuta noastra...iar distanta nu e mare ...2 km de oras...si am 4 camere, 2 bai, buc, pod, balcoane, si teren  chicot


Le: cris8, iti urez de pe acum (pt ca eu n-o sa intru daca o sa fiu in spital) multa multa bafta, o sa iti tin pumnii din spital si o sa ma gandesc la tine. Si ai incredrere ca vei reusi...TREBUIE!  goodluck  goodluck  goodluck

Ultima oara a fost editat de dirida (2011-03-27 12:53:09)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2180 2011-03-27 12:56:46

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

cris, eu cred ca sigur nu ratezi ovulatia mai ales ca iei si Cetroide  puss
succes maine!

Onutza
, gata nu ma mai gandesc ...doar ca eram nedumerita cum de amovulat asa tarziu  cesafac

Poke, spor la calcat! daca te plictisesti tit trimit ajutoare  chicot 
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/30644_perfect_man_1.jpg

am plecat  wave

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-27 12:57:29)


.

Offline

 

#2181 2011-03-27 12:57:10

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

diri, sa stii ca nici nu eu prea cred ca se intampla astfel de minuni la tot pasul, si nu ne putem  baza pe asta...dar acolo o mica sansa sa se intample  tot exista smile
foarte buna alegere ati facut cu casuta, nici nu se compara cu un apartament...plus ca ai curte unde sa iti bei cafeluta dimineata, la aer hjarta

dirida multumesc mult,puss si tie mult succes la histeroscopie, o sa ne tinem pumnii stransi reciproc, smile si vom veni amandoua cu vesti bune apoi smile

mika puss wave

Ultima oara a fost editat de cris8 (2011-03-27 13:01:43)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2182 2011-03-27 13:00:51

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

hello fetelor. inca mi-e somn big_smile dar ma trezeste soarele asta incet incet
mika felicitari pt analize si bafta la urmatoarele
dirida,cris am citit de interventie, sper din suflet sa mearga toate bine
poke puss spor la calcat

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2011-03-27 13:01:32)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#2183 2011-03-27 13:01:09

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

exact cris8.
Noi ne-am dorit intodeauna casuta, ne-am luat o bucatica de teren acum cativa ani cand erau preturile f sus cu ideea sa construim. Insa fara credit nu ne permitem, si am ajuns la concluzia ca e f greu sa construiesti prin credit asa ca ne-am orientat pt cumparat..evident tot casuta!..si am profitat de programul Prima casa pt ca e cel mai convenabil credit.
Eu nu beau cafeluta, dar cioco calda o sa beau pe teresa(cand o sa ne-o facem, ca deocamdata nu avem). Dar imi cumpar sezlong si la vara numai pe el stau la soare pe gazon  chicot
Insa dupa ce ne mutam imediat imi fac gratar din ala zidit, abia astept...sa mananc gratarel duminica impreuna cu prietenii care vin in vizita. Noi suntem primul cuplu dintre prieteni care o sa stam la casa, deci toata lumea o sa vina la noi  chicot

Le: multumesc cris8...o sa ne tinem pumnii reciproc tongue
green, multumesc

Ultima oara a fost editat de dirida (2011-03-27 13:01:56)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2184 2011-03-27 13:02:44

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

cris, pt nimic, cu drag!puss

diri, si noi ne dorim o casuta si nu renuntam la visul de a o avea. eu am noroc cu parintii mei, ca le merg afacerile si ne ajuta cu bani cel mai mult, mi-au platit chiria zilele trecute pe 3 luni, la masina cand am cumparat-o ne-au dat ei toti banii ca sa nu scoatem de la banca din depozit si sa pierdem dobanda, si 4 mii de euro nu au vrut sa mi-i ia inapoi, si asa ne-au ramas si noua bani de la nunta, destul de multi chiar. iar cu apartamentul, el are jumatatea lui in blocul asta si toata e un singur apartament intre 2 nivele care sa ne ramana noua. ce sa spun, sa le dea Dumnezeu sanatate si putere de munca sa ne ajute si pe noi sa ne ridicam. casuta mereu zic ca o vreau mica si cocheta, dar cand adun cate spatii vreau iese ditamai vila rotfl2

mika te cred, ca si eu eu am ffff multe nedumeriri. noroc de voi ca-mi mai elucidati din mister

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-27 13:03:41)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2185 2011-03-27 13:02:49

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

diri, hai ca mai e un pic si o sa fiti fericiti in cuibusoul vostru! eu cred ca nu e traziu dupa pasti sa le plantati. la urma urmei, poate amanati doar pomisorii daca s-o face prea cald pana atunci.
cel mai frumos e sa ai mai multe cunostinte care sunt in aceeasi situatie cu tine. hjarta mie deja imi e un pic ciuda, pt ca deja finuta merge pe 7 luni, cealalta finuta are 1 an si 3 luni, nasicii au si ei 2-3 anisori...mi-ar fi placut sa fie toti din gasca de-o seama. dar de! nici cei mai mici nu vom fi, ca mai vor altii sa faca si al 2lea bebe D
la noi multa lumea s-a mirat ca ne mutam 'la tara' , pt ca stam in buricul orasului, iubi a primit de la ai lui ap, deci tot fara rate, fara complicatii. si ne-au zis ca ce ne trebuie bataie de cap, ca nu avem destul loc in 3 camere, si alte minuni!
dar pe noi nu ne-a interesat. avem pamantul de la ai mei, la doar 5 km de oras. ma gandesc cat de frumos poti sa iti cressti un copil acolo, unde desi sunt gaze si poluare, oricum sunt la un nivel mai scazut decat in oras. abia astept sa merg desculta prin gazonul umed, dimineata hjarta
si mai stiu ca unii vorbesc si din...ciuda poate...pt ca noi am facut intr-un an si o luna mai multe decat au facut ei in 10 ani de casatorie. si nu pt ca nu au avut bani sau posibilitati, ci pt ca nu au avut curaj....
wow, ce ajutor am la calcat!
onu, super ca va pot ajuta parintii asa de mult! sa le tin DD afacerile bune, in continuare!

Ultima oara a fost editat de pokemon (2011-03-27 13:05:06)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.