homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-114


#2148 2011-03-27 11:25:48

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

sonia neata! puss  mornincoffee


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 



#2149 2011-03-27 11:32:05

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

yk,neata puss

mai am un pic de cafea chicot al meu ma zoreste-hai,ca e 12,hai ca se schimba vremea! chicot

ma duc sa ma pregatesc,va pup,o zi cat mai calda si plina de zambete! kram

la voi merge fertility?ca incercai sa bag datele pt ziua de ieri si nu apar cesafac

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-03-27 11:35:42)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2150 2011-03-27 11:33:31

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

sonia, o zi frumoasa, sa te rogi si pt noi la DD puss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-27 11:37:04)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2151 2011-03-27 11:33:43

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

puss  puss o zi minunata sonia!


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#2152 2011-03-27 11:34:11

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

hopsieu va pup pe toate care ati mai intrat puss

Cmin pe Ana am tabarat tocmai ca mi-a fost dor de ea , sper ca a inteles , iar tu sti destul de bine ca atunci cand dispareai strigam dupa tine peste tot
restul celor la care m-am referit pot sa iti spun ca nici nu imi aduc aminte cum se cheama , dovada ca au intrat doar de 2 ori , prima cand au anuntat ca sunt aspirante si a doua cand ne-a zis ca sunt gravide

Cris puss ce faci iubita , cum merge tratamentul ? cand faci IA?

Onutza puss servici usor , da sunt inca plecata dar o cafea virtuala cu voi nu o ratez niciodata , doar cand nu am net  chicot

YK puss multa sanatate , stai linistita la caldurica si mult  goodluck pentru sotul tau

Mika puss neata , cum esti , te simti obosita dupa petrecerea de ieri ? o duminica frumoasa si tie

Sonia puss neata , plimbare placuta iti doresc (vezi ca nu am mai uitat sa te pup  chicot )

Ana pupici dubli puss puss frumos ca mergi la biserica mereu

sper ca nu am uitat pe nimeni , las pupici de rezerva puss puss puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2153 2011-03-27 11:35:30

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

neata  wave

va multumesc din suflet tuturor ca sunbteti alaturi de mine  puss Am putine emotii, dar cred ca mai mult din cauza spagii, ma termina ideea ca tb sa bag bani in buzunare...ca de interventie, oricum nu o sa simt nimic ca-mi face anestezie totala. Sper macar ca rezultatul sa fie unul bun si sa revin si eu la normal.

in ceea ce priveste discutiile de ieri, vreau sa mai fac o precizare: Nimeni nu a spus ca tb sa intrati zilnic si sa semnati condica aici, stim si suntem constiente ca unele au mai mult timp si alte mai putin timp care sa-l dedice forumului, si ar fi absurd ce se cere. Ideea e sa nu intrati o data, ziceti ca sunteti aspirante si apoi ne fluturati testul pozitiv pe la nas. Asta da ma enerveaza si am constantat ca nu sunt singura care e deranjata de asa ceva. Important e sa mai intrati din cand in cand si sa ne salutati, sa ne pov despre voi si nu numai.

Cris, ai foarte mare dreptate, nici eu nu ma pot bucura pe deplin cand vine una si ne flutura testul despre care nu stiu aproape nimic. Dar cand ramane una dintre noi cred ca se poate vedea dif, pagini intregi se umplu de pompoane. Eu cred ca imi umplu ochii de lacrimi la oricare dintre noi (astea care intram cat de cat frecvent si pe care simt ca le cunosc de-o viata, chiar daca nu le stiu in realitate - de aia am si spus sa se posteze poze in albumul nostru pt ca at cand vb cu cineva sa am imaginea reala in minte si nu ceva inchipuit).

mika,  applause pt analize si multa bafta la urmatoarele.

yk, tb sa faci si spermocultura neaparat.  goodluck

almi, eu sper sa te razgandesti si sa mai intri accidental cum ai facut-o acum chicot

ana, subscriu ce au zis fetele, te-ai inclus degeaba in oala.

Aaa, mai vroiam sa spun, fetele gravidute sau mamicute, noi intelegem ca nu aveti timp sa cititi tot ce debitam pe aici, e normal, aucm urmariti mai multe topicuri si personal va zic ca eu urmaresc numai acesta si mi-e greu cateodata sa fiu la curnet. NU a zis nimeni sa cititi tot ce scriem, daca vreti s-o faceti bv voua, inseamna ca va intereseaza soarta noastra, dar ne e de ajuns sa intrati sa ne salutati sa mai vb 2-3 cuvonte cu noi si sa stim ca sunteti alaturi de noi chiar daca v-ati schimbat casuta.

am uitat ce am mai vrut sa zic....big_smile dar va pup pe toate

Ultima oara a fost editat de dirida (2011-03-27 11:36:20)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2154 2011-03-27 11:37:57

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angelus big_smile neata puss

diri puss

mai intreb o data,ca poate nu vazurati sus-va merge fertility?ca imi bagai datele pt ieri si nu apar nustiu

da,onu,o sa ma rog puss  rugaciune

mika,felicitari pt analize! majoreta

yk,si tu sa ai o zi frumoasa! puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-03-27 11:39:26)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2155 2011-03-27 11:38:49

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel multumesc! puss
diri puss o sa faca si acea analiza

Ultima oara a fost editat de yk_avk (2011-03-27 11:41:07)


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#2156 2011-03-27 11:40:50

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Diri puss hai la o ciocolata calda  mornincoffee ma bucur ca nu sunt singura care gandeste asa

ufff mai fetelor , de ce taceti cand sunteti suparate , spune-ti mereu ce aveti pe suflet , mie asa mi se pare cel mai corect , vorba lu Georgi , nu suntem copii , suntem femei in toata firea , nu mai asteptati sa inceapa cineva o discutie ca sa va puteti descarca , eu nu sunt asa , pe mine cand ma apuca incep sa zic , sunt o persoana libera , prefer sa spun tot decat sa tin in mine , va pup pe toate de mii de ori puss puss puss

Sonia la mine merge FF  cesafac

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-03-27 11:43:25)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2157 2011-03-27 11:41:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

gata,imi aparura big_smile

va pup si ma rod la Dumnezeu pt toate sa avem bebi in burtica cat mai curand puss  wave


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2158 2011-03-27 11:41:53

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

onutza puss multumesc, o sa merg iar maine la ecografie si estradiol, sper si eu ca va fi bine... hai ca si voi scapati rapid de lighioane si apoi veti fi gata de treaba, si sa nu uiti ca nu accept sa muncesti mai mult de 3 luni pana vei ramane cu burtica smile

angel puss kram sunt bine, multumesc, tot cu injectiile...mai nou fac si dimineata si seara (seara puregon pt stimulare si dimineata cetrotide pt a impiedica ovulatia momentan, dr vrea sa mai obtinem macar inca un folicul, cu unul singur sunt cam mici sansele de reusita) maine aflu cand va fi inseminarea, eu cred ca va fi marti sau miercuri dar vom vedea... m-am cam saturat sa ma intep dar ce nu facem pt un bebe... smile

azi fac si eu curatenie dar sunt prin preajma, din cand in cand mai arunc un ochi pe aici smile

dirida hai ca e usoara interventia, goodluck  nici nu s-a comparat cu laparoscopia...la histeroscopie neavand nicio taietura nu o sa ai dureri deloc apoi...si pleci acasa in aceeasi zi...dupa laparo m-am cam chinuit dar a trecut si asta...
mamaaaa...acum imi dau seama ca le-am cam facut pe toate... disperat

Ultima oara a fost editat de cris8 (2011-03-27 11:47:04)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2159 2011-03-27 11:46:34

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Cris , doamne d-abia astept , iti fac un descantec  chicot ( glumesc si eu ) mult mult mult  goodluck sa fie bine totul si sa iti reuseasca IA

Fetele daca dispar fara sa zic , va cer scuze acum , eu sunt inca in vizita si ma chinui sa mai arunc un ochi la voi , dar se pare ca nasul mi-a promis bataie daca ma mai vede cu laptopul in mana  chicot


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2160 2011-03-27 11:50:06

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel tu chiar esti de belea, stai pe forum si cand esti in vizita lol
sa stii ca e bun si descantecul, accept de toate doar sa vina bebe si la mine, uite daca mi-ai facut descantec inainte de laparoscopie n-am avut trompele infundate chicot


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2161 2011-03-27 11:54:10

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mika neata puss. cum esti azi?

angel puss multumesc, ma bucur ca bem cafeaua cu toatele

diri puss, e normal sa ai emotii, dar stiu ca DD te va ajuta si totul se va termina cu bine. mult succes!puss

cris, sa stii ca nu am uitat ce mi-ai spus si gandul tau ma incurajeaza. sa dea DD sa va dau cat mai repede vestea ca am ramas. numai sa scapam de lighioanele astea afurisite (si sa-l conving pe sot sa faca si el analizele din secretie uretrala, ca le spuneam aseara la fete ca stramba din nas numai cand aude si comenteaza)... multa bafta maine la doctor!puss

nu stie nici una dintre voi ce sa-mi spuna referitor la postul de mai devreme, nr 2143?
dar pt rani provocate de arsuri ce ma sfatuiti, stiti vreun remediu mai rapid?

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-27 12:07:46)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2162 2011-03-27 12:03:03

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Diri si eu sunt ingrozita de spaga , am mai multe emotii legate de modul in care sa o dau dacat de consultatie propriu-zis.
De aia merg cat pot de mult la privat .. E altceva
Poooppp


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2163 2011-03-27 12:03:16

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Crisule, multumesc !  puss  par  pregatesc motatele pentru tine si astept cu nerabdare sa ne zici ca totul a decurs bine si vei fi mamica  majoreta  goodluck
vad ca spermograma este facuta de embriologul cu care lucreaza dr....deci eu cred ca e bine  happy 

Yk, multumesc!  puss

Sonia
  puss   rodnar  te simt optimista si asta imi place!  tummenupp  o zi frumoasa!

neata Angel  puss  sunt fresh  chicot  pot sa o iau de la capat cu alta petrecere lol

Dirida, draga mea tin pumnii !  puss   rugaciune  sa te intorci cu vesti bune! mult succes!  goodluck

Anuca, pupacesc puss

multumesc fetele, pana acum e bine s avedem ce va fi mai departe wink

eu tot nu inteleg de ce citesc unele persoane printre randuri si inteleg doar ce vor nustiu   in fine  forgetit   probabil ele nu ne inteleg pe noi iar ,,noi nu le intelegem pe ele"  ...greu tare cu uitarea asta  bang

cris, dirida, subscriu la tot ce ati scris tummenupp

onutza
puss  sunt bine  wink

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-27 12:07:46)


.

Offline

 

#2164 2011-03-27 12:06:28

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Cris ai vazut ca e bun descantecul meu  wink

Onutza eu sunt dusa , am vazut mesajul dar am uitat sa iti scriu , la mine nu e mereu egg , am si watery la ovulatie
doamne fereste te-ai ars? pune repede ceva, albus de ou sa nu se faca basica, si fugi la farmacie ca sunt crede speciale care te vindeca repede si nu lasa cicatrice


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2165 2011-03-27 12:07:25

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mika puss SIGUR e buna spermograma daca e facuta de embriologul cu care lucreaza dr... si felicitari si pt rezultatele la secretie majoreta sa o tii tot asa cu vesti bune

onutza eu nu cred ca poate fi secretia creamy la ovulatie...mai ales daca ai avut egg mai tarziu...acum nu cred ca mai ai cum sa-ti dai seama sigur cand a fost, dar eu tind sa cred ca a fost cand ai avut egg si durerile mai puternice de ovare
iar pt arsuri, pui repede un ou batut peste arsura...parca si mierea e buna...in niciun caz nu bagi sub apa rece ca ustura rau de tot apoi

cum a zis si angel, watery poate fi la ovulatie , dar nu creamy, din cate stiu eu... nustiu

Ultima oara a fost editat de cris8 (2011-03-27 12:10:43)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2166 2011-03-27 12:11:52

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Onutza, stiu ca albusul de ou este bun pentru arsuri   par

la ovulatie poate fi egg sau watery

Cris  kram , sper sa fie bine rugaciune  ...oricum important este sa investigam , daca e ceva tratam ..o luam usurel wink  de data asta simt ca sunt pe drumul cel bun  smile
eu sunt tare nedumerita cum de am ovulat in Z16-17 nustiu

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-27 12:13:54)


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.