homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-31


#571 2011-06-18 19:26:22

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri, de-abia astept vorbele de duh  tongue multi ani inainte!

camy  puss

Offline

 



#572 2011-06-18 19:47:44

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

garga puss

Eu zic sa facem clubul mamicilor suparate - am avea la membrii de numa numa lol bang

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-06-18 19:48:01)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#573 2011-06-18 19:49:10

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Miri, si eu de abia astept vorbele de duh ca stiu ca ai dar de a povesti rotfl
birthday La mai multi ani fericiti! V-am vazut doar o data dar se vede clar ca va iubiti!  hjarta

Garga, puss

Azi am fost la soacra mea, ieri a fost ziua ei si nici nu am sunat-o, al meu uitase complet... In fine, zic hai sa nu ne ducem cu mana goala si sa scoatem niste poze de la botez ca sa le aiba si ea... Se uita ea la ele, si a zis de nu stiu cate ori ca ce frumoasa e nasa Iuliei, desi o cunostea de mult, de mine nu a zis decat ca am avut rochie frumoasa, m-am simtit prost, mi s-a parut total aiurea, putea macar din politete sa zica ceva si de mine, nu doar de rochie...
Tot fiind pe afara, prin magazine & co, am vrut sa imi iau niste pantaloni, am probat o pereche XL, nu imi veneau bang, ma las pagubasa ca asta mica nu mai avea rabdare... Al meu zice sa mergem si prin parc, am vrut gogosele din alea mici si al meu s-a uitat urat la mine si zice: "chiar trebuie? nu ai vazut ca iti trebuie pantaloni mai mari de XL?"... Am simtit cum cade cerul pe mine, mi-a vorbit de parca am 150 kg nu 67...
Cred ca marimile hainelor au luat-o razna pt ca ati vazut poze cu mine si nu sunt genul care chiar sa nu gaseasca haine... Oricum m-a facut sa ma simt ca dracu'! grater grater

Cu alte cuvinte am avut o zi de kko stricata de soacra si baiatul ei! grater

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-18 19:50:16)

Offline

 

#574 2011-06-18 20:22:29

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

punish  punish  punish  ptr sotul tau...Ia nu mai pune la suflet, dar ce inaltime ai doamna?..si eu am 69 kg si nu ma simt deloc de 150 kg...asta este o sa mai dau eu 10 kg jos sa ajung ca innainte de a ramane gravida....

camy il prezit pe luky dc vrea tudor..face ham ham din orice smile

miry la multi ani...

eu m-am saturat sa fac pe educatoarea in parc, si alte mame sa le doara la basca, "uite Andu iti da mingea da-i si tu ...galetica" si asa mai departe....Al meu sot a zis ca de maine merge cu sacul de jucari in parc sa nu mai fie pus in situatia idioata de a se enerva ca unii se servesc din jucariile lui fisu si el sa vrea ceva si sa nu primeasca


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#575 2011-06-18 20:41:15

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ally, am 1.65 inaltime, eu nu ma simt de 150 kg doar ca sotul meu a avut grija sa ma faca sa ma simt de 150 kg, si eu am tot cu 10 kg mai mult decat inainte de sarcina...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#576 2011-06-18 20:42:09

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

eu am impresia ca vorbeste gura fara ei sau habar n-au cum ne simtim cand fac astfel de comentarii/ remarci... si eu am 68 la 1.68.....  sad
LE dar eu de nesimtita ce sunt, nu din vina sarcinii.

Offline

 

#577 2011-06-18 20:44:18

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

De'as avea si eu macar 74 lol Dar nu-i bai, noi sa fim sanatoase... Si noroc ca mai exista marimi cu XXXXL lol

Si sotul imi vorbeste la fel, dar aici n-a nimerit-o, cu cat ma streseaza, cu atat mananc mai mult, chiar si involuntar...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#578 2011-06-18 20:52:36

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Garga, nu mai zi ca esti nesimtita ca eu nu cred asa ceva...

Al meu lasa de dorit din multe puncte de vedere, incerc sa ma concentrez cat mai mult pe Iulia dar cand imi vorbeste asa imi aduce aminte de toate tampeniile care le face sau zice... Si el are burtica, nici el nu e scos din revista dar nu ii zic nimic legat de asta... Daca ar fi nascut el si sa ramana cu atatea kg in plus sunt sigura ca nu ar fi alaptat doar ca sa revina la cum era inainte de sarcina...
Parca eu nu ma simt prost ca nu ma mai incape nimic din ce purtam inainte, si mie mi-ar placea sa intru in prima pereche de pantaloni probata, sa fiu snur...
Acum ma intreaba ce am, face pe prostul cu mine si face ce face mereu, asteapta ziua de maine ca sigur imi trece, doar ca de data asta o sa si-o ia in freza...
El de obicei cand mananca ceva ma intreaba daca vreau, o sa incep sa il refuz chiar daca mor de pofta, voi manca a doua zi linistita cand el nu e acasa... Oricum ma simteam privita cand mananc si ce mananc...

Pur si simplu unele scapa repede de kg altele nu, eu si inainte de sarcina eram predispusa la ingrasare adica daca nu aveam grija ce mananc puneam kg pe mine imediat... Si mama a ramas cu kg bune in plus dupa sarcini, deci eram predispusa si genetic la asa ceva... Cu un an inainte de sarcina luam si pastile de slabit, nu mancam si ajunsesem la 54 de kg, imi cumparam cate 3-4 perechi de pantaloni o data pt ca eram innebunita de cat de bine veneau pe mine... Acum nu imi mai vine sa iau nimic de imbracat, ma uit pe net la haine ca in magazine efectiv nu imi vine sa ma mai duc. grater

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-18 21:10:28)

Offline

 

#579 2011-06-18 21:12:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello

ally rotfl2 rotfl2 are dreptate lali, hai sa deschidem un topic "ce m vazut/auzit azi in parc" rotfl

miri, multi ani!! si eu abi astept vorbele de duh (ia zi, ai patit ca o prietena de-a mea, cu copilul la tara, rude etc... si una "fii cuminte ca daca nu te leaga mama iar" (se ref la wrap rotfl2 )

czuky, si noi in club, azi i-am pus supozitor, a urlaaat grater

noi am fost la iarba verde unde cris s-a simtit f bine, s-a jucat, a dormit, a ajutat la facut focul ( yikes ), a "cantat" la chitara... mi-a fost tare drag hjarta

papu punish pt al tau... io i-as zice direct un hai sictir....

Ultima oara a fost editat de katami (2011-06-18 21:12:48)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#580 2011-06-18 22:23:47

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ghiciti unde e al meu sot?la nunta bineinteles.bani a facut rost d la taksu pana la urma forgetit si azi dimineata vorbeam cu soakra mea,si nu ma asteptam la ea sa imi dea dreptate.k mi a zis dc nu i am zis eu lui R. sa ma ia si pe mine.dak el nu s a simtit ...  sad sunt tare suparata pe el...chiar m a dezamagit.sau putea sa nu se mai duca deloc dak intr adevar suntem o familie.dar lasa k vine si randul meu,vede el pe draku mai inkolo,k prea nesimtit si ...mai bn ma abtin .


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#581 2011-06-18 22:34:20

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Din pacate nu sunr funny vorbele de duh, ma refeream la vb aruncate de socrii/rude binevoitoare  box
Deci cu ocazia vizitei de azi m-am lamurit ce fel de discutii se poarta referitor la mine  forgetit cred ca sunt "olteanca a dracu"  diablo  big_smile

1. Stateam la masa si discutam cu un var al soacrei mele referitor la un obicei al acesteia, dar pe cuvant de onoare de a fost misto sau rautate  nustiu si langa mine o verisoara a ei care mi-a zis pe un ton de superioritate "pe vremuri nurorie stiau de frica soacrele, vad ca tu o cam iei asa...." , prima data am crezut ca glumeste si am avut o fata de genul  lol si un inceput de hahaha dar mi-am dat seama ca vorbea serios  forgetit si mi-am dres repede vocea, mi-am uat fata aroganta si i-am zis "ete ca eu traiesc acum nu pe vremuri  mad  ", ori si-a dat seama ca daca vrea cearta are cu cine ori si-a dat seama ca abereaza ca a schimbat subiectul  spranceana

2. Cumnatul eu mi-a zis la un momendat dupa un schimb de replici deloc acide zic eu  nustiu  "nu o sa ma insor niciodata cu o olteanca ca tine"  lol  lol "stai linistit draga ca nu or sa sara pe tine oltencele ca mine si in plus cred ca sunt unicat tongue"

3. Un verisor al sotului, de vreo 12-13 ani, ma intreaba "dar mereu face numai cum zici tu?"  spranceana "numai cand zic ce trebuie, adica mai mereu  retas " (banuiesc ca a auzit el vreo discutie cum ca scorpia da ordine  lol  diablo a inrobit bietul baiat)

4. Ma apropi de camera unde era gazul meu mic si soacra mea sare ca arsa "i-am zis sa nu il ia in brate, n-am avut ce sa-i fac"  yikes vorbea de sora ei, m-am simtit de rahat  butter de parca eu nu vroiam sa-mi ia nimeni coopilul in brate si chiar n-aveam nimic cu biata femeie  neutral


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#582 2011-06-18 22:35:58

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally si noi avem catel in casa dar Tudor il ignora efectiv

papu nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi dar parerea mea e sa comentezi si tu atunci cand sotul tau zice asemenea tampenii....eu i-as sparge capul instantaneu  sm ......si eu am 70 de kg si nu scad nicicum si ma oftic dar sper ca intr-o buna zi sa fac iar 60

pucca  kram

mirooooooo abia astept vorbele de duh sa imi mai inveselesc viata asta a mea de cacat  sad


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#583 2011-06-18 22:38:40

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri eu zic ca e bine ca te stie de ftica rotfl


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#584 2011-06-18 22:42:14

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Bai eu am 83 kg  rodnar "i'm a big big girl in a big big wold..."dar daca ar schita vreodata Dragos vreo aluzie sa mor de-ar mai pupa  sexinpat fara 500 de matanii  mad . Nici nu-l cred in stare, niciodata nu m-a facut sa ma simt urata sau grasa (nu ca n-as fi/sti) dar mi se pare de tot rahatul sa ma faca el. Dac vreu sa tin cura ma sustine, daca vreau shaorma imi ia tongue .

Papu f.... doua peste ceafa si zi "bai fotomodelul ...cuv urat... ia misca si gasesteti vreo zana de nu-ti convine"  box


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#585 2011-06-18 22:53:12

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik a scris:

Bai eu am 83 kg  rodnar "i'm a big big girl in a big big wold..."dar daca ar schita vreodata Dragos vreo aluzie sa mor de-ar mai pupa  sexinpat fara 500 de matanii  mad . Nici nu-l cred in stare, niciodata nu m-a facut sa ma simt urata sau grasa (nu ca n-as fi/sti) dar mi se pare de tot rahatul sa ma faca el. Dac vreu sa tin cura ma sustine, daca vreau shaorma imi ia tongue .

Papu f.... doua peste ceafa si zi "bai fotomodelul ...cuv urat... ia misca si gasesteti vreo zana de nu-ti convine"  box

rotfl2  rotfl2  rotfl2 .....fataaaaaaaaaaa trebuie neaparat sa ne vedem ca tare mi-e drag de tine  par


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#586 2011-06-18 23:02:03

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Hello  smile

Miri, esti de coma  rotfl2 Si daca vorbesc despre tine ce? Inseamna ca esti foarte importanta wink

Offline

 

#587 2011-06-18 23:07:25

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mamici  :kiss:  :wave: Am reusit si eu sa va citesc un pic...M-am amuzat (Miri ai un stil de-a povesti :)) ),m-am crucit la fazele sotilor nostri scumpi si dragi  :bang:  si mi s-a acrit de la soacre :alcool:
Miri multi ani fericiti inainte si de acum incolo :sal:  :sal:  :sal:
Sanca,multa putere si rabdare ! Cum e Dariuta? :kiss:
Pupam toti piticii cucuieti,dintosi sau bolnaviori :kiss:
Andreea petrecere frumoasa si cu mare intarziere LA MULTI ANI Mariei! Noi azi ne-am intors din Tm si tot traiesc cu impresia ca v-am vazut ieri seara prin Piata Operei...ma intreb si-acum oare voi erati? :-?? ca intr-o fractiune de secunda m-am intors si nu mai erati prin preajma :(
Si noua cred ca ne ies dintii(2 jos )dar nu stiu care iese primul...nu avem febra,in schimb vrem tzitzi in disperare(am ajuns sa alaptez si in mall in camera speciala mama&copilul si am ramas placut surprinsa de conditii). Plus ca suntem constipati (diversificarea asta ma omoara cu zile):( daca nu face pana maine ii bag jumate de sup cu glicerina ca de la suc de morcov sau mar are crampe :supa:

Ultima oara a fost editat de stefany (2011-06-18 23:09:06)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#588 2011-06-18 23:09:10

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

seara buna fetelor ..

papu, dc vrei sa tii cura eu zic sa gatesti doar de regim ... si sa ii numeri caloriile din farfurie, sunculitele de pe sale si ... firele de par ? big_smile e ..de cacao

kata, cris a fost ma bine dupa supozitor ?

mirik ... cateodata e bine sa iti stie lumea de frica smile

noapte buna fetelor !


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#589 2011-06-18 23:14:40

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik iti facem un fan club,

papu eu am 1 70, si al meu sot NU ma face sa ma simt de 150 de kg, la mine stresul este ca daca nu slabesc , trebuie sa imi iau iar haine...si am un dulap mareeeeeeeee plin , asa ca dam faliment, facem imprumut la banca rotfl
adevarul este ca sunt si indolenta, nu mai am vointa de loc ( ce draguta sunt cu mine, auzi indolenta...=== nesimtita ), mananc numai prostii si la niste ore lol , innainte aveam vointa, aveam grija ce mancam, cand mancam...acum , oha.O sa ma trezesc cand plec la CT lol, sa nu ii mai dau satisfactie iubitei mele soacre big_smile, care e tare bucuroasa ca m-am rotunjit smile, ..( asta a fost pb ei mereu, ca eram eu slabuta si sotul meu mai "corpolent'')....

camy ; luky latra si gandacii ...( pe unii ii si musca lol...aia de constanta mai ales lol ), de aia iti ofeream catelul latrator


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.