homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA-3


#39 2012-03-19 18:18:44

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

buna fetele
your.dream puss ...e mult mai ok la tine pt ca trebuie sa pui doar la 2-3 zile si uite ca totusi si tu ai avut aceste senzatii...eu pun in fiecare seara...dar aseara nu am mai pus,nu pun nici azi si mai pun deabea maine seara. Azi nu am mai avut deloc acele mancarimi.sper sa fie mai bine  smile
sa ne spui si noua cum a decurs la control  puss .. goodluck
asa este crissme scrie pe cutie ca se intrerup 2-3 zile apoi se reia tratamentul.
asta am facut si eu aseara,si sper sa functioneze puss
Multa sanatate si voua fetelor wave

Offline

 



#40 2012-03-19 20:53:26

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

mie așa mi-a spus dna doctor să le pun la 2-3 zile... pt o vindecare lentă, nu forțată.
sunt convinsă că ovulele ?și fac treaba pt că nu am niciun fel de durere sau neplăceri ?n timpul actului sexual, după cauterizare.


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#41 2012-03-19 21:22:02

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

pai cu siguranta ea stie cel mai bine, ma bucur sa aud ca isi fac treaba aceste ovule...sper din tot sufletul sa ne ajute pe fiecare in problemele pe care le avem

Offline

 

#42 2012-04-08 19:35:01

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

ce mai faceti fetelor?
aveti ceva rezultate?...eu sunt la jumatatea tratamentului si ma bucur enorm ca sunt bine si ca nu mai am acele senzatii
puss

Offline

 

#43 2012-05-11 22:32:32

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

Fetelor, eu sunt la a 2 a cutie de ovule si de 2 zile am o senzatie de mancarime si usturimi destul de mari. Ati patit si voi ceva asemanator? sau scrie undeva despre asta? Ma intreb daca e o reactie adversa la medicamente (desi e cam tarziu dupa o cutie jumatate, nu?)sau daca am facut vreo candidoza (desi tratamentul e si pentru asta si in cazul asta ma intreb cat o fi de bun?). Multumesc anticipat!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2012-05-12 08:25:56

crissme
New member
Inregistrat: 2011-03-15
Mesaje: 27

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

x_ynna a scris:

Fetelor, eu sunt la a 2 a cutie de ovule si de 2 zile am o senzatie de mancarime si usturimi destul de mari. Ati patit si voi ceva asemanator? sau scrie undeva despre asta? Ma intreb daca e o reactie adversa la medicamente (desi e cam tarziu dupa o cutie jumatate, nu?)sau daca am facut vreo candidoza (desi tratamentul e si pentru asta si in cazul asta ma intreb cat o fi de bun?). Multumesc anticipat!!

Eu zic sa faci ce scrie pe cutie, adica o pauza de 2-3 zile si apoi sa le reiei sa vezi cum te simti...

Offline

 

#45 2012-05-12 23:23:21

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

ynna sa sti ca si eu am patit la fel....am sunat si mi sa spus sa intrerup 2-3 zile si dupa aceea daca senzatia persista sa folosesc OB-uri....adica seara iti pui ovulul iar dimineata OB-ul. Inainte sa introduci ob-ul sa il dai cu crema aceea care o folosesti si la ovule, asta ca sa nu te irite.
sper sa iti fie de ajutor...mi-e mi-a folosit  smile

Offline

 

#46 2012-05-29 01:06:00

adri_d
New member
Inregistrat: 2011-01-12
Mesaje: 34

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

Buna fetele. Vreau si eu sa va impartasesc din experienta mea. Am avut ani de zile probleme ginecologice si am facut zeci de tratamente, pana am dat peste Elite Nutrita. Am inceput tratamentul cu ovule plus alte remedii naturiste prescrise de d-na de la Deva. Nu mai stiu exact in cat timp si-au facut efectul, dar important este ca au avut rezultat. Am scapat de probleme, dupa multi ani de zile.Asta a fost in 2010. Acum un an, am facut din nou candida, nu stiu exact motivul, si am incercat din nou tratament cu ovule, doar ca din pacate am facut alergie la ele si nu am putut sa le mai folosesc. Acum dupa un an si ceva, inca ma chinui cu candida si ma gandesc sa incerc din nou, pt ca e singurul tratament care m-a ajutat. Ovulele respective contin propolis iar propolisul se stie ca poate provoca alergii, de aici, mancarimile si senzatiile aiurea pe care le simtiti unele dintre voi.La mine a fost destul de grav dar vreau sa mai incerc o data. O sa le ung foarte bine cu unguent de galbenele inainte de a le folosi. Cat despre spalaturi, mie mi s-a spus la momentul respectiv sa fac spalaturi vaginale, dar nu am inteles niciodata  exact daca inainte sau dupa.Mie mi s-a parut logic sa le fac dupa, adica dimineata, pentru ca altfel tot ce iese, se duce pe pantaloni, pe ciorapi, cu toate absorbantele din lume si e foarte neplacut. Si in plus daca faci alergie la propolis si ajunge afara peste tot, nu te simti foarte bine. Sa nu mai pun la socoteala ca dupa vreo 7-8 zile de tratament, apar niste scurgeri abundente pentru ca vaginul se curata si atunci sa vezi veselie  smile Ca o concluzie, eu va recomand tratamentele de la Elite Nutritia, sunt foarte bune. Eu fac de ani de zile si tratament homeopat, pe care vi-l recomand la fel cu caldura, pentru orice fel de problema de sanatate pe care o aveti. Mi-a facut foarte mult bine, mi-a rezolvat multe probleme de sanatate, dar dintr-un motiv sau altul, nu reuseste tot timpul sa rezolve si candida, dar le-a rezolvat pe altele mai grave. Asa ca daca gasiti un medic homeopat bun, nu ezitati. O sa va faca numai bine. Eu nu o sa renunt la el, cate zile oi mai avea. Va doresc multa sanatate si daca stiti vreo metoda sa scapam de alergia provocata de propolis, sper sa o impartasiti cu noi. Si mai ales, cand se fac baile alea, inainte sau dupa? Si fetelor, nu va dati batute, orice problema se rezolva pana la urma daca perseverati si cautati solutii.Sa auzim numai de bine.

Offline

 

#47 2012-05-31 22:51:40

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

buna adri
ma bucur ca ne-ai impartasit din experienta ta
mie mi sa spus ca spalaturile se fac seara inainte de a baga ovulul...iar pe parcursul zilei folosesc absorbante zilnice si nu am probleme
Pt alergie la polen tot asistentele de acolo mi-au recomandat APIS CH 7...sunt niste bilute mici care se tin sub limba...sunt homeopate
adri tu numai pt tratarea candidei ai folosit aceste ovule?...copii ai?
eu imi doresc tare un bebe si asa am inceput tratamentul
sanatate multa

Offline

 

#48 2013-10-30 11:24:05

imunostimplafar
Membru
Inregistrat: 2013-10-30
Mesaje: 2

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

Buna ziua
referitor la intrebarea de mai sus, sfatul meu este sa nu faceti spalaturi pe perioada tratamentului; macar 5 zile consecutiv si apoi o spalatura; contactul sexual exclus!
Atentie! spalaturile dese subtiaza mucoasa vaginala care este ca un strat protector;

Flora noastra vaginala contine ,, de toate'' dar sunt in stare inactiva; cand facem spalaturi dese, aceasta se subtiaza si flora devine activa (ex candida, gardenella, mycoplasma , etc)
Sunt farmacista si va spun in cunostiinta de cauza; Am tras 2 ani pe antibiotice  degeaba ca asa sunt medicii; recomanda cu ochii inchisi

Offline

 

#49 2014-11-05 14:44:23

imunostimplafar
Membru
Inregistrat: 2013-10-30
Mesaje: 2

Re: Ovule-SUPERFORTE OVULIN-E-LITE NUTRITIA

crissme a scris:

mmirabela a scris:

buna fetelor,
va rog daca ati folosit ovulele superforte sa imi spuneti si mie daca vi s-au rezolvat problemele...daca ati avut rezultatele dorite...
si eu am inceput un tratament cu aceste ovule si luna asta am avut cateva pete de sange (mai maronii) intre cicluri si nu stiu daca e de la ele...e de rau?
aaa si inca ceva...eu nu am facut irigatii in timpul tratementului?...e obligatoriu?
va multumesc  puss

Buna Mirabela.

Da, sunt obligatorii irigatiile in fiecare zi, inainte de introducerea unui alt ovul. Nu stiu daca mi s-a rezolvat vreo problema cu ele, ramane de vazut cand voi merge la un control...

Sfatul meu din experienta proprie este sa nu faceti spalaturi zilnice ; le puteti face la 3 chiar 4 zile, deoarece se poate distruge flora intravaginala si ce tratati pe o parte o sa distrugeti astfel pe cealalta parte, cum ar fi Mycoplasma ; plus ca ovulul trebuie sa aibe un contact prelungit cu mucoasa;
Chiar recomand Gyntima ovule ; contine probiotice si salvie; se poate folosi curativ si preventiv
V-as putea ajuta cu mai multe informatii daca mi-ati da un diagnostic pus de medicul ginecolog

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.