homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-93


#1749 2011-07-03 22:23:11

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

off mamici si copilasi bolnaviori  sad  rugaciune
si eu care credeam ca numai acum in primele luni e mai greu ...  puss


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 



#1750 2011-07-03 22:49:40

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Fetelor  supa ma intristeaza ideea ca puiutii trebuie sa indure dureri  supa


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1751 2011-07-03 22:51:17

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Si eu sunt distrusa...azi noapte cand am vazut cum se zvarcoleste....m-a apucat pe mine plansul....si eu ma mai si suparam ca nu mananca...cand ea saracuta cine stie ce dureri indura.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1752 2011-07-04 03:42:58

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Buna seara mamici,
Acum am ajuns si noi acasa si am incercat sa citesc din urma...
Camy nu inteleg de ce atata agitatie cu fontanela. Carol este mai mare decat Tudor si nu o are inchisa si nea zis medicul (ca i-am zis si de Tudor) ca este mai bine sa se inchida mai tarziu decat mai devreme. A zis ca griji trebuie sa ne facem daca nu este inchisa la...3 ani! A zis sa ii dau ca si pana cum Vit D3 sau/si soare.

Sanca
imi pare rau ca si pe Daria o doare burta ca si pe Cris  sad
Papucica bafta multa la operatie.

Ally_na du-te la o padure. Nu am crezut ca o sa fie atat de relaxant statul la padure...o sa pun poze maine pe la pranz si o sa vezi ce vreau sa zic.

Va pup pe toate mamicile si mi=a fost dor de voi


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1753 2011-07-04 08:52:16

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata mamici mornincoffee

N s-a trezit din ora in ora,m-a obosit de ma capiat.Macar de adormeam si eu ora aia dar nu, ma uitam pe pereti sad

cocof concediu placut

andrea sanca puss  kram

papu off ce naspa puss

kata deacord cu tine cu jucariile  smile

sa ma scuzati daca am sarit peste careva dar nu mai stiu ce am citit.va pup si va doresc o zii cat mai usoara si buna si faina

lore casa de piatra,si bun venit in randu maritatelor smile

Ultima oara a fost editat de czuky (2011-07-04 08:52:50)


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1754 2011-07-04 08:53:00

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata  puss  kram

Noi iar am avut o repriza de urlat din cauza burticii grater


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1755 2011-07-04 08:57:46

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wave
asa ma intristez cand citesc de bebei bolnaviori
fetele,stiti sau ati auzit de laptele nestle nutren?am inteles ca e hipercaloric si in dicat la bebei sub greutate
rog daca stiti sa-mi ziceti si mie ce si cum


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1756 2011-07-04 09:03:09

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata, mamici! wave
Andreea, Czuky, puss

Offline

 

#1757 2011-07-04 09:11:14

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza  coffestudiu
ieri am ramas  wow ...nici nu stiu cum sa incep...ieri dupa-amiaza l am pus pe bb pe perna sa il adorm...a adormit pana la urma...si il pun cu tot cu perna langa mine,dar perpedicular intr-un fel daca intelegeti....eee din somnul lui s-a impins cu picioarele odata in mine si s a ridicat de pe perna dintr o data de la jumatea coroului,cu capul perfect drept,cam 45 de grade  wow  va
explicati voi asta... hmm


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1758 2011-07-04 09:14:54

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata
si la noi a fost horror azi noapte. urla si se zvarcolea de mi se rupea sufletul. pana maine mi se pare o vesnicie. sa dea dumnezeu sa venim cu un raspuns de la dr
noi miercuri seara plecam la brasov pana sambata. ma apuca groaza. am hotarat sa mergem noaptea ca poate e mai usor. in starea ei nu are rabdare in masina.. plus ca e atat de complicat cu mesele ca nu m-as descurca sa ii dau papa pe masina. sa nu va zic ca si-au anuntat prezenta socrii la brasov  bang  bang  bang asa un chef am de gandacul de soacra-mea de nu va zic.. plus ca mi-e teama ca o va agita si mai mult  grater


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1759 2011-07-04 09:34:23

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Off Sanca puss, soacra iti mai lipsea!  bang
Sanatate multa Dariei si poate primiti un raspuns! puss

Offline

 

#1760 2011-07-04 09:56:20

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Off Sanca, fix socrii iti lipseau. Sper sa primesti un raspuns maine. Abia astept sa merg si eu cu Maria la control....


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1761 2011-07-04 09:58:39

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata ...


lori felicitari !

kata, sanca, andrea ... pupici pntru bebei si burticile lor .... sanca si andrea, dar oare nu se poate sa le dati cateva zile (2max 3) numai lapte ? poate uita de treaba cu lingurita, medicamentele.. etc zic si eu ca na, sa manance totusi, sa nu stea nemancati ....pe de alta parte numai mami stie ce e cu puiul ei ... zau si eu o citesc pe fi-mea .. zici ca imi vorbeste. hjarta la mami vine puiul sa il faca bine ..

andreea, cand aveti programata operatia ? scuze daca ai mai zis

cu jucariile ... parerea mea este ca marea atentie trebuie acordata la material , sa nu fie taioase, sa  nu iasa chestii din ele (umplutura) ... dar nu e neaparat rau sa te uiti un pic la jucarie sa vezi ce "stie" sa faca ... sa aiba copilu ce descoperi smile la varste mici eu stiu ca jucariile cu fete zambitoare sau eventual cu muzica, luminite sunt cele mai apreciate . insa da, intotdeauna e mai misto ce in tu in mana big_smile

pupici plecam afara


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#1762 2011-07-04 10:25:04

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neatza!
Katami, multumesc mult pentru raspuns!Uite asa am aflat si despre o carte buna, chiar o voi cauta. Cat despre jucarii, mai astept, cred ca nu exista o "reteta": anume.
Sweety, nu stiu daca ti-a raspuns cineva.Vigantolul e valabil 21 de zile de la deschidere, apoi de inactiveaza substanta de baza. Trebuie numaidecat schimbat flaconul.
Prigatel, felicitari pentru scumpetea de copil!

Pupici pentru toti bebeii cu dureri si scancete si plansete... puss

Geo, multumesc frumos!Voi tine cont de sfaturile legate de jucarii.

Ultima oara a fost editat de razu (2011-07-04 10:26:35)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1763 2011-07-04 11:13:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

sanca a scris:

kata.. nu stiu ce sa spun. tind sa cred ca si noi avem aceeasi problema. si daria in majoritatea timpului e un copil normal. uneori e mai agitata si maraita dar doar eu pot sa zic ca e burtica. sotul nu ar zice asta..  ea imi adoarme destul de repede. 10-15 minute deobicei la noi mai complicat e in timpul somnului de noapte (peste zi imi doarme care 1,5h linistit) cand se foieste se arunca de pe spate pe burta ma loveste se suceste de ma zapaceste de cap.. si mai noi in somn plange si de pe burtica isi ridica fundul in sus si mai trage cate o basina.
n-am incercat sa schimb laptele insa cred ca asta urmeaza ca nu mai stiu. ce ma ingrijoreaza e ca mai nou are si o respiratie destul de urat mirositoare ceea ce ma face sa ma gandesc ca in stomacelul ei ceva nu functioneaza cum trebuie. marti o sa merg cu ea la dr sa vad ce imi spune si o sa incerc si eu un tratament homeopat. nu se poate chiar sa nu manance nimic. la noi poate a existat mereu aceasta problema insa s-a agravat in urma tratamentului cu antibiotic..de atunci a inceput sa fie asa nasol.. probabil i-a cam distrus si flora stomacala.. nu stiu.. nici putere sa ma mai gandesc nu am.

eu stiu ca asta cu respiratia e semn de reflux, asa citisem...
dar daca ai vazt agravare dupa antibiotic, da-i probiotice (enterolactis, protectis), eventual si prebiotice... poate scapati doar cu asta...

si a noi a fost aseara si asta noapte show MARE... sincer nu stiu ce l-a mai declansat, cert e ca de cateva luni n-a fost asa rau neutral si nici acu nu arata mai ok..

stef, aceeasi chestie a fost si la noi.... bin mersi cat a fost alasptat exclusiv si la inceput de diversif, tt mai rau dupa 7-8-9 luni, cu apogeu pe la 1 an (si acum apogeul nr 2, se pare sad ). nu stiu ce sa mai cred.

andreea, lucky puss si toate mamicile cu cearcane de bebei chinuiti grater puss


razu, asa-i, nu exista o reteta universala smile puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1764 2011-07-04 11:19:03

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata buna  cascat  Noapte horror si la noi  bang

Legat de probiotice, pediatrul nostru (cu specializare gastroenterolog) a zis ca singurul care populeaza tractul intestinal calumea e Dicoflor 30, restul sunt apa de ploaie in caz de probleme digestive  nustiu

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-07-04 11:43:52)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1765 2011-07-04 11:31:49

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Of, mamici, imi pare rau ca nu va odihniti noaptea. Cand citesc despre situatiile prin care treceti, ma mai linistesc, in sensul ca incep sa inteleg ca e normal ca bebeii sa mai si planga, sa nu doarma la timp etc. Inceputul tare a fost greu la noi, acum e mai bine, m-am obisnuit si eu. Greul acum consta in faptul ca ma preseaza examenele pe care trebuie sa le sustin, lucrarile pe care trebuie sa le predau...si nu pot veni cu scuza ca am copil mic. Am remuscari cand stau si citesc ca nu ii cant fetitei sau nu ma joc cu ea. Offf!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1766 2011-07-04 12:34:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blueeyes a scris:

neata buna  cascat  Noapte horror si la noi  bang

Legat de probiotice, pediatrul nostru (cu specializare gastroenterolog) a zis ca singurul care populeaza tractul intestinal calumea e Dicoflor 30, restul sunt apa de ploaie in caz de probleme digestive  nustiu

plz mai zi-mi o data si prebioticul cum se numea

am tot zis ca voi caujta si eu ce ai luat tu...

pare rau pt noaptea horror sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1767 2011-07-04 12:37:37

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata si de la noi la pranz:

pupacim bebici cu probleme la burtica si sper sa gasiti o rezolvare cat mai curand....mi-a facut si mie ana zilele trecute vreo 2-3 faze cu arcuiri de spate si cred ca sigur o durea burtica...acum cred ca e ok...
noi incepem pe zi ce trece sa ne trezim tot mai tarziu, tindem spre 9, ea care acum 2 luni se trezea si la 7...e ok si nu...e ok ca poate usor usor isi va scoate somnuld e dimineata si atunci clar trebuie sa doarma mai mult dimineata ca sa rezista pana la somnul de dupa amiaza, si nu e ok pt ca acum bea laptele cand se trezeste, iar peste 1-1.5h trebuie sa-i dau fructeel, pe care clar nu le mai mananca decat putin, si ne itnmadem catre 11 cu somnul de dimineata...drept urmare acum doarme de la 11 si ceva...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.