homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57-19


#343 2011-11-20 12:36:00

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

al meu e mort dupa usturoi.eu nici nu mancam pana nu l-am cunoscut pe el.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#344 2011-11-20 13:00:15

manu2007
Sr. member
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 1619

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Va pup fetelor  puss .

Sonia, am aproape 30 de ani, dar ma simt de 18  angel . Si eu am momente cand mi se pare ca sunt "batrana" pentru copii, dar pe de alta parte gandurile astea nu ma ajuta sa ii am mai repede  big_smile

Este normal sa mai cadem in butoiul cu melancolie, dar important e sa gasim in noi puterea de a merge mai departe  rock . Din pacate uneori oamenii (precum "prietena" din exemplul vostru) nu ne ajuta prea mult  box


Sonia, sa-mi spui cum e supa crema de usturoi, am vrut si eu sa fac, dar nu am mai apucat ...


O duminica frumoasa tuturor !


"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie"
mamica de buburuza din 19.10.2012 hjarta
gravida hjarta hjarta 21+ rugaciune

Offline

 

#345 2011-11-20 13:02:08

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Buna fetelor.
Azi e a patra si ultima zi de smotru  curat2  rufe facem finisajele, n-a mai vazut casa asta atata curatenie de un an pe putin rotfl
Seara  shopping ne luam bagajele pe o saptamana si mergem la socri  roll
Va citesc mai acusi puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#346 2011-11-20 13:03:09

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

buna fetelor puss
manu,m ai lasat fara cuvinte.felicitari pt curaj,si sunt convinsa ca o sa vina bebe tau repede,repede
Revaca,nu ii inteleg pe oamenii astia neutral .asta e rautate pura,mai ales daca stiu ca exista o problemuta puss

 

#347 2011-11-20 13:05:40

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Neata frumoasele mele
Va pup si eu si va doresc o duminica frumoasa. Mie mi-au venit uratii in fortza si ma doare rau burta. Stau in pat la un film, dar promit sa intru mai pe seara sa recuperez ce ati scris.
puss puss puss  wave

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2011-11-20 13:10:19

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Buna wave

Manu, m-ai impresionat, te admir, esti cu adevarat un exemplu. kram
Toate sunteti tinere si bb o sa vina la toate, TREBUIE sa fim optimiste.

Va pup pe toate.

Ultima oara a fost editat de timean86 (2011-11-21 08:09:46)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#349 2011-11-20 13:13:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

manu puss bine ca te simti tanara.io sunt mai handicapata asa,la scoala sunt alta,cu copiii uit de tot si toate.ma apuc acum de supa.da sa stii,ca io nu pisez cartofii,ii las cuburi.si pun si niste fidea.

elena,spor! puss

maduta puss imi pare rau de monstrii supa sper sa te lase burta.

time puss da,suntem f diferite in privinta asta...

dae puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-11-20 13:14:27)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#350 2011-11-20 13:15:47

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Mada, imi pare rau sad

Sonia, e mai frumos asa smile daca am fi toti la fel, ne-am plictisi.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#351 2011-11-20 13:17:17

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

time,asa e.pe de alta parte,si eu la inceput puneam mana pe burtica fetelor insarcinate ca sa se ia,ma jucam cu bebii.acum,mai greu....


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#352 2011-11-20 13:22:47

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

hello beauties! puss puss puss

am ajuns și eu acasă un picuț mai devreme.. am fost cu mami la biserică să ne spovedim și să ne ?mpărtășim și am stat și la slujbă.. chiar aveam nevoie de asta.. m-am eliberat, mă simt mai ușoară sufletește smile

sonia puss să dea Dumnezeu rugaciune

elena puss ?mi pare rău pentru test și nu pot dec?t să mă bucur pentru atitudinea pe care o ai applause

mika puss așa sper și eu rugaciune

manu puss eu știam povestioara ta dar nu at?t de concret.. mi-au dat lacrimile la propriu citind r?ndurile pe care le-ai scris.. ești un exemplu demn de urmat par ceea ce ai povestit tu și cu ?ncurajările primite de la preot nu fac dec?t să ?mi dea speranță pentru perioada care va urma.. te admir din suflet și mă bucur enorm că ai decis să revii iar pe forum.. sinceră să fiu dacă eu aș fi fost nevoită să trec prin ce ai trecut tu nu cred că rezistam, nu făceam față.. ești o femeie puternică și ai dat dovadă de asta.
te pup dulce și sper din suflet ca ?n sarcina care va urma să fie totul bine pentru că eu cred că meriți kram

sonia puss rezerva ovariană este AMH-ul smile la mine e de vreo 2 ori mai mare cesafac
- la 31 de ani ești chiar bine pentru bebe smile după 35 poți să-ți faci griji sau poți avea frăm?ntări sau poți fi rezervată.. dar nici atunci.. la orice v?rstă poți avea copilul tău, indiferent de mijloace: stimulări, IA, FIV, adopție.. doar că cu c?t trece timpul riscurile din sarcină devin mai mari și tocmai de-asta sarcina trebuie urmărită ?ndeaproape.. v?rsta optimă pentru a concepe este cuprinsă ?ntre 20-22 și 35 de ani, deci ?NCĂ poți sta fără griji.. nu-ți mai ?ncărca inutil sufletul cu frăm?ntările legate de v?rstă.. kram
- noi ?ncercăm să facem bebe de un an, 11 luni și 2 zile.. pe 18 decembrie se fac 2 ani.. dar nicio clipă nu mi-am pierdut speranța.. așa că te rog mult nu ?ncepe să redevii pesimistă că pe cuv?nt că mă supăr pe tine sad

amalia puss poți lua oscillococcinum, știi deja.. chiar și preventiv kram

coco puss

raveca puss popa aia nu-i amică...

ce să vă mai zic.. am vorbit cu preotul de ceea ce urmează să facem (IA) și m-a ?ncurajat.. a zis să am ?ncredere că totul va fi bine.. ne cunoaște mai ?ndeaproape și știe că vrem bebe și că sunt probleme.. i-a părut bine c?nd m-a văzut la spovedit și la ?mpărtășit..
să vedeți ce-am pățit: ?n timpul slujbei, ca niciodată de c?nd mă știu, mi-au dat lacrimile.. plus de asta p?nă a ?nceput preotul să citească din Evanghelie am avut dureri cumplite de burtă.. mai ceva dec?t durerile menstruale.. erau at?t de intense ?nc?t ajunsesem să mă g?ndesc că poate vin ur?ții (dar este MUUUULT prea devreme că nici nu am terminat duphastonul).. abia am putut să mă abțin să nu g?f?i de durere.. după ce s-a citit din Evanghelie mi-a dispărut durerea ?n totalitate.. nu știu ce-a fost asta sper să fie ceva de bine cesafac văd că acum ?ncep iar crampe ușoare spranceana

eu azi o să stau mai ?n umbră că am de scris vreo 45 de medicamente pentru m?ine disperat
pupici tuturor puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#353 2011-11-20 13:26:24

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

almisor puss nu,nu redevin pesimista,nu ma lasi tu wink imi pare rau de dureri.sper sa nu te mai ia puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#354 2011-11-20 13:35:02

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Almi, apropierea de Dumnezeu este cea mai frumoasa! Ma bucur ca ai un duhovnic care te sustine.

Time, sincer si eu ma bucur cand aud de cineva ca este insarcinata, dar cand simti ca una dintre persoanele pe care tu o credeai prietena ta, foloseste faptul ca ea a reusit sa ramana insarcinata, pt a te rani pe tine...nu stiu daca mai este asa ok. O prietena adevarata, daca te stie pe tine ca ai probleme, eu cred ca te-ar proteja de toate aceste fluturari de ecografii si poze cu burtica...Plus ca incerca sa scoata in relief de fiecare data ca eu nu fac totul pt a avea un copil...ca de ce nu ma operez mai rpd si alte cele...de parca decizia de a te opera de un fibrom, era ca si cand ai fi decis sa scoti o masea.
La ea chiar era rautate si poate o sa am chef sa va povestesc de ce am ajuns la aceasta concluzie.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#355 2011-11-20 13:37:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

si eu ma bucur cand ramane cineva apropiat insarcinata.pe cine nu cunosc,nu ma intereseaza.pe mine ma doare altceva,nu ca ramane cineva gravi...si nici nu e invidie,cum am fost acuzata.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#356 2011-11-20 13:37:26

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Hello!  wave  am venit cu stampilatul de wk  puss  puss

Manu  supa  supa iti dau o imbratisare mare cat sufletul tau  par

elena, mada  supa  supa   off...urati nesuferiti punish  punish  n-am cuvinte sad va pup puss  par

raveca puss  vedem ce-mi va sice maine, nu merg la un simplu consult  wink
wow  ce prietena...ma rog..daca poate fi numita asa butter

Sonia iar gatesti? chicot  eu am sarmalute rotfl2  si corbita de perisoare facute de mami meu
garlic soup drool  o reteta buna si aici  http://fxcuisine.com/Default.asp?langua … ution=high

multumesc puss  sper sa fie bine...iar ma apucara emotiile  dumbom

Garga, happy, green, cocofina, amalia puss

almi  puss  spor la ,,scriituri"

sakura  sm  lol  si una calda  puss

cocofan, multumim kram

Time puss  mie sa-mi ziceti mamaie si sar'mana...ca nu mai sunt asa tanara rotfl2

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-11-20 13:50:59)


.

Offline

 

#357 2011-11-20 13:41:03

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

mikule puss da,iar gatesc chicot sa avem zilele urmatoare.maine ce faci la dr?si la cat esti de frumoasa si la catt de bine arati si la cat esti de tare si optimista,n-ai putea fi vreodata batrana puss  par  wink

si eu mai am cateva sarmale de la mama chicot

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-11-20 13:42:04)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#358 2011-11-20 13:46:47

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

miku puss
revaca daca nu te deranjeaza povesteste smile

fetelor,eu va admir f mult pe toate.dati dovada de mult curaj si tarie.eu nu stiu daca reuseam sa ma descurc asa de bine

 

#359 2011-11-20 13:49:40

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

sonia, ei...esti tu draguta puss mai cad si eu de la etaj forgetit
maine fac histero de control...iar branula...ihhh, poate de data asta mi-o pun cum tb si nu-mi ,,ingrasa" bratul lol
fac si eu haz de necaz altfel as pleca cu sorcova si inca nu e vremea sorcova

Green, S este bine ...dar trebuie sa pun biciul pe el...tot intreaba :si mi-a scos toate firele...si daca nu s-a prins bine operatia...hai fa poza sa vad si eu...din astea lol

dae...saku cesafac  vad bine? chicot
si tu esti puternica  kram

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-11-20 13:50:21)


.

Offline

 

#360 2011-11-20 13:51:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

mikule puss nu sunt draguta fara sa spun adevaru wink histerosalpingografie sau histeroscopie? cesafac


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#361 2011-11-20 13:51:42

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

sonia, ultima  wink


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.