homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-82


#1540 2011-06-30 12:32:27

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna si de la noi  coffestudiu
nici nu mai stiu ce am citit atat de zombi sunt si eu  grater am retinut faza cu vladut!! super tare!!!  rotfl2  hjarta
noi inca avem probleme cu burtica insa parca e mai bine. insa ceva m-a pus pe ganduri rau.. ieri la pranz am reusit sa o fac sa pape cateva linguri punandu-i ei intr-un castronel morcovel si dovlecel fiert taiat marunt marunt... pe care le-a mancat cu placere si printre ii mai bagam si cate o lingura pasata de papa.. azi tocmai mi-a facut un caca plin de bucatele de morcovi yikes sa inteleg ca nu digera?! sunt sanse sa isi revina? sa fie o pura intamplare?


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 



#1541 2011-06-30 12:37:16

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

asa ma patiti si eu sanca acum 2 zile, i-am facut supa din legume maruntite, maruntite, si a 2-a zi le-am vazut in caca...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1542 2011-06-30 12:47:55

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata, multumesc!
Sa stii ca deja ma gandeam ca dupa 6 luni voi incepe diversificarea si in timp va avea nevoiie fata de lap-te mai putin. Si ma intrebam singura ce fac eu cu atata lapte, ca de scos cu pompa...e nevoie mare, dar de curs singur curge... Inseamna ca trebuie sa iau toate etapele asa cum vin ele.
Pupici la Crisu!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1543 2011-06-30 12:48:43

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

andreea sad asa-i puss sad

ginutza, eu n-am vrut sa te sperii ieri si sa trec peste ce iti zisese dr, dar mie bubitele alea nu mi se par alergice... f bine faci ca te duci la alt dr... tinem pumnii

sanca, eu cred ca nici NOI, daca am inghiti bucati nemestecate, nu le-am digera... de aia se si da pasat la bebeii fara masele...

pucca, relax si da-i incolo lol

razu puss inapoi. eu inca m dilema asta lol ce fac mamele alea cae se duc la serviciu si alapteaza o data- de 2 ori pe zi lol cred ca se adapteaza organismul, dar PANA se adapteaza... io sigur as face iinca 30 vergeturi pe fiecare tzatza lol

Ultima oara a fost editat de katami (2011-06-30 12:50:11)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1544 2011-06-30 12:58:32

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

adina, kata multumesc de raspuns. intentia mea nu era neaparat de a o face sa pape bucati ca na.. abia avem 2 dinti si unu care acum creste.. insa eram happy ca gasisem o metoda sa o pot face sa manance si ea ceva insa bag de seama ca nu e ok  hmm


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1545 2011-06-30 13:24:14

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca, fata, du te linistita la biserica si da le naibi de babe. Asa imi ziceau si mie, ca sa fac eu la bis pt ca mamele nu treb sa mearga. Nu zau !!! Si tot soacra mea imi zicea ca la botez mama nu e importanta. Vorba ta, planta...
Si ca tot ne apucaram de barfit soacre(foarte urat !!) ma gandeam ieri... Cum de le detestam le ele asa mult in timp ce ii iubim pe baietii lor ?  Mi se pare si ciudat si firesc in acelasi timp.

Lasand soacrele in pace, copilul meu doarme de 2 ore yikes nu mi vine sa cred. Doamne ajuta !!

Pupam Maria mica care nu papa sad

Offline

 

#1546 2011-06-30 13:57:10

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ginut, nici eu nu vad alergie, daca deja au si punga de apa...fuga la infectioase ( de unde esti? ) are febra ceva??

flow vacanta placuta si pupici lui carol puss, facem gasca de metalisti  punk  punk  punk
ce frumos , cu cortul si noi visam asta, pentru la anu

kata imi pare rau ptr geloziile matzei, episodul la care am fost eu martora a fost "horor" si nu povestesc ptr a nu speria lumea sad, ideea este ca pisica respectiva avea puisori de cateva zile si a reactionat groasnic sad

mariuca puss si te intelegem, si noi suntem in greva din cauza dintilor sad

czuk superb avatar puss

la multi ani garga si pupacim

dariuca si tie un pusi
vai ce pupaciosi suntem azi smile

fara febra, cu maraiala , suparati ca poua afara si nu putem sa iesim, i-am adus toboganul in casa si se da in el
catelul ( spre disperarea mamei mele) doarme inchesuit in balansoarul lui andu lol


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1547 2011-06-30 15:06:55

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

fetelor,voi spuneati de cineva care vinde pampersi mai ieftin??sau visez?? tillfreds


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1548 2011-06-30 15:30:12

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

pucca_pucca89 a scris:

fetelor,voi spuneati de cineva care vinde pampersi mai ieftin??sau visez?? tillfreds

apropo de pampersi.....am fost azi in carrefour sa luam " chiloti" si este o promotie daca cumperi pampers si un pachet de servetele primesti 2 cupoane pe care le razuiesti si poti castiga un autocolant/un pachet de pampers/o paturica cocolino......noi am castigat 2 pachete de pampers cu cate 21 de buc fiecare  tummenupp .....m-am scos ca de cand cu olita ii pun la strumf pampers doar in somn si cand mergem in vizite  smile


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1549 2011-06-30 15:46:12

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Eu am castigat paturica...e foarte draguta hjarta

Offline

 

#1550 2011-06-30 15:57:04

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna !
offf...eu iar intru tarziu...
vad ca fiecare cu problemele lui...asa si eu cu ale mele...eu ma tot ciondanesc cu al meu de cateva zile in privinta botezului,eu vreau o dat asi el alta data si nu cadem de acord....pe  mine m aenerveaza cel  mai mult ca atunci cand vrea el,de fapt atunci ar vrea socru-meu ca-i pica lui cel mai bine..si dincauza asta eunu vreau atunci...pai ce..ori fac botezu cand imi pica mie bine,...ori nu mai fac...

el vrea pe 13 august  inainte de sf marie cand e si post si s-a dus el la biserica s aintrebe daca s eface si preotul a zis ca se face,dar eu nu vreau atunci...
i-am spsu de l ainceput ca nu vreau sa isi bage nimeni nasu la organizarea botezului ca il fac eu asa cum vreau,...
cica atunci cand vreau eu..n-o sa vina  lumea ca se duce la nunti, ba c aunii lucreaza si tot asa...ete frate...zic dar ce eu cand am fost l anunti si botezuri m=a intrebat cineva daca imi convine data sau nu?m-am dus si gata...cand il vad asa ...dar eu i-am spus clar ca nu ma razgandesc si eu nu fac niciun botez pe 13..sa gaseasca alta data dupa 15 august,daca nu sa fie sanatos....si el tot trage d etimp ca poate ma razgandesc...cred ca asa a vb el cu el lui ca e bine...dar uite ca eu nu vreau...plus ca am fost la nu stiu cate localuri si de abia gasim data libera si el ii vine sa faca pe 13 cand e post...

si pucca cum sa nu te duci la biserica cand  iti botezi copilul? c ema enerveaza lumea asta de isi baga nasu asa aiurea in treburile altora,ca doar am si eu niste  specimene de genul asta...si ma apuca dracii,numai ca eu indiferent de ce zic ei,tot ca mine fac...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1551 2011-06-30 16:46:19

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wave
am fost si noi cu albert la pediatru..altul bineinteles care pare sa-si dea interesul..mi l-a consultat de-a fir a par,reflexe si tot tacamul si mi-a zis ca e super bine bebe,ca are reflexe bune, e activ,nu e hipoton,ca e ok doar ca e el mai micut dar ca arata bine chiar si asa ca e dezvoltat armonios,microsom a zis ca e sau ceva de genul acesta...e cu 1 kg sub limita
mi-a zis ca parerea d-ei de dr ca ar trebui sa stea la 7 luni singur in fundulet ceea ce albert inca nu face,el sta doar sprijinit..acum eu am citit ca pana la 9 luni copilul tre sa stea bine si singur in fund..nu stiu ce sa mai cred..voi ce stiti?

maine dim la 9 jum avem programare pt analize de sange ca vrea sa-i verifice functiile ficatului,hemoleucograma sa nu fie anemic cica,urina,examen coproparazitologic,exudat faringian,secretie nazala,uree,creatinina,cam asta citesc

acum temerea mea cea mai mare e de luatul sangelui la un bebe asa mic,voi le-ati facut analize piticilor asa mici?vreau sa stiu la ec sa ma astept maine..va rog pareri si experiente  puss asa de nelinistita sunt de numa
m-a certat ca am dat copilului fier fara analize si vigantol 4 p/zi cum mi-a dat pedi celalalt  dumbom  supa  supa  supa


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1552 2011-06-30 16:52:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ddunia, imi place de pediatrul asta nou al tau tummenupp
ma bucur ca sunteti bine.
ref la analize sad placut clar nu-i sad

ally... si episoadele ei de gelozie sunt fff urate. primul a fost cand am adus acasa un cutu mic... ea nu mai vazuse alt animal, a sarit pe el, eu l-am luat in brate si am iesit... zgariata pe tot piciorul, pana la glezna, adanc. am luat catelul si am plecat de acasa, l-am sunat pe sot sa-l anunt. mi-a pov reactia lui cand a ajuns acasa: "intru in casa... pe clanta sange, pe jos sange, nevasta nu, canele nu, matza urland a nervi di baie" rotfl si mai funny a fost ca a doua zi aveam o masa oficiala cu colegii lui de serviciu, treaba cu pretentii, io am mers imbrcata elegant, cu tocuri etc... si un picior zgariat ca-n desene animate rotfl2
noua ne-a fost frica sa nu-l atace pe cris, la inceput prea entuzasmata n-a fost, dar, in timp, au invatat sa se suporte rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1553 2011-06-30 17:05:14

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

as vrea sa stiu de unde ii ia sange si cat dureaza toata chestiunea
aaa da kata,i-am pove de episodul cu ba e faringita ba nu e ba e rubeola si m-a certat ca i-am administrat copilului o doza de antibiotic..i-am zis ca daca o cunosteam pe ea veaneam la ea din prima..dar eu am fugit la mine in oras mai aproape..dr asta e maniaca cu tratamentele homeopate..gaseste la toate rezolvare


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1554 2011-06-30 17:08:04

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Hello!

Kata naspa situatie dar eu cand imi imaginez cum stateati inchisi in debara nu ma pot abtine  rotfl  rotfl

Garga  birthday  birthday  birthday
Sa traiesti 150 de ani fericiti!!

Si noi am fost ieri la pediatru si am plecat cu sugestie importanta  bang zahar vanilat in mancare daca nu le accepta  alcool

Avem 8400g si 71 cm  dance


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1555 2011-06-30 17:18:07

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello  wave

Acum venim si noi de la vaccin, am fost foarte curajosi si nu am plans  happydance  Chiar am pupat-o pe dna dr cand ea nu a fost atenta  lol

Noi avem 71 cm si 8630g  tongue   happy  Si suntem gata de marea diversificare, pe care o incepem cu legume  cesafac


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1556 2011-06-30 17:29:45

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Nu te mai lauda ca si noi am avut tot 8600 dar a scazut mama masa luata cu o jum de ora inainte lol  tongue

birthday pt Davidutu  puss (pt ieri rodnar )

Copii vostri tot asa fatzaiti sunt noaptea?  disperat al meu azi noapte a ajuns cu picioarele pe noptiera  disperat la 4 era fresh si-mi cara picioare in spate  forgetit

Sunt fericita de vreo 4-5 zile isi face un somn de aprox 2h la pranz  dance


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1557 2011-06-30 17:33:43

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mai, dar ce baieti mari aveti! Miri, Blue puss !
Sa imi traiasca ginerii! big_smile
Nu dati tare, da?  buga

Pai si a mea se misca mult... pe toate partile, pe spate, pe burta, si cand o vad dormind aproape de marginea patului si vad unde a ajuns imi sta inima!

Ddunia, bafta maine la analize si Doamne ajuta sa fie bine Albert!

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-30 17:37:04)

Offline

 

#1558 2011-06-30 17:35:51

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

a mea aseara de la 9.20 pana la 12 numai la san a stat si s-a smiorcait...si azi nu a dormit mai deloc...
i-am luat temperatura si a avut 37 cu 4...apoi am mai stat un  pic si a avut 36 cu 9,aia cu 37 e mare?

nu stiu de ce are brobonitele alea pe fata...sunt asa mici  mici si albe asa ca pielea si cand se agita ea asa s efac rosii...o sa ma duc cu ea la dr sa o vada sa-mi zica ce sunt....cineva mi-a zis ca ar fi puncte de grasime si ca trec...eu acu nu stiu ce sunt...

mirik ,blue m abucur ca bebeii vostri sunt bine....voi p ana acum nu ati incpeut diversificarea? ati alaptat numai?

ieri a fost si sotul meu la carrefour de a luat pampers dar nu i-a spus nimeni de nicio promotie...
razu tu cati pampersi mai consumi pe luna? eu cam 2 baxuri pe luna ,fiecare acate 94 de bucati....e mult? voi consumati mai putini?


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.