homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57-17


#305 2011-11-19 20:31:39

manu2007
Sr. member
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 1619

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Salutare fetele, un pupic si de la mine  puss . V-am citit saptamana asta, dar de la lucru nu ma pot inregistra sa va scriu, iar cand ajung acasa sunt tot cu treaba si nu reusesc sa mai intru  disperat ...

Imi pare rau pentru testele negative de saptamana asta  sad  ... dar mult curaj fetelor ... din fericire exista o sansa si luna viitoare ...

puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss


"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie"
mamica de buburuza din 19.10.2012 hjarta
gravida hjarta hjarta 21+ rugaciune

Offline

 



#306 2011-11-19 20:34:15

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Buna seara fetelor!

Elena, kram

Am revenit si eu de la ai mei si acum lenevesc putin pe aici. Voi vad ca ati fost harnicute...eu am venit cu ceva mancare de la mama, asa ca nu gatesc nici maine.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#307 2011-11-19 20:39:12

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Buna fetelor,

Elena, imi pare tare rau pentru test sad


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#308 2011-11-19 21:08:19

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

manu puss da,exista o sansa,da cand trece timpu...ne gandim la alte metode de e a avea si noi un pui.tu ce faci?nu prea iti stiu povestea,recunosc,da nici nu te intreb,ca poate ti-e greu sa vorbesti kram

buna,raveca smile

time puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-11-19 21:24:08)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#309 2011-11-19 21:29:33

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

gata si masa.va pup.noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

 Publicitate


loading...

#310 2011-11-19 22:36:41

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

pupacesc si eu fetele mele dragi puss  par

azi am fost prinsa cu scosul firelor lui S, a venit maman in vizita...a si socrii, nebunie curata chicot

diri, multumim  par drum bun si te asteptam cu drag sa revii  puss

elena  supa  supa  te imbratisez  puss  par  mult succes luna viitoare!

mada si totusi, poate ramane la stadiul de spoting  rugaciune  pup  kram

angelul, pe 21 - luni merg la vizionat de veverita  rotfl2  pupacesc burtic&mamic kram

raveca puss  si eu merg la dr. white  rock

maya, pup  puss  ce bine ca ai ajuns deja la prize  applause

soniuc, barbatii sunt catari...bicul pe el dc nu te asculta lol  pop puss

nerucut,pupici pt voi  puss  par  sa dai un buz si la mine cand pui poze cu piticutul wink

almi puss  si  rugaciune  sa se adevereasca visul tau

happy, si noi  puss

garga, ioana, onutza, cocofan, green, time, manu  puss  par


.

Offline

 

#311 2011-11-19 22:40:15

manu2007
Sr. member
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 1619

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

sonia30 a scris:

manu puss da,exista o sansa,da cand trece timpu...ne gandim la alte metode de e a avea si noi un pui.tu ce faci?nu prea iti stiu povestea,recunosc,da nici nu te intreb,ca poate ti-e greu sa vorbesti kram

buna,raveca smile

time puss

Iti raspund cu intarziere pt ca nu am avut curent ... nu ma (mai) deranjeaza sa vb despre ce s-a intamplat ... de 2 ani si jumatate incerc sa am un puiut  sad  ... imediat dupa nunta am renuntat la anticonceptionale, am asteptat 3 luni dupa pastile, am avut de tratat niste "lighioane" si dupa 10 luni am ramas prima data insarcinata ... sarcina s-a oprit in evolutie la aprox. 7 saptamani, am facut chiuretaj (dureros fizic si psihic) ... dr. mi-a zis sa astept 6 luni inainte sa mai incerc ... m-am "luptat" cu mine  ko  si in 3 luni mi-am revenit fizic si psihic, eram pregatita pentru o noua sarcina, cand la analize am depistat clamydia ... asta era in noiembrie anul trecut ... m-am decis sa iau tratament si sa astept pana in ianuarie ca sa incerc din nou, daaaar intr-un moment de maxima pasiune  sexinpat , dupa o delegatie de 3 saptamani a sotului, am ramas insarcinata, dintr-un singur contact, cu 3-4 zile inainte de ovulatie  wow  (eu aveam cicluri lungi, de 32-40 zile, dar in urma unui tratament homeopat s-au redus la 28-29 zile de unde si "surpriza" mea). Am avut sarcina cu gemeni, baietei identici  hjarta , nu am avut nici o problema (asta daca nu calculez toate simptomele posibile care apar in sarcina  visslar ) pana la 14 saptamani cand am ajuns prima data la spital din cauza unei sangerari mici ... am luat tratament, mi-am luat concediu si totul a fost bine pana la 22 de saptamani cand am fost diagnosticata cu hidramnios (surplus de lichid amniotic) si dupa 12 ore de "travaliu" mi-am nascut puiutii ... mult prea devreme, nu au avut nici o sansa   grater  ... am fost devastata, am crezut ca viata mea a incetat odata cu cea a puilor mei, dar din iubire pentru sotul meu, m-am adunat din bucatelele in care m-am rupt si mi-am continuat viata ... mi-a luat 6 luni sa imi revin (fizic, personal, profesional)... este ingrozitor sa ai furia laptelui, anemie, sa iti cada parul cu pumnul, sa ai 8 kg. in plus, sa ai ficatul afectat ... pt nimic. Am trecut prin toate depresiile posibile, am vrut sa renunt la serviciu, dar toate astea au trecut ... m-am ambitionat sa imi revin si dupa controlul de la 8 luni (dr. a zis sa astept minim 9 luni pt ca fiind sarcina cu gemeni organismul meu a fost solicitat) am primit unda verde ...  am reusit sa dau jos cele 8 kg si acum sunt pregatita sa incerc din nou ... stiu ca imi asum un risc, nimeni nu imi poate garanta ca data viitoare va fi bine, dar cand imi vad sotul cum se uita la fiecare copil de pe strada imi dau seama ca nu tebuie sa renunt ... ingerasii mei ma vegheaza, si poate imi vor pune o vorba buna la D-zeu  rugaciune

imi pare rau ca m-am intins atat, sunt multe de spus, dar concluzia mea ar fi ... merita sa facem tot posibilul sa avem bebelusii nostri, dar in acelasi timp, nu trebuie sa uitam sa TRAIM, nu putem sa traim luna de luna asteptand ovulatia si dupa asta ziua de testare, stiu cat e de greu, dar din experienta va spun ca suntem mai puternice decat parem/credem  styrka

puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de manu2007 (2011-11-19 23:13:27)


"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie"
mamica de buburuza din 19.10.2012 hjarta
gravida hjarta hjarta 21+ rugaciune

Offline

 

#312 2011-11-19 23:53:19

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Manu, m-ai emotionat pana la lacrimi... Sa va dea Dumnezeu un pui sanatos si voinic cat mai curand kram


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#313 2011-11-20 00:56:37

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

manu puss sper ca de data asta sa fie bine
mika sper ca S e bine
eu stau si-mi fierb gemul de mere rotfl2


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#314 2011-11-20 02:25:36

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Green puss vreau si eu din gemul tau drool

Noapte buna si de la mine!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#315 2011-11-20 08:42:25

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Neata

Offline

 

#316 2011-11-20 09:39:02

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

neata fete puss hai la cafeloaie mornincoffee

pe mine m-a omorat spatele azi noapte si acum ma doare de mor sad de cateva zile iar ma doare rau...

manu puss iti multumesc ca mi-ai impartasit durerea ta,acum iar nu mai am motiv sa ma plang.esti o femeie fff puternica ,trebuie sa iau exemplu.sper sa iti dea Dumnezeu bebele tau cat mai repede si sa fie bine pana la sfarsit rugaciune eu nu astept ziua testarii,pt ca nu am niciodatta ocazia,am cm regulat si imi vine mereu,fara sa apuc sa sper.cel mai mult ma tem de varsta,ca nu o sa mai ovulez,pt ca sunt batrana.pe mine asta ma omoara.tu cati ani ai?

miku puss succes maine cu veverita! lol ce sa il mai bat?ca tot asa face,e handicapat lol sa vii cu vesti bune par

va pup pe toate puss

eu am o med cu o fata de a11a cu care ma vad f rar,ca nu ne-am potrivit programu anu asta,apoi ies in oras cu o prietena,apoi home la gatit.si gata si weekendu asta...

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-11-20 09:41:51)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#317 2011-11-20 09:43:30

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Buna dimineata! coffestudiu

Manu, imi sunt sarace cuvintele ca sa exprim ce am simtit cand am citit postarea ta.
Eu am pierdut o singura sarcina, la 9 sapt si am simtit ca voi muri de durere sufleteasca...si chiar am spus de atunci, decat sa raman si sa o pierd mai bine nu raman....pt mine a fost cumplit sa trec prin acel chiuretaj.
Oricum te admir pt putere.Sa iti ajute Dumnezeu sa ai copii sanatosi si frumosi la suflet cum e mama lor. par

Sonia, termina cu varsta aia. Ti-ai facut analize sa vezi cum stai cu rezerva ovariana? Oricum...ai destule exemple de reusita cu varsta dupa 40 de ani: Luminita Anghel, Gabriela Firea....si multe altele.

Ultima oara a fost editat de Raveca (2011-11-20 09:45:53)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#318 2011-11-20 09:50:23

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

raveca,neata smile am facut hormonii,rezerva ovariana,nu stiu ce analiza mai e si aia.m-am saturat de ele.iar exemplele date de tine,de firea stiu ca a facut FIV sa fie insarcinata.eu vorbesc de sarcina obtinuta natural.mai greu dupa o anumita varsta...si nici nu vreau copil asa tarziu.imi pare rau ca nu l-am facut la 25 ,imediat cand m-am maritat.da de-abia il cunoscusem pe sotul meu,si-am zis sa asteptam macar 2 ani.si 2 ani se facura 4,si uite ca mai trecura inca 2 si bebe nu mai vine...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#319 2011-11-20 09:50:36

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Eu chiar nu pot sa iti zic nimic , Manu, decat ca te admir ptr cat de puternica esti si ca iti doresc sa ai curand puiul dorit. Meriti asta si il vei avea!!

Sonia, chiar asa, de ce tot zici de varsta?? Din cate stiu eu tu ai in jur de 30 , ori asta nu inseamna ca e deja tarziu...Sunt tot mai multe femei care in jurul acestei varste fac bebe

Raveca puss Imi pare rau si de pierderea ta.

Offline

 

#320 2011-11-20 09:53:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

happy,neata.am deja 31.mie nu mi se pare ca sunt tanara,mai ales pt un copil.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#321 2011-11-20 10:04:13

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Sonia, multi inainte! Fii optimista, nu te mai gandi ca nu esti tanara! Zici 31 ca si cum ai zice 40 ( si stiu femei care au nascut chiar si la 40 )

Sper sa nu te superi de intrebare, dar de cat timp incerci??

Offline

 

#322 2011-11-20 10:06:19

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Sonia, alte fete la varsta de 31 de ani nu sunt nici casatorite. Termina cu teama de varsta. Majoritatea fac copii acum dupa 30 de ani. Nu zic ca este bine asa...dar nici rau nu are de ce sa fie. Majoritatea prietenelor mele au facut copii dupa 33 de ani si sunt bine merci.
Despre analiza care reflecta cum stai cu rezerva ovariana, se numeste AMH. Cu siguranta o sa ti-o dea de facut dr. Albu.


Mikado, ma bucur ca suntem aici mai multe fete care merg la dr. Albu. D-abia astept sa imi spui cum a fost la consultatie, ca am inteles ca este full pe acolo si ca dr. nostru saracu este intr-o continua alergatura.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#323 2011-11-20 10:13:37

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Corect Raveca...Tot mai multe femei nici nu sunt maritate la 30...Stiu ca nu trebuie sa ne raportam la cei din jur, dar Sonia, macar nu te mai stresa degeaba din cauza varstei

Eu nu ma pricep...dar poate si stresul asta, si faptul ca esti mai mereu necajita...cine stie?? Incearca sa te relaxezi, sa nu faci din asta un scop in viata, sa lasi lucrurile de la sine...Stiu ca e usor de zis, si ca eu nu sunt inca in situatia ta, dar incearca sa nu uiti sa traiesti puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.