homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-89


#1673 2011-07-02 11:03:11

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ruxy, este posibil sa aibe un stomcel mai sensibil. Intestinele ei si o parte din ficat au stat fara din stomac in burtica si au cam avut de suferit supa .Oricum vreau sa mergem la un nutritionist si sa facem eco abdominal.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#1674 2011-07-02 11:05:50

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Da, pai la asta ma gandeam si eu sad Cel mai bine ar fi sa faceti eco.

Offline

 

#1675 2011-07-02 12:05:50

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata si de la noi..

pupam bebeici maraiti si bolnavioari...

allyna , te cred ca ai vrea sa pelci in vacanta, vremea asta chiar te atrage, plus ca , cu cine vb numai de vacanta iiti spune, asa ca...
noi am fost in bulgaria si tare bine a fost...dar atat, urmeaza probabil sa mai merg eu la tara la ai mei vreo 2-3 sapt si poate un week-end la munte la Predeal...in rest spre toamna poate mai bagam din cand in cand cate un week-end pe la Fieni ca e zona subcarpatica si cam gata cu plecarile , vine toamna acus si o sa ne facem veacul prin parc smile

ana e ok, nu mai e maraita , decat super rar si de obicei seara cand se apropie ora de somn, e un copil super bun, chiar nu as avea de ce sa ma plang, azi am facut probe cu rochita pe care o sa o poarte sambata viitoare la ziua ei, era si ea incantata cand se vedea in oglinda...

la mine in bloc la etajul 5 isi pun unii termopane si gauresc nevoie mare, bormasini la greu, ana s-a culcat la 10 si la 11 si ceva s-a trezit de la impuscaturile lor, am pus-o pe olita a afacut un tishhhhhhhhh, si apoi iara in pat ,surprinzator a adormit desi eu nu credeam ca aveam ochi mari...cred ca iesim putin pana se trezeste si apoi venim in casa la papa si nani de dupa amiaza


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1676 2011-07-02 13:00:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

salutare

sanca grater EXACT asa sunt si eructatiile lui cris sad of... multa putere kram

andreea sad ma bucur ca ati gasit cauza dar... daca gasiti o rezolvare, ziceti-mi pls s mie sad

ally puss la noi e naspa... nu mananca ecat ff putin, mai mult fructe, iar alea ii dau gaze si...  cerc vicios sad
ma bucur ca andu e bine si ca ati iesit

sper ca n-am uitat niciun raspuns, sunt cam ametita. va pupam, we fain!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1677 2011-07-02 13:12:36

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally pupici la Andu  par ....nici eu nu cred ca ai gresit cu iesitul afara

andreea  kram

sanca  kram

papu  kram

venim si noi cu vesti mai putin placute  supa ...am observat ca de vreo 2 sapt Tudor calca cu labutele spre exterior  supa .....asa ca pe langa stresul cu operatia de luna asta acum o luam si pe calea verificarii picioruselor  supa .....luna asta cred ca va fi cea mai grea din viata mea  supa   il operam pe Tudor de strabism, face eco la fontanela si tomograf/RMN, cautam un dr competent care sa ne spuna ce-i cu fontanela de nu se inchide, are o gramada de analize de facut si acum si problema cu piciorusele supa .....oare se vor termina vreodata?  bang .......si eu am un chef de duca dar chiar n-am unde si daca as avea acum chiar nu ne permitem ca inca nu stim cat vor costa toate pentru Tudor sad


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1678 2011-07-02 13:13:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

camy grater kram Doamne ajuta supa


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1679 2011-07-02 13:34:29

nico12345
Full member
Inregistrat: 2009-11-19
Mesaje: 764

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

offf, Doamne, intrasem sa imi spun of-ul si mai bine imi inghit limba la ce probleme aveti cu bebeii.
Slava Domnului ca noi suntem bine, sanatoase, active, mananca de rupe...bine ca Daria e bine ca altfel cred ca imi puneam streangul de gat.
Sunt plina de nervi, agitatie...simt ca vreau sa nu mai aud de nimeni o saptamana.

Imi pare rau de ce ce citesc, nici nu mai stiu ce sa va zic...Camy, fi tare...Aly_na, la fel facem si eu daca eram in situatia ta.
Sanatate multa


Are mami o fetita cat un ghemotoc  hjarta  hjarta

Offline

 

#1680 2011-07-02 13:41:35

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

kata, nico  par .....trebuie sa fim tari ca altfel ne doboara


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1681 2011-07-02 13:42:31

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

nico, da care-i baiul la voi? puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1682 2011-07-02 13:56:50

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Camy  supa

Nico puss


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1683 2011-07-02 14:16:06

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Buna

Sanca  supa off ma ingrozesc... bine macar ca te-ai odihnit un pic aseara  puss

Camy  supa ... pt eco transfontanelara eu stiu ca dr Stamate Mircea de la Medlife e destul de lauda. Si noi am fost la el si daca nu ma insel si Coco ... poate reusiti sa ajungeti  puss in rest, imi pare tare rau ca intampinati atatea probleme. sper sa se rezolve cat mai repede  rugaciune

Nico  puss


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#1684 2011-07-02 14:20:28

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza!
razu deci si a ta are asa pe pleoapa...o sa pun o poza s aiti arat s avezi cum are a mea...iar brobonitele alea nici eu nu-mi dau seama de la ce sunt....

razu stiu c atu ii dau calciu l afetita...mi-a zis si mie dr sa-i dau  ori calciu  kids,un sirop...si a zis ca daca face diaree de la el sa-i dau calciu fiole,o jum d efiola i-o dau eu si cealalta jum sa o beau eu si  nu stiu de care sa-i dau....

pot s av aspun ca ieri m-a disperat,nu a dormit mai deloc s ide  pe la 7 a tot supt pana azi noapte ..mai adormea si cand o puneam sa se culce,dormea 5-10 min si se scula si iar sugea si tot asa pana pe la 12...bai frate parca are cronometru si stie ca la 12 noaptea treb sa s eculce....nu stiu cat o mai tine asa ca eu sincer nu mai rezist

razu si a mea da di npicioare si se screme tot timpul...de multe ori se trezeste din somn facand asa,sigur e de la burtica zic eu...nu situ ce sa-i  mai dau ca nimik nu are efect...
acum iar face ca ieri ,doarme ce doarme si se trezeste...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1685 2011-07-02 15:02:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

nico neutral fara cuvinte... Dumneze sa va ajute kram


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1686 2011-07-02 15:09:01

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

nico sad cred ca ti-e tare tare greu.

Offline

 

#1687 2011-07-02 15:24:14

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

nico...nu am cuvinte, putere multa ptr Daria , asta conteaza cel mai mult si ptr sotul si mami tau, nu stiu sad....imi pare rau


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1688 2011-07-02 15:48:52

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Nico  yikes .
Dumnezeu sa va intareasca  rugaciune


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1689 2011-07-02 15:51:54

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Nico, multa putere rugaciune  rugaciune  rugaciune


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1690 2011-07-02 15:55:19

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Hello  wave

Nico  supa

Eu m-am tuns si tati a reusit sa-i dea lui David tot castronul de legume (cam 150 g)  spranceana  La mine maraie dupa tzitzi, la el mananca pe nerasuflate  va

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-07-02 15:56:17)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1691 2011-07-02 16:31:58

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Hello!
Sweety ai  sa vezi ca se reagleaza ea incet incet, asa era si al meu, din 2 in ore ore si avea bazdac seara pana la 12-1-2 noaptea apoi se trezea dn 2 in 2 ore si mi-a spus medicul pediatru( o doamna doctor pediatru foarte buna e la corpul Diplomatic din Bucuresti) ca nu e bine sa i dau lapte( praf ii dau de la o saptamana de cand am pierdut laptele meu)mai devreme de 2 ore pentru ca laptele ii trebuie timp sa se digere, la lapte praf 90 de min , nu stiu la laptele matern.insa acum ii dau din 3 in 3 ore si are aproape orar fix. mi-a spus ca dc i dau mai devreme de3 ore , nu are timp laptele mancat sa se digere si varsa. si asa se si intampla cand ii dadeam ma devreme de 2 ore. nici nu ii e foame mai devreme de 3 ore, ii mai dau apa, am renuntat la baby drink mai multe colici ii facea. se screme si se incordeaza si plang din cauza crampelor de la burtica gaze care raman acolo, si ii doare rau pe ei saracutii, eu am incercat si espumisan, si bonnisan si sirop gripe water, asta parca e ceva mai bunicel dar tot degeaba..ceva mai bun insa mai scump este Coli-Baby tot sirpo din plante naturale si asta chiar are efect. insa asta e cu colicii, pana nu si fac de cap nu scapa.nu stiu daca scapa la 3 luni..Acum am luat si Colief, sa vad, e ingrozitor de scump dar sa vad si eu, macar sa le incerc pe toate  care sunt pe baza naturala. uneori nu mai stiu ce sa i fac ce sa i dau...are zile cand il apuca si se incordeaza tot, tot, mama lor de crampe  si plange ca din gura de sarpe, nu am ce sa fac decat sa l plimb pri casa pentru ca ii distrag atentia cat de cat.. eu ii dau lape paf de la Hipp, este bio, si vad ca se mai constipa, inainte cu 2 sapt facea in fiecare zi acum dc l las si nu l apas pe burtica(nici nu mai vreau sa aud de supozitor si de termometru..isi pierd reflexul lor de a face swi chiar nu mai fac apoi)nu face decat la 2-3 zile.. am inteles ca Lactana e bun pentru constipatie si e tot bio e cel mai apropiat de laptele matern..oricum nici un lapte nu poate fi apropiat de laptele matern. Multa , multa rabdare si calm..stiu ce obositor era eram zombi atunci la o luna. acum noaptea nu se mai trezeste, decat la  dim in fiecare dimineata.de la 10-11 seara pana la 6 dim. par  cand ma gandesc bine ca am trecut de perioada aia de pana la o luna cand mi era si frica la baita cum sa l tin si chestii din astea.  acum pe cat cresc pe atat vin probleme mai mari.  puss  la toate mamicile , sa speram ca vor rezolva cat mai repede problemele la toti bebeii.

A si inca ceva,sweety. ca sa dea aerul afara, gazele, pune o  pe burtica si bate o usor pe spate cateva minute sau pe umar sau lipita de burtica ta in picioare.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.