homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-54


#1008 2011-06-24 11:10:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

myla, daca e dermatita alegica de contact (dero), NU il da cu nik, mai rau ii faci, iti spun din experienta cuiva care nu a ascultat de sfatul asta... si a avut copil plin de eczeme alegice in umra "tratamentelor" pt bubite neutral
si da, dezbraca-l treptat, nu brusc.

sanca puss sad sa iasa rpd!

miri puss
io cand citisem bancu am crezut ca asa faci tu si ma gandeam ca e deja peste limita curajului rotfl2


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1009 2011-06-24 11:25:45

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello  cascat

Iar vorbiti de vrajitoare?  bang  A mea m-a scos din sarite ieri, dar rau de tot  bang   bang   bang


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1010 2011-06-24 11:27:25

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Blue, puss

Offline

 

#1011 2011-06-24 11:29:00

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hmmm..pai si cate zile sa`l mai las ? cand trece asta ? hmm
si inca ceva.. la fundulet are niste bubite,dar care se simt la deget si sunt rosii.. am schimbat creme..si bepanthene si altele si nu`i trece..i`am luat si altfel de pampersi acum..sa vedem..
pediatra a zis ca nu e nimic..ca o sa`i treaca.. sa`i dau cu crema ..nu prea imi place .. neutral

Sweety, sa`mi zici daca ii trec colicii cu apa aia..


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1012 2011-06-24 11:36:52

geasiemi06
Full member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 903

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna,noi inca nu avem nici un dintisor,se vad in gingie jos amandoi dar inca nu a spart
noaptea dormim doar in chilotei si maieut,face pipi abia dimineata la 7 cand se trezeste,de asta o mai lejer


Alexia-Ioana 25 august 2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1013 2011-06-24 11:40:25

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Geasiemi, cum se vad dintisorii in gingie? Poate asa ma lamuresc si eu daca la noi sunt totusi dinti...

Offline

 

#1014 2011-06-24 11:47:13

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

De ce blue?
myla eu sunt norocoasă la treaba asta,nu mi l ?nfofoleşte. Chiar c?nd a fost să ieşim afară l a luat ea şi era ?mbrăcat ?ntr un body cu m?necă scurtă şi pantalonasi lungi dar foarte subţiri şi fără căciuliţă şi a zis de soacră ta că nu i sănătoasă şi ?mi venea să ?i zic că are şi ea păsărele o grămadălol stoluri chiar (soacră mea) . M am exprimat ca naiba ,sper că ai ?nţeles ceva lol


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1015 2011-06-24 11:48:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mylacik a scris:

hmmm..pai si cate zile sa`l mai las ? cand trece asta ? hmm
si inca ceva.. la fundulet are niste bubite,dar care se simt la deget si sunt rosii.. am schimbat creme..si bepanthene si altele si nu`i trece..i`am luat si altfel de pampersi acum..sa vedem..
pediatra a zis ca nu e nimic..ca o sa`i treaca.. sa`i dau cu crema ..nu prea imi place .. neutral

Sweety, sa`mi zici daca ii trec colicii cu apa aia..

lasa-l pur si simplu, va trece la un moment dat (preferabil, daca vrei sa grabesti momentul, elimina toti potentialii factori de risc, incepand cu detergentul). oricum, daca e alergic, poate sa aiba eritremul de la cateva luni la cativa ani. la fel cum poate sa ttreaca intr-o sapt. nu te stresa, asta sa-i fie lui cea ami grava pb puss

pt fund incearca sudocrem/bioderma abc change (a doua cred ca se gaseste si al voi). si tine-l in fucnul gol cat mai mult posibil


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1016 2011-06-24 11:56:24

geasiemi06
Full member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 903

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Papucica a scris:

Geasiemi, cum se vad dintisorii in gingie? Poate asa ma lamuresc si eu daca la noi sunt totusi dinti...

m-am uitat la gingie,spre exterior,unde vine buzita peste gingie smile


Alexia-Ioana 25 august 2010

Offline

 

#1017 2011-06-24 12:07:56

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna fetelor

am revenit si noi din concediu si acum incercam sa ne readaptam la viata de zi cu zi insa e cam greu ca am nimerit in plin focar de caldura...

ana s-a purtat exemplar atat pe drum cat si acolo, cu mancarica ne-am descurcat ,iar marea a fost placerea ei, ii placea la nebunie, am mers cu ea pe malul marii unde o loveau valurile si a fost tare incantata ,am bagat-o si cu picorusele si ii placea la fel de mult, pe scurt prima ei vacanta a fost un succes total...

sunt in urma cu tot, de luni ne pleaca si fetita sotului si ramanam noi iara si sper sa ne reintram in ritm caci acum suntem si ma refer la adultii caci ana nu are nici o trebab bulversati rau...

va pup si o sa va pyun in curand si cateva poze dar sa reusesc sa le descarc din aparat...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1018 2011-06-24 12:12:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

adina applause bine ati revenit!

ce varsat are fetita sotului? cum se intelege cu ana? smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1019 2011-06-24 12:16:57

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

eheheh , e mare katami, are 18 ani....e prima data cand s-au vazut live, o place normal, dar na ea e cu ale tineretii valuri, ana e asa de pupat mai mult...locuieste in spania si duminica seara pleaca....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1020 2011-06-24 12:20:15

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

aaa smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1021 2011-06-24 12:25:27

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello!

adina, bine ca n-am citit aseara de crema de zahar ars ca faceam noapte alba zvarcolindu-ma de pofta lol

kata... sad mi se zburleste parul cand aud de copii care nu papa...

sweety, eu am vazut oarece efect la baby water gripe dar sa nu te astepti la minuni. eu stiu ca e normal sa fie caca moale la bebici care-s doar pe lapte. daca e apos sau verde ( chiar si verzui e in regula din cand in cand), cu miros f urat sau cu sange atunci este sau poate fi o problema.

myla, lasa-l pe fabi cat mai mult cu funduletul la aer.

Ana, bine ati revenit. ma bucur ca a fost frumoasa vacanta smile

Offline

 

#1022 2011-06-24 12:45:31

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

adina, ce frumos. si eu vreau sa o duc pe Ana mea in vacanta, dar la munte. insa sa vad ce negociez cu sotul, ca el zicea ca 20 de ani nu mai vedem vacanta lol si tre sa ne mai si impacam neutral

azi noapte pe la 3 am crapat geamul in camera ca muream de cald si am zis sa il las 5 minute insa am adormit. nu cred ca s-a facut curent (mare) pe ca usile erau inchise peste tot. frig nu a fost dar mi-e teama sa nu fi tras asta mica. cam stranuta dimineata iar eu aveam nasul usor infundat sad sper sa nu aiba nimic. voi dormiti cu geamul deschis cand e ff cald ? ori is eu mai sperioasa ?

Offline

 

#1023 2011-06-24 12:49:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

gargarita a scris:

kata... sad mi se zburleste parul cand aud de copii care nu papa...
)

ba, eu nush ce sa mai zic si sa cred  nustiu  pana acum toti imi impuiasera capul ca e alergic la laptte/compoente din lapte... iar acum, de cand de 3 zile nu a mai pus gura pe NIK pe mancare, mi-a dormit o noapte cu o singura trezire, iar azi a adormit in 3 minute, in timp ce vorbeam pe mess yikes (de obicei minimul lui era de 20 min, maximul de 2h, alea petrecute in liniste si leganat yikes ). si a dormit 2 h, de unde in ultimul timp 1 h era sarbatoare yikes si s-a trezit fara urlete. serios ca nu mai inteleg nik...

eu am deschis geamul laaarg toata vara trecuta, ce-0i drept, insa, avea vreo 5-6 luni,. dar sigur nu-i bai nici la voi. acum dormim pe jos, dezvliti, cu geamul deschis smile
dc sa nu mai vedeti concediu 20 de ani? yikes

si noi vrem sa mergem we viitor in ceahlau cu cris sii inca un bebe... sp;er canu-mi face figuri tocmai atunci, cum e el imprevizibil...

Ultima oara a fost editat de katami (2011-06-24 12:50:54)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1024 2011-06-24 12:57:24

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ei, zice in gluma, ca pana nu se face fata mare nu mai plecam, adio vacante si pt noi smile

da' ce bine ca iti doarme, kata, atat. daca doarme Ana 1 ora deja sunt fericita.

dormiti jos cu bebe ? fain.. vezi sa nu auda babele de la bloc lol

Ultima oara a fost editat de adina84 (2011-06-24 13:22:03)

Offline

 

#1025 2011-06-24 13:21:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

pai de obicei NU doarme bine deloc, dn cauza gazelor. cand nu are gaze insa, e boierie smile
rede-ma, oricum... pe mine ma poti invidia pt orice,dar NU pt somn bun sad

dormim pe o saltea, am desfiintat patul la 6 luni, cand a cazut din el. oricum a avut o perioada "somnambula" rau, in care mergea prin somn, il gaeam in fata geamului sau a usii... tot de durere de burtica si asta sad deci patul ar fi fost exclus.
iar babele de la mine nu aud nik big_smile nu sunt tocmai sociabila in ceea ce privete povestit ce face bebe meu big_smile

Ultima oara a fost editat de katami (2011-06-24 13:23:35)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1026 2011-06-24 13:29:39

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ms garga...
myla eu o dau pe a me al afundulet cu sudocrem si nu mi-a facut niciodata bubuite si nici nu s-a iritat deloc....cred ca acolo are pielea cea mai fina....eu usnt multumita de sudocrem...poate merge si la fabi...
mie mi-a dat in s pital o mostra de sudocrem,o cutiut ade 15 ml...si am folosit de atunci...inca nu am terminat-o ...

adina eu nu deschid geamul,doarmeam si cu  usa inchisa,insa azi noapte pe la 4 era ff cald si am deschsi usa si am lasat-o asa...eu noaptea o culc cu capul gol si body c u maneca scurta si pantalonasi si cand e ff cald i dezbrac si de pantalonasi...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.