homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-33


#609 2011-06-19 11:57:23

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

of mirik, parca ma vad in oglinda ,neamurile sotului ma stiu de frica   diablo si ce imi place roll sotul este mai dragut cu ei ,nu se pune la mintea lor
bebe face nani acum,i-am scos piscina afara , ce bucuros o sa fie lol


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 



#610 2011-06-19 12:10:23

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

par

Eu nici macar nu am cumparat caciulite pentru casa, nu am avut niciodata big_smile

Emi, spor la facut bebe, sa vina cand vreti voi  goodluck

Blue, esti o fericita ca doarme atat smile

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2011-06-19 12:10:48)

Offline

 

#611 2011-06-19 12:25:16

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

rruxxy a scris:

par

Eu nici macar nu am cumparat caciulite pentru casa, nu am avut niciodata big_smile

Emi, spor la facut bebe, sa vina cand vreti voi goodluck

Blue, esti o fericita ca doarme atat smile

Inainte de toate sa las pastilele, sa ne gasim de munci si apoi ne punem si pe bebe.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#612 2011-06-19 12:29:38

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata

Si Maria a dormit astazi pana la 9 si la 11 jum s-a cerut din nou la somn. A fost obosita dupa ce a alergat aseara atata lol
Pun imediat poze la topicul nostru.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#613 2011-06-19 13:43:12

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata
ce norocoase sunteti cu bebei asa "somnorosi" , la noi daca apuca 8 .45 dam petrecere lol

sa va povestesc ce face tanarul meu in biserica azi big_smile,
m-am dus sa il mai impratasesc si eu , daca am tot fost la curte, nu am mai dat cu nasul prin biserica .Intru eu cu tanarul, isi scoate baiatul basca exact la usa bisericii ( pura INTAMPLARE< atunci i-a venit lui sa scape de ea), o doamna de varsta a 3a..."bravo, ce frumos te-a invatata mama"..."EU ma umflu in pene, savurand o lauda NEMERITATA".
Ajungem la altar, si incepe corul sa cante...ceva, eram in plina slujba, baiatul meu , simte ritmul melodiei smile si incepe sa danseze lol, cu mana pe sus ( cu degetul aratator, ca in filmuletul de la topic)....preotul ( cel ce l-a botezat) zambea...babele se uitam cam chioras...se termina "melodia" si andu apluada....radeam pe infunadate, o vecina la fel...Luam sfanta impartasanie si plecam f fericiti big_smile...


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2011-06-19 14:11:53

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ally  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2

Bravo Andu  rock  punk


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#615 2011-06-19 14:19:18

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

rotfl


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#616 2011-06-19 14:25:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally, e clar, andu si cris is frati lol cris danseaza si pe clopote rotfl tot spre oroarea babeor si deliciul meu big_smile tummenupp

noi cu muzica am patit alta... cris cand aude muzica zice "lili-lilu" (=trilulilu, ca eu ii ziceam mereu ca ii pun trilulilu sa cante)... si arata cu degetul "sursa" de muzica. bai si trecem intr-o zi intr-un parc peste o gasca de "duri", rasi in cap, "baieti rai", care ascultau hip hop la mobil. cris, aratandu-i cu degetul: "lilu-liluuuuu" rotfl2 radeam duop-aia cu tat-su, ii ziceam ca spre binele integritatii noastre fizice, sa nu mai zica liluilu la baieti duri rasi in cap, ca ne-o luam rotfl2


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#617 2011-06-19 14:26:49

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Allyna rotfl
Kata, ma deprima cartea aia. Cand imi dau seama ce credeam cu ceva timp in urma si ce am facut la inceput cu Ana, ma simt vinovata.
Acu' m-apucai si de investigatii psiho. Caut explicatia pt problemele mele in frageda copilarie bang
Aaaaa, si cred ca putem gasi si motivul pt care unii dintre sotii nostri inca mai vor tzatza de la mamica lor: nu au fost alaptati cat aveau nevoie si nici tinuti in brate. Asta e cu ras si plans.

Offline

 

#618 2011-06-19 14:27:50

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

adina, eu am alaptat dupa program vreo luna si ceva, deci bang grater stiu sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#619 2011-06-19 14:34:23

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello!

Ally, kata, imi curg lacrimile siroaie  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl

Offline

 

#620 2011-06-19 14:48:05

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

garga, si restul bine ca va inveselim big_smile

adina sotul meu nu a fost alaptat nici o zi, si trimis de la osaptamana la bunici....dar ii dau eu tzatza cata nevoie are, numai sa nu vad "gandaci" prin casa lol

si noi avem biserica langa bloc  si clopotele sunt startul la masinuta cu muzica lol

kata e clar, noi cu babele voi cu "suparatii "....

referitor la carte , si eu in primele 2 saptamani am incercat sa " fac ca lumea", nu lua brate f des, lasa-l sa mai bazaie, nu mai legana copilul, alapteaza din 3 in 3 ore, si dupa 10-11 zile de cand am iesit din spital am zis STOP, copilul meu nu mai plange voit, sa isi creasca altii copilul asa, ( si si'l cresc , sa il lase sa planga si etc)eu nu l-am facut ca sa il fac sa planga, au altii timp in viata asta sa il faca sa sufere suficient.

am o amica ce imi povestea ca intr-o ( noapte) isi aude baiatul de 6-7 luni ca bazaie si asteapta 10 min sa vada dc se linisteste, ok copilul se culca la loc si dimineata il gaseste dormin asa in semi fund, ptr ca era bagat intr-un sac de dormit...Am explodat si i-am zis de la obraz , esti diabolica, daca avea nevoie de ceva, il musca ceva, astptai pana dimineata ???, raspunsul.." de aia doarme al tau cu tine in pat, te joaca cum vrea el"...OK....go,go,go...de atunci nu orea mai vorbim big_smile

azi sotul isi aducea aminte ca a plecat la munte in cls a 12 a si nu i-au ajuns banii si a rabdat pana a ajusn acasa de foame. etc, si l-am intrebat " de ce nu ai sunat acasa?" si rapunsul a fost" pai nu imi mai trimte-au bani , chiar dc muream de foame, probabil ma si ceertau ca i-am cheltuit "...minunat

Eu nu inteleg astfel de oameni , ma iertati cele ce ganditi la fel.puss

Asa e si cu soacrele egoiste, nu pot sa cred ca ele nu constientizeaza ca fac rau in viata fiului lor, in casnicia lor, dar ele merg innainte , de aia eu de multe ori refuz sa ma mai cert, enervez cu al meu ptr ei, Ea suna si apoi traieste bine, si la noi erau nervi si tensiune...asa...sa fie fericita, dupa cum se vede, Costin are amintiri urate...eu am frumoase

Ultima oara a fost editat de ally_na (2011-06-19 14:50:48)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#621 2011-06-19 14:59:02

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Alyna, e mai ussor acolo unde barbatulxoopereaza si isi pune sotia pe primul loc. Ma bucur ca la voi eok.

Cat despre mamicile astea care gandesc la modul "nu face plodul ce vrea el cu mine", pacat ca au copiii aia.

Offline

 

#622 2011-06-19 15:18:10

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello !
Mamici , ce carucior e mai bun?? cel care se intorc rotile in fata sau fixe?? noi am fost de am cumparat mai devreme..si cred ca m`am tot gandit acolo 2 ore ca nu stiam de care sa iau... vin acasa si soacra`mea imi face draci skitarg skitarg ca e naspa..ca e mic...ca nu o sa incapa la iarna.. al vostru cati cm are ?? deja imi pare rau ca l`am luat supa
noi am luat 3 in 1 cu roti mari care se intorc dar se si fixeaza..si are 80 de cm... soacra`mea vroia de 90
acum s`a sucarit ca nici nu mai vb cu noi...

Ultima oara a fost editat de mylacik (2011-06-19 15:20:07)


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#623 2011-06-19 15:23:57

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Soacrata nu e normala. Ce treaba are ea cu caruciorul. Ca e cu 10 cm mai mic ???  Ete ca se poate ai mai rau.
Cat despre carut... Nu pot sa mi dau eu cu parerea pt ca am o porcarie de carut luat de la cineva.

Offline

 

#624 2011-06-19 15:31:31

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

myla..eu am avut carutul asta ...

Carucior Peg Perego Uno - pliere tip "carte": inchis se mentine vertical
Caruciorul Peg perego Uno este un carucior cu maner reversibil care se transforma in landou!
Capotina caruciorului este prevazuta cu fermoar si se transforma in parasolar.
Invelitoare de picioare din 2 parti: protectia laterala ? pentru pregatirea landoului, protectia anterioara detasabila care se fixeaza cu fermoar pentru a inchide landoul.
Manerul caruciorului Peg Perego Uno este reversibil, reglabil in inaltime, dotat cu frana manuala si suport pentru bauturi.
Spatar reglabil in mai multe pozitii (pana la pozitia orizontala) si suport de picioare reglabil in 2 pozitii.
Dispune de sistem de prindere automat al cosului auto Primo Viaggio Tri-Fix (cosul auto Peg Perego Primo Viaggio Tri-Fix se achizitioneaza separat).
Tavita poate fi atasata barei de protectie, care este reglabila in lungime.
Centurile de siguranta in 5 puncte asigura copilului "libertate de miscare"
Rotile anterioare cu diametrul de 17,5 cm sunt pivotante/fixe
Rotile posterioare ale caruciorului Peg Perego Uno au diametrul de 26,2 cm si sunt dotate cu frana centralizata pe maner.
Caruciorul dispune de un cos amplu pentru accesorii, cu sistem de ridicare si coborare.
Pliere "carte", inchis se mentine vertical.
Manere laterale pentru transport.

Dimensiuni desfacut: 105 x 102.5 x 60.5
Dimensiuni pliat: 91 x 37.5
Greutate: 10.3 kg

e pus si la Bazar...
auzi cine merge cu copilul afara? tu sau ea???
cine a dat banii pe el? voi sau ea...ce se tot baga atat....??

si in primul rand ..AL cui e copilul????


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#625 2011-06-19 16:12:17

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

myla puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#626 2011-06-19 16:22:19

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna  wave


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#627 2011-06-19 16:27:15

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

erau si mai mici acolo..si nu am vrut..avem unul imprumutat si asta e mare..landoul. ea vrea ca asta.mie nu imi place ca e prea mare si prea greu..si nici rotile nu se intorc..cand fac la dreapta trebuie sa apas si sa`l ridic ...ma apuca nervii..cand am plecat de acasa a zis "vezi sa fie ca asta" si am luat de care am vrut..
l`am luat din banii nostri nu din banii ei..dar nu`i convine ca asta a costat mai mult decat ala.. are BANI scris pe frunte !!! sa nu cumva sa cheltuim banii.. imi vine sa`i dau cu carutul in cap...
eu o sa ies cu el dar  se bat care din ele sa iasa cu el la plimbare..cumnata`mea..soacra`mea..si vezi doamne ea vrea carucior calumea..ete sanky.................................... am zis ca nu mai iese cu nimeni si gata..sa`si faca copii..
cam ca asta e..difera culoarea si mici chestii..nu pot sa`i fac poza ca l`am demontat.  http://www.e-kociky.sk/?820,hornet
Blue puss

Ultima oara a fost editat de mylacik (2011-06-19 16:29:33)


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.