homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-67


#1255 2011-06-26 21:50:19

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ddunia a scris:

la cat timp dupa ce a vomat pot sa-i dau san?el e mort de foame si de somn si plange ff rau

la cat timp vrea


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1256 2011-06-26 21:50:36

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello si de la noi

noi avem inca 1 dinte. intr-un final se simte unul sus!!! insa o supara si cel de langa deci tot n-am scapat! de mancat... hmmm.. e horror! azi am plans langa ea la masa de pranz. nu mai stiu ce sa ma fac.. cu chiu cu vai papa ceva fructe.. si putin iaurt.. in rest pauza cat cuprinde!  grater

legat de sterilizat.. hmmm.. m-am lasat de sportul asta. de cand fata mea merge in baie de cate ori prinde usa deschisa si se apuca si linge gresia.. si sa nu mai vorbesc de pigulit covorul sibagat in gura tot ce apuca.. am realizat ca faptul ca ii sterilizez niste tetine si suzete e fix degeaba. legat de spalat, si mie imi era rusine sa zic.. dar daca kata a spus-o.. o zic si eu. la fel - tot cu pur si clatesc fff bine.

am si eu 2 intrebari. 1 nu stiu ce sa ma mai fac cu daria.. e un chin fiecare schimbat de pampers. nu sta locului.. nu gasesc nimic sa o tina cuminte. mergea pana acum ceva vreme sa-i dau ceva in manute.. apoi a mers cate zile sa ma scalambai la ea si radea si eu repede repede.. acum nu mai merge nimic  disperat aceeasi problema o am la imbracat. dureaza si 30 de minute pana reusesc sa o imbrac sa iesim si e vara deci haine putine...

2. a mea desi ii place in baie la fel nu sta locului. o asez in fund si in secunda urmatoare e in 4 labe si alearga cat poate dupa jucarii. am incercat fara jucarii... la fel.. isi gaseste dusul.. duzele de la vana ca e cu hidromasaj. numai cu lupte reusesc sa o spal peste tot. asa fac si ai vostri?!

eu stiu ca bebei mici vomita surplusul. mie dr mi-a zis sa o las o ora dupa ce a vomitat si apoi sa-i dau altceva. sa isi linisteasca stomacelul


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1257 2011-06-26 21:52:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ddunia a scris:

el e mort de foame si de somn si plange ff rau

ati citit asta? sad voi l-ati lasa sa planga 15 h- 1 h, in cazul lui?

saca, felicitari pt inte. nici crsului nu-i place schimbatul de pamprs, ma misc repede si asta e


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1258 2011-06-26 21:55:46

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

eu am scris ce mi-a fost recomandat de dr. eu am avut noroc sa zic asa dupa vomitat sa nu ceara si sa-mi adoarma. insa daca ar plange ff rau de foame clar i-as da


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1259 2011-06-26 22:00:09

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello!

kata, mi-a transmis miri. multumesc  puss

eu sterilizez chestiile care intra in contact cu laptele ca mi-a intrat mie in cap ca in lapte se dezvolta lighioane periculoase care nu cedeaza la spalatul obisnuit. cu restul sunt destul de relaxata. jucariile le spal o data la  2-3 saptamani, ii mai cade suzeta prin patul nostru pe unde posibil sa fi trecut matza dar eu sper mereu ca nu o fi trecut FIX pe acolo si nu i-o schimb...  rodnar poate-s prea relaxata...
am vazut in treacat un detergent pentru spalat bibe, de la nuk parca. eu folosesc detergent de vase obisnuit, pur sau axion lichid, asa am folosit mereu...

lore, daca se intampla f des, vorbeste cu pediatra. poate considera ca e cazul sa se treaca pe o formula de lapte speciala. daca se intampla ocazional nu-i bai; se intampla daca sunt mai agitati sau papa mai mult decat trebuie.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1260 2011-06-26 22:01:37

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

pfff,l-am pus la san si a papat putin ce-i drept dar s-a linistit..mi se rupe sufletul cand ma uit la el cum sta pleostit in bratele mele si se uita in gol
acum doarme..nu a papat el cum trebuie dar ii dau mai tarziu


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1261 2011-06-26 22:15:07

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

sterilizat,hop si noi
al meu ii spala biberoanele cu sapun lichid si le baga la sterilizator, acum nu mia folosim bibe ci doar o cana cu cioc,pe care o spal din cand in cand,castronelul si ce folosesc pt masa lui le spal cu axion,hainele cu ariel,iar jucariile -ar trebui sa imi fie rusine pe alea care stau afara le-am spalt ca le -a luat catelul si le-a imprastiat prin curte, iar pe astea din casa maine le spal smile,nu prea se joaca cu ele si nu vad de ce le-as spala,am jucarii din plus care sint spalate
al meu toata ziua e cu mainile prin nisip,iarba, pamant si nu mi se pare normal sa-l tin cu nu e voie aia si ailalt,eu am copilarit la tara si mancam fructele din pom fara sa le spal/sterg si nu am avut absolut nimic,de sters nu-l sterg decat cu apap si sapun de la robinet ,rar servetele umede si cu atat mai putin dezinfectant din ala,nu folosesc nici eu
fiecare face cum vrea

sanca nici al meu nu sta la pus pampers,ii dau ceva ce stiu ca ii place lui si in mod normal il vede mai rar,
la baie sta numai in picioare si bate faianta si-l spal asa, tasu il tine si eu il spal smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1262 2011-06-26 22:20:45

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Sanca, exact asa se manifesta si bebelacus... Nu mai reusesc sa-i pun pampersul, sa-i fac baita ca-i mereu in miscare.
Iar la fiecare masa e...sad Ma intreb de multe ori oare cu ce traieste?

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2011-06-26 22:34:50)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1263 2011-06-26 22:28:06

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

loredana, nu te-am mai sunat nici ieri nici azi sad

Offline

 

#1264 2011-06-26 22:28:24

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Lucky, traieste cu Sf. Tzatza! puss
Sanca, a mea da din craci cand se vede despuiata, nu stiu ce sa te sfatuiesc ca ea e mica... Va pupam! puss
Si a mea mananca cu greu cerealele sau morcovul pe care am inceput sa il dau de cateva zile, asta este... Ma rog la Dumnezeu sa imi dea putere dar mai ales rabdare...

Azi am auzit o mamica in parc care ii spunea sotului ca copilul "asta" degeaba are picioare ca merge aiurea si ca si dintii din gura tot degeaba ii are ca nu mananca cum trebuie...
M-au rascolit vorbele ei, m-am simtit atat de prost, eu ca am auzit asa ceva, chiar am ramas marcata si nu stiu de ce...
Imi venea sa ii dau una dupa ceafa!  box  box  box
Oare nu s-a bucurat cand a facut primii pasi sau la primul dinte!?!?!? Cum sa spui asa ceva? Oricat de obosita si satula ai fi...

Offline

 

#1265 2011-06-26 22:30:22

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ar trebui sa facem un club al mamicilor de bebei care nu papa, sa ne mai sustinem moral, ca eu simt ca o iau razna cateodata...

Offline

 

#1266 2011-06-26 22:32:13

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ar fi o idee... Eu totusi parca nu imi permit sa ma supar, ca doar ii dau morcovel de 3 zile...

Offline

 

#1267 2011-06-26 22:36:02

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

fetelor, am o curiozitate, voi pupati bebelusii pe gura ? neutral
eu nu pot. parca mi se pare ca nu e ok pt ea. as pupa-o si in fund la cat de mult o iubesc, dar pe gura nu-mi vine sa o pup. am impresia ca ii dau din bacteriile mele (si ce lighioane minuscule mai populeaza cavitatea bucala). in rest o pup oriunde.
am eu o problema ?
am vazut, ieri parca, la tv un reportaj despre andreea marin. si pe ecran derulau poze cu ea si fetita ei. intr-una din poze o pupa pe gurita. mi s-a parut aiurea sa dea si la tv poza aia. si sunt multe mamici in jurul meu care fac asa.

Offline

 

#1268 2011-06-26 22:36:35

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

clar am nevoie de sustinere ca uneori simt ca cedez. am trecut prin toate starile.. trag aer adanc in piept inainte de fiecare masa si sper sa fie bine si sa pape. azi de exemplu mi-a papat vreo 4 lingurite si parea ca ii place.. si brusc s-a terminat cu veselia. nu inteleg.. daca nu ii place de ce papa 4-5 lingurite?! ooofff.. si eu tot asta zic sa imi dea dumnezeu putere si rabdare ca uneori simt ca cedez. am mai scris eu pe aici.. innebunesc ca merg la plimbare si am parte numai de mamici care imi spun ca ai lor copii papa ff bine nu au probleme. de ce a mea e asa mofturoasa?! ce nu fac bine?! unde gresesc?! grater  grater  grater  grater  grater

papu.. doamne ce vorbe!!!  box  box  box


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1269 2011-06-26 22:41:44

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Sanca, eu am mai zis aici ca mie imi pare ca unele mai si exagereaza, de aia eu nu bag in seama ce fac altii, fata mea o sa faca de toate si o sa pape cand vrea ea... Nu cred ca daca vine o mamica care se lauda cu megacopil si ii va da Dariei sa manance va face miracole, tu stii cel mai bine ce e bine pt ea... Nu mai spune ca gresesti si nu mai fi suparata! puss

Offline

 

#1270 2011-06-26 22:44:10

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Adina, eu il pup pe guritza hjarta cesafac m`am gandit si eu la faza cu bacteriile ,dar parca nu pot sa ma abtin cesafac
"Bun venit mama soacra " rotfl http://www.vplay.ro/watch/yyqq2iwj/
cand va "aud" ca bebeii nu papa ma ingrijorez.. oare ce ne asteapta si pe noi ? neutral


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1271 2011-06-26 22:44:56

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Papu sad cum sa vorbeasca asa despre puiul ei? grater

Adina, nici eu nu simt nevoia sa-mi pup copilul pe gura. Mi se pare ceva prea, nu stiu. Cum spui si tu, il ador, dar de pupat pe gura...nu as reusi niciodata.

Sanca, asta ma intreb si eu mereu...unde gresesc? sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1272 2011-06-26 22:50:13

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pupicii pe gura ii pastrez pt sot chicot, pe ea o pup pe obrajori, peste tot! hjarta
Nu stiu la voi cum e, dar eu de abia astept sa mai creasca sa ma pupe si ea pe mine! hjarta

Offline

 

#1273 2011-06-26 23:04:19

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wave

V-am citit si acum ma bag la somn ca sunt terminata dupa inca o zi de maraiala  supa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.