homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-83


#1559 2011-06-30 17:39:21

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Noi am inceput la 4 luni cu suculete dar diversificarea am inceput-o la 5 luni insa noi suntem pe lp, daca as fi alaptat as fi inceput la 6 luni cel mai probabil.

Papu  dumbom  dumbom


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 



#1560 2011-06-30 17:43:29

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Sanca sad

ce baieti mari ... Sasha, David  applause

DDunia, important e ca e bine... lasa greutatea. si mie mi-a zis dr la 7 luni ca ar fi trebuit sa stea bine in fund. mi-a zis sa-l lasam totusi pana la 8 luni, ca nu e o tragedie daca nu sta perfect de la 7. la 8 luni statea ok, numai ca el e mai interesat sa stea in picioare decat in fund big_smile

Fetele, cu ce cremuiti bebeii? vreau a incerc sa schimb crema. folosesc Avene si e cam scumputa.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#1561 2011-06-30 18:14:59

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Aliy, eu de mult nu o mai cremuiesc cu nimic, nu statea la masaj, plangea si am renuntat...
Acum ii mai dau din cand in cand cu uleiul de la botez, care e ulei de masline sfintit... Imi place ca intra repede in piele si nu miroase deloc, si acum sta la masaj hoata, o fi din cauza uleiul ca e sfintit sau acum a descoperit placerea chicot

Offline

 

#1562 2011-06-30 18:38:38

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mersi de raspuns Papu  puss  ref la uleiul de la botez, nasa lui E a pus ulei normal si e cam prea uleios dupa ce il dau big_smile (l-am dat de vreo 3 ori, dupa botez), intra greu in piele... si eu ma chinui tare sa-l cremuiesc, ca nu mai sta locului, dar eu inca insist big_smile


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#1563 2011-06-30 18:57:30

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mamici wave
Ddunia si mie imi place noul vostru pediatru tummenupp O sa vezi ca va fii totul bine cu analizele si o sa te mai linistesti si tu puss Nu stiu de unde iau sange la bebei asa micuti cesafac
Blue,Mirik felicitari ptr bebei asa mari si curajosi applause Noi am plans la vaccin sad ,dar ale noastre sunt decalate...la 6 luni l-am facut pe ala de 4 luni si la 8 luni il facem pe ala de 6...asta din cauza ca pediatra n-a fost de gasit dumbom  bang
Miri si al meu se fataie noaptea de ajung sa dorm pe 10% din pat numai sa aiba el loc chicot
Aliy eu mai folosesc uleiul de la Bubchen(cand si cand)Mie imi place aproape toata gama lor si in plus sunt fara parabeni tummenupp Lui Ianis ii place tare mult masajul si gimnastica de bebei lol
Le:Garga LA MULTI ANI! birthday  birthday  birthday sI vacanta placuta cu Stef si mami tau!


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1564 2011-06-30 19:24:37

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Sweetz, tot cam asa consum si eu.Si noi am mers saptamana trecuta la carerefour, nu am stiutb de promotie, probabil nu era. Am mai prins una in primavara, am primit unncd cu povesti.
Ma bucur pentru miri si blue si bebeii lor!
Ddunia, dupa cum spui ca s+a manifestat pediatrul asta nou, sa stii ca e rattional omul1Macar te pune sa faci analiye serioase inainte sa isi dea aiurea cu parerea, ca altii. Atata vreme cat el spune ca bebe e armonios deyvoltat si ca e sanatos...restul nu conteaya.
Kata,. mi te imaginez:o lady in toata splendoarea, cu piciorul zgariat....(imi dai voie sa schitey un zambet macar, nu sa rad de-a binelea)
Pupici-


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1565 2011-06-30 19:25:52

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

bb o da dintr o extrema in alta...are zile cand nu doarme ziua deloc si azi a dormittt o gramadaaa..s a trezit la 5... a mai atipit asa cate un pic pana la 6 jumate,a dormit de la 8 jum la 11 jum,a stat vreo ora treaz apoi somn pana la 16...a stat vreo ora si de 2 ore iar doarme  va  oare ce ma asteapta la noapte cesafac


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1566 2011-06-30 19:34:12

geasiemi06
Full member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 903

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ddunia ma bucur ca ai gasit asa dr applause

Ultima oara a fost editat de geasiemi06 (2011-06-30 19:34:27)


Alexia-Ioana 25 august 2010

Offline

 

#1567 2011-06-30 19:52:27

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mersi de raspuns Stef  puss o sa incerc si eu


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#1568 2011-06-30 19:53:47

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Am mai citit si eu pe aici,ca imediat ne pregatim de baita si de somn sper  tongue Azi n-a inchis un ochi si e treaz de la 7 dimi.Fresh nu alta forgetit
Kata...si eu tot roakera chicot Ale tineretii valuri inca nu m-au parasit lol Faina piesa tummenupp Daca-i pun la Ianis Guns sau Metallica e intr-al noualea cer smile Ma bucur ca a inceput si Cris sa pape...asa incet,ca nu-i graba  par
Flower vacanta placuta sa aveti! cool
Andreea cum e Maria,a reusit sa pape azi sau tot maraiala cu dintocii?
Am cam uitat ce-am citit  dumbom
Le: Aliy crede-ma ca merita,le gasesti in real parca si pretul e super ok. puss

Ultima oara a fost editat de stefany (2011-06-30 19:54:54)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#1569 2011-06-30 20:24:01

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

am venit si noi de la doctor si avem boalamana-picior-gura ,bine ca nu este varsat de vant s-au mai stiu eu ce minunatie,important este ca nu-l mananca si nu a facut febra,trecet cam in 7-10 zile si a fost luat de la cineva darnic


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1570 2011-06-30 20:31:07

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

avem voie sa mancam salata de vinete? as manca salata de vinete... drool
dar ciuperci?
nu stiu ce sa mai mananc...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1571 2011-06-30 20:42:02

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik a scris:

Nu te mai lauda ca si noi am avut tot 8600 dar a scazut mama masa luata cu o jum de ora inainte lol  tongue

birthday pt Davidutu  puss (pt ieri rodnar )

Copii vostri tot asa fatzaiti sunt noaptea?  disperat al meu azi noapte a ajuns cu picioarele pe noptiera  disperat la 4 era fresh si-mi cara picioare in spate  forgetit

Sunt fericita de vreo 4-5 zile isi face un somn de aprox 2h la pranz  dance

Noi am avut 8580 ieri seara cu burtica goala smile

Al meu da, e fatzait, imi care la picioare in spate de numa numa, numai ca eu is afurisita si-l imping mai departe  lol  Sa fi vazut ce mirat era de dimineata cand mi-a dat una peste nas si eu l-am intors cu burta-n jos, se vedea ca nu-i vine sa creada ca cineva se poate purta asa cu el  lol

Papucica a scris:

Mai, dar ce baieti mari aveti! Miri, Blue puss !
Sa imi traiasca ginerii! big_smile
Nu dati tare, da?  buga

Nici un ginerii, eu ma retrag din cursa  punish  La cat de frumosi suntem, gasim noi fete cu duiumul  tongue

sweetygirl27 a scris:

mirik ,blue m abucur ca bebeii vostri sunt bine....voi p ana acum nu ati incpeut diversificarea? ati alaptat numai?

Eu nu am inceput, si da, am alaptat, naiba stie cum am reusit, ca eu sigur nu ma vedeam alaptand si acum...  huh

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-06-30 20:42:29)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1572 2011-06-30 21:11:38

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blueeyes a scris:

LikeIt a scris:

blueeyes a scris:

LikeIt, i-ai facut si Rotarix cumva?

Blue, nu, i-am facut Infarix..tu i-ai faacut Rotarix? cum a reactionat? in primele zile a fost rau, cu crampe multe  pe care nu le avea inainte, si nu mai manca cum manca el in mod normal, agitat.. am inteles ca tine 2 saptamani asa mi a zis doctora.
A , si La multe luni si anisori lui David, de acum e baiat mare smile  !  birthday

Da, i-am facut si Rota, si s-a manifestat exact asa cum zici tu... Doar ca a durat o luna jumate si copilul a avut flora intestinala varza  bang  Daca stiam, nu-i mai faceam.

Multumim pentru urari, si voi sa cresteti mari si frumosi!  kram

Multumim si noi puss   smile   
si al meu micutul, apropo tot David il cheama lol , dar mai are un prenume, Sorin, si al meu se chinuie cu stomacelul...o luna jumate? astama asteapta? box   mad  vorba ta mai bine nu i l mai faceam..da si are flora intestinala varza..si ceai facut ca si revina? sa pur i simplu si a revenit el?si plus ca , virgula acum nu mai ia in greutate la fel ca inainte, Blue..si e si constipat..da, s-a datpestecap. cum pot sa l ajut?  de asta saracutul se agita el..  Si voi sa cresteti mari , mari si frumosi! par  multumescpt raspunsuri smile  acum am inteles mai bine..

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2011-06-30 21:12:57)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1573 2011-06-30 21:20:11

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Asweety, eu cred ca putem manca salata de vinete, doar sunt copate, nu crude. E parerea mea doar. La capitolul mancare si eu stau sa ma gandesc ce as mai putea manca...nu tu legume si frujcte proaspete...greu. Euam inceput sa manac ciocolota sau prajituri cu cacao in fiece zi cate putin. Vad ca nu a reactionat. Am mancat putin pepene rosu doua seri la rtand, iar nu a reactionat rau fetita. Acum trebuie sa imi fac curaj sa manac un pic de mar sau de rosie..sa vedem. Dar imi e frica. As manca o salata....ma tem, insa.
Ai intrebat si de cipuerci, eu am mancat de astea la greu fie la gratar, fie fierte in supe, mancarici, orez etc.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1574 2011-06-30 21:25:52

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Blue, daca voi va retrageti ma bag eu la petit de Iulia hjarta  tongue
Sweety in general poti manca aproape orice,dar mai intai testezi cu cate putin ca sa vezi daca ii da sau nu colici lui bebe.Mai putin fasole uscata ,varza...chestii care baloneaza de obicei.Eu mancam mai mult fiert/copt,compoturi in prima faza...Acum manac si fructe si legume de toate soiurile(mai putin varza si fasolea uscata) si am vazut ca le tolereaza bine. Na,noi suntem si mai mari dar nu stiu daca are relevanta asta nustiu
Ginuta multa sanatate la bebe,sa treaca repede! par
Pucca am mai avut si noi zile de astea si spre surprinderea mea noaptea mi-a dormit spranceana(bine,nu de fiecare data lol ) Sper sa aveti o noapte usoara puss


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#1575 2011-06-30 21:29:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik a scris:

Hello!

Kata naspa situatie dar eu cand imi imaginez cum stateati inchisi in debara nu ma pot abtine  rotfl  rotfl
:

bre, macar sa razi ca lumea: stateam in debara, cu fiara pandind la usa urland, ba alaptand, ba facand baloane de sapun (ca asta aveam la mine in debara rotfl )

razu big_smile exact asa lol o adevarata LADA lol

stef punk facem o gasca de roackeri si mergem in munti big_smile

sweety, poti incerca... desi semintele alea de vinete is alergene

copilu meu, in urma iaurtului mancat dim, a fost leganat 2 h ca sa adoarma... dupa care l-am lasat jos, ca nu mai puteam bang nici acu nu doarme. oare nu-i ajunge alaptatul exclsiv? bang ca asa ajung la nebuni

blue, miri, sa va traiasca grasunii tummenupp


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1576 2011-06-30 21:33:21

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Stef noi ramanem pe pozitii tongue

Oricum Sasha a agatat-o live pe Iulia, ea se intelege bine cu soacra  visslar mama ei vrea un pic de bataie dar in rest totul este ok tongue

Kata  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2 deci te rog sa ma ierti dar eu chiar nu ma pot abtine  rotfl2  rotfl2  rotfl2

L.E: Inca un avantaj al alaptatului  lol e faceai daca era pe lp?  rotfl  rotfl  rotfl

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-06-30 21:34:40)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1577 2011-06-30 21:38:32

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Maria a mancat astazi un iaurt si 100 ml de lapte. Acum seara mi-a refuzat cina si nici lapte nu vrea grater  grater  grater


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.