homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-53


#989 2011-06-24 07:55:59

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neaţa.
mirikule ce ai patit?


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 



#990 2011-06-24 08:03:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

papu, mai bine pune-ti plase

ally, io le zic clar, vb lui razu... iar daca nu pricep, le bag mana intre ei si copil

adina bang

copilul meu e in geva foamei... de aia totala. de 2 zile e alaptat exclusiv, nu a vrut nici macar o lingurita de mancare, urla si se zbate nuami cand vede castronul neutral


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#991 2011-06-24 08:10:51

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

O nevralgie pacatoasa care nu a trecut cu nimic  bang

Partea buna a fost ca mi-am mirosit copilul toata noaptea (ce urat suna tongue), l-as recunoaste din 1000 de copii  hjarta  hjarta , alta parte buna a fost ca am avut timp sa trec pe la pozici de bebei tongue . Sasha a dormit mai linistit ca niciodata lol cred ca stia ca n-are pe cine sa trezeasca lol

Papu eu mi-am luat sa am in casa raid lichid . Am plase dar parca nu intra deloc aerul prin ele  tillfreds le mai las deschise, dar pana acum n-am avut tantari. Daca o sa am o sa il folosesc pentru ca mi se pare mai naspa sa mi-l muste tantarii  cesafac

L.E: Kata  sad

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-06-24 08:11:36)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#992 2011-06-24 08:23:25

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata, mamici! wave

Am dat comanda la plase saptamana asta dar vin sa mi le puna de abia saptamana viitoare si pana atunci o sa folosesc pastile sau lichid...
Miri, puss sa treaca!

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-24 08:26:44)

Offline

 

#993 2011-06-24 08:33:56

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata  puss  kram

Eu sunt rupta d eoboseala. Maria s-a foit toata noaptea, s-a trezit la 8 dar e rupta de obosita grater Cred ca o supara ceva masele...tot acolo duce mana.

Miri  puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#994 2011-06-24 08:39:26

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

vorbeam ieri cu mama si zic k daca o fi sa avem un copil eu cu A. bunica-sa o sa il vada doar in poze si la tv vorba lu Miri lol Area atatea energii negative femeia aia ca mie imi provoaca rau fizic, nici nu vreau sa stiu ce efect ar avea asupra unui bebe. Daca stau sa ma gandesc cred ca si bunica-mea v-a avea parte de acelasi tratament, ea nu e rea dar cand are in fata un copil mic (chiar si un pui de animal din cate am observat) nu se poate abtine pana nu-l face sa planga, il pisca, il trage, il strange...cica-i sunt dragi. Pai frate daca-ti sunt dragi de ce vrei sa-i vezi plangand?yikes


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#995 2011-06-24 08:53:30

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Andreea, Papu  puss  puss  hai ca parca trece , data viitoare poate va sun sa ma pupati un pic lol

Emi m-ai facut sa-mi aduc aminte de un banc rotfl2

Cand eram mic si ma duceam la o nunta toate babele ma ciupeau de obraz si imi ziceau:"lasa k si tie iti vine randul" cand te faci mare.acuma m-am facut mare si la ficare inmormantare le ciupesc de obraz pe babe si le zic:"lasa k si tie iti vine randul".


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#996 2011-06-24 08:55:21

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

rotfl2 rotfl2 rotfl2

Offline

 

#997 2011-06-24 08:56:12

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata
noi am scapat de antibiotic si alte medicamente insa au ramas vitaminele de luat. deja ma dispera toata lumea ca imi spune ca e palida. eu nu o vad chiar asa.. in plus e si blonduta deci... in fine.. problema noastra acum e ca s-a constipat de la fier si/sau in urma medicamentelor o cam doare burtica grater sa nu va spun cum arata gingia ei.. si nici vorba sa se sparga. are o sapt de cand se vede clar dintele acolo si nimic. mor de mila ei  grater

si acum sa vad daca imi mai aduc aminte ce-am citit:
myla.. m-am socat sa vad cum il ti pe fabian imbracat la 29 de grade!!!! dezbraca-l! si eu vreo 2 zile am tinut-o mai infofolita insa apoi mi-am dat seama ca fac prostii si am dezbracat-o. eu am nascut in august si ziua si noaptea o tineam in body maieu sau tricou! atat!

miri imi pare tare rau pt durerea de cap!  puss

kata pupici la cris! sa treaca repede perioada asta!

andreea  puss imi pare tare rau! si pe maria rau o chinuie dintisorii! grater


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#998 2011-06-24 09:12:21

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Sanca, mi-era dor de voi puss  kram  kram  kram Ma bucur ca ati scapat de antibiotic. Nu vreau sa te descurajez dar la Maria a durat o luna pana sa sparga gingia....tot umflata a fost....foarte greu i-au iesit. Legat de constipatie asa se intampla de la fier....incearca sa ii dai suc de morcovi, magiun de Topoloveni.

Noi suntem in greva foamei storstark  storstark  storstark

Ultima oara a fost editat de Andreed (2011-06-24 09:13:12)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#999 2011-06-24 09:13:37

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Sanca sad sper sa sparga repede totusi  rugaciune saracuta  Dariutza puss  puss


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1000 2011-06-24 09:18:32

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

si mie mi-e tare dor de voi.. insa vad ca nu mai reusesc sa tin pasul  grater

ieri i-am dat para si nimic. o sa incerc azi cu suc de morcovi. a facut de 2 ori ieri totusi insa f putin si ca oitza. azi dimineata am pus-o pe olita s-a scremut putin si a inceput sa planga si a dat sa se ridice. am luat-o si asta e!  sad

legat de dintisori.. sper sa iasa. oricum o dor rau.. are toata gingia albita.. se freaca si la masele cu degetele. nu ma lasa sa o fac cu gel decat cu urlete. probabil asta e motivul pt care si noi suntem in greva foamei  grater

aaa.. am observat ca acum dupa antibiotic i-a aparut candida pe limba. are depuneri alb-galbui (galben era antibioticul).. ar trebui sa o fac cu glicerina insa mi-e o teama ca isi face greata si vomita de nu va spun. cum ma sfatuiti sa o fac?! disperat

Ultima oara a fost editat de sanca (2011-06-24 09:20:51)


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1001 2011-06-24 09:21:08

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Sanca la noi mai functiona sucul de mar


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1002 2011-06-24 09:41:55

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata wave
Ieri am fost plecati de la 12 pana la 6 seara big_smile puiul meu cantareste 4450 de grame si cand am venit acasa avea 3200 happy a luat foarte bine a zis .. iar la eco la coapse (parca ) e bine..nu trebuie sa`i pun chestiile alea peste pampers cum ma plangeam inainte sa nasc .. ca tot nu m`am luat dupa soacra`mea..
pediatra a zis ca sunt ori de la dero ori de la caldura..mi`a dat sa`i dau cu pudra lichida ...
al meu a luat`o la ture pe soacra`mea aseara ca am venit acasa si era imbracat in pantalonasi cu totul si body cu maneca lunga (asa am fost la dr) si ea i`a pus paturica pe el yikes ..cand a vazut al meu a inceput sa tipe la ea si i`a zis sa nu se mai bage ca imbolnaveste copilul..  cool se cam sifonase.. ete na !
am fost si pe la prietenii nostri si l`am lasat asa :
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/33023_p6234255.jpg
aaa..si am uitat sa`i iau si caciulita (mai bine) daca vedea soacra`mea ca l`am scos cu capul gol afara facea infarct lol

Papucica a scris:

Myla, ea vine cu voi la dr? Spune-i dr. cum il tii imbracat si cate grade ai in casa, intreaba-l pe el daca e prea gros, sa fie si sotul de fata ca sa nu mai aiba ce zice soacra-ta cand vede ca si el zice la fel ca tine... Sau nu intrebi dr. si poti sa o minti direct ca dr asa a zis, ca e prea gros imbracat ca sa taca o data si sa va lase in pace...

nu a fost cu noi..dar i`am zis ce a zis dr ca sunt de la caldura si ea cica sunt de la dero mai degraba ,(i`am luat dero pt bebelusi acum sa nu o mai prind ca spala cu altceva,dar de acum o sa`i spal eu ) ca si copiii ei au fost tot timpul alergici la dero.. apoi i`am zis ca o sa`l las in body cu maneca scurta si zice " nu a fost chiar asa cald ca sa stea in maneca scurta  box ..aseara puteai sal` lasi mai dezbracat" bang deci o suceste cum vrea ea..nu`mi venea sa cred.. si oricum zice asa si tot vine si ii pune patura pe el ..de acum gata.


sweetygirl27 a scris:

fetelor la voi a venit dr sa vada bebeii regulat acasa? sau v-ati dus voi cu ei la cabinet?
eu m-am dus doar o data si am intrebat daca trebuie sa mai ma duc si a zis ca nu, la vaccin...si ala e la 2 luni...nu ar fi normal sa mai ma duc s ao cantareasca? sa o vada?

la mine a venit acasa in primele zile apoi m`a chemat la o luna ,l`a cantarit si i`a facut eco la coapse si mi`a zis sa mai vin la 2 luni.. nu stiu cum e acolo ..

czuky a scris:

Myla nu te supara pe mine dar tu ce reprezinti totusi pt acel copil si in casa aia?cum sa tii asa de imbracat copilu si daca nu ti-au zis fetele de n ori ca nu e bine si tu tot nu bagi la cap si nu actionezi,zau imi pare rau de tine si copil mai ales supa eu una nu as fii permis asa ceva dar e treaba ta pana la urma....

nu ma supar ca ai dreptate supa am crezut ca nu stiu eu sa`l imbrac dar era mai bine sa fac ca mine ..sa`l imbrac cum cred.. oricum mi`a prins bine ce ai scris wink

stefany a scris:

Myla ce dragalas e Fabian hjarta ,iar in leg cu soacra...fetele au spus totul inaintea mea tongue Mi se pare si mie,si vad ca nu numai mie exageeerat de imbracat pe caldurile astea sad  puss

saru`mana puss

carra_verona a scris:

superbele poze cu fabi mylacik.
hjarta  hjarta  hjarta

multumesc puss
Miri puss
Camy, lol foarte tare Tudor al tau..

mirik a scris:

Emi m-ai facut sa-mi aduc aminte de un banc rotfl2

Cand eram mic si ma duceam la o nunta toate babele ma ciupeau de obraz si imi ziceau:"lasa k si tie iti vine randul" cand te faci mare.acuma m-am facut mare si la ficare inmormantare le ciupesc de obraz pe babe si le zic:"lasa k si tie iti vine randul".

rotfl2
Sanca ,sanatate Dariei!

cat am scris wow

Ultima oara a fost editat de mylacik (2011-06-24 09:42:42)


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1003 2011-06-24 10:34:27

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

myla happy  happy

eu imi tin fata in timpul zilei doar in bodi tip maieu sau cu maneca scurta,dar cand doarme o acopar totusi cu paturica mai mult pe spate ca dac o pun pe picioare si-o da josiar noaptea ii dau si pantaloni lunigi,nu de alta dar poate adorm si eu si se dezbraca sa nu ii fie frig deaia o imbrac asa.dar ma bucur ,eu zic sa faci totusi treptat dezbracarea asta ca el e obisnuit cu caldura,mai daca catva zile pantaloci subtiri sau 3 sfert si body cu maneca scurta apoi il lasi doar in body cand sunt calduri...pupam baiatu fericit ca a scapat de geaca de iarna chicot


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#1004 2011-06-24 10:40:04

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Da fff imp sa faci treptat trecerea zic eu. Si noi cand am reusit sa scadem temp in camera asta iarna de la 28 la 22 am facut-o treptat, 1-2 grade pe zi. Ma bucur din suflet ca a scapat puiul de pus toate paturile din dotare pe el  dance  dance  dance

Ziceai ca ai pus o lada de zestre pe bietul copil  dumbom  dumbom


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1005 2011-06-24 10:53:23

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

al meu doarme in pampers smile,in spital doctora a zis sa-l tin cu stau si eu,azi este ff cald si cred ca ii dau un maie pe el si atat
pupam bebei


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1006 2011-06-24 11:05:17

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza!
myla ma bucur ca fabi a luat in greutate cum trebuie...tine-l dezbracat ,adica subtire,eu am iesit cu ea afara cu capu gol si cu body cu maneca scurta si eraff cald aseara pe la 8,de abia puteai sa respiri,dar daca ii mai pui saracului copil si caciula si cu manec alunga..e si el om ca si noi...soacra-ta nu e normala
eu dau drumul si la ec cand e cald,adica 29 d egrade in casa si tot i nmaneca scurta o tin si cu capu gol...nu ma iau eu dupa soacra...
eu m-am dus cu  pampersii la dr sa vada caca la fetita ca mi s-a parut ca are diaree..si a zis ca nu e,e mai moale,dar nu e...chestia e ca face de cam 3-4 ori pe zi,ieri a facut de 4  ori...si asa moale,cam fermentat asa..dr  a zis ca poate am mancat eu ceva...am mancat ciorba de perisoare,poate de la aia,ca altceva nu am mancat...

si mi-a zis sa-i dau zeama de orez impreunata cu ceai....i-am dat aseara,sa vad cum face azi...si mi-a mai dat pt colici ,apa de colici ,gripe ii zice...o fi asta buna


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1007 2011-06-24 11:06:02

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

lol ..da...asa m`am gandit si eu..sa nu`l las imediat asa gol...ci treptat..ieri l`am lasat doar cateva minute in pampers.. la prietenii astia ai nostri era si mai cald ca stau la bloc si soarele e pe partea lor disperat

acum trebuie sa`l dau pe corp cu pudra aia...o sa se faca tot alb ..dar macar sa`i treaca
va pupacim puss


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.